Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rowerowy temacik (Czytany 5387 razy)
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« : 01 Lipca 2013, 15:14:48 »
Jako, że dział sport podupada, postanowiłem go uratować. Jako, że chyba każdy ma jakiś rower (gorszy, lepszy, starszy czy nowszy - ale ma!) i każdy od czasu do czasu gdzieś nim jedzie (praca, szkoła, przejażdżka ze swą lubą/lubym, przejażdżka z przyjacielem/przyjaciółką, bądź samemu) postanowiłem założyć o tym temat. Kto wie, może znajdzie się paru rowerowych maniaków. Możecie tu pisać o wszystkim, o swoich rowerach, najdłuższych wycieczkach, ciekawych trasach czy wreszcie o problemie ścieżek rowerowych w Polsce. Możecie zadawać pytania i różne takie tam, ogólnie wszystko co związane z dwoma kółkami i pedałami to tutaj.

Ja aktualnie przymierzam się do kupna nowego rowerka, bo stary się wziął i rozpierniczył, a do szkoły daleko :P. Mam już na oku 2 konkretne modele z niezłym osprzętem jak za ich cenę (full Shimano Alivio za 1100zł) tylko zastanawiam się nad typem roweru, do wyboru mam crossa (węższe opony, koła 28" - crossy to hybryda roweru górskiego i kolarzówki, przeznaczona do jazdy po mieście) i typowego górala na kołach 26" ( raczej nie będzie zbyt ciężko ciorany po górach itp, chociaż w okolicznych lasach jest masa pagórków i korzeni toteż się nad nim zastanawiam). Jeśli ktoś się zna albo i nie, ale umie pomóc w wyborze to niech mówi. Rowerek będzie używany do dojazdu do szkoły (2.5km), sporadycznie do jakichś sklepów i do kilkunastokilometrowych
wycieczek - do lasu, do jakieś okolicznej wioski czy tak by se pojeździć po mieście. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01 Lipca 2013, 21:01:11 »
Jasne. Pomogę.

Otóż jak widzisz, ja mam ten sam dylemat. W moim rowerze poszło tylne koło. Zablokowało się. Ośka się skrzywiła i padło łożysko. W najbliższym czasie kupię rower typu cross, bo takie są najlepsze. Tobie też radzę. Górale jak sama nazwa wskazuję, służą do jazdy w terenie. A to, co ty podałeś, idealnie nadaję się do croosówki. Zresztą taki rower wyjdzie Ci taniej. W lombardzie widziałem fajny rowerek za 390 zł. Nówka, nieużywany. Rower górski to wyższy wydatek. Dobrego górala kupisz za 700 zł, a crossa za nawet 300 zł. Więc wiesz, decyzja należy do Ciebie. Albo rower lepszy, do terenu i miasta za 7 setek, lub tańszy odpowiednik, równie wytrzymały.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01 Lipca 2013, 22:00:32 »
Zależy co rozumiesz przez dobre. Daj mi te rowerki.
Jeżeli rozumiesz za dobre coś poniżej alivio to cienko :P.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01 Lipca 2013, 22:47:27 »
Nie. Nie dam. Jestem cyganem, ja zabieram.

Z drugiej wypowiedzi absolutnie nic nie rozumiem. Ale powiem tyle: kupuj crossa, taniej wyjdzie ;p


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01 Lipca 2013, 23:05:04 »
Alivio to rodzina osprzętu firmy Shimano, jest to pierwszy porządny sprzęt - reszta to po prostu coś co się rozpada po 500km. Poza tym jeżeli "dobrego" górala według Ciebie kupisz za 700 zł to naprawdę nie wiesz co to znaczy dobry rower. Czysto zjazdowy rower to koszt do około 10 tysięcy.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01 Lipca 2013, 23:07:11 »
Ale po jaką cholerę Ci sprzęt za 10 kawałków. Kupuj crossa i nie marudź ;D. Ja miałem crossówkę używaną z lombardu i 5 lat jeździła. Ale to głupie koło...


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Lipca 2013, 23:12:45 »
A ja mam inne wyjście, idź na złomowisko i stamtąd weź jakieś części. Kolega jak sobie BMX'a złożył z czegoś takiego to mu dobrych kilka lat się trzymał, a muszę powiedzieć, że on jeździ na rowerze jak porąbany i ma gdzieś to czy mu się coś stanie...a o rower martwi się jeszcze mniej...



IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01 Lipca 2013, 23:15:55 »
Ja kupuje ten rowerek za 1100 zł z myślą, że przejadę na nim jakieś 5/6 lat. Rocznie robię koło 500km. Jak już wcześniej pisałem, Alivio to zjadliwy sprzęt. 3x8 i koła 28" dadzą niezłą prędkość :).


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02 Lipca 2013, 09:57:19 »
Ja jeżdżę na wsi na moim składaku po dziadku 16 letnim bodajże co wakacje 250 km, i nadal nic mu nie jest, tylko raz koło wymieniane i nadal można spokojnie nawalać 35km/h. Po co wam rowery za 1100zł? :D


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02 Lipca 2013, 10:39:12 »
Ja mam meride po bracie która ma już ok. 6-7 lat i tylko koła wymieniane a śmiga jak nówka. Nie wiem jaki model i ile kosztował, ale rower bardzo fajny.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02 Lipca 2013, 10:48:41 »
Meridy to świetne rowerki, niestety w ich cenę często wliczona jest marka.
@Nnonitra
Tak tylko, że przy tych 35 to Ci pewnie nieźle tym składakiem telepie :).
Zależy też po czym jeździsz.
A no i dajesz radę wyciągnąć po prostej drodze składakiem 35km/h?! No to jakie to ma koła!? Bo jeżeli z górki to tam standard, ale jeśli przy normalnych składakowych kołach 20", po prostej drodze wyciągasz 35km/h to jestem fanem twoim i twojej kondycji.


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02 Lipca 2013, 10:51:03 »
Po asfalcie. Nie jeżdzę cały czas 35, bo bym nie wytzymał :D Ale wyciąga tyle spokojnie. Telepie trochę, ale co z tego skoro jeździ się jak na chopperze :D


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 02 Lipca 2013, 11:18:23 »
No właśnie, a ja na tym crossie jestem w stanie utrzymywać tempo 35/40 km/h dopóki mi nie braknie drogi :).
Gorzej jak Ci kiedyś koło odpadnie xD.
Chociaż i tak jestem pełen podziwu wyciągnięcia takiej prędkości składakiem.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 02 Lipca 2013, 18:42:06 »
Fenir, składaki są niepozorne, ale bardzo praktyczne. Można nawet jeździć nimi jak na BMXie :D

Z moim rowerem było tak: Ja miałem go 5 lat. Trzeba wziąć pod uwagę to, że jest z lombardu, jeszcze używany. W sumie dziwie się, że wytrzymał. Ale tak czy siak nie opłaca mi się go naprawiać, więc kupno nowego jest pewne.


IP: Zapisane
jolciaaa1234



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 13 Listopada 2013, 23:27:13 »
Składak :) pamiętam mojego :)


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.
                              Do góry