Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3] 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja III (Czytany 25943 razy)
Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 31 Sierpnia 2010, 12:18:39 »
Po prostu nie trzeba zajmować 1 zamku, gdyż uruchamia on magię druidów. Tu http://www.tawerna.biz/forum/index.php?topic=6227.0 macie opisany przeze mnie poradnik do tej misji, skuteczny na Heroicznym  :P

P.S. Wydaje mi się, że w najnowszej wersji H5 w ogóle nie ma magii druidów.


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 31 Sierpnia 2010, 12:41:05 »
Jest jest , równie dotkliwa jak w zwykłej wersji. Wiadomo ile ich na heroicznym przychodzi 3 tygodnie i chmara rusałek oraz tancerzy ostrzy wszędzie, do tego tłum strzelców ech... ale kierujcie się poradnikiem Neadera to będzie wam łatwiej , oczywiście na heroicznym.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 31 Sierpnia 2010, 15:36:37 »
Można się nim posługiwać i na łatwym, normalnym oraz ciężkim  ;)


IP: Zapisane
ooolooo

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 26 Września 2010, 14:44:27 »
ja dopiero niedawno "odkryłem" heroesa :) i zablokowałem się właśnie na 3 misji - tydzień sam się męczyłem, a potem zacząłem szukać pomocy, bo stwierdziłem, że "to niemożliwe" :D

no i idąc za poradami które tutaj znalazłem doszedłem nieco dalej niż sam. wczoraj już mi się wydawało, że złapałem byka za rogi i w końcu starłem się z Gilraen`em i wygrałem (zostało mi trochę entów i łuczników) ale już wyskoczył nowy sylvan i ma multum woja :/

zrobiłem screna mojej bitwy z Gilraen (uciekałem przed nim po mapie kilkadziesiąt dni starając się zajmować zamki i rekrutować) zwracam uwagę na pkt doświadczenia :)



IP: Zapisane
Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 26 Września 2010, 15:02:21 »
Jakim cudem straciłeś 1298 Wielkich Łowczych?  :niepewny:

Nie uciekaj. Od razu zajmij zamek na północnym zachodzie, NIE RUSZAJĄC tego na południu. Zbieraj armię Sylwanu i rekrutuj nieco wojska w zamku Inferno. Wtedy jednocześnie podbij zamek na południu, który wcześniej minąłeś (bohaterem wynajętym w zamku Inferno) oraz zamek na północnym wschodzie (Agraelem).

Więcej szczegółów w tym napisanym przeze mnie poradniku http://www.tawerna.biz/forum/index.php?topic=6227.0 Domyślam się, iż grasz na Normalnym lub Łatwym, a poradnik napisany na Heroiczny powinien być skuteczny na wszystkich poziomach trudności  :P


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 26 Września 2010, 19:37:21 »
Jakim cudem straciłeś 1298 Wielkich Łowczych?  :niepewny:

Zapewne używał na łuczników widmowe zastępy  :P

Tak jak mówi Neader , misja jest właściwie na czas, musisz jak najszybciej przejąć warownie przeciwnika na północnym zachodzie, spróbuj raz jeszcze, powodzenia.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




ooolooo

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 27 Września 2010, 18:10:45 »
gram na hard :)
skończyłem już tą misję

jako drugi zająłem zamek na południu a potem od razu poszedłem na 3 zamek na pn/zach przechodząc przez żywiołaki ziemi
no a potem zasuwałem w kółko od zamku do zamku

faktycznie misja jest czasówką - każdy kto się będzie bawił w budowanie woja zamiast szybko zajmować zamki traci szanse na zwycięstwo. tym bardziej, że rusałki lubią się przyłączać gilerana


IP: Zapisane
Virtuozo

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 11 Lutego 2011, 22:18:39 »
A gdyby tak nie atakować za pierwszym razem Gilarena tylko zbierać armię?
troche to nudne (dobra nie troche), ale jak ktoś nie moze przejś to sposób dobry.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 12 Lutego 2011, 08:47:14 »
Ale długo byś tak nie pociągnął bo potrzebne są surowce takie jaki kryształ, siarka, klejnoty i rtęć, nie samą rudą i drewnem Inferno się rozbuduje.


IP: Zapisane
ComBOSS2012

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Demonolog

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 13 Lutego 2011, 19:42:10 »
Ta misja zawsze sprawia mi wiele kłopotów, bez wynajęcia innego bohatera lub nawet dwóch jest trudno kontrolować terytoria i pilnować miast, ja na samym początku podbijam miasto na południu, rekrutuje tam armię, rozbudowując oba miasta (inferno i sylvan) potem Agraelem ruszam na północny zachód, a bohaterem z armią inferno na północny wschód, i zawsze jest trudno. Gdy następnym razem będę grał w heroesa, posłucham rad Neadera, może będzie łatwiej. :)

Co do sposobu Virtuozo to zawsze bardziej opłacalne jest odkrywanie i podbijanie.


IP: Zapisane
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 23 Lutego 2011, 21:44:38 »
Na heroicznym to przez pierwsze tygodnie zbieramy armię, potem przez środek mapy przejeżdżamy i zajmujemy zamek w lewym górnym rogu. Rozbudowujemy go i zbieramy wojska. Teraz czekamy na Gilreana, jak przyjedzie to trzeba go wykiwać (oczywiście trzeba mieć ekspert logistykę) tak, że on zajmie nasz zamek, a my w odwecie podbijemy ten w prawym górnym rogu. I teraz  zbieramy cotygodniowy przyrost aż nasza armia będzie silniejsza od tej od Gilreana i atakujemy go, jednak może on też przyjść do nas i zaatakować, wtedy nie ma innego wyboru jak się obronić(ewentualnie restart mapy i taki sam plan).


IP: Zapisane
s4lc3s0n

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 27 Maja 2011, 20:54:11 »
witam
mam taki problem, że pozdobywalem wszystkie zamki, zabilem druidow i smoki, ale nigdzie nie ma gilraena. czy to jakis blad w grze, ze nie moge dokonczyc misji? wszystkie miejsca na mapie sa odwiedzone i zaznaczone na czerwono. mam oryginalna gre.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 27 Maja 2011, 21:46:16 »
Gilraen zatem zginął przez przypadek walcząc z silnym oddziałem neutrali, to się zdarza- jedyne wyjście to albo zacząc grę od nowa, albo od momentu kiedy widziałeś ostatnio Gilraena.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

s4lc3s0n

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 27 Maja 2011, 22:39:18 »
dzieki, to bardzo mozliwe:) czyli od nowa trzeba zaczynac bo nie zapisywalem

edit:
racja, gilrean musial sam zginac:) bo teraz go zaciupałem wlasnorecznie i misja ukonczona. dzieki!


« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2011, 23:57:49 wysłane przez s4lc3s0n » IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 14 Września 2011, 20:39:19 »
Witam wszystkich :). Od dawna zaglądam na tą stronkę, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.
Powodem dla którego to zrobiłem jest właśnie ta misja 3/2 >:( . To chyba najgorsza misja w całej grze. Żadna inna nie sprawiła mi tyle problemu. Zawsze gdy przechodzę kampanię to zacinam się na tym scenariuszu. Po prostu nienawidzę tej misji... >:( . Kiedyś już udało mi się wygrać jak grałem na normalu i przejść całą grę, teraz jednak wziąłem się za hard i utknąłem...Nie wiem co robić...

Czy najpierw rozwijać miasto Inferno (czarty i diabły rekrutować w posterunku wojskowym) i po zebraniu wielkiej armii ruszyć dopiero na elfy? Ale kiedy ja tu będę gromadził wojsko to Gilrael zgromadzi dwa, albo nawet trzy razy mocniejszą armię...Nie mówiąc już o pozostałych miastach elfów...
To może ruszyć od razu na miasta elfów? Tyle, że zanim odpowiednio rozbuduje zdobyczne miasto to wrodzy bohaterowie już mnie atakują. Nie mówiąc już o druidach, którzy w szybkim tempie zasypią mnie jednostkami Sylvan i zwyczajnie ugrzęznę...

Do tego armia Sylvan dowodzona przez lorda demonów ma bardzo niskie morale...








IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry