Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja V (Czytany 31560 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:20:21 »



 Cele:

    * Zdobądź Amulet Nekromancji
    * Porwij córkę Godryka
    * Przyprowadź córkę Godryka do Lorekeep
    * Zajmij Hikm
    * Markal i Izabela muszą przeżyć
    * Zdobądź Amulet w przeciągu miesiąca

Misja rozpoczyna na znanej ci już wyspie. Pierwsze zadanie do wykonania to porwanie córki Godryka. Znajdziesz ją w więzieniu przy mieście Gryfów - Newpost. Tylko Markal może ją z tamtą wydostać więc, zabierz się do roboty, a potem odtransportuj dziewczynę do Lorekeep. Wkrótce na drodze staną przysłane przez Godryka Anioły, po ich zabiciu dostaniesz artefakt - Skrzydła Anioła, który przyda ci się w dalszej części misji. Po planszy kręci się jeden z bohaterów sprzymierzonych z naszym przeciwnikiem. Pokonaj go i zacznij zbierać armię do finalnej walki. Jak już uzbierasz odpowiednią ilość wojsk skorzystaj z artefaktu i przeleć nad Górami do miasta Hikm w centralnej części mapy. Godryk ma bardzo silną armię, więc będziesz musiał bardzo dokładnie przemyśleć taktykę walki. Po zwycięskiej walce kończy się kampania Nekropolis.

 


« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2009, 22:12:35 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Redone

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08 Października 2009, 10:19:32 »
Witam!

W misji tej natrafiłem na pewien problem. Trochę pozwiedzałem i został jedynie tydzień na wykonanie zadania. Pokonałem już anioły, mam ich skrzydła. Przelatuję przez góry, po wylądowaniu obok zamku kończą mi się punkty ruchu. Zostaję zaatakowany przez niebieskiego gracza który wybiega do mnie z zamku.

Walka z nim jest ciężka i długa, z listy czarów wykorzystuję głównie wskrzeszanie umarłych, przywracając w ten sposób do życia swoje najsilniejsze jednostki. Po pokonaniu wroga, jak to u rycerzy bywa, zjawia się anioł i wskrzesza najsilniejszą z jego jednostek. Po jej pokonaniu pojawia się problem, mianowicie na polu bitwy nie ma już wrogich oddziałów a walka się nie kończy. Już dwukrotnie zaistniała taka sytuacja a nie chce mi się zaczynać całej mapy od początku, tym bardziej że nie mam pewności iż to pomoże.

Prosiłbym o jakąś podpowiedź.

Dodam iż mam zainstalowane wszystkie patche.

Pozdrawiam!


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08 Października 2009, 16:55:08 »
Hmm ten problem to zapewne bug i nie ma innego wyjścia jak reset misji a jeżeli problem się będzie powtarzał to re-instal gry oraz zainstalowanie ponownie patchy.


IP: Zapisane
Redone

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09 Października 2009, 08:59:34 »
Udało mi się przelecieć nad górami tak by w jednym ruchu móc zaatakować zamek. Po zakończeniu oblężenia zwycięstwem dostaję raport z bitwy, pojawia się filmik no zakończenie misji a w momencie gdy powinna pojawić się informacja o sukcesie gra się wyłącza a Windows informuje o poważnym błędzie z aplikacją :/

Szkoda że takie rzeczy dzieją się w oryginalnej wersji gry..

Cóż, zaczynam misję od nowa.

Dzięki za odpowiedź! 


IP: Zapisane
Agrael II

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123

Pastafarianin

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28 Listopada 2009, 07:55:23 »
Włącz sobie automatyczny zapis, to wtedy możesz se wczytać po takim błędzie. ;)


IP: Zapisane
Chwała Latającemu Potworowi Spaghetti!
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04 Grudnia 2009, 23:32:13 »
Ja bym spróbował kod na zwycięstwo wpisać ...


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05 Grudnia 2009, 08:23:02 »
Ja bym spróbował kod na zwycięstwo wpisać ...

Kody psują całą zabawę z grą i po za tym nie ma satysfakcji. W H3 garałem sobie niektóre kampanie na kodach i... zero. Żadnego zadowolenia, czy dumy z siebie "udało mi się wreszcie przejść". Dlatego w H5 jeszcze ani razu nie wstukałem kodu. Zresztą już za daleko żeby cały wysiłek trzech kampani rozwalić jednym kodem...


IP: Zapisane
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05 Grudnia 2009, 10:19:31 »
Kody psują całą zabawę z grą i po za tym nie ma satysfakcji. W H3 garałem sobie niektóre kampanie na kodach i... zero. Żadnego zadowolenia, czy dumy z siebie "udało mi się wreszcie przejść". Dlatego w H5 jeszcze ani razu nie wstukałem kodu. Zresztą już za daleko żeby cały wysiłek trzech kampani rozwalić jednym kodem...

Oj, popieram. Ja siedziałem długo przy czwartej misji Agraela, wkurzałem się, ale przeszedłem ją bez kodów (za pierwszym podejściem). I tak gra się o wiele fajniej. Stoczyłem kilka wielkich, bardzo trudnych, emocjonujących bitew, wykonywałem szalone manewry na mapie żeby wywabić elfy z zamków, a ta satysfakcja ze zwycięstw- BEZCENNA! Dla takich wyzwań gram w ry komputerowe :D


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13 Grudnia 2009, 00:38:58 »
Ja bym spróbował kod na zwycięstwo wpisać ...

Kody psują całą zabawę z grą i po za tym nie ma satysfakcji. W H3 garałem sobie niektóre kampanie na kodach i... zero. Żadnego zadowolenia, czy dumy z siebie "udało mi się wreszcie przejść". Dlatego w H5 jeszcze ani razu nie wstukałem kodu. Zresztą już za daleko żeby cały wysiłek trzech kampani rozwalić jednym kodem...

Dałem to tylko dla przykładu by spróbował tak i jeżeli by znowu miał restart całego kompa to żeby zobaczył czy jak wpisze kod to go też wywali ...

A poza tym ja też gardzę kodami .

Co do misji to dziś ją właśnie ukończyłem na ciężkim i taka straszna nie była ... . Bez smoków ją przeszedłem ^^ . A co do armii to uzbierałem niezłą ilość miałem bodajże 550Szkieletów Łuczników , 180Zoombie, 150Widm, 140Wampirzych lordów, 60Arcyliszy i 30Kostuch miałem jeszcze na Maxa moral i szczęścia . A pochwalcie sie swoim Markalem :P Mój wyglądał tak :

28Poziom

Atak : 7
Obrona : 16
Siła Cz. : ok.30
Wiedza :  ok.14

Najgorsze było to że jak na złość w żadnej Gildii Magów nie trafił się czar Oślepiania ... . Ale i tak czary miałem potężne . Implozja brała około 1200obrażeń ... .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
WildRider

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Biały Anioł

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 19 Listopada 2010, 22:44:28 »
 Po planszy kręci się jeden z bohaterów sprzymierzonych z naszym przeciwnikiem. Chyba dwóch. Ja chyba mam buga i polega on na tym iż jest dwóch bohaterów. 1 bohater ma armie w ch.. Ma 5 tytanów, +100 golemów oraz gremlinów, 24 magów co mam zrobić?


IP: Zapisane


Jakiś problem? Pisz na gadu :)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20 Listopada 2010, 00:55:42 »
Po pierwsze:
-Jaka wersja gry?
Po drugie:
-Na jakim etapie grasz?
Po trzecie:
-Czy to juz po porwaniu Freydy?

Bo jeśli:
-To wersja 1.60- to masz buga
-Na wyższym na normalnym/trudnym- czego się spodziewałeś?
-Jeśli zdobyłeś skrzydła anioła to jesteś w połowie misji, bo trzeba zgromadzić armię na Godryka.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

WildRider

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Biały Anioł

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 20 Listopada 2010, 02:03:10 »
-Jaka wersja gry?

Wersje mam 1.60

-Na jakim etapie grasz?

Skrzydła już zdobyłem, pokonałem armię z północy i mi została tamta armia

-Czy to juz po porwaniu Freydy?

Tak to już po porwaniu Freydy.


IP: Zapisane


Jakiś problem? Pisz na gadu :)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 20 Listopada 2010, 08:36:47 »
Po prostu musisz szybko porwać Freydę, zdobyć skrzydła Anioła i budować jednostki Nekro bo z każdym dniem dezerterują jednostki od Izabeli i ostatecznym rozrachunku nie pokonasz łatwo Godryka w Oblężeniu miasta Hikm.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 20 Listopada 2010, 11:32:56 »
Loczek- ale on już zdążył zdobyć skrzydła.
Zatem jedynym rozwiązaniem jest zbierać armię do 20-30 widmowych smoków i ruszyć na Hikm, a Izabelą uciekać przed czarodziejem, chyba że sprowokujesz go do zaatakowania twierdzy, bowiem tam mz większeszanse pokonania go.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

WildRider

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Biały Anioł

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 20 Listopada 2010, 13:06:39 »
Tylko jak mam zdobyć jeżeli po bitwie z czarodziejem północy który zaatakował Newpost mam obronić się przed tamtą armią? Koleś tam ma 5 tytanów itd. Moim Markalem mam wyzwanie trudne. A poza tym skąd mam wziąć te 20-30 widmowych skoro w miesiąc muszę zdobyć amulet nekromancji

@Edit

Z tytanami, itd. chodzi mi o to że jest 2 czarodziei. Jeden idzie z północy a drugi z południa...

SS mojej armii



SS armii drugiego czarodzieja




« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2010, 13:14:45 wysłane przez WildRider » IP: Zapisane


Jakiś problem? Pisz na gadu :)
Strony: [1] 2 3 4 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry