Hyde Park > Pogaduchy

Kącik historyków

<< < (56/58) > >>

Fenir:
Co wy się na fantasy nie znacie? Każde imperium musi kiedyś upaść bo by fabuła była za nudna :P.

Reuel:
Fastu a co powiesz na wojnę stuletnią? To chyba bardziej twoje klimaty. Tylko musiałbym się z deka doedukować na temat jej przebiegu? A ty Sylath? Też chciałbyś coś ze średniowiecza czy inne dzieje? Przydałoby się to wszystko skonfrontować..

Fast:
Wielkie imperia mają to do siebie, że upadają ^ ^

Strasznie mi się podoba ta sentencja. Może dlatego, że to moja.

Nie lubię wojny stuletniej, mnie najbardziej zawsze interesowały wojny religijne. Moglibyśmy pogadać o Najświętszej Wojnie, ale to temat - ciekawostka, tego w szkołach nie ma, a szkoda, bo chwilami historia pisze lepsze scenariusze niż G.R.R. Martin. Serio.

Pamiętam jak pożyczyłem kumplowi książkę właśnie o Najświętszej Wojnie i się na mnie darł bym mu nie spoilował kto i jak zginie xD

Sylu:
Może temat dość często powtarzany. Jak by się losy mogły potoczyć, jakby Polska przystąpiła do sojuszu z III Rzeszą.
Ewentualnie, jakby  Alianci udzielili nam wsparcia w czasie kampanii wrześniowej. Lubicie te czasy?

Fast:
W sumie możemy rozpocząć dyskusję z cyklu: ,,czy Piotr Zychowicz ma rację?". Tym niemniej ze swej strony pragnę dodać, że osobiście będę bazował głównie na ww. lekturze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona