Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 8    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes V i problemy z Windows Vista (Czytany 58085 razy)
Jaca

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« : 28 Kwietnia 2007, 02:02:15 »
mam problem z odpaleniem heroesa 5 na vista pomocy


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 28 Kwietnia 2007, 08:18:11 »
To duzo nie pomożemy. Może napisz na czym ten problem polega. Nie uruchamia sie wogole, nie wczytuje sie cos, jaka wersja gra itd.

Z tego co wiem to na  Viste potrzeba RAM 512 MB co jest absolutnym minimum. Jesli masz mniej niz 1Gb to mozesz wogole gry nie uruchomic. Podobno gra robi problemy także ze sterownikami do myszy klawiatury(szcególnie Logitech) i  wyswietlaniem intra.

Chociaz najwiekszy problem, jest w tym, iż Vista chodzi na  direct X 10 a gra obsluguje 9.0 Dlatego nowa wersja jest niewykrywalna i gra nie startuje.
Polecam  zainstalowanie d9.0 ale na włąsne ryzyko bo nie wiem czy sie nie pogryzie z ta nowsza wersja. http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_25

Tyle moge powiedzieć bo nie znam problemu.


« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2007, 08:27:18 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Kwietnia 2007, 11:13:44 »
Chodzi o to, że Vista tylko EMULUJE DX9.Dlatedo większośc gier działa 15%-20% gorzej, a niektóre nawet się nie uruchamiają.

Przykro mi, ale naprawdę Vista zabiera 1GB dla siebie do tego karta graficzna 256mb więc zostaje bardzo mało na same gry.Na razie Vista jest wybitnie niegrowa i chyba nie da się z tym nic teraz zrobic.Poczytaj artykuł w CDA o tym.


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28 Kwietnia 2007, 11:38:41 »
Ja miałem Viste zainstalowaną i w heroesa grałem ale działało mi gorzej.Nie koniecznie Vista ssie wszystkie ramy bo gdy uruchamiasz jakąś aplikacje to przekazuje jej większość a na system pozostawia minimum.
Ja mam Celerona 2800 i 512 ram.Odpaliłem ale działało o wiele gorzej.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30 Kwietnia 2007, 16:26:38 »
Nie rozumiem was, dlaczego kupujecie ten chłam (viste)? Przecież można do XPeka doinstalować "gadżety" Visty (Vista Transformation Pack) i te jego rzeczy. Wystarczy poszperać na stronie Microsofta. XP jest i będzie w sprzedaży. Może kiedyś kupię upgrade visty home premium za 400 zł.


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30 Kwietnia 2007, 17:37:26 »
Ja pobrałem za darmo Viste z legalnym kluczem rejestracyjnym na 3 miesiące.To była wersja testowa a jak za darmo to ściągnąłem.


« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2007, 17:37:48 wysłane przez cepek » IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




aanaid

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 24 Stycznia 2008, 13:34:48 »
właściwie to swoje pytanie powinnam tu umieścić:
Mam następujący problem, od kilku dni jestem użytkowniczka nowego oprogramowania Windows vista, po zainstalowaniu podstawowej wersji Heroes V gra odpaliła się mi normalnie i było wszystko ok później ją zapisałam i wyszłam normalnie z gry. Od tamtej pory nie mogę odpalić gry tz. normalnie ja otwiera i gdy pojawia sie okno z wyborem kampanii lub wczytaniem gry lista z kompaniami jest pusta a przy wczytywaniu zapisów całkowicie komp mi się zawiesza i muszę go na twardo wyłączać. Parametry mojego sprzętu: Intel - Core 2 Quad 6600, NVIDIA 8600G, 2GB pamięci operacyjnej RAM. Proszę o pomoc co w takim przypadku mam zrobić?


IP: Zapisane
Rycerz

*

Punkty uznania(?): -5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Mieszkam i pochodzę z Grodu Bydgoskiego!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24 Stycznia 2008, 13:59:40 »
A  podobno prawie wszystkie gry co są na XP chodzą na Viście  :-\



IP: Zapisane


BÓG, HONOR, OJCZYZNA
aanaid

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 24 Stycznia 2008, 15:13:08 »
byłoby wszystko ok jak bym mogła na tym sprzęcie zainstalować XP ale podobno bez sterowników nie pójdzie a żeby zainstalować sterownik( który instaluje się w czasie instalacji programu) potrzebuję wejścia na dyskietki którego nie mam ... jestem w kropce :(


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24 Stycznia 2008, 15:15:15 »
heh, patche do gry, sterowniki do kompa grafiki itd. i komputer dobrze skonfigurowany.  a i czy twoi herosi są oryginalni ???


IP: Zapisane
aanaid

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 24 Stycznia 2008, 15:29:38 »
tak jak najbardziej złota edycja


IP: Zapisane
aanaid

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 24 Stycznia 2008, 15:32:27 »
jakie patche tz które są na stronie do pobrania?  sterowniki do grafiki??? ale to przy tej grze ? bo karte graficzną mam dobrą wystarczającą tz słyszałam że heroes na niektórych kartach nie chodzą? ale moje się odpalają później coś się z nimi dzieje?


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24 Stycznia 2008, 15:44:47 »
ok. patche ze strony do gry. sterowniki do grafiki. mi sie gra po jakimś czasie uruchamia więc sie nie martw.


IP: Zapisane
aanaid

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 25 Stycznia 2008, 14:48:38 »
coś jeszcze? który patch ze stronki będzie odpowiedni proszę podpowiedzcie bo nie moge grac!!!


« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2008, 14:50:39 wysłane przez aanaid » IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 25 Stycznia 2008, 14:51:45 »
może wszystkie zainstaluj..ale po kolei


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 8    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry