Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najlepszy kawałek muzyczny w HIII (Czytany 15481 razy)
Diraen

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


No ja myślę, że nie myślę...

Zobacz profil
« : 19 Stycznia 2009, 10:36:20 »
Jaki, według was jest najlepszy kawałek muzyczny w  HIII? Można wybierać spośród miast, bitw i terenów. Proszę też, o krótkie uzasadnienie. No to moja kolej:

- Muzyka z Bastionu- cicha, spokojna, oddaje klimat łąk i lasów. Słychać dźwięk natury.
- Muzyka z Forteca- wzniosła, ważna, ma fajne brzmienie przy bassie. Oddaje klimat miastu doskonale.
- Walka- oddaje klimat walki... prawda. Szkoda tylko, że nie ma innej dla każdej rasy.

To by było na tyle.


IP: Zapisane
Nie każdy może, nie każdy umie, nie każdy chce. Ale można umieć, wystarczy chcieć. Można chcieć, lub umieć chcieć. I można chcieć wszystkiego...
Milandia

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 67


One of a kind.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 19 Stycznia 2009, 21:41:04 »
muzyka z twierdzy: Po prostu dlatego że mi się podoba
muzyka z wrót żywiołów: taka z lekka tajemnicza. Idealna dla miasta jakim są Wrota Żywiołów


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23 Stycznia 2009, 17:42:30 »
Dla mnie najlepszym kawałkiem muzycznym w HoMM III jest motyw z menu. Ukazuje Magię, Moc, Dobro, Zło i konflikt między tymi stronami. Jest także łagodna, spokojna a w pewnym momencie mroczna i tajemnicza.

Następnie - melodia z zamku Necro. Śpiewy, pomruki nieumarłych, oraz gotyckie motywy sprawiają, że mam gęsią skórkę na plecach;)

Inferno - Hm. Mało "kosmiczna". W pewnym momencie jest dziwnie wesoła ale natychmiast przeistacza się w mocną, głośną i energiczną! Do tego słychać dźwięki łańcuchów... na pewno ktoś poddawany jest torturom w tym momencie.

Bastion - No fakt, taka sielanka ale ładne.

Twierdza - O. To jest fajne. Istna dusza barbarzyństwa się w niej mieści ;)

Zamek - no tej melodii nie lubię. Monotonna, niezróżnicowana.

Forteca - bardzo ładna, klimatyczna; jak ją słyszę to też mam ciary.

Lochy - Groźne klimaty. Wyraźnie mówią: "Nie schodź do podziemi!"

Wrota Żywiołów - to samo co Bastion. Sielaneczka, rusałeczka... :P

Cytadela - Tajemnicza. Jak same bagna... nie wiadomo do końca, co się na nich kryje. Poza tym także wyraźne barbarzyńskie klimaty jak w Twierdzy ;)

To tyle ode mnie ;)


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23 Stycznia 2009, 17:55:42 »
Najbardziej podoba mi się motyw muzyczny Inferno. Podniosły, tajemniczy, w jakiś taki sposób lekki i figlarny, a jednocześnie tajemniczy...Nie oddaje jednak kosmicznego charakteru Kreegan, co zauważyła Laxx.
Warty wzmianki jest jeszcze motyw Bastionu. Coś lekkiego, uspokajającego, wygrywanego na lutni czy inszej gitarce...Relaks maksymalny, dałoby się rzecz...
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25 Stycznia 2009, 01:22:11 »
No to teraz moja kolej :)

1- Bastion - istny spokój, ład i harmonia, żyjemy w zgodzie z naturą
2- Zamek - niby monotonne, ale jednak można się dosłyszeć tej świętości, honoru, szlachetności i waleczności ludzi ;)
3- Forteca - Tak jak Laxx zauważyła, aż ciarki przechodzą po plecach. :) Czuć tą dostojność i wyniosłość :)
4- Inferno - W sumie niby wesołe na początku ale to można odebrać jako naturę demonów - niby wesolutkie i niegroźne, ale jak bliżej poznasz to pożałujesz  ;)
5- Nekropolia - to zdecydowanie mój ulubiony utwór miasta. Posłuchasz chwilę i od razu możesz sobie wyobrazić martwe, nawiedzone ziemie, kryjące w sobie pewne tajemnice :)
6 - Loch - Nic dodać nic ująć, niech ręka boska broni żeby tam wejść. Jak wejdziesz to masz przerąbane :)
7 - Cytadela - dźwięki na początku wprowadzają w ten tajemniczy klimat, tak jakby zaraz miał jakiś jaszczur wyskoczyć  :) Dalej można poczuć tą grozę, a jednocześnie majestat i siłę jaszczurów :)
8 - Twierdza - tak jak powyżej; siła, wola walki i przede wszystkim determinacja :)
9 - W. Żywiołów - daje wrażenie takiej lekkości, nie wiem czemu.

I coś poza miastami:
Teren spalonej ziemi - piękna melodia skrzypiec, smutna ale piękna :)
Teren trawiasty (czyli zwykły teren) - wydaje się taka zwykła, ale jak się bardziej przysłuchać wspaniale wprowadza w ten przygodowy klimat :)

Moment, w którym bohater przeszukuje grób martwego żołnierza - ten kobiecy śpiew, też w pewnym stopniu lekko przeraża :)

Theme niektórych kampanii - nie umiem ich opisać, są po prostu piękne, niektóre żwawe, a niektóre bardziej poważne ;)

Moment zwycięstwa gracza - jednym słowem triumf i radocha ze zwycięstwa :)

No i oczywiście melodie z walk - słuchasz i wiesz, że toczy się jakaś akcja ;)


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 25 Stycznia 2009, 12:38:09 »
Słowem wstępu, jak dla mnie muzyka w HIII jest najlepsza z całej serii. Odstęp od mojej ostatniej gry w H3 można liczyć w latach, a bez problemu pamiętam kawałek każdego zamku. W HV grałem ostatnio z 3 m-ce temu a nawet nekropolii nie potrafiłbym zanucić. Nie znaczy to że w 5 jest zła, ale nie ma tej siły przebicia, charakterystyczności i tego "czegoś".

Jeśli chodzie o moje odczucia, to nie potrafię ich wyjaśnić, będziecie musieli to przyswoić tak jak to podam, bo mówienie o uczuciach jest jak pisanie o muzyce czy tańczenie o poezji.

Zamki:
Castle: Wojskowy werbel nadający rytm oddziałom z "boską" melodią nawiązującą do aniołów wysoko nad miastem. Bardzo podniosły z odrobiną sielanki. Bardzo udany.

Rampart: Świetna sprawa. Harfa i celtyckie gitary robią świetną atmosferę średniowiecznego lasu. Jeszcze większa sielanka niż wyżej, ale w granicach normy.

Tower: Magia, magia, magia. Wstawki na fletach i skrzypcach świetnie imitują hulający wiatr, a sam motyw przewodni też nadaje pewnej wzniosłości, jednak tutaj już nie czuję sielanki. Spokojnie, ale pracowicie.

Necro: Bardzo wymowny, ale nie można powiedzieć że nie pasuje. Bas i dzwony robi świetną atmosferę. Mrocznie i ponuro, ale dostojnie przez klawesyn.

Dungeon- Też mrocznie, ale nie przygnębiająco, też spokojnie, ale do pewnego momentu. Przypomina przedzieranie się przez mrok i ostatecznie dotarcie przed majestat i rozmach zamku, a potem rozdarcie przez strażników i spokojne zakończenie/śmierć.

Inferno- Muzyka pochwalna, ale zła. I to praktycznie tyle, trzyma się tak przez cały kawałek z trochę delikatniejszym końcem.

Strondhold- pasuje to jedno słowo, tak jak Maideni śpiewają- FREEDOM. Wolność, kanion, wysokie wyzwalające szczyty, jednak bez sielanki. Zamek wolny i prosty, ale zwarty i gotowy.

Conflux- bardzo bajkowo, niestworzenie i wzniośle, jednak flety i smyczki dodają jej lekkiej zadziorności. 

Fortress- mój ulubiony. Wpierw ciężko i skrycie, a potem skrzypce dają do wiwatu razem z dętymi i genialnie to wszystko wychodzi. I trójkącik na końcu ;D Kompozycją podobny do lochu, ale ten jakoś bardziej mi podchodzi. Może dlatego, że bagno trudniej oddać niż podziemia, ale im się udało. ]

Cała reszta, też niezła, z głównym wskazaniem na prostotę i chwytność motywów podczas bitwy i świetnego utworu w głównym menu. Mój drugi ulubiony, jak mam być szczery. 



IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25 Stycznia 2009, 16:01:37 »
Właśnie. Lubię jeszcze motyw "trawiasty". Gdy grałam w Herków w wakacje a za polem była szaruga, mimo tego czułam się jak w lesie. Czemu? Ćwierkające ptaszki i doskonale dobrane odgłosy przyrody wprawiają w doskonały klimat każdego mruka ^_^ co do them`ów to fajny jest "eviltheme". Chyba występuje w kampaniach z Inferno, tylko nie wiem w którym dodatku ???


IP: Zapisane
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25 Stycznia 2009, 19:00:18 »
Z miast najbardziej lubię muzykę z Bastionu, Fortecy, Twierdzy i Inferno. Szczególnie Inferno, typowo ZUAA ale jednak z umiarem.

Z terenów lubię najbardziej teren pustynny oraz zwyczajny trawiasty.

A z walk to wszystkie kurcze blade :)


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 27 Stycznia 2009, 18:58:19 »
Zamek - muzyka idealnie odpowiada klimatowi miasta,czuć ten spokój.
Bastion - te pociągane struny mi się zawsze kojarzą jakby to było z gildi magów,sam nie wiem czemu xD A jakby było to nawet pasuje. DOSKONALE odpowiada że to zamek natury.
Wieża - Czuć tą dostojność, w końcu magowie tamci raczej tacy są.
Loch - no,spokój,spokój i nagle bum,mamy muzę złą i niedobrą,czyli wspaniale do lochu.
Nekro - czuć ten mrok i ponurość,ale jest też dość dostojnie.
Inferno - a tutaj to samo zło,tylko bodaj na początku albo na końcu spokojniej,czyli zostałeś już rozszarpany ;d
Twierdza - idealnie wkomponowane w klimat zamku,niemal jak w bastionie,ale przez te mocniejsze brzmienie czasami czuć że to wolni barbarzyńcy.
Cytadela - A tu już w ogóle,ta nutka tajemniczości jest miodna.
WŻ - nie da się ukryć że o klimatach to tu mało co rozmawiać,ale jeśli to dość łagodnie,czyli raczej pasuje.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Gajko

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 54


*Hauruuuhh...*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 05 Lutego 2009, 14:15:34 »
Ja mam bardzo dużo ulubionych kawałków... Więc je opiszę  ;) .

Zamek - bardzo podniosła atmosfera, ciary mnie przechodzą kiedy słyszę końcówkę

Bastion - uspokajająca, kojąca muzyka... Lecz w niektórych momentach daje znać, że mieszkają tam złote smoki

Lochy - ukazuje chyba wszystkie jednostki które tam mieszkają od człapających troglodytów po przeraźliwe czarne smoki

Cytadela - dźwięki jakie wydają stworzenia z bagien : syki, chrobotania, piski dają znać, że coś złego się tam czai...

Forteca - ujawnia potęgę magii i siłę wiedzy, która jest wykorzystywana przez magów w zabójczy sposób

Twierdza - sposobność do walki o każdej porze dnia i nocy

Nieumarli - frustracja przez przywiązanie się do nietrwałych ciał, smutek wywołany losem nieumarłych oraz chęć zemsty na pierwotnych zabójcach

Żywiołaki - bajkowość, aczkolwiek niektóre momenty pokazują, że kryją się tam straszliwe jednostki, a sam koniec uświadamia nam potęgę feniksów


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 05 Lutego 2009, 15:15:09 »
Ulubione utworki wg. hobbita:

1.Wszystkie z kampanii. Raz ma się uczucie jakby ci mówiono "Zdobyj to", "Ktoś umarł", "Zamierzamy zaatakować", "Niebywałe zadanie, nieprawdaż"...i wiele innych komend.
2.Muzyka z Nekropolis. Jakbyś czuł/czuła się na cmentarzu, a wszędzie trupy się "bawią".
3. Muzyka z Twierdzy. Idealne dla pustkowi, gdzie się zbiera armia, zawsze bronić swego ludu.
4. Muzyka z Zamku. Pasuje dla ludzi, mieszkający w spokoju ale zawsze gotowa na wszystko. Typowa średniowieczna.
5. Muzyka z Fortecy. Pełna zagadek, pełna tajemnic i pełna magii, a te rzeczy trzeba rozwiązać.
6. Inferno. Te intrygi, te tortury, ta potęga...Idealnie stworzona dla kosmitów, jakimi są Kreeganie.
7. Bitwy - mówcie, co chcecie ale ta brzmi typowo barbarzyńsko-koczowniczo.
8. EvilTheme i GoodTheme - piękne utwory.
9. Bastion - Jakby ci mówiono"A żyjemy po staremu, nic wielkiego". Widać, że żyją tam spokojne istoty, z dala od nowoczesności a bliska naturze.
I ostatni:
10.SecretTheme - Słuchając tej melodyjki, czujesz się jakby cię uwięziono w labiryncie, gdzie jest zimno, ciemno, twardo, a ty musisz uratować świat.
Spodobały mi się też niektóre z terenów, ale nie napiszę jakich, bo nie chcę dłużyć posta.


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 21 Lutego 2009, 14:42:58 »
Najbardziej podoba mi się muza z Twierdzy. W połączeniu z pustynią i wodospadami sprawia to, że mógłbym wyjechać tam na wakacje. Czasami robiłem przerwy w grze, aby posłuchać tej muzyki.


IP: Zapisane
Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21 Lipca 2009, 15:22:42 »
Aż dziwi mnie, że nikt nie wymienił do tej pory SnowTheme.

Wyobraźcie sobie kobietę z dzieckiem/sierotkę przedzierającą się przez gęste śniegi. Jest zadymka, chmurzasto i ogólnie niewesoło.
Wyobraziliście sobie już?
Więc teraz dodajcie do tego theme ze śnieżnych terenów. Poezja, aż ciary chodzą po rękach.

Z innych to:

1. Theme z Tower - Tajemnice pochowane po bibliotekach. Doskonałe, jakby patrzeć z perspektywy np. początkującego maga, który dziwuje się tym wszystkim.
2. Theme z Nekropolis - Organki, yay!
3. Theme pustynny - Na początku słyszymy tylko wiatr, potem coś a la arabskie klimaty. Czuć, że wędruje się przez spieczone słońcem obszary.
4. Theme z Lochów - Faktycznie, dobra rzecz.

Inne prezentują równie wysoki poziom, lecz nie umieszczę następnych, nie wiem bowiem, które wybrać.


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
Loynis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21 Stycznia 2011, 14:53:16 »
1.Rampart(bastion)
2.Stronghold(twierdza)

Edit: Prosiłbym o bardziej szczegółowe uzasadnienie swego wyboru./Loczek



« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2011, 15:11:26 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 21 Stycznia 2011, 16:14:36 »
Widzę, że odbywa się masowe odświeżanie tematów. Napiszę, bo nie mogę się oprzeć.
Przede wszystkim, muzyka z H3 jest najlepszą muzyką jaką kiedykolwiek słyszałem w grze. Niezwykle klimatyczna, głęboko zapada w mózg.


Woda - świetny utwór, perfekcyjnie oddaje odczucia jakie towarzyszą człowiekowi podczas długiej, monotonnej podróży przez ocean.

Pustynia - również świetne. Na początku słychać tylko wiatr, a później wchodzi ta lekko arabska melodia... i na koniec, znowu tylko wiatr.

Śnieg - gdy jej słucham czuję się jakbym siedział w jakiejś ośnieżonej chacie, odciętej od świata, podczas długotrwałej zimy. Słowem: oddaje klimat. (Podoba mi się komentarz Fergarda, dwa posty wyżej).

Podziemia -  słuchając tego czuje się jakbym łaził po jakiejś grocie z pochodnią w ręku. Również oddaje klimat.

Lawa - kojarzy mi się wypaloną, zadymioną krainą. Też bardzo mi się podoba.

Skorupa - po włączeniu natychmiast wizualizuje sobie bezkresne, porośnięte trawą stepy, pełne cykania owadów i śpiewu ptaków. Jedna z moich ulubionych.

Piach - kojarzy mi się pustymi, jałowymi ziemiami, na których prawie nigdy nie świeci słońce.

Trawa - słoneczne łąki i takie tam... ładne, oddaje klimat.


Na razie to tyle. Później dopiszę resztę (a jest o czym pisać).


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry