Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Tolkien - Dzieci Hurina (Czytany 7059 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« : 25 Sierpnia 2011, 22:24:37 »
Kolejna opowieść od mistrza, genialna książka w każdym calu. Czytało mi się lekko, zwiewnie i przewiewnie. Książka trafia zarówno do stary wyjadaczy High Fantasy ale i do nowego pokolenia. Istnieje w niej wiele ciekawych wątków oraz historii. Chociażby kilka szczegółów i niejasności, które autor wyjaśnia, z czasem dodając nieco tajemniczości i uroku. Sam skończyłem ją w zaledwie 1 dzień, tak jakoś zasiadłem, naprawdę wciąga. Do tego powiem, że Tolkien nie zdążył jej opublikować przed znakomitą sagą i hobbitem. Wszystko poskładał w całość jego syn Christopher. Co prawda opowieść można przeczytać w "Niedokończonych Opowieściach" ale bez szczegółów, dodatków itp.
Co o niej sądzicie?




IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Sierpnia 2011, 22:52:31 »
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Mam zamiar skończyć czytać Władcę i Hobbita, ale czuje niedosyt Tolkiena, także mam dylemat, od czego zacząć? Silmarillion, Dzieci Hurina? Ale boję się, że utknę, te książki raczej trudno czytać.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Sierpnia 2011, 23:31:36 »
Dzieci Hurina szybko się czyta. Jest to lepsza i bardziej rozbudowana wersja od fragmentu ze Silmarillionu. Mi tam się spodobała rola Smauga, lecz zakończenie jest jak najbardziej.... a nie będę spoilerować. W pewnym sensie Turina bym nazwał "Makbetem fantasy", dlaczego? Przeczytajcie, a zrozumiecie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

kiogu1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07 Października 2011, 15:11:15 »
To najmroczniejsza z rozdziałów Silmarilionu i chyba najlepszy.



IP: Zapisane
michal13171
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07 Października 2011, 16:11:39 »
poczytajcie sobie pierścień mroku nika pierumowa albo ostatni władca pierścieni yeskova godne tolkiena jeśli ktoś z was zna jakieś jeszcze tego typu książki to napiszcie


IP: Zapisane
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10 Października 2011, 18:02:08 »
Eh, mam tą książkę, a nawet do niej nie zajrzałem ;x
Teraz mi wstyd, tak to bym coś przynajmniej napisał... No nic, jak skończę aktualne tomy Pieśni Lodu i Ognia, to będę musiał nadrobić zaległości ;)


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Lutego 2013, 15:54:24 »
(...) Mi tam się spodobała rola Smauga, (...)

Smauga ?  chodzi Ci chyba o Glaurunga.

Turin Turambar jest moim ulubionym bohaterem z Silmarilionu, właśnie z powodu swojego pecha i tragiczności losu. Ciekawe co by sie stało jak by nie bał sie związać z Finduilas i jak by był jednak w stanie ja uratować. Trzecia linia w której by mieszała sie krew elfów i ludzi było by to o ciekawe, tym bardziej ze obydwie inne linie się połączyły. Ta trzecia musiała by jednak iść gdzieś równolegle ;>

Co do Kolejnosci to jednak bym zachęcał przeczytać Silmarilion (jeśli masz zamiar czytać obie) przed Dziećmi Hurina ale to juz jak kto woli.


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28 Lutego 2013, 16:51:58 »
Fakt, całkiem fajna książeczka. Moim ulubionym bohaterem jest oczywiście Glaurung  ^_^. Cała książka prawie jak Martin, związki kazirodcze, trup ściele się gęsto, wartka akcja. Podobały mi się zwłaszcza retrospekcje dotyczące Hurina oraz młodość Turina i Nienor.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28 Lutego 2013, 17:11:22 »
Jest jednak róznica, oni nie sa lannisterami i nie krzyzowali sie "on purpose", tylko z niewiedzy.
No fakt ja tez bym tego ksiazka nie nazwał, zeszycikiem broszurka, opowiadankiem, no nawet ksiażeczka ujdzie ale ksiazka ee nein.
Tylko rozwiniecie jednego z moich ulubionych wątków z Silmarilionu.
I jednego z 3 głównych tamże.


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
gerdi93

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07 Stycznia 2019, 13:33:25 »
Ja jej fanką nie zostałam. Połknęłam ją na raz ale jakoś ... za szybko wręcz.


IP: Zapisane
Krem Mialenia sprawi, że zapomnisz o problemie ze zmarszczkami https://mialenia.pl/
Adelor

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 08 Grudnia 2022, 21:33:03 »
Kolejna książka Tolkiena, którą połknąłem w szybkim czasie. Kreacja Śródziemia, bohaterowie no kocham


IP: Zapisane
Podpis?
adrianosta

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30 Sierpnia 2023, 10:35:25 »
Chętnie przeczytam, muszę w końcu zagłębić się w twórczość Tolkiena poza "Władcą Pierścieni" i "Hobbitem"

___________________________________________
Kraków - oferta sprawdzonego producenta reklam świetlnych


« Ostatnia zmiana: 09 Października 2023, 14:30:19 wysłane przez adrianosta » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry