Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kampania Inferno - misja pierwsza (Czytany 15652 razy)
Zares

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23

Zobacz profil
« : 17 Października 2011, 15:30:25 »
Czy komuś się udało ją przejść na poziomie wyższym, niż łatwym? Uwielbiam Inferno, ale niestety nie dałem rady tego przejść.. najpierw grałem na trudnym, miałem 3 zamki i fort, nawet dobrą armię, ale jednostek stacjonujących u wroga w zamku było o wiele za dużo (stopień ryzyka wysoki).
Potem grałem na standardzie i to samo. Do tego te ataki z dwóch stron, a do zaatakowania wroga pół mapy. Zanim tam dojdę, to z drugiej strony mnie zajdzie. Nie mogę zostawiać obrony, bo i tak jak wszystko wezmę ze sobą (wykupieni wszyscy bohaterowie), to dalej przegrywam bitwę o zamek wroga.

Prosiłbym o jakieś wskazówki.


IP: Zapisane
krx1988

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18 Października 2011, 15:04:12 »
Mi się udało. Przyznam, że pierwsza misja w kampanii jest trudna. Dużo razy wczytywałem.

Ale najważniejszy jest sam start. Jak początek źle się rozegra to ma się cały czas pod górkę.
0. Warto wziąć premię 2500 złota na początek ;)
1. Trzeba w każdej walce wychodzić z najmniejszymi stratami. Więc warto przeinwestować od razu w zaklęcie regeneracji.
2. Później taktyka, logistyka, na czwartym poziomie cokolwiek co się przyda (np. szczęście). A na 5 poziomie atak łączony bohatera z jednostką (nie pamiętam jak się skill nazywa).
3. Misje z Ogarami i Maniakami, warto wykonać drogą łez. Ponieważ będzie się miało więcej jednostek.
4. Jak najszybciej trzeba ulepszyć sukuby. Mają umiejętność która paraliżuje jednostki wroga. Jak jednostka jest sparaliżowana możemy się podleczyć regeneracją.
5. Jak podbije się miasto w centrum mapy (chyba nasze drugie). Odbijamy w lewo na przeciwnika który ma kolor podobny do czerwonego. I po drodze jest takie miejsce, że jak rozwalimy jednostki nekry, to nam się przyłączy 20 Reproduktorów. Bierzemy je i zawracamy. I lecimy w drugą stronę, gdzie jest dużo jednostek z nekropoli. Tam też jest takie miejsce gdzie przyłącza się 20 Reproduktorów. I idziemy dalej. Wykańczamy pomarańczowego, a później tego czerwono-brązowego.
6. Pamiętaj o różnych obiektach na mapie, co dają ci bonusy na walkę. Warto je odwiedzać.

Za dużo nie pamiętam. Ale miałem dwa podejścia do mapy i za drugim ją przeszedłem. A podpowiedzi są ogólne, bo po za tym jest dużo do zrobienia na mapie. I czasem wszystko musi być wymierzone co do kroku. Trzeba pilnować, żeby miasta przypadkiem nie stracić.

I jak walczyłem, to też przeciwników miałem na wysokim poziomie zagrożenia. Ale z walk wychodziłem z akceptowalnymi stratami, dzięki regeneracji. ;)

Powodzenia ;)


IP: Zapisane
eviltiger

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Października 2011, 21:12:27 »
Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić jak przejść ostatnią misję? :) Był bym wdzięczny.


IP: Zapisane
hajducekg6

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 42


If somebody does..

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Października 2011, 21:19:18 »
krx1988 napisałeś lepiej niż poradnik :ok:.

Wiadomość doklejona: 24 Października 2011, 21:22:06
eviltiger, a jaki jest boss w kampanii Inferno? :huh:


« Ostatnia zmiana: 24 Października 2011, 21:22:06 wysłane przez hajducekg6 » IP: Zapisane
Lolo197

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Października 2011, 21:29:49 »
EJ a ja mam pytanie. Co mam zrobić z maniakami bo jak do nich podchodzę to coś tam mówią ale ani się do mnie nie przyłączają ani nie mam żadnej misji. I do tego w każdej bitwie czerw od razu "zjada" mi sukkubusy ...


IP: Zapisane
Imrik

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Października 2011, 22:15:37 »
Z maniakami powinieneś mieć wybór- albo ich atakujesz albo rozmawiasz i dają Ci misje. Moja rada to spróbuj od nowa rozegrać tę mapę, powinno pomóc.
Ja tez musiałem 2 raz rozpoczynać gdyż zaraz po zajęciu 2 zamku zaatakował mnie komputer-ten bordowy- z gigantyczną armią. Za drugim razem już było wszystko w porządku.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24 Października 2011, 22:33:22 »
Cytuj
eviltiger, a jaki jest boss w kampanii Inferno?

Kampania Inferno to chyba jedyna kampania, w której ciężko jednoznacznie stwierdzić... Jedynie w drugiej misji trzeba na końcu pokonać Matkę Namtaru, jednak nie trzeba jej odbierać całego życia, tylko większość - gdy zostaną jej resztki, walka się kończy jako zwycięstwo dla nas. A później już nie ma żadnego bossa.

Cytuj
Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić jak przejść ostatnią misję?  Był bym wdzięczny.

Spróbuję tak skrótowo, bo nie mam za dużo czasu - akurat pięć minut temu skończyłem robić tę misję ;D. Od razu zaznaczam, że wziąłem Kiryła jako bohatera maga. Rozwinąłem nim Drogę Krwi, a z zaklęć poznałem tak:
-Bitewne zaklęcia ognia (ognisty pocisk, kula ognia i deszcz meteorytów)
-Z zaklęć mroku Wyssanie Życia i Masowe Wyssanie Życia
-Z magii pierwotnej Implozję i Korozję

Na samym stracie wziąłem Kiryłem wojska od Veyera, jednak w większości walk na początku używałem taktyki: na Oprawców rzucałem Wyssanie Życia, oprócz tego wspomagałem się bojowymi zaklęciami ognia. Każdą walkę wygrywałem bez szwanku, raz nawet 11 Oprawcami pokonał 87 Matek Roju. Gdzieś tak w połowie drugiego tygodnia zająłem się Sarą - używałem ciągle tych 11 Oprawców. Na start rzuciłem Implozję na Niszczycieli, potem Wyssanie Życia na Oprawców. Następnie rzucałem rozmaite zaklęcia niszczące ognia, wybijając demoniczne armie. Gdy po pokonaniu Sary (zostało mi po bitwie 3 Oprawców) zniknął Veyer a sama anielica się do mnie przyłączyła, dałem jej wszystkie zdolności ekonomiczne i dałem do zamku. Wojskami (które de facto jak narazie straciły jedynie kilku Oprawców) pokonałem wrogiego Paladyna. Zdobyłem resztki zasobów w podziemiach, a po wyjściu na powierzchnię poszedłem na dół, gdzie znalazłem miasto Przystani. Zamieniłem je w Inferno.
W obydwóch miastach Inferna tworzyłem budynki od istot, jednak jedynie w tym z podziemi budowałem siedliska ulepszonych istot - aby oszczędzić na rozbudowywaniu siedlisk. Rozwijałem armie i zdobywałem okolice, aż w końcu wyruszyłem na północny wschód. Znalazłem tam główne miasto Czerwonego Templariusza, które zdobyłem używając takiej taktyki:
-Na start Implozja (na jakiegoś mocnego stwora), następnie rozmaite ogniste zaklęcia.
-Sukkubami i Matkami Roju ostrzeliwałem wroga.
-Oprawcami i Maniakami niszczyłem bramę miasta.
-Po zniszczeniu bramy miasta rzucałem Masowe Wyssanie Życia, wysyłałem wojska w bój i robiłem masakrę.
Po zdobyciu miasta pozostało zabić po raz ostatni naszego Czerwonego Templariusza, który pojawił mi się obok miasta z całkiem pokaźną armią. O dziwo jednak w ogóle się nie ruszał, więc przerobiłem Przystań na Inferno, odczekałem kilka tur, stworzyłem lepszą armię i zniszczyłem wroga.

Co teraz? Spokojniejszy etap misji. Zdobywając okoliczne ziemie musimy pokonać siedem oddziałów Żywiołaków Cienia. O dziwo, oddziały te mają nierównomierną liczebność - raz musiałem pokonać armię 60 Żywiołaków Cienia, innym razem było ich ponad 700. Mimo wszystko, mamy nieograniczony czas i kilka miast Inferno, które dalej rozbudowujemy. Poza tym, w okolicy jest jeszcze kilka innych Przystani, które można przerobić - ja co prawda ich nie zdobywałem, ale zawsze ktoś może aby mieć więcej armii. Przeczesujemy całą powierzchnię, nie obejdzie się też bez wejścia na statek. Radzę poszukiwać i Sarą i Kiryłem, dzięki temu po przejściu tej misji będziemy mieli po 30. poziomie obydwoma herosami.

Po pokonaniu siódmego oddziału wchodzimy do podziemi (nie wejściem prowadzącym do naszego Inferna, ale innym wejściem koło środka mapy - tam też był jeden oddział Żywiołaków). Idziemy korytarzami aż do wyjścia. Przy wyjściu jest teleport, który prowadzi nas do wielkiej podziemnej komnaty. Potem już pozostaje się zmierzyć z kolejnym oddziałem pełnym żywiołaków różnej maści (brakuje tylko Żywiołaków Światłości). Owszem, armia pokaźna, ale ja w swej armii miałem 150 Czarcich Władców, 400 Matek Roju czy 700 Lilimów. Nie wspominając o sporych ilościach Dręczycieli, którzy także odegrali sporą rolę w tej walce - jak zresztą i całej misji. Osobiście sądzę, że fajniej by było, gdyby na końcu dowalili jakiegoś potężnego Bezimiennego... W każdym razie, pokonanie armii żywiołów jest równoznaczne z wygraniem kampanii.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
eviltiger

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24 Października 2011, 23:09:16 »
eviltiger, a jaki jest boss w kampanii Inferno?

Jak powiedział Kokoju jest w drugiej misji Matka Namtaru ale również na koniec pierwszej misji, TY JAKO BOSS musisz pokonac armie demonów. Dzięki za poradnik przejścia misji. :P


IP: Zapisane
Alexander I

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Października 2011, 23:28:58 »
Kokoju fajny poradnik tylko powiedz jak dałeś Kiryłowi specjalizacje maga???


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25 Października 2011, 06:58:27 »
Przy włączaniu ekranu kampanii naciskasz na portret Kiryła, i tam masz dwie ikonki. Jedna po prostu otwiera biografię Kiryła, druga włącza mały ekranik, gdzie pokazują się takie rzeczy jak specjalizacja czy rodzaj bohatera. Specjalizacji się nie da zmienić, ale można wybrać rodzaj - czy postać jest magiem czy wojownikiem.
Minusem tego jest to, iż niektóre misje nie są dostosowane do Kiryła-maga. Widać twórcy uznali, że powinien być wojownikiem, i z broni rodowych w tej kampanii dostajemy jedynie dwa miecze (albo ja jakąś broń pominąłem...).
Wówczas graficznie zmienia się ciało postaci, ale głowa pozostaje. Uznałem, że ciekawie może wyglądać Kirył w stroju Demonologa, więc takowego wybrałem, co się w całej kampanii niezwykle przydało.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
hajducekg6

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 42


If somebody does..

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 25 Października 2011, 15:34:27 »
A jednak można sterować bossem ;>

Edit: Mógłbyś pisać bardziej rozbudowane posty? To trochę mało na wartościowego posta bardziej podchodzi pod nabijanie./Loczek


« Ostatnia zmiana: 25 Października 2011, 15:58:39 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
Lord Camilus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 29 Października 2011, 22:05:51 »
Ej, a ja mam takie pytanko:
Udało mi się przejść 1 misje kampanii inferno, tylko się zastanawiam, czy odblokowałem wszystkie możliwe jednostki. Mogę już budować budynki do maniaków, cerberów i dręczycieli. Czy jakies inne jednostki inferno też mogły być odblokowane w 1 misji?
Z góry dzieki za pomoc. Wolę się upewnić, żeby potem nie mieć problemów w kolejnych misjach


IP: Zapisane

Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 29 Października 2011, 23:10:01 »
Ej, a ja mam takie pytanko:
Udało mi się przejść 1 misje kampanii inferno, tylko się zastanawiam, czy odblokowałem wszystkie możliwe jednostki. Mogę już budować budynki do maniaków, cerberów i dręczycieli. Czy jakies inne jednostki inferno też mogły być odblokowane w 1 misji?
Z góry dzieki za pomoc. Wolę się upewnić, żeby potem nie mieć problemów w kolejnych misjach

 Nie, wszystkie jednostki już są. Dopiero w następnej po wykonaniu pewnych misji będziesz mieć niszczycieli i rodzicielki/reproduktorów.

 Pamiętam jak się męczyłem z tą mapą(ze względu na beżowego przeciwnika), aż w końcu wygrał. Radzę pozbierać jak najszybciej sukkuby(najlepiej ich mieć ok. 700-800) bowiem czeka nas silna walka bohaterem o imieniu "Nymus". Potem jak będziemy atakować głównego wroga już nie ma takiego trudu. Ale przy tym to ponawiam swoją taktykę gdy jest walka "wszystkie moje zamki vs. jeden zamek przeciwnika". Czekam dwa tygodnie, a potem najeżdżam i tak w kółko, aż w końcu osłabiony przeciwnik już nie szans na wygraną. Męcząca taktyka, ale nie raz pożyteczna.


IP: Zapisane
Bleku
(Heroesiak)

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 19 Listopada 2011, 13:08:15 »
A skąd macie dręczycieli ?
Bo u mnie ich nie ma (Kirył nie ma, przeciwnicy i owszem)


IP: Zapisane
"And the world peace"
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 19 Listopada 2011, 13:24:49 »
Można ich mieć dopiero po pokonaniu swych pierwszych dwóch wrogów. Kiedy już się rozpocznie walka z Toghrulem i otworzy się brama, za nią będzie siedlisko dręczycieli (i z samym ich oddziałem przed budynkiem). Gdy do nich podejdziesz, dołączą do ciebie a w miastach pojawi się możliwość ich rekrutacji.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry