Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Ranking gier hack'n'slash (Czytany 3038 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 16 Lutego 2015, 01:56:31 »
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1139
Na Gry-Online pokazał się fajny ranking gier wspomnianego gatunku na podstawie średnich ocen danych gier. Przyznam szczerze, że ciekawie się to prezentuje, jednak mam parę zastrzeżeń. Przede wszystkim Path of Exile powinno być wyżej, najpewniej kosztem Titan Quest. Uwielbiam Titan Quest, jednak obiektywnie patrząc pomimo, że jest to super gra, ma genialny i niespotykany często mitologiczny klimat, genialną rozgrywkę, super muzykę i grafikę (która do dziś się nie zestarzała i może konkurować spokojnie z najładniejszymi grami tego gatunku), to jest to gra odrobinę za słaba by dostać aż tak wysokie miejsce. Nie wiem zresztą czy ustawić ją nawet wyżej od Torchlighta II, w którego choć nie grałem to widziałem jego gameplaye. Gra wygląda genialnie pod wieloma względami (mody, klimat zachaczający o lekkie fantasy i steampunk, bardzo przyjemnie wyglądający gameplay i wiele innych) jednak nie wiem czy może równać się z klimatem PoE. Dungenon Siege zaś bym postawił niżej, bo choć nie grałem to uważam, że tryb kierowania kilkoma postaciami jest lekko słabszy w porównaniu z normalnym hack'n'slashem. Generalnie też wziąłbym lekko podniósł miejsce gier z serii Sacred, które z niewiadomego poziomu są tak nisko, jak dla mnie jedynka mogłaby by wskoczyć za Van Helsinga, o którym choć wiele dobrego słyszałem, to i słyszałem trochę krytyki.

Generalnie pierwsza 10 pewnie by się prezentowała tak:
10. Bastion.
9. The Incredible Adventures of Van Helsing
8. Sacred
7. Dungeon Siege
6. Titan Quest
5. Torchlight II
4. Path of Exile
3. Diablo III
2. Diablo
1. Diablo II

Jak zaś według was powinna wyglądać ten ranking, zgadzacie się, a może inaczej uszeregowalibyście te tytuły? Może byście uszeregowali wszystkie 25 z tej listy według własnej opinii? Zapraszam do dyskusji (mam nadzieję w miarę obiektywnej) o ranking gier tego gatunku według was.


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16 Lutego 2015, 19:00:00 »
W Hack'n'slash'e nie gram za często, ba gram sporadycznie, ale pojawiła się tu jednak gra, w którą grało się długie miesiące - Sacred. Naprawdę, lamiło się w tą grę strasznie. Mimo że grafika była z lekka odpychająca (ostatnio jak grałem), to jednak z tej gry ma się te dobre wspomnienia. Niemniej jednak, patrząc na gry jakie tu wystąpiły nie pojawił się Hack'n'slash o bardzo ciekawej fabule - Loki, który jak się okazało nie wystąpił w top 25. Nie wiem dlaczego, ale mnie osobiście ta gra się podobała - ale z góry uprzedzam - przesadnym maniakiem h&s'ów nie jestem i tylko spośród Twojej 10, znam tylko Sacred i Diablo, więc nie wątpię, że te wszystkie gry są lepsze.  :)


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16 Lutego 2015, 22:33:36 »
Przyznam szczerze, że słyszałem o Lokim i kiedyś myślałem by go nawet kupić ale coś mi zawsze przeszkadzało, a teraz ciężko go będzie zdobyć. Z tego co patrzę oceny są może niższe niż u innych tego typu gier, jednak wskazujące mimo wszystko na grę dobrą. Na pewno też podobno jak Titan Quest klimaty mitologiczne, co jest dużym plusem. Grafika się trochę zestarzała, podobnie jak w Dungenon Siegie, jednak to nie jest taki problem. Samą produkcję skoro nie grałem ciężko ocenić, jednak znam sytuację, gdy gra ma teoretycznie nie jakieś genialne oceny, a mi się bardzo podoba (Arkham Origins chociażby). Być może kiedyś uda mi się sprawdzić, choć cena na steamie (9,99 Ojro) nie zachęca póki co, czeba czekać na promocję. W sumie inna sprawa, że dzięki temu wątkowi można poznać wiele gier z tego gatunku jeśli ktoś chciałby spróbować czegoś nowego ;) No i propsy za komentarz, bo nawet Loczek się póki co nie pofatygował :P


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16 Lutego 2015, 23:08:57 »
Loki było w CD-Action więc bez problemu powinieneś znaleźć płytke na allegro.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry