Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 43 44 45 [46] 47    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Edytor map i Save HommV - problemy, porady (Czytany 250714 razy)
kaiutoue

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #675 : 27 Stycznia 2014, 16:37:34 »
Niestety to nie to. Klikają c spacje otwierają się właściwości i sa ustawienia ogóle, skarby, wiadomosci i skrypty. Tyle. Zero slotów na inne jednostki.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #676 : 27 Stycznia 2014, 16:40:51 »
A jakiego masz heroesa? Bo w podstawce na pewno nie da się robić takich grup. Nie jestem pewien co do Kuźni Przeznaczenia.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 281


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #677 : 27 Stycznia 2014, 16:49:00 »
O ile dobrze pamiętam masz to we właściwościach, ale tych po lewej stronie, w drzewku properties.


IP: Zapisane
kaiutoue

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #678 : 27 Stycznia 2014, 16:50:48 »
Mam dzikie hordy. Ok, wiem, które to drzewko, patrzyłem u ng te rozne wlasciwosci. Ale jedyna rzec z która inforrmuje mnie ze sa tu jakiekolwiek jednostki to odnosnik do folderu w grze w którym znajduje sie nazwa tej jednostki. I tyle. no, jakochs da sie zrobic ta grupkę jednostek, więc pmóżcie, naprawde będzie miło.


IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 281


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #679 : 23 Lutego 2014, 22:34:53 »
Pomóżcie Menelcowi... zainstalowałem H5: Dzikie Hordy na nowym laptopie, system Win8, karta graficzna AMD Radeon 2 GB... tak czy siak spełnia wymagania z nadwyżką ^^

Problem mam taki - w grze grafika działa świetnie - płynnie, bez zarzutu na najwyższej jakości... niestety w edytorze jest już niemiło - animacje jednostek/ bohaterów i innych obiektów się zacinają.. jakby chodziły na zwolnionym tempie. Jest to bardzo uciążliwe, bo tak naprawdę paraliżuje proces robienia scenek. Doradźcie, co robić, proszę!


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #680 : 28 Lutego 2014, 17:53:48 »
Menelag

Mawet jeśli zbliżysz widok scrollem też się tnie ? Jak ja edytuje to się przycina tylko jak jest cała masa elementó, np. gdy oddalam widok lub poziomuje kamerę (drzewa się nakładają itd)

Pobierz sb edytor jeszcze raz, i jeśli włączasz mapę to tylko kliknij w losowe miejsce w terenie i załaduj tę mapę jeszcze raz (refresh).

Wiadomość doklejona: 15 Maja 2015, 14:55:41
Mam pytanie odnośnie tworzenia mapy. Może nawet nie tyle tworzenia co dostosowywania jej do gry, mianowicie jeśli stworzę mapę to chciałbym aby w grze, dokładnie w menu wyboru map do hot-seat po zaznaczeniu jej pojawiły się obrazki przedstawaiające np. mape, jakieś budynki itp, w załączniku zaznaczam o co mi chodzi.

Również chciałbym wiedzieć jak ustawić obrazek jako tło do mapy w momencie jej uruchamiania, żeby np w dzikich hordach zamiast czasszki (znaku DH) był jakiś obrazek, ja już coś robiłem w tym kierunku, ale niestety wychodzą mi białe obrazki, całe białe a nie to co bym chcial.


« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2015, 14:55:41 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #681 : 10 Listopada 2014, 09:22:11 »
@Up - szukaj we Właściwościach Mapy sekcji "PWL Texture" i "Thumbnail", dodaj co trzeba i potem wystarczy podać linki do tekstur DDS (kompresja jak w plikach interfejsu, ikon itp.).

A ja piszę, bo napotkałem w edytorze dziwaczny problem - kiedy tworzyłem mapę, ustawiłem na niej nagrobki i wazon Akademii z sekcji "Obiekty Areny". Gdy otworzyłem mapę w grze, tych obiektów nie było. Sprawdziłem w edytorze - i ciągle są. Jakieś sugestie? :D




IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
MrSnooker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #682 : 15 Maja 2015, 10:17:44 »
Witam, dopiero zaczynam z edytorem i mam problem mianowicie stworzyłem mapę w edytorze (na hot seat dla wielu graczy)miasta ustawione mam na losowe. Wszystko działa, oprócz jednego. Mianowicie gdy włączam grę, tworzę rozgrywkę i włączam mapę pojawia się wybór Ras, bohaterów itp.  mogę wybrać rasę ale nie mogę wybrać żadnego bohatera pomimo iż w edytorze jest on przypisany do danego miasta
CO ZROBIĆ ?
proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję

Na przyszłość proszę powstrzymać się od zakładania TRZECH identycznych tematów w miejsce jednego...



« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2015, 14:56:26 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Pumek

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #683 : 07 Lipca 2015, 18:38:31 »
Witam. Mam pytanie związane z edytorem map. Robię sobie mapy, wszystko ładnie idzie, w najtrudniejszym do zdobycia miejscu są ustawione 4 relikty, za 4 garnizonami. I mam pytanie do osób, znających się na tym: jak zrobić, by w garnizonie już były jakieś istoty? Czy jest to w ogóle możliwe bez kombinowania ze skryptami?


IP: Zapisane
Mathew19951

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #684 : 04 Września 2015, 14:04:12 »
Witam

Mam taki problem - doszedłem do bodaj 6 miesiąca gry na mapie Olbrzymiej. Niestety, podczas wczytywania pasek błyskawicznie ładuje się do połowy, po czym gra wywala mnie do pulpitu, zostawiając czarny prostokąt na większość ekranu, ciągnący się od lewego, górnego rogu, z okienkiem "program przestał działać (itd.)" i paskiem ładowania. Po zamknięciu komputer wraca do normy, zaś ponowna próba wczytania kończy się tak samo.

Na innych, starszych zapisach problem nie powstaje. Zauważyłem, że dotyczy tylko dużych map i odpowiedniego etapu rozgrywki - najpierw zaczyna się zawieszać na którymś z kolei wczytaniu od odpalenia gry, potem na drugim wczytaniu (jeśli toczę rozgrywkę i muszę wczytać), a teraz nie wczytuje w ogóle.


IP: Zapisane
rickyy

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #685 : 25 Września 2015, 04:32:21 »
Witam

Mam taki problem - doszedłem do bodaj 6 miesiąca gry na mapie Olbrzymiej. Niestety, podczas wczytywania pasek błyskawicznie ładuje się do połowy, po czym gra wywala mnie do pulpitu, zostawiając czarny prostokąt na większość ekranu, ciągnący się od lewego, górnego rogu, z okienkiem "program przestał działać (itd.)" i paskiem ładowania. Po zamknięciu komputer wraca do normy, zaś ponowna próba wczytania kończy się tak samo.

Na innych, starszych zapisach problem nie powstaje. Zauważyłem, że dotyczy tylko dużych map i odpowiedniego etapu rozgrywki - najpierw zaczyna się zawieszać na którymś z kolei wczytaniu od odpalenia gry, potem na drugim wczytaniu (jeśli toczę rozgrywkę i muszę wczytać), a teraz nie wczytuje w ogóle.

mam to samo - jakie jest rozwiązanie?


IP: Zapisane
rickyy

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #686 : 28 Września 2015, 18:50:37 »
no i co pomoże ktoś?


IP: Zapisane
Kartofel123

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 42


Zobacz profil
« Odpowiedz #687 : 05 Kwietnia 2016, 22:38:37 »
Hej jak mogę zrobić by heroes wroga się nie ruszał? I czekał aż go gracz 1 zaatakuje ,lub by wróg w ogogle nie grał miastami i herosami.domyslam się że to się robi za pomocą skryptów mógłby ktoś podać jakiś skrypt na zrobienie tego?


IP: Zapisane
michalega123

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29

Zobacz profil
« Odpowiedz #688 : 06 Kwietnia 2016, 12:56:34 »
Czy mógłby ktoś podesłać link do poradników o skryptowaniu/scenkach dialogowych?


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #689 : 06 Kwietnia 2016, 13:56:05 »
Tutaj są scenki dialogowe.

http://www.tawerna.biz/przewodnik_50_tworzenie-scenek-w-heroes-v.html

A poza tym, poradnik do skryptów jest dołączony do oryginalnej częsci Heroesów.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Strony: 1 ... 43 44 45 [46] 47    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry