Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 11 12 13 [14] 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jaką książkę ostatnio czytaliście/ czytacie? (Czytany 68077 razy)
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : 18 Grudnia 2015, 20:24:27 »
Ostatnio przeczytałem Starcie królów G.R.R. Martina,
bardzo obszerny wywiad-książka Stanisława Beresia z Andrzejem Sapkowskim pt. Historia i fantastyka (można np. dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy o tym jak wygląda praca pisarza), oraz Ucztę Lodu i Ognia - książkę kucharską inspirowaną daniami z cyklu Pieśń lodu i ognia G. R. R. Martina.
Aktualnie zacząłem czytać pierwszą część Nawałnicy mieczy - stal i śnieg.




IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : 26 Grudnia 2015, 13:41:13 »
Ja czytam Metro 2035. Szczerze myślałem, że będzie to kontynuacja historii z Metro 2033. Wychodzi na to, że jest to całkowicie oderwana historia. Także, miałem nadzieję, że książka będzie rozwijała wątki z gry Metro: Last Light i będzie w takiej samej relacji do książki Metro 2035 jak gra Metro 2033 do książki o tym samym tytule. A wychodzi, że ostatnia historia z gry nie jest w ogóle kanoniczna, a bynajmniej nie jej najważniejsze wątki. Ale nic, zobaczymy, jak się to rozwinie.


« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 14:12:29 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #197 : 26 Grudnia 2015, 14:03:44 »
Jestem po lekturze Ja, inkwizytor. Kościany galeon Jacka Piekary najnowszej części (już dziewiątej) opowiadającej  o inkwizytorze Mordimerze Madderinie.
Jako fan serii czekałem na tą książkę... i niestety bardzo się zawiodłem. Mamy do dyspozycji jedno opowiadanie, jednak maksymalnie rozwleczone fabularnie, większość zabiegami znanymi z poprzednich książek. W mojej opinii autorowi skończyły się pomysły, co ewidentnie widać w Kościanym Galeonie. Z ponad 500 stron połowa to nic nie wnoszące "zapchajdziury" ewidentnie robione na siłe.
Sama fabuła jest mechaniczna i  powielana od dawna w całej serii na zasadzie kalki - Mordimer dostaje zlecenie, jedzie je wykonać, jest demon, którego pokonuje etc. To wszystko przedzielone nudnymi wywodami bohatera na temat rzeczywistości, choć kilka elementów było nawet zabawnych.
Niestety książka niewiele wnosi do fabuły całej serii i zastanawiam się czy autor jest w stanie solidnie zakończyć serię rozpoczętą kilka ładnych lat temu.

Reasumując dla fanów serii pozycja obowiązkowa "do zaliczenia", dla pozostałych można ją pominąć.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : 26 Grudnia 2015, 21:27:47 »
A jak ze stylem i warsztatem autora? Rozwinął się troszku od Wież do nieba?


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #199 : 29 Grudnia 2015, 20:36:36 »
Ciężko mi oceniać, jednak mogę stwierdzić, że w tym segmencie akurat na plus. Problem w tym, że chyba nie ma już o czym pisać, co próbuje zamaskować mniej lub gorzej w swoich ostatnich dziełach.


IP: Zapisane
Dalaryan

**

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : 17 Maja 2016, 21:06:35 »
Obecnie czytam "Niezgodną" ;p


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : 09 Czerwca 2016, 21:32:57 »
Dryfując po bezkresach internetowych mórz, natknąłem się na dawno zapomianą książkę z dzieciństwa.
Ta książka to "Najwyższa Jakość" autorstwa wybitnego włoskiego pisarza polskiego pochodzenia Deco Morreno.
Okładka którą zobaczyłem w internecie rozbudziła we mnie wspomnienia, gdy w kuchni na półce z książkami kucharskimi stały co najmniej dwa egzemplarze tego dzieła. Czemu aż dwa zapyta ktoś? Ano temu, że to już wiekowe dzieło, które miało wiele wydań. Nawet moja babcia kontemplowała jego treść. Chyba tylko "Pismo Święte" miało więcej wydań. Pamiętam, że w domu mieliśmy kiedyś wydanie specjalne z metalową oprawą. Teraz na książki z taką oprawą mówi się steel book. Niestety pewnego dnia tata stwierdził, że "Najwyższa Jakość" bardziej przysłuży mu się w warsztacie i zrobił z niej schowek na gwoździe  :/. Nie sądziłem, że po tylu latach o tej "książce" znów będzie głośno, a to za sprawą serwisu "Lubimy Czytać".
Jest tam nawet wzmianka o pseudonimie pisarza który podpisywał się kiedyś "Cacao". I tylko nazwa wydawnictwa jakoś tak się gryzie z tytułem. Extra Ciemne to nie jest dobrze brzmiąca nazwa dla wydawnictwa. Ale i tak powinniśmy być wdzięczni wydawcy. Dzięki nim dzieło pana Morreno może stać w polskich marketach obok innych znanych napoi kakaowych, a pan CacaoDecoMorreno może cieszyć podniebnienia kolejnych smakoszy. Tzn. chciałem napisać czytelników  ;).
Dla tych którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o Deco Morreno zostawiam linki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/306961/najwyzsza-jakosc
http://aszdziennik.pl/117481,piekny-trolling-serwsiu-lubimyczytac-pl-najwyzsza-jakosc-jedna-z-najlepszych-ksiazek-w-serwise
http://www.spidersweb.pl/2016/06/cacao-decomorreno.html

Bo są takie Trollingi, które się nawet Tawernowiczom nie śniły  :D

Ale żeby nie był taki całkiem offtop to ostatnio przeczytałem trzeci tom Mrocznej Wieży Stephena Kinga pt. "Ziemie Jałowe". W sumie po tym jak poprzednie dwa tomy okazały się dla mnie bardzo średnie nie sądziłem, że ten tom tak mnie wciągnie. Tylko King potrafi napisać książkę opowiadającą o nawiedzonym samochodzie, w tej książce zaś nawiedzonym pociągu w taki sposób żeby nie była ona żenująca, głupia i śmieszna. Nawet Pociąg u Kinga może okazać się przerażającą bestią  8).


IP: Zapisane
lutka1093
Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomości Wyciszony
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #202 : 02 Stycznia 2017, 22:10:08 »
Ostatnie moje książki to "Powtórnie narodzony", "Kryminały przedwojennej Warszawy. Puama E" i kolekcja kryminalnych powieści autorstwa Henninga Mankella. Polecam wszystkie. 


IP: Zapisane
Ewelina1919

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : 26 Lutego 2018, 13:33:49 »
Czytam właśnie biografie Stephena Kinga (uwielbiam biografie) : )


IP: Zapisane
Chcesz dowiedzieć się więcej o depilacja laserowa Vectus w Gdańsku? Zapraszam
graczka1991

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : 21 Marca 2018, 14:03:14 »
Ostatnio czytałam Duchowe Życie Zwierząt - Peter Wohlleben
Polecam każdemu miłośnikowi natury.  W książce opisane są niesamowite historie zwierząt, opisujące ich związki miłości, przyjaźnie i relacje. Gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki spojrzysz na swojego Mruczka czy Azora z jeszcze większym zrozumieniem i miłością.


IP: Zapisane
mario_killer

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #205 : 05 Maja 2018, 16:46:33 »
Ja się wziąłem za What Every BODY is Saying autorstwa Joe Navarro. Jest naprawdę świetna pod tym względem, że można zawartą w niej wiedzę zastosować na co dzień. Ja tam raczej nie znam nikogo kto nie byłby zainteresowany rozszyfrowywaniem innym ludzi... :D xD


IP: Zapisane
Polencja

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : 29 Maja 2018, 15:08:09 »
Ja ostatnio skończyłam pierwszą część "Achai" i niedługo zabieram się za kolejną!


IP: Zapisane
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką.
raban

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : 05 Czerwca 2018, 11:27:20 »
A ja się wziąłem ZNOWU za Harrego Pottera tylko, że po angielskiemu! :D


IP: Zapisane
megaboy

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : 05 Czerwca 2018, 15:08:51 »
Rozpocząłem tydzień temu "Nowy Wspaniały Świat" Aldousa Huxleya, a 2 dni temu skończyłem lekturę 20-wiecznego "Lśnienia" Stephena Kinga.


IP: Zapisane
25 lat
growe osiągnięcia:
- 8 lat stażu w wowa
- challenger lol
Gorre

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : 14 Czerwca 2018, 10:46:44 »
Rozpocząłem tydzień temu "Nowy Wspaniały Świat" Aldousa Huxleya, a 2 dni temu skończyłem lekturę 20-wiecznego "Lśnienia" Stephena Kinga.
I jak oceniasz dzieło Huxleya? Imho o wiele lepiej niż jego reżimowy odpowiednik - rok 1984.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 [14] 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry