Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy podoba ci się Heroes IV?
Tak! - 133 (60.7%)
Nie! - 65 (29.7%)
Nie mam zdania. - 21 (9.6%)
Głosów w sumie: 219

Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czy podoba ci się Heroes IV? (Czytany 82898 razy)
Animaluki1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : 04 Lipca 2011, 01:49:53 »
dla mnie heroes IV ma parę plusów i minusów
"-"
-brak ulepszeń jednostek
-mała liczba poziomów jednostek
-bajkowość i komiczność
-niektóre jednostki przesadzone
"+"
-aktywny udział bohatera w bitwie
-możliwość poruszania się jednostek neutralnych na mapie przygód
-możliwość poruszania się jednostkami bez bohatera
-każda jednostka ma chociaż jedną umiejętność   


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : 04 Lipca 2011, 22:56:06 »
Dla mnie H4 jest najlepszą częścią serii, mamy tu ogromne bogactwo mapy przygody, mnóstwo zakamarków do zwiedzania. Wspaniały klimat, który podkreśla panel opcji na ekranie monitora...
Bardzo podobają mi się również zamki, nie mówiąc już o wspaniałym town screenie, ale o jego możliwościach - wolność wyboru pomiędzy jednostkami danego poziomu jest dla mnie o wiele lepszym patentem, niż ulepszenia. To skłaniało do miłych rozmów, a czasami nawet sporów z kolegami o to, która jednostka jest lepszym wyborem. Możliwość niszczenia bram wrogiego zamku przez jednostki (co powraca w H6) oraz czynnego udziału bohatera na polu bitwy wprowadzały powiew świeżości do serii, jakąś odmianę - nie był to skok na kasę i zrobienie odnowionej "trójki". Zawsze będę miał z tą częścią bardzo miłe wspomnienia.

Swoją drogą jestem ciekawy, czy ktoś zbierał wtedy... karty z chipsów :) Znajdowali się na nich bohaterzy, artefakty... to pokazuje jak potężna była wtedy marka HoMM - czy widzieliście kiedyś, aby gadżety (swoją drogą był i jest to wielki syf dla małych dzieci) dodawane do chipsów nawiązywały do tematyki jakichkolwiek gier?




IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : 04 Lipca 2011, 23:02:35 »
Nie pamiętam, ale z tych herosów tak. Raz mi się trafiła wiedźma, która na odwrocie miała Ptaka Gromu. Wtedy chodziłem do podstawówki
(4-6 klasa) i na drzwiach od sklepiku był ogromny plakat reklamujący te karty. Pamiętam że na nich był Czarny Smok- najsilniejsza jednostka, po Megadragonie  z Winds of War.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : 04 Lipca 2011, 23:29:05 »
Swoją drogą jestem ciekawy, czy ktoś zbierał wtedy... karty z chipsów :) Znajdowali się na nich bohaterzy, artefakty... to pokazuje jak potężna była wtedy marka HoMM - czy widzieliście kiedyś, aby gadżety (swoją drogą był i jest to wielki syf dla małych dzieci) dodawane do chipsów nawiązywały do tematyki jakichkolwiek gier?
No jasne, że tak :D Co prawda wówczas nie miałem dużego pojęcia o serii Heroes (widziałem jedynie trójkę u kuzynów) ale bardzo mi się podobały ;D


IP: Zapisane
Animaluki1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : 05 Lipca 2011, 01:30:14 »
Ja sobie też przypominam te karty, lecz ich nie zbierałem. Pamiętam że raz miałem jakiegoś bohatera natury, a drugi raz anioła. Mam nadzieje że jeszcze kiedyś te karty powrócą do chipsów  ;D 


« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2011, 11:50:05 wysłane przez Animaluki1 » IP: Zapisane
Lexen

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Widzę noc co dzień

Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : 15 Lipca 2011, 14:44:51 »
mimo ogólnej opinii szajsu H4 dla mnie wiele nie odstaje od innych części, bardzo dobrze autorzy wymyślili tą gierkę - wieczorami przesiadywałem nad nią jak nad każdą inną częścią
i jest ona równie dobra jak 3 a nawet dzięki unowocześnieniom i graficie tamtych lat lepsza.
Moja ocena to 4/5


« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2011, 19:28:49 wysłane przez Assasin98 » IP: Zapisane
Pewu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


Sinodzioby

Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : 15 Lipca 2011, 15:19:44 »
Macie szczerze dziwne poglądy co do czwórki.

Sam nie grałem, ale widziałem dokładnie rozgrywkę i wiem o co biega.

Miodzio, potworki mogą chodzić po mapie, to mnie denerwowało w trójce, że tak nie mogę ;D

Grafika jednostek. Hmm, większość jest ładna, ale niektóre to są jakieś kartofle. (I tak lepsza od piątki)

Ocena: 4.5/5, fabuła jest najlepsza ze wszystkich części Heroesów, grafika odjęła pół punktu ;)

Co do piątki, to sądzę, że jej twórcy powinni się zwolnić z pracy, że zbeszcześcili piękną serię. Liczę na szóstkę.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #232 : 15 Lipca 2011, 15:45:22 »
Cytuj
Swoją drogą jestem ciekawy, czy ktoś zbierał wtedy... karty z chipsów  Znajdowali się na nich bohaterzy, artefakty... to pokazuje jak potężna była wtedy marka HoMM - czy widzieliście kiedyś, aby gadżety (swoją drogą był i jest to wielki syf dla małych dzieci) dodawane do chipsów nawiązywały do tematyki jakichkolwiek gier?

No ba! Mam nadal chyba te karty nawet ;) Szczerze, nie umiałam nimi grać w te gry co proponowali ale sam fakt zbierania cieszył nieziemsko :P


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : 15 Lipca 2011, 16:02:20 »
Co do piątki, to sądzę, że jej twórcy powinni się zwolnić z pracy, że zbeszcześcili piękną serię. Liczę na szóstkę.

Każdy ma swoje poglądy ale jak dla mnie piątka wyszła wyśmienicie na tle online, w samej grze też nie ma rzeczy która by mnie aż tak strasznie zrażała.
Co do czwórki jedynie fabuła i muzyka zasługuje na +, reszty nie skomentuje.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : 15 Lipca 2011, 16:55:17 »
Nie wiem co Wy chcecie od tej piątki? Grafika aż taka tragiczna nie jest, za to wiele rozwiązań jest zdecydowanie na plus. Bardziej rozbudowany rozwój bohaterów, fani trójki zaraz mnei zjadą ale w poprzednich częściach był on bardzo skromny, w H4 było to podobne jednak też bardziej okrojone niż w H5. Jednostki w przeciwieństwie do tych z H3 mają sporo różnych umiejętności. Dobra koniec Offtopu.

Za co lubię H4? Kampania, tak czytanie tych nieziemsko ciekawych historyjek :) Reszta zmian w większości na minus jednak te na plus mało znaczące czyt. sprawa z rozwojem bohaterów.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : 15 Lipca 2011, 17:47:31 »
Wielokrotnie wypowiadałem się w tym wątku ale to zawsze coś, Mojej osobie od samego początku H4 przypadło do gustu, było sporo nowych rozwiązań które spodobały się mi wymieniane poruszanie się potworów po mapie przygody(neutralnych) lub tych bez bohatera. Bardzo ożywiono mapę przygody która stała się bardziej "żywa" aniżeli jakowa była w H3.
Szczególnie na wyróżnienie zasługuje wprowadzony system karawan który bardzo ułatwił a także rozwiązał problem rekrutacji istot z siedlisk gdyż nie musieliśmy już mieć 2 bohatera który musiałby objeżdżać po trasie rozrzucone punkty rekrutacji. Sporo też wprowadzono do walki szczególnie dołączenie bohatera który walczył face to face z istotami, dużo też zależało jak rozwiniemy bohatera i czy zwiększamy mu parametry(Atak, Obrona) i nie tylko.
Kampania szczególnie Podstawki i dodatków ciekawie zrobione, historyjki komponują się ładnie a dopełnieniem jest ścieżka muzyczna która stoi na wysokim poziomie według mnie dlatego moim zdaniem gra jest zrobiona przyzwoicie choć posiada wiele wad i niektóre rozwiązania nie wypadły dobrze to czwarta część sagi przypadł mi do gustu.


IP: Zapisane
Banned
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


Dziedzic Loży Szyderców

Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : 02 Sierpnia 2011, 18:36:35 »
Heroes 4 jest nawet fajny i nawet głupi, nie wiem co powiedzieć...

50% fajny
50% beznadziejny


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Goblidak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20


Władca Goblinów i Orków

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #237 : 05 Sierpnia 2011, 18:16:04 »
Heroes 4 mi się podoba, jako gra, która nie jest z serii HoMM, bo się zupełnie różni od reszty gier z tej serii  :). Są zupełnie inne możliwości i obiekty na mapie, a zamki w H4 ma nawet ciekawą muzykę. Kampania też mi się podobała  :). Fajna była możliwość poruszania się jednostek bez bohatera. Nie musiałem po nie iść do zamku  :yahoo: Moją ulubioną rasą w tej grze był chaos! Czarne Smoki były bardzo mocne.

Pozdrawiam wszystkich fanów Heroes 4  :D


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : 05 Sierpnia 2011, 19:21:29 »
Miło, że są jeszcze co grają w czwórkę jeszcze. Ta gra ma swoje uroki i zalety, które czasem uznawane, czy może często uznawane są za wady. Miasta są tu zbalansowane i elastyczne pod względem taktycznym. Wyjątkiem jest tu chyba twierdza, choć można z tym polemizować.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

PaoDak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41

Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : 09 Sierpnia 2011, 15:14:33 »
Jak dla mnie, Heroes 4, jak każda inna gra ma swoje zalety i wady. Zalety ma takie, że często nie trzeba iść do zamku po jednostki, bo jednostki mogą przyjść do ciebie, Jest fajny klimat i wygląd miast i jak niektórzy uważają, grafika jest fajna. Wady są takie, że nie ma niektórych jednostek z herosów (zwłaszcza wiwern), Bohater uczestniczy w walce, jest mało animacji i jednostki na straży też mogą się poruszać.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry