Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jeździectwo (Czytany 4211 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« : 20 Lutego 2013, 20:25:47 »
Temat skierowany zarówno do pań jak i do panów. Jeździectwo- ujeżdzżenie, western, WKKW, skoki, wyścigi, woltyżerka, łucznictwo konne, walka na kopie, etc. Jeździcie? Jeśli tak to ile lat? Jeśli nie to, czy chcielibyście zacząć? Jaką dyscyplinę byście wybrali i dlaczego? Co myślicie o tym sporcie? Zapraszam do dyskusji.

Jeździectwo uprawiam krótko, zaledwie od półtorej roku, choć zawsze chciałam jeździć. Moim marzeniem jest mieć własnego konia i uprawiać łucznictwo konne no i powalczyć na kopie, ponieważ ujeżdzżenie jest dla mnie lekko nudnawe, skoki mnie jakoś nie pasjonują, WKKW jest kontuzyjny, również dla konia, za zawrotną prędkością nie przepadam, kondycji fizycznej jakiejś szczególnej też nie mam, a strzelać umiem.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20 Lutego 2013, 20:37:46 »
hmm kontuzyjna to dopiero jest walka na kopie ;p
choc w sumie nie wiem jak w obecnych czasach to wyglada
co Cie tak na tą walke na kopie podkusiło ?)

moj wujek w sumie prowadzi mała stajnie (nie wiem moze 7 koni tam sobie przemieszkuje), jak byłem młodszy zdarzało mi sie jezdzic ale niewiele jakos tak.



IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20 Lutego 2013, 20:41:01 »
Wiesz, wyobrażam sobie siebie w pełnej płytówie i miny ludzi, którzy to oglądają. Racze nieczęsto widuje się dziewczyny będące fankami nawalanki. Zresztą to już takie marzenie z dzieciństwa- mieć miecz, zbroję i wiernego, złośliwego rumaka.To, że kontuzyjne (dla ludzi) to wiem, ale WKKW oraz wyścigi w wszelakiej postaci są bardzo neibezpieczne dla koni. A gleby wraz z koniem wolę nie zaliczać, choć już widziałam jak moi znajomi zaliczali. Taka zwykła gleba nie jest bowiem zła.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Hex

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20 Lutego 2013, 20:58:36 »
Moje doświadczenie z jeździectwem ogranicza się do kilku przejażdżkach na starej kobyłce dziadka kiedy byłem berbeciem i jedyne co z tego pamiętam to to, że było fajnie. :P U obu moich dziadków zawsze musiał być przynajmniej jeden koń w obejściu i wiążą się z nimi dość smutne historie. Ostatni koń pierwszego dziadka został sprzedany tuż po jego śmierci, a drugiemu dziadkowi partyzanci ukradli konia, dziadek poszedł do nich w tej sprawia, ktoś doniósł bezpiece, że dziadek chadza do partyzantów i biedny dziadziuś poszedł siedzieć w koszmarnych warunkach na osiem miesięcy.



IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20 Lutego 2013, 21:25:49 »
(...) Taka zwykła gleba nie jest bowiem zła.

Nie zawsze taka "nie zła" bym rzekł.

co do tego ze wyścigi sa ryzykowne, no cóż życie tez jest ryzykowne i to 100%. Zawsze kończy się śmiercią.


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20 Lutego 2013, 21:44:01 »
Ale wyścigi takie jak stipl i derby są najbardziej kontuzyjnymi dyscyplinami zarówno dla jeźdźców jak i koni. Upaść z prędkością 20km/h, a 60km/h to jakaś różnica jest. A nawierzchnia nie należy na torach raczej do amortyzujących upadki.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20 Lutego 2013, 22:20:04 »
no pewnie co prawda to prawda, z oczywistościami nigdy się nie sprzeczam :)

btw jak zauwazyłem na kołku jeździeckim co wUjec prowadzi to ogromna wiekszosc to dziewczyny, tak z  hm 12 ich jest albo 14 i jeden chłopak.

Taka mała ciekawostka ;p


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20 Lutego 2013, 22:29:36 »
U mnie tez jeżdżą głównie dziewczyny, ale większość to dorośli ludzie. Sporo osób +50. Z tego co widzę to faceci jeżdżą zazwyczaj lepiej i mają podobny gust doboru konia co ja :D. Panowie skaczą odważniej, jeżdżą szybciej, mają większy respekt u wierzchowca. Za to wielu panów gorzej znosi glaby. Nie wsiada na konia bo się wstydzi. Dziewczyny zaś się będą bały, pomarudzą, nawet popłaczą i po tygodniu wrócą do normy.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20 Lutego 2013, 22:40:03 »
To tak jak myslałem, o przekroju płciowym na mysli.
ja nie jedze głównie dlatego ze mnie sie nie chce, i szczeze nie do konca odpowiada mi koński zapaszek poprostu ;p
choc czasem w sumie mam mysl zeby sobie pojeździć skoro to tak blisko.
W kazdym razie jak potrzebuje eksperta od jeździectwa lub koni w sprawach *pewnych* to wiem gdzie sie zgłosic ;p


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Desmond
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02 Marca 2013, 18:07:50 »
Ja tam lubię sobie po polach pokłusować. Konie to największa pasja mojego ojca.


IP: Zapisane
sygnatura za duża/Martin
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02 Marca 2013, 18:16:31 »
Osobiście preferuję galopy na oklep. Zwłaszcza latem bardzo fajna rzecz. No i tereny, dobrze, że moja ulubiona konica duża nie jest, bo na innych ciągle spotykam się z gałęziami.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Desmond
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02 Marca 2013, 18:26:54 »
Oklep!? Nie, dziękuję! Po wodzie też lubię jeździć. Osobiście na żadne szkółki nie chodzę. Mam 3 kunie (Emol, Elekt, Etiuda) i to na nich uczę się jeździć (noo... już umiem)


IP: Zapisane
sygnatura za duża/Martin
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 02 Marca 2013, 18:38:48 »
Dlaczego nie oklep? Ciepło, miękko i wygodnie :D. Lepsze zgranie z konikiem i w ogóle. No i nie ma ryzyka, że stopa zostanie w strzemieniu.
Chciałabym mieć własnego konia i kiedyś będę miała.


« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2013, 19:35:10 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry