Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Might & Magic Heroes III HD Edition (Czytany 28461 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 30 Stycznia 2015, 01:03:20 »
Z tego co patrzyłem po screenach z gry online to nie ma co gadać, że różnicy nie ma, bo jest. Jedynie przy czym podobno się nie popisali to przy animacjach, jednak to ujdzie. Kwestia tylko taka, że jednak 50 zł za starą grę z lepszą grafikę oraz multi, to trochę jednak dużo. Zwłaszcza, gdy taki ja może równie dobrze pograć w hot seat z rodzinką, a dodatkowo ceni sobie bardzo single player w tej grze. No ale chyba głównym atutem tu nie jest sama grafika a właśnie multi, bo nie każdemu chce się z tym grzebać by pograć multi przez jakieś programy.


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 30 Stycznia 2015, 16:49:37 »
Oglądnąłem paru youtuberów, którzy skusili się na grę w H3HD. Powiem szczerze - zawiodłem się. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na intro gry. Nie zmienili go w zupełności na wersję HD. Nie widzę żadnej, ale to żadnej różnicy między intrem ze zwykłych Hirków z 1999 roku. Przejdźmy do menu: Tu duży plus - ten archaniołek, ten wygląd okien. Mnie się to po prostu podoba. Przejdźmy dalej - pojedynczy scenariusz: Okno poszerzone, ale... Znowu ale... rubryka zasobów na dole... Zamiast to po prostu wyrównać, to musieli zrobić jakieś puste pole nie wiadomo na co... Mnie się to znowu nie podoba. Ekran miasta: zdecydowanie na nie! Fakt, miasta są przerobione, wyglądem na prawdę robi wrażenia, ale mamy tu znowu fuszerkę. Ekran miasta jest zrobiony pod 4:3, a nie pod 16:9 jak to powinno być przy rozdzielczości 1920:1080! Dno kompletne. Przejdźmy na pole bitwy. Zepsuli, nic nie poprawili. Bitwy morskie... ...i ich cieniowanie pól na które mogą stanąć jednostki (cienie bardzo zlewają się z kolorem drewna statków). Księga zaklęć... Kolor jej naprawdę jest... po prostu brzydki. Nie ma się co oszukiwać. Liczyłem też że księga zaklęć będzie po prostu większa, że będzie można więcej czarów pomieścić na jednej jej "stronie". Kolejna gafa. Do jednostek też muszę się przyczepić - m.in. do tytanów. Ten miecz, który dzierżą... Według mnie, gdyby ta poświata była trochę jaśniejsza, mniej widoczna - byłoby perfecto, tak to przypomina bardzo nieoryginalny miecz świetlny. Mogę też się przyczepić do zdepikselowanej animacji, a mianowicie do momentu, w którym teleportuje się diabeł/arcydiabeł.
Co jeszcze mogę dodać... Elementy krajobrazu - drzewa góry, mam wrażenie, że też nie zostały poprawione tak jak należy. Tło tylko w niektórych miastach poprawiono. W inferno nie widzę jakiejś większej różnicy między tym co się działo w zwykłych Hirosach, a tym co usprawniło to "HD".
Czcionka i jej kolor w "kwadratach" np. w ekranie miasta, jest mało widoczna, trzeba naprawdę się przyjrzeć, żeby dostrzec liczebność. TEŻ MINUS!
Mógłbym naprawdę mnożyć i mnożyć... Cut scenki wprowadzające do kampanii też nie zostały re-edytowane, pojawiają się znowu puste miejsca po prawej i po lewej stronie, co pokazuje, że zostało to stworzone znowu pod 4:3.

Masakryczna fuszerka, nie mogę tego inaczej nazwać jak po prostu skokiem na kasę. Naprawdę - wolę kupić Heroes I-IV w Empiku za 34 złote, niż wersję HD do Hirosów, które znam za 60 zł. Nawet z sentymentu do gry bym tego nie zrobił, bo uwierzcie, po tym co zobaczyłem na yt - wolałem starą wersję - nie błe HD Mod, ale stare zwyczajne Heroes III. Tutaj jest klimat, jest zabawa, jest impreza, są dodatki. Nic dodać nic ująć.


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 504


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 01 Lutego 2015, 13:59:02 »
Mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie na klawiaturze kryje się magiczny przycisk "SD->HD"? Słyszałem, że F2, ale nie działa. Żeby przełączyć się ze starej grafiki na nową i odwrotnie, muszę wejść w ustawienia.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 01 Lutego 2015, 14:03:07 »
Proszę nie cytować całych postów, jeżeli są kilka centymetrów wyżej (Patrz Regulamin ustęp III punkt 14).

@up: Z tego co mi wiadomo to F2 powinno ten efekt wywołać. A na jakim systemie masz to zainstalowane?


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 17:36:21 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 504


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 01 Lutego 2015, 16:21:48 »
Proszę nie cytować całych postów, jeżeli są kilka centymetrów wyżej (Patrz Regulamin ustęp III punkt 14).

@up: W7, ale już rozwiązałem sprawę - miałem pod F2 wklepane fabrycznie jakieś opcje ustawień laptopa, wyłączenie tego pomogło.

Miło sobie tak przełączać, to pomaga zobaczyć, jak wielka jest poprawa. Choćby taka "śmieszna" brama, a jaka różnica. Nie wiem, niektórzy są chyba po prostu ślepi albo głupi, albo w ogóle nie grali w grę, ale pohejtować Ubi trzeba.


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 17:36:30 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 01 Lutego 2015, 17:35:54 »
@Grownock

Zawsze jest dobra okazja i powód by pohejtować Ubi ^^.
Z tego co się orientuję to ludzie narzekają głównie na brak dodatków. Nawet tutaj pojawiły się głosy o tym, że lepiej kupić wersję Complete z GoG-a (tak to się pisze?) lub w Empiku niż wydawać znacznie więcej kasy na podstawową wersję gry sprzed kilkunastu lat i to na dodatek z tymi samymi błędami co wtedy. :P
Co wierniejsi fanowie narzekają również na polską wersję językową, która posiada błędne tłumaczenia (ale to akurat nie nowość :P).
Z tego co czytałem to mało osób narzeka na grafikę, bo jest wyraźniejsza i lepsza, to trzeba przyznać.


IP: Zapisane
Karti

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 02 Lutego 2015, 01:53:54 »
Miło sobie tak przełączać, to pomaga zobaczyć, jak wielka jest poprawa. Choćby taka "śmieszna" brama, a jaka różnica. Nie wiem, niektórzy są chyba po prostu ślepi albo głupi, albo w ogóle nie grali w grę, ale pohejtować Ubi trzeba.
No przepraszam bardzo, ale dawać tak wysoką cenę, jak 50 zł, za trochę odświeżoną grafę w starej grze (bez dodatków w dodatku), która jest opcją drugorzędną w takich typach gier (ludzie mają bardzo dobre zdanie o heroes 3 i mimo konkurencyjnego heroes 5, które ma grafę lepszą, wybierają często trójkę jako ulubiona część z serii). Produkt jest najzwyczajniej nieadekwatny do swojej ceny i hejtowanie ubi jest tutaj najzwyczajniej na miejscu. Nie zdziwię się, jeżeli wydadzą kolejne dwa dodatku HD za też sporą cenę jak tutaj.


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 504


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 02 Lutego 2015, 11:10:03 »
Proszę nie cytować całych postów, jeżeli są kilka centymetrów wyżej (Patrz Regulamin ustęp III punkt 14).

@up: Trochę odświeżona? To co mieli zrobić, żeby była "serio odświeżona"? Grafikę 3D? Ale wtedy wszyscy by się pluli, że zrobili beznadziejne, cukierkowe modele i w ogóle lepiej zagrać z grafą z 99'. Właściwie to zrobiono już remake H3 w 3D - jego tytuł to Heroes V.

Wystarczy spojrzeć na mojego screena, mały wycinek mapy, a jaka różnica - brama, drzewa, kamienie, a nawet śmieszny kwiatek! Wszystko prezentuje się o niebo lepiej. Ta gra już nie wygląda na 1999, ale na produkt z 2015 roku (oczywiście ze specyficzną oprawą 2D).

Dodatkowo są nowe serwery, masa ludzi, którzy nie potrafią obchodzić się z kompem i odpalić gamerangera (tym bardziej koszmarnego hamachi...) ma teraz szansę gry przez neta bez kłopotów.

Po trzecie, powiedzmy sobie szczerze - w kampanie H3 gra/ grało może z 5-10% graczy. Nie o to chodzi w tej grze, tu siłą jest tryb dowolny. Najlepszym przykładem mogę być ja, nigdy nawet nie odpaliłem kampanii H3. Dlatego dodatki są mało istotne, ot kolejny powód, żeby pohejtować, chociaż twórcy wyraźnie powiedzieli - nie ma kodów źródłowych.

Pojawiły się też acziwy, które spora część graczy lubi zbierać. Serio, 50zł za odnowioną wersję najlepszej strategii wszechczasów to dużo? A 300zł za 38478 część CoD'a, czy jakiegoś innego gnoju na konsole to mało? Nie zgadzam się.


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 17:35:34 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 02 Lutego 2015, 11:52:51 »
Ja nie kupiłem głownie dlatego, że mam windows XP, a reszta parametrów spełnia tylko minimalne wymagania, więc boję się, że gra się nie odpali, a jak już się odpali to będzie lagować. Jakbym miał wybierać między ładną klatkowaną grę a brzydszą, ale płynną, to mój wybór padłby na drugą. Czy tę grę da się odpalić na leciwym XP?  :rolleyes:


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 02 Lutego 2015, 11:58:41 »
Kwestia ceny zależy od indywidualnej osoby.
Grownock dla Cb kampania się nie liczy, a odświeżenie grafiki jest ważne to gra była warta dla Cb. Ja wolę te 50 zł przewalić ze znajomymi na imprezy niż kupować grę, w którą gram czasem z rodziną w hot seat i grafika jakoś nie kuje mnie w oczy (nigdy nie przykuwałem do niej zbytniej uwagi).
I to samo się tyczy innych gier. Dla jednych cena jest spoko, dla innych nie, trudno. Takie jest życie i nie ma sie co spierać.
Ale graficzka ładna, rzeczywiście.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 02 Lutego 2015, 15:29:33 »
Proszę nie cytować całych postów, jeżeli są kilka centymetrów wyżej (Patrz Regulamin ustęp III punkt 14).

@up: Dokładnie, nie wspominając o masie rzeczy, które należałoby poprawić w tej grze (liczę tutaj na aktualizacje gry). I nieprawdą jest to że na podanym przez cb screenie poprawiono drzewa, bo ja przynajmniej, żadnej różnicy nie widzę.
I nie widzę sensu podrzucania pomysłu klasycznemu 2D na 3D. Nie mam pojęcia dlaczego zacząłeś ten wątek. Ja osobiście uważam, że Ubi źle zrobiło, że wyłożyło taką grę, za takie pieniądze - a przypomnijmy, że piątka jest tańsza, a grafikę ma o niebo lepszą od przynajmniej tej standardowej wersji. To czego powinno się wymagać, to naprawy zepsucia w postaci formatu ekranu w mieście, w intrze i w cut scenkach kampanijnych, bo 4:3 nie jest HD i nigdy nie będzie uznane za HD, przez co ludzie mogą się czuć poniekąd oszukani.


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 15:54:45 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Karti

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 02 Lutego 2015, 15:46:52 »
Proszę nie cytować całych postów, jeżeli są kilka centymetrów wyżej (Patrz Regulamin ustęp III punkt 14).

@up: This. Podpiszę się obiema rękoma i nogami. Jak już mówiłem, grafika w tej grze jest sprawą drugorzędną i promowanie heroes 3 za odnowienie owej grafy i rzucanie takiej kwoty jak 50 zł jest śmiechem na sali. Ja wydając pieniądze chcę mieć chociaż trochę pewności, że zostaną one dobrze przeznaczone na coś. W tym przypadku wiem, że tak by nie było. Również sam gram obecnie w stare gry typu diablo 2, heroes 3, 4 i 5, warcraft, starcraft itp. mimo iż ich grafa jest jaka jest, to grywalność mają epicką ;)
Osobiście też dużo nie grałem w kampanię H3, ale uważam ją za podstawę tej gry, tak jak i inne kampanie z innych części sagi. Pamiętam że najbardziej mi się podobała kampania z heroes 4 the gathering storms dodatku i często do niej wracam ;)


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 15:54:53 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 05 Lutego 2015, 22:58:55 »
Postanowiłem i ja sobie kupić tę grę. 60zł to może nie jest najmniejszy wydatek, ale jako mała przyjemność od czasu do czasu - czemu nie, i tak wydałbym to na większe głupoty.

Wrażenia? Generalnie ok, choć wkurzała mnie kampania promocyjna, w której Ubisoft - choć nie fałszował grafik, jak niektórzy sądzą - chwalił się nową grafiką w wersji powiększonej i porównywał ją do wcześniejszej, która w oczywisty sposób, powiększona, wyglądała znacznie gorzej, jak każda inna grafika powiększona niemal dwukrotnie. Wyglądało to jak marna próba powiększenia swoich zasług i robienie z graczy debili.

Grafika zaś? Miodna. Bardzo mi się podoba, nawet to Nekro, na które wielu narzeka. Wszystko wygląda o wiele lepiej, podobają mi się także liczne detale, których wcześniej nie zauważałem z uwagi na grafikę (np. zez Cuthberta albo twarz lwa na Medalionie Odwagi, czy jak to się nazywało). Także z tłumaczeniem wyszło ciekawie, śmiesznie było zobaczyć nowe nazwy i porównywać je w pamięci z poprzednimi (które w sumie były tymi nowszymi), choć niektóre tłumaczenia rażą w oczy (np. "Ognisty Ptak" zamiast "Ptaka Gromu" czy paskudne liczby mnogie, np. "Tytany" czy "Czarcie Lordy"). Choć przyzwyczaiłem się już do widzenia znacznie większych pól map dzięki HD Modowi, udało mi się na nowo wrócić do starszej grafiki. Przy okazji, początkowo myślałem, że Ubisoft robi sobie ze mnie jaja, gdy zobaczyłem brzydkie, rozmazane Heroesy pokazane jako te "stare" (sądziłem, że raz kolejny postanowili zmanipulować starą grafiką by wyolbrzymić swoje zasługi), jednak po odpaleniu klasycznych Hirków bez HD Moda okazało się, że faktycznie takie były. I pomyśleć, że jeszcze z 2 lata temu człowiek nie zwracał na to uwagi :P

Jak więc oceniam? Cóż, wielkim fanem Heroesów III nigdy nie byłem, zawsze wolałem piątkę (byłoby dobrze, gdyby tę wersję odnowili i wreszcie nadali niektórym jednostkom właściwe kształty, w szczególności Smokom), jeśli już, to grałem by wczuć się w tę historię rodem ze starej fantastyki. I się to im udało, nowe doznania wizualne są i bardzo mi się podobają, widać wyraźną różnicę.
Fakt jednak faktem, 60zł na taką grę to zdecydowanie za dużo, dlatego jeśli jest to dla kogoś większy wydatek - to nie polecam. To raczej przyjemny zbytek aniżeli konieczność dla fana Hirków.

PS.
Przeszedłem kampanię "Wojenny Zamęt" grając w ostatniej misji Twierdzą i odblokowało mi osiągnięcie "Zimnokrwisty" (wygraj grając Cytadelą). Mam to rozumieć jako jednorazowy błąd, i aby odblokować Berserkera (czy jak mu tam) muszę ponownie wygrać Twierdzą, czy też twórcom się pojebały acziwmenty i Berserkera odblokuję wygrywając Cytadelą? Wie ktoś?


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Thalgo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 24

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 19 Marca 2015, 19:57:51 »
Witam,

"gupie" pytanie: działają Wam wszystkie kampanie w HIII HD? Bo u mnie przeszedłem pierwsze trzy ("Niech żyje królowo", "Diabły i podziemia" i "Wojenny zamęt") i pozostałe trzy są niedostępne...
HIII HD kupiłem poprzez Steam - może to u nich cos?

???


IP: Zapisane
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 19 Marca 2015, 20:43:49 »
Hmm... Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale czy przypadkiem do nowych kampanii nie trzeba było przechodzić z save'a?


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry