Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Taktyka gry Przystanią (Czytany 26185 razy)
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 13 Czerwca 2011, 17:43:06 »
@Up, ale w oblężeniu jest większe pole bitwy. ;P Kurczę ( sorka ) przez ten dylemat wszedłem w :off: . Można dać oddziały gryfów, ale muszą być odpowiednio liczne, aby nie popaść w paranoję, jak wieżyczki rozwalą... ;P


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 13 Czerwca 2011, 19:03:37 »


Cytat: SeRaFiNeK
Wystawiamy 7gryfów, po 1 na stack i pikujemy nimi do góry.

Rozumiem, że używasz cheatów na powiększenie pola bitwy ? xD Szerokość placu wynosi 10, więc zmieścisz najwyżej 5 oddziałów gryfów, zgadzam się natomiast, że taktyka jest skuteczna.

Dawno nie grałem to sory :P. Ale chyba każdy zrozumiał o co chodzi.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
McBucz

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 25 Września 2013, 23:30:18 »
Jest ciekawa możliwość rekrutujecie chłopów i w salach treningowych (czy jakoś tak) przenosić ich poziom wyżej na łuczników a łuczników ulepszać w kuszników i w ekspresowym tempie ma się ich całą masę najlepiej do tego bohater łuczniczy. 


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 26 Września 2013, 21:13:09 »
Fakty:
- Taktyka jest dobra tylko w podstawce, bo tam nie ma ograniczeń co do szkolenia jednostek;
- Budynek zazwyczaj budujemy po rozbudowaniu miasta do kapitolu, w moim przypadku nawet po ulepszeniu wszystkiego; dla mnie ten budynek niewiele wnosi do gry w ToE;
- W dodatku ToE, na poziomie eksperckim kontrataku + experckie szkolenie i aula bohaterów i tak można tylko przeszkolić 20 jednostek tygodniowo, co jest moim zdaniem bardziej stabilizujące dane miasto w porównaniu do innych. Co do gry poza dodatkiem, polecam wziąć bohatera Maeve + ulepszenie wszystkich jednostek do Palladynów i wtedy ta jednostka staje się kosiarką nie do zatrzymania. (z tego co pamiętam jak grałem w standardówkę, takowego ograniczenia w treningu nie było, chyba że ktoś poprawi).


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02 Lutego 2014, 23:43:44 »
Nikt nie poprawi  ;) wszystko to prawda co więcej taktyka która napisałeś z Maeve i z palladynami jest absolutnie najlesza z możliwych. Mój przyjaciel takowa gra a on się zna na przystani bowiem gra TYLKO tym zamkiem wyszkolił się niesamowicie i w FB ostatnio miał 319 palladynow i ahahah 19 kapłanów bo wszystkich wyszkolił. Gryf po rzuceniu zaklęcia przyspieszenia na 33lvl BOHATERA  miał bagatela 30 ! Inicjatywy pierwszy raz widziałem taka liczbę w herosach jesli chodzi o inicjatywę. Taka taktyka jest swietna na każdy zamek poza sylvanem na który najlepsza taktyka to szkolenie chłopów do kusznikow bo ja jak gram z nim a ja grsm właśnie sylvanem, to on w otwartej walce nie ma najmniejszych szans taki dostaje łomot. Ale cóż taki juz jest Sylvan że się trzeba w zamku chować przed nim. :D a więc talenty. Logistyka , magia światła , dowodzenie , atak , obrona a um to juz jak kto chce w sumie   

Edit: Proszę o niekolorwanie postów, pacz punkt regulaminu odnośnie tego./Loczek


« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2014, 08:32:32 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 14 Sierpnia 2014, 21:20:07 »
Na ubi tak graja rmg mapy niektorzy, ze bys niczego nie zdazyl wyszkolic, bo kolesie w 3 tygodniu gry wpadaja herosami na 20 level w gore.
Kilka gier minelo zanim zrozumialem, ze wszystkie te pomysly, ktore znajdowalem na roznych forach, mozna miedzy bajki wlozyc. Jeden Dougalem mial 24 level jak sie pod miastem moim znalazl w polowie 3 tygodnia i artow na sobie od groma, podczas gdy ja knulem, jak tu zbudowac wszystko do konca tygodnia, cos tam dzilajac herkiem na 18 levelu - Kasparem. Najlepsze, ze nie atakowal miasta wcale, tylko zdjal co bylo ciekawego z mapy i lecial sobie dalej, a za nim wjechal kolejny hero, z dungeonu ktorys, na 18 levelu i z gryfami - kiedy chialem go przegnac, zadal mi takie straty, ze sie grac odechcialo :) ....
Tak, zanim ktos cos napisze, polecam pograc z mocnymi graczami, bo dzieki temu zdobywa sie rozeznanie, co w istocie dziala. Kto sobie myslec chce o kilkunastu kawalerzystach, mocno sie zdziwi. Na mapie L z bardzo silnymi potworami w 3 tygodniu gra sie skonczy. Mozna jednak sie jakos w tym odnalezc, cos tam podpytac i w efekcie staran daje sie juz takim graczom opor, jak to w moich kilku ostatnich grach sie zdarzylo.
Zapytany przeze mnie o rozwoj miasta przeciwnik z opisanej skrotowo gry, stwierdzil tak:"Gram jak moge, zalezy co broni przejsc, jakie mam arty w strefie i kto je broni, przeciw jakiej rasie gram i bohaterowi"... No i tyle w temacie wlasciwie.


« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2014, 21:22:25 wysłane przez obliczeprawdyzaslaniam » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 14 Sierpnia 2014, 21:22:10 »
No i co z tą taktyką Przystani? Czego się nauczyłeś od tych najlepszych?


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 14 Sierpnia 2014, 21:24:46 »
No jak na koncu, gdzie mowilem co kolo mi przekazal.
Nauczylem sie stawiac opor :) Potrafie szybciej zdobywac doswiadczenie i nie sile sie na anioly czy cos tam, bo to jak sie miasto rozbuduje, czy takie anioly sie zdobedzie w 3 tygodniu np, czy do 5 wcale nie zrobi, jest tylko konsekwencja konkretnej gry - ustawien, rodzaju mapy, zestawien bohaterow ....


« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2014, 21:28:28 wysłane przez obliczeprawdyzaslaniam » IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 14 Sierpnia 2014, 21:27:04 »
To dużo nie zdradził. Też bym tak chciał, a ty Sylu??
@obliczeprawdyzaslaniam kojarzysz nicki takich kolesi? Grałbym.


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 14 Sierpnia 2014, 21:29:37 »
djadja fjodor, kuka -ci mnie zmietli doszczetnie :)


IP: Zapisane
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 15 Sierpnia 2014, 16:22:45 »
djadja fjodor, kuka -ci mnie zmietli doszczetnie :)

Na jakim settingu graliście? Tzn jaki szablon, wielkość i typ mapy, poziom trudności, siła neutrali, ilość zasobów i expa?


IP: Zapisane
obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 20 Sierpnia 2014, 14:28:38 »
Zwykle ubi ustawienia, nie kojarze ich teraz na tyle, by podac. Dlaczego pytasz o ustawienia?


IP: Zapisane
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 22 Sierpnia 2014, 11:02:18 »
Zwykle ubi ustawienia, nie kojarze ich teraz na tyle, by podac. Dlaczego pytasz o ustawienia?

Dlatego, że są to niezbędne informacje aby móc ocenić daną strategię gry i stwierdzić, czy dany lvl, danym bohaterem, w danym momencie to niezłe osiągnięcie, czy też może nic nadzwyczajnego.
A tak w ogóle to o ile pamiętam, to nie ma czegoś takiego jak "ustawienia ubi".  ;)


IP: Zapisane
obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 26 Sierpnia 2014, 13:19:41 »
Nie ma ustawien ubi? A na jakich graja najmocniejsi tam? Widze, ze znasz realia jak byk:) Pewnie jak ja kojarzysz - zanim sie zorientowalem :)
S3 4p2 4z4k1m bez wody , podziemi, 4 graczy, L, potworki bardzo silne, exp i zasoby na 5 - w podanych realiach to, co wczesniej napisalem. Jak "osiagniecia" na podanych ustawieniach nie robia wrazenia wielkiego, zagrajmy. Obecnie, po ilus kolejnych grach pod okiem zero hero, ktory sam mowi, ze grac nie potrafi jak nalezy, tluke juz ubi mistrzow w niezlym %. Widac, ze trzeba jednak miec jakiegos partnera do gry na solidnym poziomie, gotowego wyjasniac itd, a szybko idzie nauka...
Gadasz swoja droga dokladnie jak zero hero, a ten powtarza slowa jakiegos ganjy, z ktorym sparuje juz kilka lat ponoc. Czyli nic nowego, ale z sensem chociaz :)


« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2014, 13:23:43 wysłane przez obliczeprawdyzaslaniam » IP: Zapisane
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 27 Sierpnia 2014, 14:46:18 »
Nie ma ustawien ubi? A na jakich graja najmocniejsi tam? Widze, ze znasz realia jak byk:) Pewnie jak ja kojarzysz - zanim sie zorientowalem :)
S3 4p2 4z4k1m bez wody , podziemi, 4 graczy, L, potworki bardzo silne, exp i zasoby na 5 - w podanych realiach to, co wczesniej napisalem. Jak "osiagniecia" na podanych ustawieniach nie robia wrazenia wielkiego, zagrajmy. Obecnie, po ilus kolejnych grach pod okiem zero hero, ktory sam mowi, ze grac nie potrafi jak nalezy, tluke juz ubi mistrzow w niezlym %. Widac, ze trzeba jednak miec jakiegos partnera do gry na solidnym poziomie, gotowego wyjasniac itd, a szybko idzie nauka...
Gadasz swoja droga dokladnie jak zero hero, a ten powtarza slowa jakiegos ganjy, z ktorym sparuje juz kilka lat ponoc. Czyli nic nowego, ale z sensem chociaz :)

To co napisałeś, to nie są żadne "ustawienia ubi", tylko zwyczajny szablon RMG. Sam grałem na nim multum razy. To co opisałeś (czyli 24 lvl Dougalem w 3 tygodniu) jest jak najbardziej możliwe, chociaż już zaczyna budzić respekt. Niestety jednak z RMG jest ten problem, że wyczyn który uda się na jednej wygenerowanej mapie, niekoniecznie musi się udać na innej - bo np neutrale nie podpasują, albo gorsze arty się trafią, albo teren kiepski itp, itd.
Btw, jakbyś miał ochotę i czas to można by pyknąć jakąś partyjkę na powyższym szablonie. Daj znać czy byś chciał zagrać. :)



Gadasz swoja droga dokladnie jak zero hero, a ten powtarza slowa jakiegos ganjy, z ktorym sparuje juz kilka lat ponoc. Czyli nic nowego, ale z sensem chociaz :)

Ten "jakiś ganja" to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) obecnie gracz w H5 na świecie. :D


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry