Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Beznadziejność gier on-line (Czytany 43898 razy)
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #75 : 14 Maja 2008, 08:27:05 »
Cytuj
Grafa trochę gorsza niż w WoWie

To moze byc jeszcze gorsza  ;)


IP: Zapisane
Pawell

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 73

Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 14 Maja 2008, 14:45:53 »
Cytuj
Grafa trochę gorsza niż w WoWie

To moze byc jeszcze gorsza  ;)

Mianowicie chodzi mi o wygląd nie których rzeczy, bo ,np. w WoWie postać w najlepszym secie świeci się jak psu jajca :D
A w DAoCu nie ma tak fajnie wyglądających rzeczy, a do wyglądu postaci nie ma czego zarzucić, no może trochę do efektów czarów ale też nie do wszystkich.  :)


IP: Zapisane
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 03 Kwietnia 2009, 21:11:09 »
Ja napiszę co nieco o Tibii z punktu widzenia "normalnego" gracza, który kiedyś w to grał. Otóż wg mnie ludzie grający w Tibię dzielą się na trzy grupy: na bezmyślnych nabijaczy expa, tzw. "noobów", którzy tylko klną i żebrzą oraz rozsądnych graczy korzystających z wszystkich możliwości gry.

Pierwsza grupa, bezmyślni nabijacze expa, starają się nabić jak największy lvl, grając po kilkanaście godzin dziennie. Nic ich nie interesuje, prócz cyferek oznaczających wartości ich levela (poziomu) mlvla (poziomu magicznego) oraz skill (umiejętności). Są to najczęściej gracze fanatyczni, uzależnieni i pozbawieni mózgu.

Druga grupa to gracze, którzy chodzą i "żulą" przedmioty i gotówkę od innych, nie ogarniając podstawowych zasad gry. Wolą spamować, biegać i krzyczeć "halp plx", "daj cos", czy "fri itenz plese", zamiast poświęcić paru chwil na przeczytanie turioala, albo paru tematów dla początkujących na oficjalnym forum gry. Niestety, są to często 10-12 latkowie bez znajomości języka angielskiego i netykiety, więc poruszanie się po środowisko gry sprawia im dużo problemów. Z pomocą przychodzą im strony fanowskie typu tibia.pl, jednak oni z nich raczej nie korzystają. Tego typu gracze stanowią większość Społeczności Tibijskiej. Na serverach pvp (player vs player) często giną od player killerów z równie niskim poziomem co oni. Po pewnym czasie sami tępią początkujących, oszukują ich, nękają, itp. stając się z bardzo niedoświadczonego tępionego gracza graczem również tępionym, ale z odrobinę większym poziomem, umiejętnościami i jeszcze większym poziomem beszczelności i hamstwa.

Ostatnia grupa, tzw. rozsądni gracze, to ludzie, którzy wiedzą do czego służy ta gra. Od czasu do czasu pozabijają oni kilka potworów dla nabicia jakiegoś tam poziomu, jednak nie to jest ich głównym celem. Poza nabijaniem wskaźnika experience, gracze ci rozmawiają ze sobą w sposób kulturalny, wymieniają poglądy z innymi narodowościami, uczą się innych języków, sami lub w niewielkich grupach rozwiązują questy, poznają historię i fabułę gry, explorują nowe lokacje, badają zachowania różnych potworów, dekorują swoje domostwa różnymi trofeami, chodzą na wspólne zabijanie potworów od nich silniejszych, czy sprawdzają swoje umiejętności walcząc ze sobą.

Questy w Tibii nie polegają jak np. w Metinie na zabijaniu potworów. Gracze muszą się sporo męczyć, kombinować z różnymi przedmiotami, szukać rozwiązania poprzez rozmowę z różnymi NPCami. Questy wykonane samodzielnie sprawiają wiele frajdy, są trudne, ale rozwiązywanie ich dostarcza mnóstwa satysfakcji.

W świecie Tibii można odszukać wiele książek, odpowiadających m.in. o wojnach orków z minotaurami, albo minotaurów z ludźmi. Są one naprawdę ciekawe, tłumaczą występowanie danych potworów na danym terenie, ich historię.

Uważam, że Tibia może być ciekawa, jeżeli będziemy w nią grać rozważnie, bez bezmyślnego "nabijania expa", kilka godzin w tygodniu  poznając jej świat, ludzi w nią grających i jej historię,


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : 03 Kwietnia 2009, 22:45:34 »
To temat ogólnie o grach online, o Tibii jest chyba już jakiś inny...


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : 03 Kwietnia 2009, 23:11:08 »
To temat o grach online, a Tibia to gra online ;)


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #80 : 04 Kwietnia 2009, 12:15:18 »
No dobra, więc o Tibii wypowiem się tak - ta gra mimo nawet grafiki (która ma swój urok, nawet bez animacji, bo ten brak animacji pozwalałby na odgrywanie RPG) byłaby naprawdę dobra, bo jest prosta w mechanice, ale ma (ostatnio niestety robiący się coraz bardziej kiczowaty) świetny, dopracowany świat, w którym jest mnóstwo tajemnic, nad którymi co niektóry gracze głowią się od lat! Ta gra miała klimat. Niestety, gracze teraz widzą w niej tylko expienie, tylko bicie potworów, a CipSoft idzie im dla pieniędzy na rękę i mamy żałosną gierkę, która straciła wszystko co miała do zaoferowania.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : 04 Kwietnia 2009, 15:59:30 »
Niestety, gracze teraz widzą w niej tylko expienie, tylko bicie potworów, a CipSoft idzie im dla pieniędzy na rękę i mamy żałosną gierkę, która straciła wszystko co miała do zaoferowania.

Tak jak mówiłem, tych rozsądnych jest bardzo mało, ale kilku można jeszcze spotkać ;)


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 09 Stycznia 2011, 18:14:36 »
Mimo tego, że Tibia i Metin2, to i tak i na tym i na tym szerzy się duża Rzesza nobostwa co gadają żal.pl, 1000 gold please, pokaż zbroję/broń, itd. co psują rozgrywkę normalnym graczom, których jest coraz mniej. Nie wiem jak to w Tibi, ale w Metinie2 GF kompletnie poszło teraz w ItemShop, zamiast poprawić błędy w grze, dodać coś nowego. Później się dziwią, że dostają ogromną konkurencje w postaci prywatnych serwerów, których wkrótce będą miały więcej graczy niż ich pierwowzory :P Pragnę też wspomnieć, że mimo co to Koreańczycy mają tutaj najwięcej do powiedzenia i to ich wersja jest najbardziej do przodu, o ile się nie mylę maks. 125lvl, epickie rzeczy(bronie, biżuteria, hełmy, tarcze) zbroje o wiele lepsze od Hwangu, Grotę Reinkarnacji, i Bóg wie co jeszcze!


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : 15 Grudnia 2011, 19:00:42 »
Mimo tego, że Tibia i Metin2, to i tak i na tym i na tym szerzy się duża Rzesza nobostwa co gadają żal.pl, 1000 gold please, pokaż zbroję/broń, itd. co psują rozgrywkę normalnym graczom, których jest coraz mniej. Nie wiem jak to w Tibi, ale w Metinie2 GF kompletnie poszło teraz w ItemShop, zamiast poprawić błędy w grze, dodać coś nowego. Później się dziwią, że dostają ogromną konkurencje w postaci prywatnych serwerów, których wkrótce będą miały więcej graczy niż ich pierwowzory :P Pragnę też wspomnieć, że mimo co to Koreańczycy mają tutaj najwięcej do powiedzenia i to ich wersja jest najbardziej do przodu, o ile się nie mylę maks. 125lvl, epickie rzeczy(bronie, biżuteria, hełmy, tarcze) zbroje o wiele lepsze od Hwangu, Grotę Reinkarnacji, i Bóg wie co jeszcze!
I tu się z tobą zgadzam w 100%. Tibia i Metin to gry, w których nabijasz bezmyślnie expa i chwalisz się, że masz najlepszą zbroję i miecz. Raz zagrałem w Metina 2 i powiem, że na oficjalnych serwerach roiło się od Dzieci Neo i N00bów. Lepiej nie grać w takie idiotyczne gry, bo traci się czas i pieniądze na konta premium i nie wiadomo co jeszcze.


IP: Zapisane
maciekplp

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : 15 Grudnia 2011, 20:47:28 »
Powiem o grze nie online, ale dość nietypowej- ADoM (Ancient Demains of Mysetry). Brak grafiki otwiera usta, a fabuła i złożoność powiela ten efekt ;) Według mnie warto spróbować :)
(potrzeba nie najgorsza znajomość angielskiego)
http://www.adom.de/

A gry online potrafią skrajnie wciągnąć, ale wg. mnie nie na długo- miesiąc, dwa, a dobra nawet ciut dłużej, ale w końcu traci się cel. Najlepszy jest początek, dalej często wpada się w rutynę


« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2011, 20:50:00 wysłane przez maciekplp » IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : 15 Grudnia 2011, 22:13:35 »
Gram 8 miesięcy w League of Legends. Dalej uważasz, że gry on-line wciągają na miesiąc, do dwóch?

Gry On-Line mają sens pod dwoma warunkami:

1. Nie polega na ciągłym expieniu.
2. Mikropłatności nie dają przewagi nad innymi graczami.

Te dwa warunki spełnia nie tylko League of Legends, ale i każda gra MOBA. Polecam ten rodzaj gier. Gry typu Metin 2 i Tibia są nudne i niesamowicie monotonne. Nie ma ona większego sensu. Dodatkowo w Metinie jest tak mało broni, że aż żal pośladki ściska. Pozdrawiam ludzi, którzy grają w te gówna.


IP: Zapisane
slawek44

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : 24 Listopada 2012, 15:20:49 »
Gram 8 miesięcy w League of Legends. Dalej uważasz, że gry on-line wciągają na miesiąc, do dwóch?

Gry On-Line mają sens pod dwoma warunkami:

1. Nie polega na ciągłym expieniu.
2. Mikropłatności nie dają przewagi nad innymi graczami.

Te dwa warunki spełnia nie tylko League of Legends, ale i każda gra MOBA. Polecam ten rodzaj gier. Gry typu Metin 2 i Tibia są nudne i niesamowicie monotonne. Nie ma ona większego sensu. Dodatkowo w Metinie jest tak mało broni, że aż żal pośladki ściska. Pozdrawiam ludzi, którzy grają w te gówna.

Ja Np. gram w http://airhack.pl (symulator hakera z fabuła i filmikami) i nie mogę powiedzieć, że jest głupia wymaga myślenia... A niedługo nowa wersja która graficznie zapowiada się super :)... Ale Np. gry typu http://ogame.pl czy http://plemiona to mi się szybko znudziły... Każdy ma swoje upodobania i trzeba to szanować


IP: Zapisane
Jutro tez jest dzien !
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : 25 Listopada 2012, 12:03:11 »
Ja polecam grę on-line o nazwie Hattrick. Jest to symulator managera piłkarskiego. Oprócz tego, że jest zajebisty, ma jeszcze wiele innych zalet. Możesz zmierzyć się z prawdziwymi graczami w ciekawych pojedynkach. Co najważniejsze, nie da się stosować metody save&load co daje pokaz prawdziwych umiejętności gracza (nie to co w FM lub Fifie).
Nie będę się bawił w linki, jak ktoś chce, to na bank znajdzie w każdym razie polecam bardzo mocno :niepewny:


IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : 29 Listopada 2012, 06:28:26 »
Każdy ma swoje upodobania i trzeba to szanować

Więc Ty uszanuj zdanie Tazola.

A co ja myślę o grach online? Hm, nawet najgorsze g*wno może uzależnić, uwierzcie.

Jak w każdym gatunku, tutaj mamy i kozackie gry, i zwyczajny syf.

A czy gram? Lubię, ale częściej single'uję ;)


IP: Zapisane
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : 29 Listopada 2012, 18:01:47 »
Osobiscie, tak jak kolega wyzej uwazam, iz nawet najgorsze g*wno może uzależnić. Sam gralem w Runes of Magic troche podobne do Wowa tylko gorsze :P


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry