Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Lubisz czytać książki?
Tak - 56 (93.3%)
Nie - 4 (6.7%)
Głosów w sumie: 60

Strony: 1 2 3 [4] 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Książki (Czytany 21691 razy)
freyda
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Niech moc będzie z wami w trudnych chwilach walcz

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 11 Stycznia 2012, 21:44:37 »
polecam książki z serii Michaela Scotta Alchemik Mag Czarodziejka i Nekromanta napisałem po kolei gdyż od cz 2 Maga i następne są to kontynuacja Alchemika narazie jestem przy Czarodziejce bardzo fajny klimat dużo fabuły nawiązanie do każdej mitologi na świecie książka w 30 % jest oparta na faktach a ta seria to ( Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela)


IP: Zapisane
ciało jest tylko powłoką cielesną dopiero duch osiąga pełne zbawienie

Niech chwała będzie czcicielą pajęczego aspektu Ashy
moc jej będzie trwać na wieki a cienie będą rządzić światem

śmierć ma sens dopiero wtedy gdy dokonasz wyznaczonych ci przez boga celów


Asha pożera wszystko
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 13 Stycznia 2012, 14:41:09 »
Ja polecam serię Johna Flanagana - Zwiadowcy.
Składa się na nią 10 części. Nakładana jest przez wydawnictwo Jaguar.
Przyjemna książka przygodowo-fantastyczna, osadzona w realiach średniowiecza. Akcja toczy się w fikcyjnej krainie głównie na wyspie (do złudzenia przypominającą Wielką Brytanię), i na konytencie. Można się dopatrzyć inne kultury i nazwy europejskich państw.
Polecam :D


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 09 Lutego 2012, 20:33:11 »
A ja postanowiłem poruszyć inny wątek. Dotyczy on książek ale od innej strony... ostatnio zauważyłem, że wiele książek wydawanych za granicą w jednej części w Polsce wydawane są w 2 tomach. Co o tym sądzicie? Przecież to jest jawne naciąganie i wyłudzenie pieniędzy na i tak bardzo drogich książkach. Czekam na wasze przemyślenia ;)


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 09 Lutego 2012, 21:08:31 »
Znam taką książkę i myślałem, że w oryginale to jeden tom. Wkurzyłem się i poszukałem oryginału. Dowiedziałem się, że nie tylko powieść jest rozbita na dwie części, ale też dopisywane są fragmenty przez tłumaczy i edytorów. :wsciekly:

Takie jest wyciąganie pieniędzy od czytelników to czyste hamstwo!Tępić takich!!!

Innym przykładem który pragnę przytoczyć to Harry Potter i Insygnia Śmierci. Dwie części zamiast jednej. I miało to służyć "wierniejszemu przekazaniu treści" :phi:
Normalnie bym się nie przejął ale jestem fanem i byłem na tym w kinie. Oszustwo pleni się w Polsce i jest bezkarne. NA STOS Z TAKIMI!!! :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 09 Lutego 2012, 21:14:42 »
Akurat z filmem HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI było tak też za granicą że było podzielone na części ale jak sam film to nie wiem bo nie byłem. Pewnie chodzi Ci o ERAGONA ( seria DZIEDZICTWO) ale tam coś było chyba o zmniejszeniu kosztów ale tak przy podsumowaniu to dużej różnicy nie było (no jeszcze trochę zależało od sklepu) sam myślę jednak że bezsensowne jest dzielenie na dwie części gdzie można zrobić jedną i najwyżej trochę droższą bo sami oszczędzą na okładkach, amy moglibyśmy w spokoju dokończyć wątek zamiast z niecierpliwością czekać na następną część/tom bo różnie się to tytułuje (w zależności czy w serii książki dzieli się na części czy tytuły).


IP: Zapisane
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 10 Lutego 2012, 01:38:54 »
Ja najbardziej lubię fantasy, a książka która jest wg. mnie najlepszą na świecie jest Władca Pierścieni(wszystkie części). Bardzo lubię też Dziedzictwo(szkoda tylko, że jest tak mało oryginalne) i serię Artemis Fowl-chyba przez występujące tam wróżki ;D . Władca Pierścieni jest bardzo znany(nie dziwota), ale szkoda, że jest tak mało fanów Artemisa, bardzo zachęcam do przeczytania wszystkich wymienionych tytułów.


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 10 Lutego 2012, 14:03:58 »
Też uwielbiam "Zwiadowców". Mam wszystkie części i są super !!!! :) :) :)


Edit: A może byś napisał tak coś więcej na ten temat? Następnym razem mogę nie być taki miły./Loczek



« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2012, 14:07:30 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 10 Lutego 2012, 14:51:47 »
Znajduje na forum wielu fanów serii. To mi się podoba.
Imperator RHS kto ci się bardziej podoba: Halt czy Will?


IP: Zapisane
Finarfin

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 19 Sierpnia 2013, 18:23:23 »
Najczęściej czytam książki wydawnictwa Amber i można powiedzieć, że jest moim ulubionym. Cenię też dzieła wydawane przez Dom Wydawniczy Rebis, Prószyński i S-ka i przez Papierowy Księżyc.

Autorzy - Tolkien, Pratchett, Luceno, Steve Perry, Christie Golden, Anne Rice, Larissa Ione, Richelle Mead.

Lubię serię Star Wars, opowieści o wampirach, demonach i czarownicach i z rodzaju magia i miecz.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 17 Stycznia 2014, 18:33:18 »
Tawernowicze polecilibyście by mi literaturę fantastyczną o klimatach magiczno-słowiańskich?

Czytałem już Bohatyra Żelazny Kostur, a teraz będę zabierał się za tomisko Korona śniegu i krwi. Szukam jednak czegoś więcej. Polećcie mi coś ;)


« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2014, 18:39:50 wysłane przez Hadrian » IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 17 Stycznia 2014, 19:29:55 »
Hadi, a czytałeś Wiedźka? Bo to jeden z wiodących tytułów, a coś nie słyszałem, byś czytał :>


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 17 Stycznia 2014, 21:09:48 »
Wiesia i w sumie też polecam "Trylogię husycką" oraz całą serię o Jakubie Wędrowyczu, choć to może nie są książki stricte słowiańskie, ale dużo w nich tego typu motywów.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 17 Stycznia 2014, 22:40:37 »
Hadi, a czytałeś Wiedźka? Bo to jeden z wiodących tytułów, a coś nie słyszałem, byś czytał :>
Nie czytałem - z waszych opisów i z kilku godzin gry mi się nie spodobał. Ale może mnie przekonacie, jak na razie jak widzę, słyszę Wiedźmin, to kojarzy mi się to raczej z bohaterem co ma wszystko gdzieś, robi za moralizatora a sam nie świecąc wielkim przykładem. Ale najpewniej się mylę, także próbujcie mnie przekonać do niego.

Wiesia i w sumie też polecam "Trylogię husycką" oraz całą serię o Jakubie Wędrowyczu, choć to może nie są książki stricte słowiańskie, ale dużo w nich tego typu motywów.
O czym są mniej więcej opisz proszę.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 17 Stycznia 2014, 23:11:32 »
"Trylogia husycka" jest o wojnach husyckich na Dolnym Śląsku. Wplecione są wątki magiczne i pogańskie, zwłaszcza kult Wielkiej Matki. Główny bohater jest lekarzem, czarodziejem i rozpustnikiem. Nie da się go nie lubić ;).

Cała seria o Wędrowyczu jest o cywilnym egzorcyście, alkoholiku i starym dziadzie- Jakubie Wędrowyczu, który zwalcza potwory oraz Bardaków. Akcja dzieje się w Polsce.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 17 Stycznia 2014, 23:23:25 »
Cytuj
Nie czytałem - z waszych opisów i z kilku godzin gry mi się nie spodobał. Ale może mnie przekonacie, jak na razie jak widzę, słyszę Wiedźmin, to kojarzy mi się to raczej z bohaterem co ma wszystko gdzieś, robi za moralizatora a sam nie świecąc wielkim przykładem. Ale najpewniej się mylę, także próbujcie mnie przekonać do niego.
W takim razie mało zrozumiałeś z tego co pisaliśmy. Geralt nie ma wszystkiego gdzieś, powiedziałbym, że pomimo, że jako mutant odczuwa uczucia teoretycznie słabiej (choć jako wiedźmin nie powinien ich mieć w ogóle) to odczuwa więcej niż niejeden inny bohater z jakiejś powieści. Pewno źle zrozumiałeś omawianą tak często Wiedźmińską neutralność. Ale i o tym jest mowa w książce, gdzie okazuje się dlaczego wiedźmin nie chce się za nikim opowiadać.

Wiedźmin jest moralizatorem- owszem jest nim, bo jako prosty wiedźmin nie jest w stanie ogarniętego brakiem poszanowaniem dla drugiego człowieka światem.

Wiedźmin nie zawsze świeci przykładem- oczywiście, że tak. Saga o wiedźminie nie jest bajeczką dla małych dzieci, gdzie wszystko jest piękne i idealne, bohaterzy nieskazitelni, w którym zawsze znajdzie się sposób by nie podejmować ciężkich moralnie decyzji. Dodatkowo jako człowiek żyjący w ciężkich warunkach potrafi popełnić błąd.

Co do Trylogii Husyckiej to jest ona podobno lepsza od wiedźka, trzyma w klimacie średniowiecza, pokazując spojrzenie ówczesnych ludzi na świat, które często jak się okazuje później mijało się z prawdą. Dodatkowo wplecione są wątki magii, rytuałów itp.


« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2014, 23:25:57 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry