Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy podoba ci się Heroes IV?
Tak! - 133 (60.7%)
Nie! - 65 (29.7%)
Nie mam zdania. - 21 (9.6%)
Głosów w sumie: 219

Strony: 1 ... 14 15 16 [17] 18    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czy podoba ci się Heroes IV? (Czytany 82635 razy)
Sombrero

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : 21 Sierpnia 2011, 15:42:17 »
Heroes 4. Gra, która miała okazać się wielkim hitem, okazała się (według mnie) totalną klapą, która odbiła się na studiu 3DO dość boleśnie czyli upadkiem (o czym pisał tominator). Jak każda gra H4 posiada swoje wady i zalety:

,,+''
-muzyka - zawsze mocna strona Herosów
-karawany - świetna nowość
-kumulacja jednostek w siedzibach
-niektóre jednostki - np: modliszki :D
-brak przypadkowości umiejętności - to było dobre

,,-''
-grafika - paskudztwo
-wygląd niektórych jednostek - np" Behemot i jego małpia twarz
-wygląd miast - mnie się nie podobało
-wybór między jednostkami - totalnie chybiony pomysł
-dzienny przyrost - j/w
-walczący bohater - może i dobry, ale czegoś w tym zabrakło
-poruszanie się jednostek po mapie walki - to już przegięli (czarny smok musiał planszę na 2 lub 3 razy przelatywać)
-widok podczas walki - kiepsko
-walka podczas oblężenia - postanowię przemilczeć
-jednostki bez bohatera - może i ułatwia rozgrywkę, ale coś mi tu nie pasuje
-brak ulepszeń - jak można było z tego zrezygnować?

W mojej ocenie H4 był jednym z największych zawodów zbliżającej się dekady. Może i gra miała ogromny potencjał to nie można do końca winić gry tylko twórców. To 3DO wyprodukowało H3 i postawiło sobie poprzeczkę zbyt wysoko i zamiast ją przeskoczyć to wylądowali pod nią. Za bardzo chcieli pojechać na opinii H3 i odwalili fuszerkę zamiast się przyłożyć do projektu. Smutne, ale prawdziwe.


« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2011, 10:17:09 wysłane przez Sombrero » IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : 25 Sierpnia 2011, 19:20:07 »
Heroes 4 to moim zdaniem najdziwniejsza gra w historii Heroesów.  ;P Ale jest na swój sposób dobry i ma swoich fanów. Jest ciekawa, tylko, że ta gra już wymarła. Kto wie, może ktoś ją wskrzesi  :rolleyes: ale nie wiem, czy ktoś jeszcze będzie w ogóle wskrzeszał w tą grę.


IP: Zapisane
Dharak

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


Shadow Dragon

Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : 31 Sierpnia 2011, 21:45:55 »
Mi się tam podoba ta gra. Jest może wiele nowości, ale można się do tego przyzwyczaić. Gdyby się dało je wyłączyć, jak w WoGu, to ta gra byłaby jeszcze lepsza i ciekawsza, z resztą, jak inne gry z sagi.


IP: Zapisane
Unfortunately, life is nothing but trouble and worry.
Darkarchangel27

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : 06 Grudnia 2011, 15:27:03 »
Piękno tej części Herosów polega właśnie na jej indywidualnej mechanice. W żadnej innej części nie można konstruować armii w taki sposób ja w HIV. Myślę że z czasem będzie jak z obrazami Picassa. Na początku uznawano jego dzieła za bohomazy a po latach są warte miliony:).


IP: Zapisane
Schmidtek

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : 06 Grudnia 2011, 15:47:22 »
A mi się nie podoba. Grafika nędzna, nowy świat jeszcze gorszy, brak ulepszeń, pole bitwy jest takie że aż nijakie. Miasta mogły być lepsze. Najbardziej zawiodłem się na nekropolii, połączenie dwóch miast w jedno? Diabły? Oblężenia miast są gorsze niż żałosne. Gdzie są machiny oblężnicze? Muzyka nie przypadła mi do gustu. Design niektórych potworów wołają o pomstę do nieba. Ktoś wspomniał wcześniej: Behemot wygląda jak małpa.
Obowiązek wybierania pomiędzy jednym siedliskiem a drugim. A co jeśli ja lubię i Krzyżowców i mnichów na przykład? Mapa przygód jest pusta, że aż szkoda ją zwiedzać.
W tej grze podobało mi się jednak uczestnictwo bohatera na polu bitwy. Wreszcie można poczuć na wysokich poziomach że naszą armią dowodzi prawdziwy koks.
Do reszty elementów jestem nastawiony neutralnie, lub nie poznałem ich na tyle dobrze, aby się wypowiadać.
Dziękuje.


IP: Zapisane
Darkarchangel27

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : 06 Grudnia 2011, 16:08:26 »
Po pierwsze żeby "dobrze" zagrać w HIV trzeba mieć oba dodatki i Equlibrisa. Ze względu na to że gra była tworzona w pośpiechu zawiera wiele błędów które dopiero stopniowo poprawiane są w kolejnych dodatkach natomiast dopiero Equilibris wprowadza równowagę w nacjach i w mechanice gry. Ekrany miast są piękne i zmieniają się ich tła w zależności od terenu na jakim się znajdują. Zobacz sobie np. zamek Zycia w podziemiach na wulkanicznej lawie. W HIV nie ma Nekropolii tylko Śmierć. Nekropolia nie ma morale więc twórcy gry musieli wymyślić jednostki które mogły by ją posiadać i nie byłyby nieumarłymi. Estetyka map to kwestia gustu. Grafika jest dobrze zrobiona i całe otoczenie jest animowane. Nie wspominam o środowiskowaniu muzyki.


IP: Zapisane
Gildurf

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


"Poczytalność jest jak pająk..."

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #246 : 09 Grudnia 2011, 14:07:12 »
Ja do HoMM IV podszedłem nieskażony ślepą miłością do 3 i polubiłem czwartą odsłonę. Grafika i muzyka mi się podobały. Fabuły kampanii były super a jeszcze świetnie bawiłem się z edytorem. Zaczynając od 4 polubiłem całą serie i mam dziś wszystkie części do 5 włącznie. Po 4 sięgnąłem do 3 i z szacunkiem uznaje jej wybitność. Siląc się na obiektywizm uważam, że 3 jest grą lepszą ogółem. Bardziej grywalną. A gdybym chciał opisać HoMM4 w +/- to wyglądało by to tak:
+fabuła
+muzyka
+karawany
+rozwój bohatera
+ruchomy bohater
+edytor map (niby w poprzedniej części też był ale zaczynałem od 4)
+/- animacja (niektóre jednostki są bardzo fajne inne wręcz mdłe. Niektóre animacje ruchu pokraczne. W Disciples2 wszystko wyglądało lepiej :( )
+/- ruchomi strażnicy (męczące ale i logiczne)
- za mało typów miast
- za mało jednostek i brak ich ulepszania
Ogółem zatem grę ocenił bym na mocną 4+ (w skali ocen szkolnych). Jest kilka błędów, które psują mi obraz całości, ale grę uznaje za fajną. Do dziś gram na przemian w 3 i 4. Czwórka na pewno inna ale da się ją lubić. Wolę ją chyba nawet od 5, która jest tylko ładniejszą wersją 3. Nic nowego nie wnosi. Ale tego chyba właśnie chcieli fani wychowani na 3 czy 2. W 4 podjęto ryzyko i odważono się na eksperymenty, które zraziły wiernych fanów a nie przysporzyły dość nowych i to chyba najbardziej obiektywna ocena samej gry. Mi jednak wolno mieć swoje zdanie i swój gust i nie musząc się silić na obiektywizm mogę grę spokojnie lubić :) kto chce niech gra kto nie to nie ;)
Pozdro!


IP: Zapisane



Kotlet

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : 20 Czerwca 2012, 23:16:09 »
głos na tak.

Cenię HIV przede wszystkim za innowacyjność. Jest inna niż wszystkie pozostałe. Pierwsze Heroesy w które grałem to chyba II, później jedynka z ciekawości, po premierze trzeciej części zagrywałem się w trójkę. Wyszła czwarta część, na początku zdziwienie i lekkie zniechęcenie, bo trzeba się od nowa uczyć grać. Jednak po jakimś czasie polubiłem bardzo HIV i sądzę, że nie słusznie została "skazana na śmierć" przez wielu fanów serii. Jak mam się już czepiać, to przynajmniej w moim odczuciu H V jest najsłabszą częścią serii (np. praca kamery to jedno wielkie nieporozumienie a o statycznych, nieruchomych twarzach na filmikach nie wspominając).


IP: Zapisane
MiSi

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


Serwus!

Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : 21 Czerwca 2012, 20:23:08 »
Tak jak wspomniał kolega u góry^^ Heroes IV wprowadzał wiele innowacji, które niestety nie przypadły większości graczy, prawdopodobnie dlatego, że były właśnie "innowacyjne". Wg mnie IV odsłona serii była bardzo udaną. Spędziłem przed nią wiele czasu, przyniosła mi wiele radości, szczególnie ładnie złożone kampanie. Było wiele dróg rozwoju bohatera; wieloklasowość (np. Ninja, Arcymag, Marszałek Polny), co jest ogromnym plusem. Nie można było mieć wszystkich jednostek, trzeba było wybrać, "kurde pomioty, czy wampiry?":] Jednorożce oślepiają, gryfy latają, Mag czaruje, golem wytrzymały i weź tu wybierz :niepewny: Ale wkońcu na tym polegał jej urok  ;). Ogromnym atutem tej serii była muzyka, która szybko wpadała w ucho. Np.:
Sea Theme: http://www.youtube.com/watch?v=hkDXNSWJLuo
Order Twon Theme: http://www.youtube.com/watch?v=vZwRA7F4MQc


IP: Zapisane
Lord Camilus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : 24 Czerwca 2012, 11:02:12 »
Ja zaczynałem przygodę z heroesami od czwórki właśnie, więc mam do niej sentyment. Może też dlatego, że nie znałem wtedy "legendarnej" trójki, gra bardzo mi się podobała, szczególnie bieganie bohaterami. Fajnie było w późniejszym etapie gry stworzyć sobie armię samych bohaterów, którzy potrafili wszystkich pokonać. : )
Oczywiście gra miała kilka niedociągnięć. Najbardziej wkurzała mnie "mgła wojny" i ruszanie się samymi jednostkami. Pamiętam, jak grałem w kampanię kapłanką (już nie pamiętam imienia, ale miała szukać artefaktów- pierścionka i peleryny? ). Aby odblokować sobie wejście do wrogów zamku Życia, trzeba było pokonać Barbarzyńców. Oczywiście podbiłem wszystkie zamki, zabiłem bohaterów, ale w "mgle" ukryły się 2 centaury... przez co nie mogłem przejść misji.
Czytałem też wypowiedzi o fabule, według mnie jest średnia, szczególnie dodatki. Gathering Storm- wszyscy mają szukać artów, pokonując bossów. Dosyć szablonowe i nudne.
Mimo minusów, bardzo dobrze wspominam tę część :P


IP: Zapisane

MiSi

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


Serwus!

Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : 28 Czerwca 2012, 18:48:26 »
Ja zaczynałem przygodę z heroesami od czwórki właśnie, więc mam do niej sentyment. Może też dlatego, że nie znałem wtedy "legendarnej" trójki, gra bardzo mi się podobała, szczególnie bieganie bohaterami. Fajnie było w późniejszym etapie gry stworzyć sobie armię samych bohaterów, którzy potrafili wszystkich pokonać. : )
Oczywiście gra miała kilka niedociągnięć. Najbardziej wkurzała mnie "mgła wojny"
Szczególnie w całej kampanii "The Gathering Strom" gdzie właściwie wszystkie misje przechodziło się samym bohaterem, szczególnie finałowa plansza  8) jeśli wiecie o czym mówię..;]
Musze przyznać, że ta mgła wojny również mnie strasznie irytowała, lecz z czasem się do niej przyzwyczaiłem.


IP: Zapisane
TopFunny525

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : 22 Września 2012, 14:30:26 »
Z heroes IV zaznajomiłem się dawno temu i muszę przyznać, że od tamtego czasu, jest na znacznie wyższym miejscu niż trójka. Powód?

Oto kilka zalet i wad Heroesa IV(niebawem pojawi się moja recenzja w gazecie Kwasowej Groty).:

+Rewelacyjna Grafika(jak na tamte czasy),
+Muzyka, najlepsza chyba w całej sadze heroesów,
+Ciekawy system rozwijania bohaterów,
+Stworzenia mogą same łazić po planszy, nie muszą już chodzić tylko z bohaterem,
+Mgła wojny, czytałem, że wiele osób to wkurzało, jednak dla mnie, urozmaica grę,
+Sporo czarów,
+Bardzo mała ilość błędów, i jeśli o to chodzi, to gra znacznie lepiej mi chodzi niż Heroes III

-AI jest wyraźnie kiepskawe,
-Mała ilość miast,
-Bohaterowie są zbyt OP,
-Dodatki praktycznie nic nie wnoszą,

To chyba tyle, Pozdrawiam.



IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : 23 Września 2012, 14:19:04 »
Jeśli chodzi o to że stworzenia mogły same podróżować to było jak dla mnie lekko denerwujące - na przykład znikąd pojawiały mi się oddziały (istoty rzędu 3 leprekauny czy szkielety) i nie miałem co z nimi zrobić.
Jednak największym minusem był właściwie brak ulepszeń i konieczność wyboru między istotami, fakt że było to trochę urozmaicenie, no ale...

Poza tym 4 wydaje mi się całkiem przyjazną grą, ale mimo wszystko wychowałem się na 3, i to ona jest mi bliższa niż owa 4...


IP: Zapisane
N@jek4

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : 23 Września 2012, 14:58:21 »
Misje są raczej bardzo trudne, :(
ale bardzo mi się podoba to że jest fantastyczna grafika (choć wolę Heros V). Moją ulubioną grupą jest Natura :)

,,+,,
- Fajnie że można mieć kilka bohaterów w jednym garnizonie. ^_^
- Gra jest prosta w obsłudzie.
- Wiele rodzajów grup do wyboru.
- Dużo misji.
- Dużo czarów.
- Łatwy w obsłudze edytor misji.

,,-,, :
- Trudne misje (już wcześniej o tym wspominałem).

Moja ocena: 5/6 :D


« Ostatnia zmiana: 23 Września 2012, 15:10:44 wysłane przez N@jek4 » IP: Zapisane
Lady_Ornella

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : 30 Września 2012, 15:57:09 »
Mimo początkowej niechęci, polubiłam czwórkę. Oczywiście ma "swoje za uszami"  :D, przede wszystkim:
- jednostki chodzą... idiotycznie, (poza tym grafika całkiem przyjemna)
- nie wyrównane siły, tj. jednym bohaterem można ubić 200 istot pierwszego poziomu (jak nie więcej), ale też ogólnie jednostki, które miały być silne są w rzeczywistości słabe i na odwrót,
- codzienny przyrost jednostek (drażni mnie to jak nie wiem co  :-/)
- jednostki nie są zachwycające (pod względem wykonania jak i samego pomysłu, najlepszym przykładem jest Jadowty Pomiot  ;D)
- walka podczas oblężenia - postanowię przemilczeć

Ale masz też swoje zalety:
- bardzo ciekawe fabuły kampanii,
- kwestia rozwoju bohatera jest bardzo przyzwoicie rozwiązana,

Uważam, że czwórka za bardzo odbiega od pozostałej serii, żeby ją porównywać. Osobiście potraktowałam ją jakby była całkiem inną grą, i jako taka wypada naprawdę nieźle.  ;)
-


IP: Zapisane
"Spalimy świat na popiół i zatańczymy na jego ruinach!"

"Nieszczęśliwy to kraj, który potrzebuje bohaterów." - Bertold Brecht
Strony: 1 ... 14 15 16 [17] 18    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry