Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 19 20 21 [22]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Recepty na zwycięstwo (Czytany 125323 razy)
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #315 : 17 Czerwca 2012, 12:11:41 »
Cytuj
Co do gry Sylvanem to wystarczy Umiejętnie używać Wielkich Łowczych i Druidów eliminując to co stanowi zagrożenie największe a reszta jednostek czeka na okazję by wyjść i zmieść to co podejdzie za blisko artylerii.

Problem jest gdy walczy się z demonami. Ponieważ impy mają wysoką inicjatywę to zaraz na początku zgarniają całą, albo prawie całą manę i przekazują swojemu herosowi (zależy ile ich jest i ile udało mi się zabić ostrzałem na początku walki), a armia bohatera który nie potrafi rzucać zaklęć jest bardzo mocno osłabiona, można powiedzieć, że to takie pół armii. Do tego Deleb lubił rzucać szał na moje jednostki i wyrzynały się one między sobą :P. Do tego dochodziła balista która strzelała dwa razy z efektem kuli ognia. Potem jeszcze władczynie sukkubusów ze strzałem łańcuchowym, czarty i ich grad meteorytów i robiła się rzeźnia :P. Dopiero jak zgromadziłem znacznie większą armię to zdołałem go pokonać.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #316 : 17 Czerwca 2012, 12:41:30 »
A ja uważam, że receptą na zwycięstwo jest pozytywne myślenie, uśmiech, moc, fitness, sport : )

...a jak gramy demonami to ładowałbym w szczęście, standardowo magię zniszczenia i pilnowałbym chochlików - jak już słusznie zauważono stworki te mogą nieźle namieszać.
 
Nic odkrywczego =D



IP: Zapisane
SpokoPL

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #317 : 17 Czerwca 2012, 13:28:21 »
Cytuj
Problem jest gdy walczy się z demonami. Ponieważ impy mają wysoką inicjatywę to zaraz na początku zgarniają całą, albo prawie całą manę i przekazują swojemu herosowi (zależy ile ich jest i ile udało mi się zabić ostrzałem na początku walki), a armia bohatera który nie potrafi rzucać zaklęć jest bardzo mocno osłabiona, można powiedzieć, że to takie pół armi

Elfy mają dużo many więc nie powinno być to aż tak odczuwalne ale jeśli jest to Oświecenie-->Inteligencja może pomóc. To 50% więcej many, będzie co czarować, a nie wierze że te impy będą w stanie zabrać aż tyle many.

Cytuj
Do tego dochodziła balista która strzelała dwa razy z efektem kuli ognia

No tak. Demony mają najpotężniejszą baliste w całej grze, ma ona największy współczynnik ataku ze wszystkich balist w grze. Dlatego warto ją szybko zniszczyć. Lepsza magia zniszczenia--->Mistrz Lodu--->Zimna Śmierć i po sprawie :). Jeszcze można pójść w Lepszą logistyke--> Odkrywanie--->Lotny umysł, by mieć pewność że bohater ruszy się przed balistą. Na wszystko znajdzie się sposób ;)




IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #318 : 17 Czerwca 2012, 15:13:26 »
Eh, chyba sobie daruje i wrócę do normal  :zarumieniony:. Próbuje i próbuje, ale niezależnie od tego jak i kim gram przeciwnik nieodmiennie jest silniejszy. Zarówno w kampanii, jak i na pojedynczych mapach.
Wróciłem dzisiaj do kampanii - misja 3/2 "Podbój". Zdobyłem pierwsze miasto elfów. Zdobywam kopalnie i rozbudowuje miasto. A tu nagle z obu stron ruszyło na mnie dwóch Zielonych, obaj oznaczeni jako "trudny". Myślałem ,że się załamię w tym momencie...
Naprawdę podziwiam graczy którzy przechodzą tą grę na heroicznym :).
Oj chłopie być może z tego wynika twój problem w walce z demonami, jeśli nadal po roku czasu stosujesz tą taktykę na takich poziomach gry. Na hardzie nie ma czegoś takiego, że rozwijam się i czekam aż uzbieram większą armię i dopiero naprzam, tylko naprzasz od pierwszej tury do ostatniej. Rozwijasz się błyskawicznie jako bohater, nabierasz doświadczenia, zdobywasz surowce w dwa razy szybszym tempie i jak masz już jakąkolwiek armię zdolną zająć zamek przeciwnika to idziesz.

Cytuj
...a jak gramy demonami to ładowałbym w szczęście, standardowo magię zniszczenia i pilnowałbym chochlików - jak już słusznie zauważono stworki te mogą nieźle namieszać.
Z tego co pamiętam pytałem tutaj bardziej obeznanych z HV i polecali walić magią mroku, bo magia zniszczenia niewiele demonom daje.

Cytuj
Elfy mają dużo many więc nie powinno być to aż tak odczuwalne ale jeśli jest to Oświecenie-->Inteligencja może pomóc. To 50% więcej many, będzie co czarować, a nie wierze że te impy będą w stanie zabrać aż tyle many.
To i tak nie pomoże zbytnio jeśli są duże armie. Takie 300 impów i nie masz co najmniej połowy many jeśli nie całej.


IP: Zapisane
SpokoPL

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


Zobacz profil
« Odpowiedz #319 : 17 Czerwca 2012, 16:03:47 »
Cytuj
To i tak nie pomoże zbytnio jeśli są duże armie. Takie 300 impów i nie masz co najmniej połowy many jeśli nie całej.

Wg. moich obliczeń jeżeli byłoby 300 impów i bohater elfów na 20 lvl z Oświeceniem i inteligencją to po zabraniu many przez te impy bohaterowi elfów pozostałoby około 50 many, nie wiem czy to dużo czy nie, zależy od rozwoju.


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #320 : 17 Czerwca 2012, 16:36:35 »
Cytuj
Oj chłopie być może z tego wynika twój problem w walce z demonami, jeśli nadal po roku czasu stosujesz tą taktykę na takich poziomach gry. Na hardzie nie ma czegoś takiego, że rozwijam się i czekam aż uzbieram większą armię i dopiero naprzam, tylko naprzasz od pierwszej tury do ostatniej. Rozwijasz się błyskawicznie jako bohater, nabierasz doświadczenia, zdobywasz surowce w dwa razy szybszym tempie i jak masz już jakąkolwiek armię zdolną zająć zamek przeciwnika to idziesz.

Spoko, to było kawał czasu temu, teraz już lepiej sobie radzę na ciężkim :P. Nie twierdzę, że jestem jakimś pakerem, ale wygrałem kilka starć z komputerem w grze niestandardowej, kampanię też przechodzę na ciężkim i jestem w piątej kampanii więc nie ma źle :).
Po prostu miałem spory problem z pokonaniem bohatera Inferna w drugiej misji kampanii Sylvan :P.
Najlepiej gra mi się Lochem, ewentualnie Nekro. Sylvanem nie grałem praktycznie wcale.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 [22]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry