Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kasowanie wiadomości w środku wątku (Czytany 4022 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 25 Lutego 2010, 19:16:49 »
Przy okazji naszej małej wojenki na posty z Laxx przyszedł mi do głowy pomysł. Mianowicie, czy nie byłoby by dobrym pomysłem, aby zabrać userom możliwość kasowania postów znajdujących się w środku tematu? Widzicie...Jest sobie user, wymienia opinie, nagle kasuje swój post. I co? Cała dyskusja staje się nagle pozbawiona sensu, sypie się, brakuje jej integralnych elementów.

Czy nie byłoby dobrym pomysłem pozwolić userom na kasowanie ich postów TYLKO kiedy owy post jest ostatnią wypowiedzią w danym temacie? Oczywiście moderator mógłby kasować dowolne posty, tak długo jak ma na to uzasadnienie, czyli w tej (moderacyjnej) kwestii zostałoby po staremu.

Uważam osobiście, że nie jest to może palący problem, ale znacznie przyczyniłby się do utrzymania składnej dyskusji.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Lutego 2010, 19:20:30 »
... ^

Dziwne zachcianki masz Hells.

A tak na serio to dziwny pomysł. A zarazem kontrowersyjny jak temat z określonym czasem na edycję posta...


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Lutego 2010, 19:24:09 »
Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Sam miałem kiedyś gdzieś na jakimś forum sytuację, że wygłaszałem komentarz do jakiegoś posta rozpisałem się, a tu ktoś usunął post no i cały wywód bez sensu. Niech dany user pomyśli zanim wyśle wiadomość. Co do edycji to jest ona rzeczywiście potrzebna choćby do poprawiania błędów, ale usuwanie?


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Lutego 2010, 19:24:54 »
Czemu? Wyobraź sobie sytuację, gdzie dwie osoby zaczynają jakąś dysputę. Dyskutują, dołącza się jeszcze jakaś inna osoba...po czym jedna z osób które założyły dyskusję kasuje post i nagle przypadkowo osoba, która ową dysputę czyta nie wie skąd, co i jak się wydarzyło...
[edit]
Edycja powinna być dostępna zawsze i wszędzie. EoT.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25 Lutego 2010, 19:27:29 »
Czemu? Wyobraź sobie sytuację, gdzie dwie osoby zaczynają jakąś dysputę. Dyskutują, dołącza się jeszcze jakaś inna osoba...po czym jedna z osób które założyły dyskusję kasuje post i nagle przypadkowo osoba, która ową dysputę czyta nie wie skąd, co i jak się wydarzyło...
Faktycznie. Przekonaliście mnie do tego. Często tak tu jest na Tawernie. I trzeba przyznać, że cała rozmowa a nawet topik się sypie...

Cytuj
Pozdrawiam
A ja macham łapką.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25 Lutego 2010, 19:35:48 »
Cóż widzę że poruszacie temat to powiem coś, czasami odpowiedzialność za "Tajemnicze" znikanie postów spada na mnie(lub innego moda) bo usuwam je gdyż nie mieszczą się w granicy wypowiedzi a raczej kilku słów.


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25 Lutego 2010, 20:31:00 »
Ja też jestem za!
 Dam przykład przyciętego tematu:
http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,5782.msg91650.html#msg91650

Teraz ten temat wygląda na monolog  ;D


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 25 Lutego 2010, 21:01:03 »
[..]
[edit]
Edycja powinna być dostępna zawsze i wszędzie. EoT.
Pozdrawiam
Ja uważam nieco inaczej. Jeżeli miałby być wyłączona możliwość usuwania postów przez usera to i edycja już napisanego posta powinna być zablokowana jeżeli ktoś dopisze się pod spodem. Dlatego, że w takim wypadku user zamiast usunąć dany post z edytuje go zmieniając daną treść na np. "Do moderatora - usuńcie ten post" lub zmieni jego treść na dowolną, która nie musi się pokrywać z późniejszymi odpowiedziami.
Więc, albo pozostawić jak jest albo wyłączyć jedno i drugie.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25 Lutego 2010, 21:03:35 »
Oj, szkoda.

To ja tam wolę pozostawić jak tam jest. No a ze zmianą to też prawda. ^


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25 Lutego 2010, 21:05:14 »
Można by było tak zrobić jak mówi Jarek, ale wtedy przydałby się mod, który biegałby wte i wewte edytując na prośbę userów ich posty...Z drugiej strony, mało kto edytuje swoje starsze posty, więcej ludzi je usuwa....

...

Rozpisujemy ankietę?


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 25 Lutego 2010, 21:09:36 »
JareQ, a historia edycji posta? Nie ma czegoś takiego w SMFie (można by jakiejś wtyczki, moda poszukać nawet)? W którymś z phpBB (w którymś z modów wszczepionych przez przema, na niektórych forach ta opcja jest) jest taka opcja, pokazująca wszystkie wersje wypowiedzi (dla modów i adminów dostępna) a wraz z nią możliwość przywrócenia którejś z nich.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry