Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Polityka Ubisoftu - wasze opinie (Czytany 11577 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 07 Lutego 2015, 17:15:38 »
Zatrudnijcie do cholery więcej grafików, ciołki.
Witamy w świecie Ubi, gdzie funduszy się skąpi na kroku, zwłaszcza przy produkcjach nie z pierwszej półki. Ja bym nie gadał więc na osoby które tworzą gry, bo nie wyłożą Ci kasy z własnej kieszeni ani nie obniżą sobie płac by spełnić nasze zachcianki. Ubi skąpi budżetu i co raz bardziej jest to widoczne.


IP: Zapisane
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07 Lutego 2015, 17:36:56 »
Heroesy to seria legendarna, która powinna być robiona z największym możliwym rozmachem. Tak jak V. Jeśli Ubisoft zamierza skąpić i dawać graczom półprodukty to ja dziękuję, włączę sobie trójkę. Nie jestem fanatykiem trójki, nie uważam, że to na niej seria się skończyła i jestem otwarty na kolejne części. Ale jeżeli mają być robione na odwal się, to może lepiej dać sobie spokój?


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07 Lutego 2015, 17:50:42 »
Ale jeżeli mają być robione na odwal się, to może lepiej dać sobie spokój?
W tym momencie Ubisoft spojrzał na wyniki sprzedaży poszczególnych Asasynów i pomyślał:
Cytuj
lol, nie.
Skoro niektórzy gracze lubią być traktowani jak śmiecie, to o co chodzi? :D I w tym wypadku mówię zupełnie serio ---> O co chodzi? Jeżeli hajs i tak się będzie zgadzać, to walka o PR przy okazji takich kolosów nie ma zbytniego znaczenia (w końcu to potężna marka, ma wielu fanów, więc i wielu zakupi toto). Może wizerunek firmy nieco ucierpi, ale doświadczenie z Unity chyba ich nauczyło, że niewielkim kosztem :D


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07 Lutego 2015, 17:55:49 »
Heroesy to seria legendarna, która powinna być robiona z największym możliwym rozmachem.
Heroesy to seria bardzo stara, która najlepsze lata ma za sobą i obecnie nie ma jakiejś ogromnej popularności, zwłaszcza, że jest to gra strategiczna (gra wymaga trochę więcej myślenia), do tego jest to typowo pc-towa gra, a pc-ty są obecnie o wiele mniej popularne niż dawniej. Więc tak czy siak nie będzie robiona z rozmachem. Inna sprawa, że dla mnie ta gra rozmachu nie potrzebuje, bo takie H5 w rozmachu chowa się pewnie wobec wydawanych ówcześnie gier. Jednak mimo to gra była zrobiona porządnie i bez skąpienia budżetu.

Cytuj
Może wizerunek firmy nieco ucierpi, ale doświadczenie z Unity chyba ich nauczyło, że niewielkim kosztem :D
No nie powiedziałbym. Już choćby przykład EA, które próbuje od roku zmienić swój wizerunek pokazuje, że jeśli się zbytnio zajdzie za skórę to można mieć problemy. Jakby nie patrzeć firma ta od roku siedzi cicho nie próbując igrać z fanami i poprawiając wizerunek dobrymi produkcjami. Jeszcze dobitniej zaś świadczy o tym los THQ, który nie był tak łaskawy i ostatnio czytałem jak w końcu wyszło parę lat temu z umorzeniem majątku tego bankruta. Oni też igrali sobie z cierpliwością fanów.


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2015, 17:59:36 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07 Lutego 2015, 18:03:48 »
A ja bym powiedział, patrząc na to, czym nas raczą wyżej ;]
Zmienić PR akurat jest bardzo łatwo. I przez jakiś czas myślałem, że może faktycznie to robią - przykład choćby głosowań na to, która ,,koncepcja rasy" ma się znaleźć w grze* - ale teraz dochodzę do wniosku, że Ubi dalej niczego się nie nauczyło.

*Aha. I podtrzymuję moje zdanie, że to głosowanie było jakoś ustawione, bo nie chce mi się wierzyć, że firma gotowa była realizować jedną z trzech koncepcji, a pozostałe dwie wyrzucić do kosza, jeśli teraz stawiają nas przed wyborem: ,,albo jakieś tam jednostki, albo nie będzie jakiegoś trybu".

Pozdro 800. 


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2015, 18:06:37 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07 Lutego 2015, 18:05:14 »
"Porządnie i bez skąpienia budżetu". I to to mi chodzi. Tutaj zanosi się niestety na coś innego.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie oczekuję od HVII, że będzie miał taką grafikę jak AC Unity czy nadchodzący Wiedźmin 3. Heroes wcale takiej nie potrzebuje. Chciałbym jednak, by na niej nie oszczędzali, by nie dawali sobie spokój z takim standardem jak ekrany 3D chociażby. To trochę śmieszne, że prawie dekadę temu Heroes V miał piękne miasta w 3D, a najnowszy Heroes VII raczy nas jakimiś gniotami.

Heroes to seria stara i już nie tak popularna jak kiedyś. Wiem. Ja mogę sobie włączyć część drugą, trzecią bądź czwartą. Nowe części wcale nie muszą wychodzić, bo i tak jest ich wiele. Ubisoft nie robi nam łaski wypuszczając nowe Heroesy. Jeżeli już mają to robić, to chciałbym, by zrobili to dobrze. Porządnie. Z szacunkiem.

Myślałem, że nauczyli się czegoś na "szóstce", ale chyba się myliłem.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 07 Lutego 2015, 18:15:17 »
Witajcie ;)
Jako że zauważyłem macie wiele do powiedzenia w kwestii całego koncernu jakim jest Ubi, otwieram ten temat byście mogli dyskutować na wszelkie możliwe sprawy związane z meritum tematu.

Postaram się i Ja coś powiedzieć a tak przenoszę tutaj rozmowę z innego tematu.


IP: Zapisane
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07 Lutego 2015, 18:25:02 »
Myślałem, że coś przeskrobałem i usunęliście moje wpisy ;).

A więc odnośnie całego Ubi: ta firma naprawdę bardzo się stara, by okazać się jeszcze gorszą od EA. Heroes nie jest jedyną serią, którą psują. Wystarczy spojrzeć, co zrobili z Assassinami. Z naprawdę fajnej, oryginalnej serii zrobili Modę na Sukces. Szkoda tylko, że ludzie tego nie widzą i dalej będą kupować preordery ich gier...


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07 Lutego 2015, 18:26:39 »
No cóż - hirołsy to nie jest gra w którą gra się dla grafiki, choć ja tam lubię jak jest ładnie. Liczy się bardziej grywalność i strategia - dlatego VI przy V wypada słabo. Liczy się też łatwość obsługi edytora map dla moderów. W końcu ile można latać w kółko po tej samej mapie?

Czego wymagam od hirołsów:
- dobrej grywalności
- gry strategicznej, w której trzeba myśleć i kombinować
- przyjemnej ścieżki dźwiękowej
- kampanii z jakąś fabułą i filmikami
- grafiki która nie wypala oczu i nie jest regresem w porównaniu do poprzednich części.

Tylko tyle, więcej do szczęścia mi nie trzeba.

Hirołsy to nie jest jakaś super popularna seria. Kto w to gra? Głównie ludzie, którzy mają do serii jakiś sentyment.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07 Lutego 2015, 18:31:15 »
Fast mam na myśli bardziej to, że owszem, wielu uchodzi takie zachowanie na sucho, EA pewnie teraz miała "rok dobroci" i później znowu wróci do tego co dawniej. Jednak chciałem zwrócić uwagę na to, po jak śliskiej branży to studio (tutaj już mam na myśli Ubi) stąpa. Jest to nowa forma rozrywki i wciąż bardzo chaotyczna. THQ nie jest jedyną firmą, którą spotkało po paru porażkach bankructwo. Owszem, Ubi póki co to teoretycznie nie grozi... ale nigdy tego nie wiadomo na pewno ;>

Adrian jeśli mam być szczery to się praktycznie z tobą zgadzam, choć przyznam, że nie jestem pewien, czy naprawdę wierzyłem w zmianę Ubi. Ten moloch jest zbyt nastawiony na zyski by doszło w nim do zmian. Szczerze, chciałbym by Ci chciwi głupcy jakoś oberwali.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 07 Lutego 2015, 18:54:49 »
Przypominam, że każda firma liczy na zyski. A Ubi bardzo dobrze idzie trzepanie zysków choćby na Assassin's Creed, które jest mega popularne i ma o wiele więcej fanów niż hirołsy. Fani tej gierki kupią wszystko, a jest ich więcej.

Zarabia się na takich grach, nie na strategii turowej.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07 Lutego 2015, 18:58:32 »
Zarabia się na asasynach, a oszczędza na nich* tak samo jak na herosach XD

EDIT: Albo lepiej - ,,olewa się je"*
A dla wyjątkowo czepliwych ---> ,,traktuje z identyczną lekkością i lekceważeniem odbiorcy"**.


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2015, 19:02:03 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 07 Lutego 2015, 19:11:30 »
Ja jestem zdania że Heroesy mogłyby nadal robić furorę. Jednak piątka odniosła naprawdę duży sukces, jest znana, rozpoznawalna i ograna w stopniu porównywalnym z legendą serii. Może i bardziej spektakularne gry z żywą akcją mają większe szanse na docieranie do odbiorcy, ale jednak nadal tysiące graczy kocha regularnie odpalić Heroes III. Nie tylko dlatego, że to legenda, to po prostu jest cholernie dobra gra. Uważam że dobra strategia mogłaby dziś wypaść naprawdę wspaniale - właśnie dlatego że mało kto teraz robi strategie.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 07 Lutego 2015, 20:36:06 »
@Fast

I sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nie opłaca się wydawać na produkcję gry więcej, bo różnica w liczbie kupujących będzie minimalna. Czysta ekonomia.

@Ptakuba

Nope. Hirołsy to gra na PC, a obecnie jest coraz więcej konsol. Ludzie chcą Wiedźminy, Asasyny, GTA i Skyrimy, a nie coś gdzie trzeba pomyśleć.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 07 Lutego 2015, 20:49:46 »
Niestety takie prawa rynku. Ubisoft ma gdzieś reputację swoją i swoich gier. Chce tylko zarabiać. To już nie te czasy, gdy kilku ludzi spotkało się, założyło małe studio i stworzyło takiego Gothica. Teraz liczy się kasa. Nie da się nic z tym zrobić, takie życie, ale jednak trochę to przykre.
Teraz pytanie: skoro Ubisoft i tak kokosów z Heroesów nie wyciąga, to po co to dalej ciągnie?


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry