Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Co lepsze na dany moment Heroes 7 czy Heroes 6 ? (Czytany 13406 razy)
Woytachu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« : 22 Czerwca 2017, 13:01:55 »
Siemanko , nurtuje mnie pytanie , bowiem chciałbym sobie pograć znowu w homm jakiegoś. Ogółem jestem miłośnikiem części 5. Nie pogardzę także 4, a za 3 nie przepadam.  Bardzo lubię grać inferno , no a w VII nie ma niestety. Zatem moje pytanie do was jest następujące , która część po patchach jest bardziej grywalna , mianowicie chodzi o przyjemność  z gry. Balans jednostek ,  oraz w której z tych części jest mniej bugów. No i właśnie jak sytuacja z lagami ? :D


« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2017, 13:19:31 wysłane przez Woytachu » IP: Zapisane
Godzilla

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Nie odwracaj kota ogonem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22 Czerwca 2017, 17:51:27 »
Heroes 7, ma więcej jednostek,  więcej miast, więcej wszystkiego, ma też bardziej zróżnicowane jednostki i lepsze misje.


IP: Zapisane
A co to ma do rzeczy?
masreta

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23 Czerwca 2017, 14:59:55 »
Ja jestem fanem trójeczki, więc mamy widocznie inny pogląd, ale 6 część mi nie podeszła, stojąc przed wyborem 6 czy 7 na pewno sięgnąłbym po 7 odsłonę.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Czerwca 2017, 00:39:10 »
Ja jednak polecam bardziej hirołs VI, szczególnie jeśli chodzi o kampanię. Gra ogółem zadu nie urywa, ale fabularnie stoi dużo lepiej od VII, która trochę boli w mózg. Ogółem VI mam zaliczoną razem z Cieniami Mroku (bardzo dobrze wydane 20 zł), kampanii VII nie przeszłam. Odbiłam się po tym, jak wciskając losowe rzeczy na poziomie trudnym wszystko kosiłam.

Zupełnie nie ogarniając niczego. Gra niby z potencjałem, ale w gruncie rzeczy... nijaka i niedokończona. A fabuła kampanii i animacje (a raczej ich brak) bolą w mózg.

Ogółem VI i VII to nie są dobre gry, może niekoniecznie złe, ale są dużo gorsze od świetnej V.

Jednak od VII wolę VI przez ciekawą kampanię, większe zróżnicowanie jednostek (choć część modeli się powtarza w tych grach), parę rzeczy z mechaniki i wyższy poziom trudności.

Ale ten - w VI komputer bardzo oszukuje


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Czerwca 2017, 00:46:09 »
W HVI komputer dostaje po prostu jednostki z automatu, co jest gwałtem na tej grze. Zamiast pokusić się o przynajmniej iluzję sztucznej inteligencji, wróg dostaje wszystko, co może.

Natomiast kampania w HVI jest wg mnie bardzo dobra. Oczywiście jak na heroesowe standardy. Nie ukrywajmy bowiem, że te historie nigdy nie były jakoś porywające, ale wątki różnych frakcji zarówno w h5 jak i h6 są całkiem sprawnie i spójnie połączone. Boli natomiast sama konstrukcja misji. O ile te w h5 i dodatkach były bardzo różnorodne i w każdej kampanii byłby co najmniej po 2 misje unikalne, to w h6 większość ogranicza się do "pokonaj wszystkich", a w międzyczasie pojawiają się jakieś nowe informacje fabularne.

Jeśli chodzi jednak o aspekty mechaniczne, no to h7 jest chyba lepsze. Przyjemniej mi się walczyło w siódemce. Rozwój postaci w sumie jest jest powrotem do korzeni a z drugiej strony fakt że są klasy postaci bardzo ogranicza swobodę w kreowaniu postaci. I wszystko byłoby ok, gdyby chociaż w kampanii pozwolili nam takową klasę wybrać, a nie dawali nam domyślny zestaw.

No i poziom trudności, który wg mnie jest na granicy game breaking buga.


« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2017, 00:56:22 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
menturej

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 06 Lipca 2017, 10:40:28 »
Jak dla mnie także Heroes 7. Więcej możliwości po prostu :P


IP: Zapisane
..
Hiroska22

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 20 Marca 2018, 15:50:30 »
Mnie się podoba najnowsza wersja. Jest ciekawsza. Wydaje mi się, że każda nowa będzie mi się coraz bardziej podobała, bo pokaże coś innego. :D Chociaż i tak najlepsza ze wszystkich jest III, sentyment  :)


IP: Zapisane
Hiroska22 :D
Rondolf

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23 Marca 2018, 08:14:17 »
Dla mnie obie wersje super :D W 7 ulepszenia, więcej możliwości . ale do 6 mam sentyment :)


IP: Zapisane
magically4

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 29 Marca 2018, 12:53:08 »
Kurde, jakoś nadal nie potrafię się przekonać do kolejnych części. Zaczęłam grać w szósteczkę, ale człowiek podświadomie porównuje wszystko do III. To była klasa sama w sobie, eh. Ale z tego co widzę, to jednak większość z Was poleca, mimo wszystko, sięgnąć po VII. Let's give it a try! :)


IP: Zapisane
Grataz

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 19 Czerwca 2018, 15:01:16 »
Mi się bardziej podoba 7


IP: Zapisane
Bingooo

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 29 Czerwca 2018, 10:35:26 »
Kurde wszedłem na forum poczytać o VII, bo nawet nie ruszyłem jak wyszło. Kocham III i do niej wracam cały czas i V mia się bardzo podobała, ale VI mi nie podeszła w ogóle, wiec VII ominąłem, ale tu wszyscy piszą jak bardzo jest podobna do III i V i lepsza od VI, to chyba jednak sięgnę po to. Dzięki wszystkim  ;D


IP: Zapisane
Przeczytaj jak działa laser do depilacji i jakie są jego efekty.
Ulumulu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07 Sierpnia 2018, 13:25:55 »
Ja nie lubię takich dyskusji.. każda z gier jest inna, ma inne "czucie " inne mechaniki, fakcje i jednostki. Nie można ich według mnie tak porównywać, tylko powiedzieć, która się NAM najbardziej podoba :)


IP: Zapisane
Przeczytaj o sposobach na bezoperacyjne powiększanie biustu
rocaty

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 12 Września 2018, 09:19:32 »
Ulumulu, ale jednak to są gry z jednej serii - to zupełnie zmienia stan rzeczy, nieprawdaż?
Sam jestem bardziej za 7. 6 mi zupełnie nie podeszła, pewnie z tego, że jednak była zupełnie inna od III czy V (nie żeby one też się od siebie nie różniły. xd).


IP: Zapisane
Szukasz skutecznego sposobu na cellulit? Spróbuj tego - https://rabatio.com/sklepy/sinial
Regis92

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 19 Września 2018, 12:25:55 »
No jeżeli gra reprezentuje jedna serie to raczej dyskusja o mechanice i generalnie szerokie porownywania ma bardzo duzo sensu. I pokazuje czy seria sie rozwija czy cofa w rozwoju.


IP: Zapisane
Pomper26

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 05 Grudnia 2019, 08:37:33 »
odpowiedz jest prosta 7 jest bo 6 najgorsza z całej serii wolałbym odkopać 4 i znów w nią pograć co już mi się zdarzało niż 2 raz do 6 usiąść zdziwiłeś mnie tym ze lubisz 5 a nie lubisz 3 bo 5 wielu względach nawiązuje do 3


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry