Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes V i problemy z Windows Vista (Czytany 58409 razy)
Sakaelas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 11 Października 2009, 12:17:36 »
1.60 wersja DVD.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 11 Października 2009, 12:28:40 »
No to parę opcji...

1. Zmień system na XP albo poczekaj na win7.
2. Oddaj komputer do serwisu, do programisty itp.
3. No dobra, dwie opcje będą xP


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : 11 Października 2009, 12:43:51 »
W takim razie coś musi być ze sprzętem a konkretnie kartą grafiki i sterownikami do niej. Do tego jeszcze vista, która jest straszna jeśli chodzi o gry.
Pozostaje czekać na windows 7 lub zainstalować sobie bezpłatną wersję testową ewentualnie powrót do xp.

ps. Można jeszcze czekać na wyjście nowszych sterowników dla visty, ale czy takowe się pojawią i czy pomogą trudno powiedzieć.


IP: Zapisane
Sakaelas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 11 Października 2009, 13:36:42 »
no dobra dzięki za próbę pomocy :/ Wie ktoś za ile można kupić iXPeka?


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #94 : 11 Października 2009, 14:02:57 »
Nowy na Allegro za ok 130zł.


IP: Zapisane
Sakaelas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 11 Października 2009, 14:50:18 »
Na allegro to wiem, ale czy systemy XP, 2000 albo Professional różnią się od siebie (tzn. czy gdy na płycie jest napisane windows xp, to na tych trzech pójdzie?)

Dobra inaczej: Jaką wersję kupić?


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #96 : 11 Października 2009, 16:35:18 »
Omg, co wy, za przeproszeniem, mówicie o tym Windowsie 7? Ja cięęe, skoro nie działa na viście TYM BARDZIEJ nie zadziała na siódemce. Ya, RLY!

Pomyślałeś o tym, że twój laptop ma zintegrowaną kartę graficzną i to może być problemem? Po prostu karcioch jest za słaby? W dodatku Vista potrzebuję więcej pamięci obliczeniowej niż XPek (tak, także obliczenia graficzne związane m.in. z Aero ;[ ), więc... zaraz, zaraz... skoro jest słaby to... ej, lol!
OMG JEZELI GRA MI WCZEŚNIEJ NIE POSZŁA NA LAPTOPIE, TO Z ZAINSTALOWANĄ VISTĄ TYM BARDZIEJ NIE ODPALI LOLOLOLOL, ALE GUPIO!


« Ostatnia zmiana: 11 Października 2009, 19:07:19 wysłane przez jareQ » IP: Zapisane
Sakaelas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 11 Października 2009, 18:27:31 »
No nie wiem, ale CoD4 modern warfare działa bez zarzutu, a chyba ma lepszą grafę niż HoMM5


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : 11 Października 2009, 19:06:38 »
hej pemo uważaj trochę na słowa..

Cytuj
Omg, co wy, za przeproszeniem, mówicie o tym Windowsie 7? Ja cięęe, skoro nie działa na viście TYM BARDZIEJ nie zadziała na siódemce. Ya, RLY!

Sprawdzałeś to ? Jesteś pewien tego o czym napisałeś ? Chyba nie bardzo. Tak się składa, że akurat mam windows 7 i wszystkie części heroes V.

Cytuj
Pomyślałeś o tym, że twój laptop ma zintegrowaną kartę graficzną i to może być problemem? Po prostu karcioch jest za słaby? W dodatku Vista potrzebuję więcej pamięci obliczeniowej niż XPek (tak, także obliczenia graficzne związane m.in. z Aero ;[ ), więc... zaraz, zaraz... skoro jest słaby to... ej, lol!

Przecież pisałem, że to raczej będzie wina karty graficznej. Czytałeś w ogóle ?

Cytuj
OMG JEZELI GRA MI WCZEŚNIEJ NIE POSZŁA NA LAPTOPIE, TO Z ZAINSTALOWANĄ VISTĄ TYM BARDZIEJ NIE ODPALI LOLOLOLOL, ALE GUPIO!

A czy ktoś tu pisał o tym, że miał zainstalowany inny system przed vistą ?


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : 11 Października 2009, 20:15:02 »
Cytuj
hej pemo uważaj trochę na słowa..
Kay, trochę mnie poniosło ;[
Cytuj
No nie wiem, ale CoD4 modern warfare działa bez zarzutu, a chyba ma lepszą grafę niż HoMM5
Tak się składa, że Infinity Engine jest po prostu ownersko zoptymalizowany (U mnie Modern Warfare w multi normalnie działa na ~50FPSach przy 8600GT, 22" monitorze i ustawieniach pomiędzy bardzo wysokimi a najwyższymi, kiedy Dzikie Hordy, przy ustawieniach 'około-średniawych' czasem tną się jak... dzikie!)

Cytuj
Sprawdzałeś to ? Jesteś pewien tego o czym napisałeś ? Chyba nie bardzo. Tak się składa, że akurat mam windows 7 i wszystkie części heroes V.
A ja mam vistę i wszystkie części Strip Pokera 2. I kto tu jest lepszy?! ;']
A poważnie: sprawdzałem razem z moim kumplem na 2 komputerach (konfig identyczny jak mój, tylko jeden ma więcej ramu, a drugi mniej) tą siódemkę. I... <werble> na obu komputerach działa tak samo albo gorzej niż moja 7-miesięczna Vista. Ba, pożera tyle samo mocy obliczeniowej, w grach sprawuje się tak samo (albo gorzej - to zależy pod co zaszufladkować ch*jowe sterowniki producentów - ale to raczej kwestia czasu), no i najważniejsze - siódemka jest spin-offem Visty. To jest to samo, tylko w innym opakowaniu. Mówię tu dwuznacznie: w pudełku, jak i w opakowaniu propagandowym. Ale jednak nie mogę zarzucić siódemce tego, że łapie mniej zwiechów (tzn. "7" nie głupieje tak jak Viścioch, kiedy na raz włączy się kilka dużych procesów). Oto prawdziwa wyższość nowego systemu! ;]
Aha, tak na przyszłośc - ja nie rozpoczynam dysputy będąc nieprzygotowanym do niej (tzn. nie wypowiadam się, dajmy na to o systemie jak go nie testowałem) albo będąc niedostatecznie przygotowanym (tzn. nie opieram zdania na wyniku doświadczenia: czy vista odpali się na 99-letnim, drewnianym komputerze z bajtem pamięci ram.)
Cytuj
Przecież pisałem, że to raczej będzie wina karty graficznej. Czytałeś w ogóle ?
Tak, czytałem. Ale tak jednym okiem, bo drugim rozmawiałem przez telefon, to coś mogło mi umknąć.
Pisałeś, że to będzie wina wadliwych sterowników do niej - czyli nie mówiłeś, że karta będzie za słaba. Ale co ja tam wiem.
Cytuj
A czy ktoś tu pisał o tym, że miał zainstalowany inny system przed vistą ?
Skoro autor nie dopuszczał innej możliwości tego problemu niż wadliwy system (złe stery do czasu) to przypuszczam, że musiał testować inny system na tym sprzęcie. Chyba że jest ślepy/Kolegospecjalista mu doradził (niepotrzebne skreślić).


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : 11 Października 2009, 21:20:01 »
Dobra skończmy ten temat bo przemawiać można się w nieskończoność. Zaraz dołączy się jeszcze kilka osób i zaczną się dywagacje nie wiadomo o czym.
Fakt jest faktem bo wszystko na to wskazuje, że sprzęt jest za słaby do visty a dokładniej ujmując karta grafiki/ram.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 12 Października 2009, 20:40:15 »
Najlepszym obecnie PEŁNYM systemem Windowsa jest zdecydowanie XP mimo swojego wieku więc to jego polecam. Win7 prezentuje się bardzo ciekawie w porównaniu do Visty.

Dodam, iż jeśli chcesz na prawdę dobre rozwiązanie to polecam XP i Linuxa. XP do gier, Linux do reszty. Prawdę powiedziawszy Linux jest o niebo leprzy od Windowsa i poziom Visty (tylko że bardziej dobracowany) osiągnął już dawno temu, i jest za darmo. Ale to tylko taka mała uwaga x )


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #102 : 12 Października 2009, 21:26:58 »
To jak już chcemy zaszpanować wiedzą z wikipedii, czyt. z pupci to ja jeszcze dodam, że akurat do Heroesów dobrą opcją jest Mac OS, bo wyszła wersja boxowa tejże gry na ten system. Na allegro do kupienia za około stówkę. Bóg z tobą ;'p


IP: Zapisane
mori95

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 17 Października 2009, 15:36:51 »
Faktycznie. Bardzo dużo zależy od prędkości łącza internetowego. Razem z kolegą mamy po 4mb i możemy grać bez problemu. Dołączyć do nas trzeci z prędkością 1mb i już nie dało się grać. Jednostki w ogóle się nie poruszały (przeskakiwały na wyznaczone miejsce), a miasto wczytywało się 2 min i nie dało się nic zrobić. W takich przypadkach nie ma innej rady, niż zmienić net na "trochę" szybszy :)


IP: Zapisane
Sakaelas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 18 Października 2009, 15:28:28 »
No teraz już totalnie nie wiem... Problem pośrednio naprawiłem przy pomocy opcji wyłączenia kamery latającej nad miastem. W drugiej misji orców, przy pierwszym mieście, wyłączało się jak cholera, a jak zdobyłem drugi, to do końca problem znikł. W kampanii Arantira, siedliska Banshee, liszy i Kościanych smoków nie chciały się zbudować. Ten problem też rozwiązałem, włączając przegląd miasta i tam budowałem.
Teraz gra wyłącza się na końcowych filmach (Po kampanii undeadów i orców). W podstawce, po zainstalowaniu patchy problem znikł. W HoF tego problemu nie było. A teraz co mam robić? Zainstalować te patche?


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry