Heroes V > Kampania II Kultysta

Misja III

(1/11) > >>

Khaziu:


Cele:

    * Przekrocz granicę
    * Zajmij wszystkie miasta Elfów
    * Pokonaj Gilraena
    * Agrael musi przeżyć

Witam w trzeciej misji Agraela. Będziemy mieli za zadanie dostać się do legendarnego elfa – Tieru. W tym celu musimy pokonać miasta elfów, które przeszkadzają nieco. Zatem, do dzieła! Jako bonus wybieramy oczywiście rogate demony… i zaczynamy W rogu mapy (1). W pierwszej kolejności kierujemy się na północ od zamku do bożka fortuny, na wschód po impy, na południe po demony oraz flagę. Wracamy do zamku w którym rozbudowywujemy siedlisko impów oraz robimy siedlisko rogaczy. Nasze miasto jest słabe, bardzo słabe. Nie można go rozwinąć nawet do Kapitolu, czy fortu. Nie można nawet Czartów czy Diabłów rekrutować…. W tym celu trzeba zrobić coś, co Agraela nie ucieszy – walczyć elfami. Jest to jedyne wyjście, gdyż są tu ich aż trzy zamki. Ale o tym potem… Tak wzmocnieni ruszamy na wschód od zamku i spotykamy Girlaena. Po przemiłym dialogu obu panów, rozpocznie się walka – z pozoru banał, ale starajmy się nie stracić jednostek w głupi sposób. Po wygraniu potyczki, okazuje się że Elf uciekł i szykuje zemstę. Za cel pojawia nam się, pokrzyżowanie planów Girlaenowi, oraz zniszczenie magii druidów, która przeszkadza naszemu ognistemu panu. Teraz skierujmy się na pierwsze z miast Elfów (2). Zdobądźmy je, oczyśćmy okolicę z kopalń, surowców i siedlisk. Miasta Inferno nie trzeba rozbudowywać. Skupmy się na Sylvan. Po pewnym czacie zauważysz, iż Twoja armia urosła znacząco. Czas na zabicie smoków, które przyłączą się zapewne do naszego wroga, dzięki czemu będą silniejsze (3). Po ich zabiciu, wróć do zamku (2) i odbuduj armię. Jak zauważyłeś zapewne, tu również nie masz możliwości robić dużej armii, toteż czym prędzej zdobądź kolejne z miast (4). W taki sposób, prawdopodobnie pokonasz Girlaena, który strzeże miasta, stracisz miasto (2) i zdobędziesz (4). Taki układ jest dobry. Pokonujesz wroga i „wymieniasz” miasto niepełne, na dość mocne. Robisz armię, i eksterminujesz bohaterów wroga którzy zbliżą się do Twojej fortecy. Dodam, iż do zamku piekieł nikt nie podejdzie, ani nawet nie przekroczy granicy, zatem tu jesteś bezpieczny. W tym momencie rozgrywki miałem pewien problem. Gdyż nie wiedziałem co zrobić. Postanowiłem zatem, że skoro na południu nie ma wroga, bo nie ma środków, zdobędę jego stolicę (5). W ten sposób zniszczyłem jego mocnych herosów (zamieszczony wynik walki na screenie) oraz pozbawiłem go drugiego, silnego miasta. W ten sposób zwycięstwo jest bliskie. Zdobywamy ostatni zamek (2) i udajemy się do druidów (6) których strzegą Enty, a następnie walczymy z samymi Druidami. Walka banalna. Po ich zrównaniu z ziemią pojawi się film z Agraelem na czele i Twym oczom ukarze się przecudowny komunikat: Misja Ukończona! Na zakończenie pragnę dodać, iż mój bohater miał 24 poziom, czyli maksymalny jak na tę misję.

Agrael II:
Przepraszam, ale co miało oznaczać "twoja armia znacząco wzrosła"?

Eurephora:
Przejęłam trzy zamki, pokonałam Gilraena, zabiłam druidów i... nic. Żadnych nowych celów, misja się nie kończy. Co robić?

Marbas Lucyferowicz:
 A to na pewno byli ,,ci,, druidzi?
Chociaż nie, jeśli sie ich nie pokona tylko ,,shanbi,, Gilraena 2 razy i podbije 3 zamki tez sie konczy misja. Hmmm. Nie wiem. :P

Eurephora:
Dobra, mam nowy cel: Zniszczyć źródło siły druidów. Tylko gdzie ono jest?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona