Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
The Elder Scrolls (Czytany 22595 razy)
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« : 24 Grudnia 2007, 15:23:40 »
Co sądzicie o TES? Ja grałem tylko w Obliviona. Średnia gra, ale nie dorównuje Gothic'owi 3.


« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2007, 21:52:01 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Grudnia 2007, 15:31:21 »
Grałem w Obliviona. Bije G3 na każdej możliwej płaszczyźnie.


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Grudnia 2007, 15:32:12 »
W Oblivionie jest tylko łażenie po jaskiniach, a Gothicu 3 mamy różnorodność.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 24 Grudnia 2007, 15:36:13 »
Właśnie widzę jak grałeś w tego Obliviona.... aż się odechciewa dalej pisać.


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Grudnia 2007, 15:39:12 »
Właśnie widzę jak grałeś w tego Obliviona.... aż się odechciewa dalej pisać.
W Oblivionie nie ma swobody, a w Gothicu 3 jest. Oblivion jest średni.


« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2007, 15:42:04 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Grudnia 2007, 16:14:06 »
cO?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam, za takie gwałtowne zareagowanie na stek bzdur pisanych przez osobę wyżej.


IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 24 Grudnia 2007, 17:22:31 »
Cytuj
Bije G3 na każdej możliwej płaszczyźnie.
Od G3 lepsze jest The Sims... ;]

Z serii The Elder Scrolls grałem niestety tylko w Morrowind'a, bowiem Oblivion'a mój komputer nie uciągnie. ; / A szkoda, bo grałem u kolegi i gra jest naprawdę przednia... Chyba :P

Morrowind za to podobał mi się pod każdym względem, choć w moim odczuciu walki były troszkę za łatwe. :P Może jeszcze trochę szybkość rozgrywki pozostawiała wiele do życzenia, ale mimo to gra była najwyższych lotów ;D


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 24 Grudnia 2007, 18:20:56 »
Cytuj
Bije G3 na każdej możliwej płaszczyźnie.
Od G3 lepsze jest The Sims... ;]

No to akurat uważałem za oczywiste ;]

Oblivion to nie tylko wg mnie najlepszy cRPG na piece jaki ostatnio ujrzał światło dzienne koniec kropka.

Od czego mam zacząć? Powiedzmy od bohatera bo to z nim będzie nam dużo czasu spędzić. Samo tworzenie jego wyglądu zajmuje kilka godzin. Kształt twarzy, wysunięcie podbródka, kości policzkowe, wysokie/niskie czoło odcienie skóry itp. itd. etc. Nie wspominając o kilku rasach do wyboru. Kto znudził się ludźmi, może być orkiem, elfem, kotem czy nawet jaszczurką*. Umożliwia to znacznie łatwiej wcielić się w postać bo to właśnie temu służą, jak nazwa wskazuje Role Playing Games.

Klas jest...na dobrą sprawę...szczerze? Żeby nie skłamać... no już nie będę liczył- z kilka tysięcy. Kombinacji umiejętności możemy tworzyć do woli, a potem nasza klase nazwać wedle naszego uznania.

Jeśli chodzi o umiejętności to nie ma tu durnego expa dzięki któremu ciachając wszystkich mieczem, nagle możemy rzucac wielkie kule ognia. Jeśli chcemy siać pożogę to najpierw zaczynamy od iskierki potem do małej kulki a dopiero po długim treningu trzepiemy meteoryty. Bardzo racjonalne rozwiązanie- czegoś używasz- w tym się stajesz lepszy nie inaczej.


Tylko 3 argumenty dlaczego Obek jest lepszy od G3. Tego jest dużo więcej, nawet dobrze nie zacząłem ale chyba najlepszym punktem jest to, że G3 w porównaniu do IV:O potrzebuje lepszego sprzętu a i tak na medium ledwie chodzi, gdzie Obek by szalał bez zacięcia na high.


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Grudnia 2007, 18:48:14 »
Cytuj
Od G3 lepsze jest The Sims... ;]
Simsy to gra, która szybko się nudzi. Założysz rodzine, zbudujesz chate i nuda.

Cytuj
Od czego mam zacząć? Powiedzmy od bohatera bo to z nim będzie nam dużo czasu spędzić. Samo tworzenie jego wyglądu zajmuje kilka godzin. Kształt twarzy, wysunięcie podbródka, kości policzkowe, wysokie/niskie czoło odcienie skóry itp. itd. etc. Nie wspominając o kilku rasach do wyboru. Kto znudził się ludźmi, może być orkiem, elfem, kotem czy nawet jaszczurką*. Umożliwia to znacznie łatwiej wcielić się w postać bo to właśnie temu służą, jak nazwa wskazuje Role Playing Games.
Chcesz mieć fure ras? Od tego jest Neverwinter Nights 2. Nie obchodzi mnie wygląd postaci tylko grywalność.

Cytuj
Jeśli chodzi o umiejętności to nie ma tu durnego expa dzięki któremu ciachając wszystkich mieczem, nagle możemy rzucac wielkie kule ognia. Jeśli chcemy siać pożogę to najpierw zaczynamy od iskierki potem do małej kulki a dopiero po długim treningu trzepiemy meteoryty. Bardzo racjonalne rozwiązanie- czegoś używasz- w tym się stajesz lepszy nie inaczej.
Nie chcesz bezsensownie expić - wykonuj zadania. Żebyś zobaczył w WoWa to byś co innego gadał. W WoWie trzeba przez 2-3 lata expić.

U mnie Oblivion jest na 2 miejscu.


« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2007, 18:54:13 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 24 Grudnia 2007, 19:27:29 »
Cytuj
Simsy to gra, która szybko się nudzi. Założysz rodzine, zbudujesz chate i nuda.
Gothic to gra, która szybko się nudzi. Zaczniej grać postacią, pozabijasz potwory i nuda.

To był sarkazm, ale G3 jest naprawdę do bani. ;) Darujmy jednak: mówmy o TES. :)
Cytuj
Nie chcesz bezsensownie expić - wykonuj zadania. Żebyś zobaczył w WoWa to byś co innego gadał. W WoWie trzeba przez 2-3 lata expić.
Tak, z tym że w większości grach (w tym Gothic) zadania ograniczają się głównie do ubicia kogoś. :]
Cytuj
Chcesz mieć fure ras? Od tego jest Neverwinter Nights 2. Nie obchodzi mnie wygląd postaci tylko grywalność.
Nie chodzi o furę ras, tylko o to, że można ze swojej postaci zrobić dokładnie to co się chce. Poczynając od wyglądu do potężnych umiejętności. Zżywasz się z tą postacią. A to wielki plus, czego w grze typu Gothic nie zaznasz. :D




IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24 Grudnia 2007, 19:39:42 »
Cytuj
Nie chodzi o furę ras, tylko o to, że można ze swojej postaci zrobić dokładnie to co się chce. Poczynając od wyglądu do potężnych umiejętności. Zżywasz się z tą postacią. A to wielki plus, czego w grze typu Gothic nie zaznasz. Chichot
Pod względem umiejętności, ras itp. wolę Neverwinter Nights i Baldur's Gate.

Cytuj
Tak, z tym że w większości grach (w tym Gothic) zadania ograniczają się głównie do ubicia kogoś. :]
Mieszasz gry cRPG z MMORPG.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 24 Grudnia 2007, 20:04:56 »
Cytuj
Mieszasz gry cRPG z MMORPG.
Niby w którym miejscu? W Gothicu nie ma innego rodzaju zadań jak zabij/przynieś/pozbieraj.
W Obku masz od znajdywania artefkatów ukrytych w lokacji, którą wszyscy juz zapomnieli. Jedyne co masz to strzępy dziennika z wyprawy wieki temu, starasz się tam jakoś trafić i nie zostać zjedzonym. Po wykradanie zwoju starszych (tak tak czyt. jednego z Elder Scrolls), po podróże po Oblivione, wyglądającym jak post apokaliptyczna ziemia, biorąc udział w turnieju na śmierć i życie. Zabawa z NPC'ami zmuszając ich do łamania przysięgi, wprowadzania w obłęd sprowadzając deszcze płonących psów (serio! xD) czy w końcu chodzenie po ruinach najeżonych nie tyle przeciwnikami co pułapkami, gdzie niektóre są na prawdę efektowne i efektywne.

Cytuj
Nie chcesz bezsensownie expić - wykonuj zadania.

Które w G3 opierają się głównie na wycince- czyt wg Ciebie bezsensownym expieniu.

Mi chodzi o wyplewienie samego pomysłu. Coś trenujesz- jesteś w tym dobry. Nie że za punkty doświadczenia w jednej sekundzie z woja robisz maga. Dodaje to sensu i wymusza konsekwencję chcąc nie chcąc.

Cytuj
Żebyś zobaczył w WoWa to byś co innego gadał. W WoWie trzeba przez 2-3 lata expić.
Dlatego w to nie gram. Poza tym nie stać mnie. Finansowo na pewno, czasowo aby mi się to jakoś zwróciło tym bardziej.



« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2007, 20:14:11 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24 Grudnia 2007, 21:47:16 »
Wg. mnie najlepszy ze wszystkich cRPGów to Wiedźmin, którego dostałem dziś na prezent. Bije na łeb Gothica, NWN, TES, Baldur's Gate i Icewind Dale. Misje są żróżnicowane nie tylko polegające na farmieniu mobków.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 24 Grudnia 2007, 22:19:12 »
To żeś teraz podważył resztki swojej wiarygodności. Jak mówisz że gra jest najlepsza po tym co słyszysz, co Ci powiedzą i co widziałeś przez godzinę to ja wychodzę...


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 24 Grudnia 2007, 22:20:56 »
To żeś teraz podważył resztki swojej wiarygodności. Jak mówisz że gra jest najlepsza po tym co słyszysz, co Ci powiedzą i co widziałeś przez godzinę to ja wychodzę...
Mów sobie co chcesz. Dla mnie stała się lepsza od Gothica. Nie oceniam jej na podstawie screenshotów czy artykułów w necie.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry