Hyde Park > Fantasy

Rasy w Fantastyce

(1/29) > >>

Khaziu:
Mowa o takich które są w lekturach, grach itd.

Najbardziej popularne to oczywiście Elfy, Pół-Elfy, Wysokie elfy, Krasnoludy, orkowie etc.

Zatem...

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie zdanie na ów temat, jaka jest wasza rasa ulubiona i jeszcze z jakiej lektury gdyż wiadomo że każdy pisarz inaczej przedstawia daną społeczność.

Ja lubie Elfy z Tolkiena z trylogii. One ponieważ fajnie wyglądają, ich kultura jest... hmm.. idealna oraz mają nadzwyczajną umiejętność.... strzelanie z łuku z wielką precyzją.

Dyskusje na owy temat również tu ;D

egzeq:
Gwoli ścisłości: najbardziej popularni są ludzie. Ja najbardziej cenię ludzi ogólnie. Od wszystkiego, są wszędzie, są władcami, są niepokonani.

Lazor:
Tolkien to po prostu klasyka,o ile dobrze pamiętam on zapoczątkował krasnali jako karzełki z toporem ew młotem,więc przykłady z tolkiena są takie sobie,ale cóż.

Btw czym się różni elf od wysokiego elfa...?

Moją ulubioną rasą są...pół orki. ciekawie to,już nie tępę jak but,ale zachowuje swój fajny wygląd,wcześniej elfy,ale zaczynają mnie już oni nudzić.

Khaziu:
Elfy i Wysokie Elfy to jakieś tam różnicę mają. Konkretnie nie pamiętam. Ale zagraj w Morrowinda to sie dowiesz ;D.

egzeq:
Właściwie jak Wysokie elfy to też leśne, mroczne, dzikie, itp. - chodzi o podrasy, opieranie swej wiedzy na TES jest błędem. Wysokie to tzw. wysoko urodzone.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona