Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kryminały- czyli coś dla osób o mocnych nerwach. (Czytany 3378 razy)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« : 12 Maja 2012, 14:26:26 »
Witam :)
Zakładam temat o dość ciekawym gatunku mianowicie- Kryminałach.
Zapewne niewielu z was czyta ten gatunek, Ja jakoś zbytnio nie gustuję w nim ale czytam i przedstawię dwóch autorów których miałem przyjemność czytać:
-Stieg Larsson i jego trylogia która moim zdaniem jest arcydziełem(reprezentuje godnie szkołę szwedzkich kryminałów), do przedstawienia jej posłużę się recenzjami z jednej księgarni:

Cytuj
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet opis
Dziennikarz i wydawca magazynu ,,Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger.
Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młoda , intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.
 
W drugim tomie trylogii kryminalnej Millennium śledzimy dalsze emocjonujące przygody dwójki bohaterów, Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, których losy ponownie się splatają.
Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję.
Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem...

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Ale jej kłopoty na tym się nie kończą. Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Pisze ważny tekst, który ma oczyścić nazwisko Lisbeth Salander i wywołać trzęsienie ziemi w rządzie, służbach bezpieczeństwa i całym kraju. Lisbeth Salander w końcu ma szansę pogodzić się z własną przeszłością.

Drugi autor to Cody McFayden i jego trylogia o Agentce Specjalnej Smoky Barrett, tutaj również wykorzystam spoiler odnośnie tej książki:

Cytuj
Cień - Najbardziej przerażający zbrodniarz od czasów Hannibala Lectera.Wie, co ona robi. Smoky Barrett, agentka specjalna FBI, schwytała niejednego seryjnego mordercę. Ale po straszliwych przejściach przysięga sobie, że już nigdy nie weźmie broni do rąk.Wie, co ona myśli.Nęka ją listami podpisanymi "Cień". Jak cień podąża jej śladem. I chce, żeby wróciła do makabrycznej gry.Wie, kogo ona kocha.I informuje ją, jaką śmiercią zginą...

Dewiant - Sto czterdzieści zabójstw. Tyle razy zadał śmierć morderca, który nazywa siebie Kaznodzieją. Dlaczego zabija? Za jakie grzechy karze? I skąd dowiaduje się o najbardziej mrocznych ludzkich tajemnicach? Smoky Barrett, agentka FBI kierująca wydziałem zabójstw dokonanych ze szczególnym okrucieństwem, raz jeszcze musi wniknąć w umysł zbrodniarza, jeśli chce zapobiec kolejnemu morderstwu. I nie dopuścić, by Kaznodzieja poznał jej własny straszliwy sekret...

Maska Śmierci - Przeszła przez piekło. Teraz jest gotowa na wszystko. I staje do walki z kolejnym brutalnym zbrodniarzem. Bestialskie potrójne morderstwo w Los Angeles. Na miejscu zbrodni policja znajduje szesnastoletnią dziewczynę, która twierdzi, że jej przybraną rodzinę zabił "Obcy". Że dziesięć lat temu zabił jej prawdziwych rodziców. Że zabija każdego, kogo ona pokocha. Nikt jej nie wierzy - nikt, oprócz agentki FBI Smoky Barrett.Smoky tropi najgroźniejszych seryjnych zabójców. Oglądała śmierć wiele razy. Widziała śmierć swoich najbliższych. Myślała, że poznała najgorsze zło. Ale ten zbrodniarz jest ucieleśnieniem zła. A kiedy odsłania twarz, Smoky musi znów zmierza się z prześladującym ją koszmarem i swoim najpotworniejszym strachem.

Odnośnie Millenium zapewne wszyscy mieli okazję oglądać amerykańską ekranizację pierwszego tomu, sam się przymierzam choć moim zdaniem lepsza jest Szwedzka wersja którą oglądałem(tutaj wiadomo filmy nie są idealnym odzwierciedleniem tego cyklu).

A wy czytaliście książki innych autorów? Np Mankela i jego Kurta Wallandera? Jak coś podzielicie się waszymi opiniami i księgami które czytaliście :)


IP: Zapisane
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 12 Maja 2012, 15:13:28 »
Z uniwersum książek kryminalnych moimi guru są bezwzględnie Ludlum i Forbes,  ciekawie także swoje książki pisze Follet. Program Hades Ludluma oraz Zabójczy Wir Forbesa to moje ulubione przedstawicielki tego gatunku. Do kryminału jako gatunku  jakoś nie jestem konkretnie nastawiony. Wolę książki fantastyczne, horrory, przygodowe - ogólnie książki z wartką akcją. Akcja w kryminałach zazwyczaj rozwija się pod koniec książki.


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Polencja

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29 Maja 2018, 15:09:41 »
A ja lubię np. klasykę, czyli Agatę Christie, ale Larson też spoko. Do tego jeszcze Mankell i Coben. A z thrillerów medycznych to na pewno Tess Gerittsen.


IP: Zapisane
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką.
legis

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 06 Czerwca 2018, 15:59:35 »
Większość wymienianych tu kryminałów wcale nie jest dla osób o mocnych nerwach. A ja bym z chęcią właśnie taki rodzaj książek poczytał... podrzućcie jakiś kryminało horror! :P


IP: Zapisane
sybille

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09 Listopada 2018, 09:20:50 »
Większość wymienianych tu kryminałów wcale nie jest dla osób o mocnych nerwach. A ja bym z chęcią właśnie taki rodzaj książek poczytał... podrzućcie jakiś kryminało horror! :P

To może coś Kinga? On jest horrorowaty, jak to nazwałeś xD


IP: Zapisane
W walce ze zmarszczkami postaw na dermokosmetyki. Dlaczego? Przekonaj się http://www.alinarose.pl/2015/10/od-kiedy-krem-przeciwzmarszczkowy-i-co.html
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry