Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jakub Ćwiek - Cykl Kłamca (Czytany 12581 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« : 24 Sierpnia 2011, 17:09:42 »
Na początek kilka słów ode mnie, na temat całego cyklu książek pt: "Kłamca" od znakomitego Polskiego Pisarza Fantasy- Jakuba Ćwieka. Pierwsza księga przygód Lokiego, schrystianizowanego Nordyckiego Boga Kłamstwa zadebiutowała w 2005 roku. Opowiadanie 'Cicha noc' z owego zbioru zostało nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, moim skromnym zdaniem słusznie. Zbiór opowiadań w pierwszej księdze, ma się tak: ( Pogrubione, gorąco polecam )

- Anioł Stróż
- Młot, wąż i skała
- Samobójca
- Krew Baranka
- Cleaner
- Przepowiednia
- Galeria
- Cicha noc
- Egzorcysta
- Głupiec na wzgórzu

Recenzja:

http://www.czytelnia.siata.info/recenzja.php/16/Cwiek/Klamca

W 2006 roku ukazała się kontynuacja – Kłamca 2: "Bóg marnotrawny", która przyniosła mu drugą nominację do Zajdla, tym razem za tytułowe opowiadanie. Książka była promowana utworem Loki nagranym przez zespół Anima Liberti. Opowiadania w tym zbiorze polecam wszystkie, gdyż są moim zdaniem, swoistym arcydziełem.

- Okazja
- Korona stworzenia
- Odległość Anioła
- Idźcie, jesteście posłani
- Słudzy Metatrona
- Bóg marnotrawny

Recenzja: http://www.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1004:jakub-%C4%87wiek

Trzecia część cyklu, Kłamca 3: "Ochłap sztandaru" ukazała się w 2008 roku w formie powieści. Wszystkie trzy tomy wydawała Fabryka Słów, a czwarty jest w drodze. Nowa książka powinna ukazać się w tym roku.

Recenzja: http://ksiazki.polter.pl/Klamca-3-Ochlap-sztandaru-Jakub Ćwiek-c18806


Książki można dorwać pod tym adresem: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki.php?offs=8#searchkk







Może ktoś czytał?, podobało wam się?.


« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2011, 17:25:15 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25 Sierpnia 2011, 17:21:01 »
A czytał, czytał oczywiście :D ale chyba tylko te 3 książki wszystkie trzymają klimat jednak 2 jakoś mi się mniej podobała od poprzedniczek... jakoś za mało akcji i humoru ;P


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Sierpnia 2011, 22:11:21 »
A właśnie się wypowiem, że druga część trafiła do mnie w sam raz, chociaż tu się zgodzę, mniej humoru ale za to więcej ładu i składu.
Ja nie mogę się doczekać czwartej części, wydaje mi się, że w końcu Loki skapnie się, że robią go w balona z tymi piórami ;D.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10 Października 2011, 18:05:53 »
Świetna książka, ale zakończenie trzeciego tomu pozostawia niedosyt, kończy się w najciekawszym momencie. Te książki czyta się świetnie (przeczytane w tydzień, naprawdę wciągają). Polecam, zwłaszcza fanom książek fantasy, które nie dzieją się w "średniowieczu" :)

I nie mogę doczekać się kolejnego tomu xD


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15 Października 2012, 21:49:02 »
"Kłamca" jest świetną serią, co do tego nie ma zdań. Pokazuje w jakiej świetnej kondycji jest polska fantastyka, z twórcami takimi jak Foryś, Dębski, Piekara, Grzędowicz czy Ćwiek.

Sam pomysł wymieszania wszystkich możliwych mitologii, zrobienia z Lokiego cyngla niebiańskich zastępów, a także dołożenie mu do pomocy bogów wina i miłości, rzucanie nimi po rożnych światach, a na końcu sprowadzenie apokalipsy - ja to kupuję. Akcja jest wartka, dłużyzn nie stwierdziłem, mogłem się pośmiać, a także przerzucać kolejne strony w ciszy, tak oto pochłania ta tetralogia.

Trzeba też uszanować odwagę Ćwieka, bo zdecydował się zamknąć cykl w miejscu, gdzie można by go było spokojnie ciągnąc. Dzięki temu jednak seria ta nigdy nie rozmieni się na drobne i będzie błyszczeć. Gdybym miał oceniać, dałby6m solidne 9/10.

Naprawdę - przeczytajcie to. Nie pożałujecie.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 09 Listopada 2012, 13:41:19 »
Hell że się tak wtrącę... Piekary w to nie mieszaj bo mimo że dobrze pisze to ja sądzę że się sam pogubił w tym co pisze :)

A co do Lokiego...

Tom 3 przeczytany trzyma poziom przyjemnie się czyta tylko nie wiem czy zakończenie mi się podoba czy mi się też nie podoba... mam po prostu mieszane uczucia.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10 Listopada 2012, 09:48:27 »
Powiem Wam, iż byłem wczoraj na spotkaniu autorskim z Ćwiekiem w szczecińskim Empiku w Ksakadzie...I bardzo sobie chwalę. Facet zebrał swój "gabinet", kupił campera i ruszył w trasę po Polsce o szumnej nazwie "Rock&Read", bo w końcu jest go stać na styl życia rock'n'rollowca, nawet jak nie potrafi grać za dobrze. :) Naprawdę, wyluzowany facet z wielkim dystansem do siebie, świetny pisarz i wielki człowiek. Taka odwrotność Sapkowskiego, który co prawda jest wspaniałym pisarzem, ale jako człowiek...oh well.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 10 Listopada 2012, 09:57:13 »
Mam nadzieję że zawita do Białegostoku.... bo Sapkowskiego w Białymstoku już chyba nigdy nie zobaczę po tym jak mu żona zabroniła przyjeżdżać xD bo się napier**** z klubem fantazy ubik XD


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10 Listopada 2012, 10:05:20 »
Ja przeczytałem dwie pierwsze części, zacząłem trzecią... i utknąłem, bo zostawiłem książkę u babci -,-' Czekam, kiedy Loki się się połapie, że go aniołki zrobiły w bambuko :P

Seria jest świetnie napisana, tytułowy kłamca rzeczywiście kłamie, i to jak najęty. Soł macz brutaliti, zarówno ze strony aniołów oraz wcześniej wspomnianego niebiańskiego cyngla, jak i demonów - upadłych skrzydlatych. Nastawienie boga kłamstwa do ludzkiego świata jest... delikatnie rzecz ujmując, ciekawe. Towarzystwo też ma oryginalne - ale jako, że nie chcę spoilerować, nie napiszę jakie, ci, którzy przecztali "Kłamcę", wiedzą o kogo chodzi. Po prostu tworzą oryginalną zgraję.

A tak nawiasem, okładki są świetne. Proste, ale zarazem szczegółowe... Jakoś tak.

Edit: Hym. Męczę czwartego "Kłamcę", czytam, czytam, a tu mi (trochę z dupy) Lucek wyskakuje z porównaniem do HoMM ^^


« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2012, 09:52:51 wysłane przez Waverley » IP: Zapisane
Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 05 Grudnia 2012, 16:40:36 »
Generalnie jestem do polskiej fantastyki nastawiony pozytywnie, aczkolwiek pierwszego Kłamcę zacząłem czytać z pewną dozą sceptycyzmu. Podobał mi się, indeed. Nie tak bardzo jak Piekara czy Kossakowska, ale podobał. Chyba generalnie nie jestem za wybredny. Tak długo, jak jest wartka akcja, cięte dialogi i fantastyka, tak długo mnie to będzie pasować. :)


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 05 Grudnia 2012, 17:06:10 »
Generalnie jestem do polskiej fantastyki nastawiony pozytywnie, aczkolwiek pierwszego Kłamcę zacząłem czytać z pewną dozą sceptycyzmu. Podobał mi się, indeed. Nie tak bardzo jak Piekara czy Kossakowska, ale podobał. Chyba generalnie nie jestem za wybredny. Tak długo, jak jest wartka akcja, cięte dialogi i fantastyka, tak długo mnie to będzie pasować. :)
Tak skromnie mówiąc rozmawiałem z Kossakowską ^^
A wracając do tematu. Prawdopodobnie dzisiaj zacznę czytać historię Lokiego który "przeszedł na naszą stronę", oczywiście jeśli uda mi się pierwszy tom wycyganić od kolegi :P


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 28 Lutego 2013, 15:47:09 »
Szkoda ze nie mam nigdzie na strzał 3 tomu  ale ogólnie mi się obie pierwsze podobały (książki) ;p


trzeba skądś będzie skombinować następne ,może niestety będzie to pdf ;p


« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2013, 15:49:18 wysłane przez Nimrod » IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Journeyman666

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28 Lutego 2013, 16:27:05 »
Kiedy sięgałem po pierwszą część byłem bardzo uprzedzony do tej serii. Byłem wtedy świeżo po przeczytaniu 2 tomów zbieracza burz, który zupełnie mi nie podszedł.
Po lekturze wszystkich 4 tomów mogę powiedzieć tak - moim zdaniem wszystkie części są świetne. Wydaje mi się, że część 3 może wypadać najsłabiej, ponieważ tam "tworzy się" to co w "kill'em all" "wybucha". Najlepszym tomem moim zdaniem jest "bóg marnotrawny" albo właśnie "kill'em all" ze względu na zakończenie, które mnie zaskoczyło. Tak jak napisał Hellscream - Ćwiek mimo, że mógł ciągnąć serię w nieskończoność zakończył ją w (moim zdaniem) świetnym stylu.


IP: Zapisane
I know what I want, I'll say what I know, and no one can take it away
Dla ciebie podział ogranicza się do (...) growlu. Dla mnie podział opiera się na tempie, metrum i jego zmianach, perkusji, gitarach-ich brzmieniu-ich ustawieniu(bass-mid-treb),rodzaju wokalu, prezencji scenicznej, artystycznej, graficznej, muzycznej
:D
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 28 Lutego 2013, 16:49:35 »
Wiesz @Journeyman666 to głównie dlatego ze czasem pisarz mysli, i nie chce zeby dano mu plakietke z imieniem głównego bohatera czy tez w jakis iny sposób go zaszufladkowali. Woli miec mozliwosc zrobienia czegos nowego.

tak np miał Philipiuk z Wędrowyczem, ze na coniektórych jego ksiazkach były małe uwagi ze to "produkt wolny od j.wędrowycza"


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Journeyman666

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 28 Lutego 2013, 17:00:02 »
Ćwiek już też jest głównie utożsamiany z Kłamcą. Co prawda ostatnio naprodukował parę nowych tytułów ale w dalszym ciągu (mimo, że przeczytałem wszystkie jego książki poza "Gotuj z Papieżem") gdy słyszę Ćwiek - widzę Kłamcę ;)


IP: Zapisane
I know what I want, I'll say what I know, and no one can take it away
Dla ciebie podział ogranicza się do (...) growlu. Dla mnie podział opiera się na tempie, metrum i jego zmianach, perkusji, gitarach-ich brzmieniu-ich ustawieniu(bass-mid-treb),rodzaju wokalu, prezencji scenicznej, artystycznej, graficznej, muzycznej
:D
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry