Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Zakupy w księgarni (Czytany 7716 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 20 Kwietnia 2012, 15:23:11 »
Za Moandorem z Jaskini Behemota, którego zawsze będę uznawać za wzór moderatora zaangażowanego w życie swojego działu...

Cytat: Moandor
Księgarnie - jedne z moich ulubionych miejsc zaopatrzenia. Zaglądam do nich nie tylko gdy wybieram się na zakupy, także przy okazji jeśli akurat przechodzę w pobliżu. Najbardziej lubię małe księgarenki, są one dużo bardziej klimatyczne niż duże supermarkety czy empiki. Bo to zawsze milej porozmawiać z księgarzem, który wie co stoi na jego pólkach i zawsze coś ciekawego na temat tej czy innej książki jest w stanie powiedzieć, niż z młodym człowiekiem w białej koszuli, dla którego wszystkie książki wyglądają tak samo.

Ale nie będzie to topic o księgarniach tylko o zakupach w nich czynionych. Jakiego gatunku książki najczęściej kupujecie, co kupiliście ostatnio, ile książek zdarza Wam się kupić w miesiącu, lepsze są w twardych czy w miękkich okładkach, itp itd.

Chciałbym więc porozmawiać o buszowaniu po księgarniach. :) Zacznę może od tego, że ostatnimi czasy korzystam z terapii książkowej i nabyłem następujące tytuły...

Buszujący w zbożu Salingera, czytałem daaawno temu, ale to jedno z dzieł, które posiadać na półce trzeba.
Na nieznanych wodach Tima Powellsa. Dopiero po zakupie skojarzyłem, że na podstawie tego nakręcono czwartą część Piratów z Karaibów. :P
Kronika okresu wypowiedzenia młodego polskiego prawnika - autora, Rafała Wypióra. Przyznam, że przykuła mnie niziutka cena i okładka (mesh Che Guevary z brytanem/wilkiem na czerwonym tle), ale już połknąłem, bardzo interesująca książka. :)
Park Jurajski Michaela Crichtona. Wypadałoby po tych 20 latach przeczytać powieść, na motywach której nakręcono kultowy film. :>
Dzień szakala Fredericka Forsytha. Kolejna kultowa i uhonorowana książka, której nie miałem okazji kupić.
Kobra tego samego autora, jedna z nowszych powieści.
Thor tytana niemieckiej fantastyki, Wolfganga Hohlbeina. Mitologia skandynawska, jak wiecie, to mój konik. ^^
Dziedzictwo, tom I i II, oczywiście chodzi o zakończenie serii z Eragonem. Gwiezdne Wojny ze smokami. :P
Noc gargulców Grahama Mastertona, jeden z niewielu jego horrorów, gdzie się nikt nie pieprzy. o_0

I to jest taki poglądowy spis na ostatnie 3 miesiące...Jeszcze bym mógł dołożyć kilka(naście) pozycji, ale mi się nie chce. :P

Czekam na odzew, cheers.


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20 Kwietnia 2012, 15:30:40 »
Ja w tematyce książek ja czytam głównie fantastykę:
tak samo jak ty DZIEDZICTWO Paoliniego, ale sam już nie wiem jak to określić z tymi tomami/częściami bo w końcu cała saga nosi nazwę DZIEDZICTWO więc można to różnie tytułować.
WIEDŹMIN oczywiście musi się znaleźć na półce każdego.
ZWIADOWCY Johna Flanagana, został mi już ostatni to do przeczytania i zakupienia. OPOWIEŚCI Z NARNII też powinno się znaleźć na półkach kolekcjonerów fantastyki.
No i oczywiście różne tytuły niezapomnianego i niezastąpionego J.R.R Tolkiena.


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20 Kwietnia 2012, 16:37:39 »
Kilka świetnych pozycji ostatnio kupiłem na fabryka.pl:

"W dziwnej sprawie skaczącego Jacka" - Marka Hoddera, przyłączam się do wypowiedzi Michaela Moorcocka, który powiedział: "Tak dobrego debiutu nie czytałem od lat". Genialnie opowiedziana, świetny klimat, bohaterowie, którzy nie są liniowi.

"Infoszok tom 1 trylogii skok 225" - Davida Louisa Edelmana - No co tu dużo gadać, genialna ale dla cierpliwych. Momentami beznadziejna.

"Galeony Wojny tom 1" - Jacka Komudy - Świetna książka, marynistyczna opowieść, bardzo wyrazista, barwna. Plastyczne opisy morskich zmagań i Polski Klimat!

"Pustynna Włócznia tom 1" - Peter Van Brett - Powieść na solidną 8. Klimaty arabskie.


Oprócz tego wypożyczyłem masę książek z biblioteki, w tym także jedną z najlepszych książek z Polskiego Fantasy - "Ruda Sfora" Maji Lidii Kossakowskiej.



IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20 Kwietnia 2012, 16:49:15 »
Ale czemu akurat czerwonym, aż odechciewa się tego czytać. Ostatnio kupione:
-Gra o Tron G.R.R. Martin
-Inteligencja Emocjonalna D. Golemana - zakup chybiony, teraz będę próbował ją jakoś wymienić. Nie dość, że nudna, to jeszcze pismo się rozmazuje

Przeczytałem też dużą kolekcje z biblioteki dotyczące historii:
-Turcji
-Szwajcarii
-Anglii
-Francji
-Węgier
-Finlandii
-Chanatu Krymskiego
-Niemiec


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Mati5001

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 20 Kwietnia 2012, 20:09:44 »
Książki które mogę polecić wszystkim fanom fantastyki to:
"Zwiadowcy"  Johna Flanagana,
"Uczeń Diabła" Kenneth B.Andersen,
seria "Ulysses Moore", nie jestem pewny czy to taka 100% fantastyka.

Zakupiłem niedawno jeszcze pierwszy tom "Pasu Deltory" Emily Rodda, lecz  niestety spodziewałem się czegoś lepszego po tej książce.
 
Jeszcze jedną książkę którą mogę polecić jest "Charlie" Stephena Chbosky, lecz ta akurat nie zalicza się do fantastyki.
 


IP: Zapisane
Dominika1100

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20 Kwietnia 2012, 20:44:09 »
Mnie ostatnio uczepiły się książki Olivera Bowdena "Assassin's Creed: Renesans", "AC: Bractwo" oraz :"AC: Sekretna Krucjata", Sapkowski i jego "Ostatnie życzenie"... Zamierzam kupić "Pustynna Włócznia tom 1" (jak już zostało wspomniane" Peter'a Van Brett'a) ^^ Mam na koncie również wiele encyklopedii ale je z nudów na wakacjach przeczytałam  ;)


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20 Kwietnia 2012, 20:53:37 »
Osobiście wolę kupować książki w twardej oprawie, jeśli zaś chodzi o zakupy z ostatniego miesiąca to mogę wymienić takie tytuły, jak:

- Historia papieży Johna W. O'Malleya;

- Światotworzenie Andrzeja Stója

...no i Zbiór opowiadań Lovecrafta

Mógłbym dodać do tego kilka mniej ciekawych tytułów, ale wątpię by były warte uwagi. W tej chwili zaś przymierzam się do zakupu Orwellowskiego 1984 oraz Władcy much Goldinga. 


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24 Kwietnia 2012, 23:13:34 »
A ja ostatnio kupiłem całą sagę Lodu i Ognia i przymierzam się do zakupu komiksu gra o tron.
Co do okładek- wole miękkie, bo lepiej się czyta, ale zaś twarde wolniej się niszczą. Kiedyś wypisze co mam na półce. Bo oprócz sagi PLiO mam też coś Dragonlance coś tam Tolkiena, Opowieści z Narnii, trylogie Sienkiewicza. I inne ciekawostki.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Kwietnia 2012, 23:20:03 »
Ludzie książki w empiku 30% taniej!

Zamówiłem Orwellowki 1984, Historię Zakonu Krzyżackiego; Księcia Machiavelliego i jakieś teologiczne ;D

Jak chcecie to się spieszcie - promocja tylko do północy, a jak dla mnie się opłaca.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24 Kwietnia 2012, 23:35:35 »
Ja generalnie bardziej pożyczam książki bo szczerze mówiąc po prostu obecnie nie mam tyle funduszy by kupować sobie, powiedzmy, że cały czas zaciskam pasa. No cóż, jednak mimo to myślę, że po kupieniu Kronik Czarnej Kompanii, znakomitego fantasy, choć bardziej idącego w stronę Sapka niż Tolkiena, chętnie gdy tylko będzie możliwość zdobędę następny tom powieści Gelna Cooka, mianowicie Księgi Południa. Obecnie natomiast wałkuję Achaję Andrzeja Ziemiańskiego, książkę poleconą i pożyczoną przez koleżankę (próżno było szukać w bibliotekach) i wywiera pozytywne wrażenie. Po za tym mam w domu dzieła Tolkiena, wszystkie tomy Władcy, Hobbita i Silimarillon.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15 Października 2012, 21:34:26 »
Dobra, zbiorczo. Wykorzystałem trochę promocję Empiku na fantasy (3 w cenie 2). :]

"Sztejer tom I i II" Roberta Forysia - dwa tomy opowiadań o sympatycznym inaczej Vincencie Sztejerze, czyli Geralcie z obrzynem i bez wyrzutów sumienia. Polecam gorąco.

"Wilkozacy. Wilcze prawo" Rafała Dębskiego - powieśc o siczowskich kozakach, którzy mają tą przyjemność być wilkołakami. :)

"Kłamca" Jakuba Ćwieka - cała seria, cztery tomy. Świetny przykład, że Polak w fantastyce potrafi (i nie musi miec Andrzej!). Gorąco polecam.

"Lewa Ręka Boga" Paula Hoffmana - polecali, to kupiłem. :) Jak przeczytam to powiem coś więcej.

"Klątwa Tygrysa. Wyzwanie" - a to dla przyjaciółki.

"Władca Wilków" Juraja Cervenaka - pierwsza część sagi "Czarnoksiężnik" czeskiego pisarza. Zapowiada się świetnie, osadzona jest we wczesnośredniowiecznej słowiańskiej Europie.

Coś na pewno pominąłem, nie ma siły. Gdybym sobie przypomniał, to dopiszę. ;p


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17 Lutego 2013, 10:39:57 »
jak ja cos kupuje w bibliotece to tego nie trzymam na półce tylko rozlewam do kieliszków


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28 Marca 2013, 00:41:47 »
Aż się sobie dziwie, że tu mnie jeszcze nie było  :).
Jestem nałogowym książkoholikiem  :P i w domu mam coś koło setki książek  ^_^. Mam taką swoją małą księgarnie (działającą też w internecie), gdzie wszystkie tytuły kosztują mniej niż cena detaliczna.
Jako swoje największe trofea książkowe uważam trylogię Sienkiewicza, kilka tomów z serii Nekroskop autorstwa Briana Lumleya, trylogię Psycho tego samego autora, Listy Tolkiena, Atlas Śródziemia i wiele innych ciekawych książek. Moją najnowszą, bo wczorajszą zdobyczą jest książka ze świata Forgotten Realms, druga część trylogii Cormyru pod tytułem ,,Śmierć smoka". Co prawda już ją czytałem ale brakowało jej w moich prywatnych zbiorach  ;)


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 28 Marca 2013, 21:59:24 »
Otóż zważywszy, że zdarzyło mi się dzisiaj być w porządnej księgarni wróciłem z zakupów bogatszy o 5 książek ^_^ To się pochwalę. Zakupiłem:

  • Najświętszą wojnę - M.G. Pegga
  • Historię wypraw krzyżowych - H.E. Mayer'a
  • Kościół Starożytny Wobec Świątyń oraz Posągów Bóstw - M. Ożóg
  • Morze wiary - S. O'Shea
i na deser:
  • Grę w Kości - E. Cherezińskiej

Radocha straszna, powiem wam :D


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 29 Marca 2013, 10:55:38 »
Cóż to może ja pochwalę się moimi drobnym zakupami choć planuję kolejne:
-John Flanagan
*Zwiadowcy tom1
*Drużyna tom 3
-Terry Goddkind
*Pierwsza Spowiedniczka
-Jeff Grubb&Matt Forbeck
*Guild Wars; Duchy Askalonu


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry