Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Co się dzieje? Czyli Rosja i Katar gospodarzami mundiali w roku 2018 i 2022. (Czytany 9780 razy)
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« : 08 Grudnia 2010, 18:34:09 »
Kiedy usłyszałem kto ma organizować te mistrzostwa, to mnie zamurowało. Rosja i Katar? O ile Rosję mogę jeszcze jakoś zrozumieć, ale Katar??? Czym kierowali się działacze FIFA, kiedy wybierali te kraje?
Po pierwsze uważam, że Mistrzostwa Świata powinien organizować kraj, albo z jakimiś tradycjami piłkarskimi, albo taki, który chociaż teraz dobrze w piłkę pogrywa. W ostatnich latach i mundiale i Euro były organizowane w krajach, które są przeciętnymi drużynami niezdolnymi nawet wyjść z grupy, jak Austria, Szwajcaria, albo RPA. Gdyby nie byli gospodarzami mistrzostw, pewnie by nawet do nich nie awansowali. To żenada, kiedy gospodarz odpada już w fazie grupowej. Przypuszczam, że tak samo będzie z Euro 2012.
Rosja nie gra w piłkę nożną tak źle. O ile pamiętam, to są całkiem wysoko w rankingu FIFA, a na ostatnich Mistrzostwach Europy awansowali nawet do półfinału. Ale jeśli mieli takich rywali jak Anglia, to uważam, że mundial im się nie należy. Anglia to ojczyzna futbolu, Anglicy od dawna nie organizowali żadnej imprezy piłkarskiej, mimo, że mają wszystko do tego potrzebne. Angielska liga jest jedną z najmocniejszych, o ile nie najmocniejszą na świecie. Może działacze FIFA chcą rozprzestrzenić piłkę nożną w Rosji, pewnie tak, bo Rosjanie stają się coraz bardziej liczącą siłą w świecie futbolu, rosyjskie kluby takie jak CSKA Moskwa, albo Zenit St Petersburg odgrywają ostatnio dużą rolę w europejskich pucharach.
O ile wybór Rosji potrafię jakoś zrozumieć, o tyle Katar to dla mnie kompletna porażka. Może i są jednym z najbogatszych państw świata, ale co z tego? Tutaj już nie można powiedzieć o "spopularyzowaniu piłki nożnej w Katarze", skoro stadiony, które mają być arenami Mistrzostw, po mundialu mają być rozebrane! Katar jest chyba nawet za nami w rankingu (Polska miejsce 71) i nigdy nie słyszałem, aby reprezentacja Kataru grała na Mistrzostwach Świata. Mecze będą odbywać się w bardzo wysokich temperaturach, a piłkarze będą zmęczeni. Mówi się o klimatyzowanych stadionach. Już to widzę! Pewnie stadiony nie będą wiele lepsze niż te Ekstraklasy, skoro mają być później rozebrane. Jak dla mnie murowanym faworytem do organizacji mundialu była Australia, ale się zawiodłem.
Coraz częściej mówi się o korupcji w FIFA. Wcześniej to bagatelizowałem, ale widać, że sprawa jest poważna. Katar i Rosja miały najgorsze oceny po wizytacji w ich krajach spośród kandydatów do organizacji mistrzostw, a mimo to dostały te imprezy. Nie wiem jakim cudem, jedyne co mi przychodzi na myśl: łapówka? Ale jakoś nie mogę uwierzyć.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08 Grudnia 2010, 19:44:10 »
Mi też napuszczają się na myśl łapówki, o ile Rosja to pół biedy, to Kataru już nie przyjmuje, +50, kto im tam przyjedzie? Sami muzułmanie, itd., czyżby Katarowi tak szybko skończyły się złoża ropy naftowej, że muszą tak szybko znaleźć inne źródło dochodu, jakim jest turystyka, jednak głupcy zapomnieli Europejczycy wolą jeździć/latać do krajów śródziemnomorskich i północnej Afryki. Tam mało kto przyjedzie, czemu?
-bardzo wysoki temperatury, do których główni turyści Europejczycy są nieprzystosowani
-różnice kulturowe, religijne
-dosyć daleka podróż(raczej jedyna droga to samolotami :/, choć jak ktoś się uprze to i samochodem :-/)
-drogie ceny


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29 Grudnia 2010, 01:20:36 »
Coraz częściej mówi się o korupcji w FIFA. Wcześniej to bagatelizowałem, ale widać, że sprawa jest poważna. Katar i Rosja miały najgorsze oceny po wizytacji w ich krajach spośród kandydatów do organizacji mistrzostw, a mimo to dostały te imprezy. Nie wiem jakim cudem, jedyne co mi przychodzi na myśl: łapówka? Ale jakoś nie mogę uwierzyć.
Nekro_L ja to już widzę od Mundialu w RPA. Naprawdę rozumiem, że chwilami zdarzają się oszustwa w jakimś sporcie ale takich cudów to jeszcze nie widziałem (poza MŚ w siatkę we Włoszech ale to zupełnie inna sprawa...). Tam co drugi gol był ze spalonego, po przeiwnieniu, dotknięciu ręką i to nawet w tak meczach na tak wysokim szczeblu oraz między takimi zespołami jak np. Anglia-Niemcy (nie chę pamiętać tego meczu, wprawia mnie w furię :wsciekly: ). Dla mnie ostatnie Mistrzostwa Świata to wyraźny znak iż piłka nożna przestaje być sportem, a staje sposobem zarobienia pieniędzy (w przeciwieństwie do siatkóki gdzie na szczęście wszystko na pewno wróci do normy jako, że następne MŚ są u nas, tak na przypomnienie lub powiadomienie ;D). To załamujące patrzeć na to co obecnie się dzieje na boisku piłkarskim oraz przede wszystkim poza nim. Żal mi szczerze mówiąc tego sportu lecz moim zdaniem tego nie da się uratować, pomimo chwilowych przebłysków ta dyscyplina chyli się nieubłaganie ku upadkowi..... :-/


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29 Grudnia 2010, 18:25:35 »
Tak to prawda, piłka nożna się stacza. Ostatnie mistrzostwa świata dobitnie to pokazały. Tak wielu sędziowskich pomyłek/oszustw nigdy nie widziałem. Przykłady?
Anglia - Niemcy, to powinien być piękny klasyk, a cały mecz wypaczyli sędziowie. Gdyby uznali drugą bramkę dla Anglików ci pewnie by się tak nie odsłonili i nie stracili kolejnych dwóch bramek. Kto inny mógł awansować.
Dalej? Argentyna - Meksyk, pierwszy gol Teveza z wyraźnego spalonego podłamał Meksykanów, czego skutkiem był przegrana 3:1.
No i szczyt chamstwa i bezczelności, Brazylia - WKS. To nie było żadne sportowe widowisko. Najpierw "bramka" Luisa Fabiano, gdzie "troszkę" pomógł sobie obiema rękami, jedną przyjął, a drugą wyłożył. Sędzia to uznał, a najgorsze, że widział i wszystko zbagatelizował. Podbiegł do Fabiano i ze śmiechem pokazał, że widział jak ten zagrał ręką. I gola uznał. A na koniec czerwona kartka dla Kaki po rzekomym ciosie w twarz, kiedy swoje popisy aktorskie zaprezentował któryś z graczy WKS. Mecz skandaliczny.
Fifa wprowadziła dodatkowych dwóch sędziów, ale to i tak gówno daje. Jak następne mistrzostwa będą tak wyglądać, a zapewne będą to po prostu Fifa u kibiców będzie miała przesrane. Zresztą już ma.


IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29 Grudnia 2010, 18:40:54 »
Rosja dała skrzynke wódki, a emir Kataru walize forsy i MŚ są, gdzie są ... .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29 Grudnia 2010, 18:50:59 »
Lepsze byłyby mistrzostwa organizowane w Polsce niż w Katarze. I to najlepiej podsumowuje jakie będą mistrzostwa w 2022.


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29 Grudnia 2010, 20:06:54 »
Przesądni powiedzieliby, że w 2022 od 10 lat ziemia już nie będzie istnieć, ale ja do takich nie należę.

No cóż, wybór Kataru jest pewnie czysto finansowy. FIFA musi w końcu jakoś zarabiać, a Katar może zaoferować największą sumę pieniędzy. W dzisiejszym świecie nie liczą się już tradycje. Liczy się forsa i nic więcej.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01 Lutego 2011, 20:30:39 »
Ej zapomniałem dodac, choć usłyszałem to dość dawno, z miesiąc temu ale warto wspomnieć bo nie wszyscy wiedzą. Światowa organizacja piłki ręcznej też jest łasa na kasę, MŚ w 2015 będą organizowane w Katarze, kraju o bardzo dużych tradycjach i w tym sporcie... :/


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 01 Lutego 2011, 21:47:58 »
czyżby Katarowi tak szybko skończyły się złoża ropy naftowej, że muszą tak szybko znaleźć inne źródło dochodu, jakim jest turystyka, jednak głupcy zapomnieli Europejczycy wolą jeździć/latać do krajów śródziemnomorskich i północnej Afryki.
Problem właśnie w drugą stronę:). Ogrom pieniędzy Kataru. Decyzja Fify jest czysto finansowa. Niestety... Katar jest krajem przebogatym. Tam samo jak mistrzostwa w piłce ręcznej. A przykład inny?:) Proszę zobaczyć nowy projekt ciuszków Barcelony:). Piękny napis Qatar Fundation.
Cytuj
FC Barcelona od przyszłego sezonu będzie występowała w koszulkach z logo Qatar Foundation - fundacji, która już w poniedziałek stanie się sponsorem Dumy Katalonii. Kontrakt z Katarską fundacją będzie obowiązywał przez kolejne pięć sezonów, a za każdy z nich Barca inkasować będzie 30 milionów euro, plus premie za osiągnięcia.



IP: Zapisane

Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02 Lutego 2011, 16:17:11 »
Problem z Katarem jest dużo, dużo większy niż się na początku wydawało. Najpierw Mistrzostwa Świata w nogę, potem w ręczną, a ostatnio doszły mnie słuchy, że Katar stara się (i tu uwaga)... o Olimpiadę!
Zastanawia mnie, kiedy oni postanowią wybudować skocznię narciarską i zażądają jednego z konkursów Pucharu Świata...


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02 Lutego 2011, 16:30:57 »
Problem ten jest jeszcze dużo większy, bo kto tam pojedzie, 50+ w słońcu, wszędzie piasek, jedna wielka pustynia! Dodając, jaka tam będzie tragicznie, jakieś zamachy na kibiców będą pewno, te mistrzostwa będą wyglądać makabrycznie! O ile w piłkę ręczną za dużo nie będzie kibiców, to w nogę o wiele więcej jest zapaleńców. Niebezpieczna bliskość Arabii Saudyjskiej i Iranu jakoś mi nie podnosi na duchu.


« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2011, 16:38:46 wysłane przez Hadrian » IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 02 Lutego 2011, 17:04:19 »
A widzieliście kiedyś zawodników z Kataru w piłce nożnej albo ręcznej na większej imprezie a nie kontynentalnych zawodach w ktróych nawet Oman wystawia reprezentacje?:) ^_^ No właśnie:)


IP: Zapisane

Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08 Lutego 2011, 16:52:02 »
No i właśnie dla mnie to jest największy skandal. Tu nie chodzi nawet o to, że trudno tam dojechać, o to, że będzie gorąco, ani o to, że dostali to dzięki kasie. Chodzi o to, że Mistrzostwa organizują największe cieniasy, które nigdy nie grały na żadnej poważnej imprezie. A turniej powinien organizować kraj, który ma jakieś sportowe tradycje, albo taki, który obecnie jest dobry.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 08 Lutego 2011, 20:36:35 »
Po co? Ostatnie MŚ pokazały, że wystarczy mieć przekupionych sędziów i to wystarczy...ten sport powoli traci swoje piękno, jest chory na raka o nazwie korupcja, hamstwo oraz kasa, sława za wszelką cenę. Ilekroć znajduje się ktoś próbujący zwalczyć tą chorobę to okazuje się to niemożliwe bo ona robiąc przeżuty zniszczyła, zepsuła zbyt wiele jego zakątków, przez co poskładanie do kupy tej dziedziny stało się niemożliwe :(


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 05 Kwietnia 2011, 22:49:42 »
To co do tej pory omawialiśmy to jeszcze mało ale jak przeczytałem ten artykół to mnie szczerze zagiełło:
http://sport.interia.pl/euro-2012/news/zaraza-ktora-zagraza-euro-2012,1620108,4324
Edit: Nie doklejajcie póki co chce by to zobaczyło pare osób.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry