Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 13    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Logo Tawerny a właściwie jego brak... (Czytany 53781 razy)
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 07 Lutego 2008, 21:35:19 »
Co do pracy Oliwsen. Pomysł dobry tylko lepiej pokazać kufel "z profilu". Łapiecie o co chodzi. Ucho z prawej i wylewająca się pianka, ale bez przesady. Co do loga Martina. Ładnie wykonane, ale IMO nie pasuje do Tawerny. Uważam, że powinniśmy zrobić głosowanie co do typu loga.


IP: Zapisane
amba

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 07 Lutego 2008, 23:13:44 »
ja bym proponował:szyld na szyldzie tarcza na której t to miecz a nad szyldem 2 kufle piwa zderzające się


IP: Zapisane
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 07 Lutego 2008, 23:27:07 »
Martina propozycja mnie powala  :upadl: Jestem za tą opcją. Napis lekko poprawić i będzie gicior.


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : 08 Lutego 2008, 11:34:00 »
Propozycja Martina bardzo mi się podoba tylko zmienić kolor napisu i będzie super. Proponował bym jeszcze zamienić miejscami H z T albo zrobić jakiś fajny splot.

Co do propozycji różnego rodzaju szyldów o których niektórzy wspominają moim zdaniem pomysł przede wszystkim mało oryginalny i za bardzo pospolity logo tawerny ma się wyróżniać od wszystkiego innego a nie być kopią jakiś szyldów wiszących nad wejściami do knajpy :P Kolejny pomysł z kuflami także nie wydaje mi się odpowiedni ponieważ nasza strona nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek piwem.

Przypomniało mi się że w zanadrzu mamy jeszcze jedno logo, które kiedyś było logiem "Smoczego Bractwa" na naszym forum. Jego autorem jest Piter (kiedyś był jednym z adminów na naszej stronie). Logo wygląda całkiem oryginalnie można by je trochę przerobić i byłoby niczego sobie :)




« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2008, 11:38:52 wysłane przez jareQ » IP: Zapisane
Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : 08 Lutego 2008, 11:39:35 »
Co do tych log... Matrina jest naprawde super... trzeba tylko poprawić napis.
I jeszcze jedna uwaga: jak powiedział Luk - te smoki są chiński (albo coś takiego) wątpię żeby pasowały do klimatu tawerny takie smoki!



IP: Zapisane
Krzysiek 1

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261


to właśnie ja

Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 08 Lutego 2008, 11:53:50 »
mam pomysł co do smoków pasował by na przykład ten:

a wziąłem go z tąd:
http://nightfall.blox.pl/2007/04/Smoki-I.html#ListaKomentarzy



IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #81 : 08 Lutego 2008, 12:54:29 »
Ładnie, już pomijając ten orient wszechobecny, ale jedno nie daje mi spokoju, mianowicie czy gdy mówimy o logu, czyli nomen omen znaku marketingowym, to powinno być ono zrobione absolutnie od zera? W innym wypadku wchodzimy na grząski grunt praw autorskich możliwości wykorzystania materiałów, które wyżej przedstawiliście.

Nie zrozumcie mnie źle, jeśli jest to zrobione od zera to chylę czoła i przepraszam, ale na moje oko stopień wykończenia gryzie się z całym poziomem pracy, co skolei sugeruje, że są to prace wycięte skądśtam. O ile użytek własny lub w małym gronie jest jeszcze do przebolenia i niekoniecznie musi być zauważone, to logo z elementami czyjegoś autorstwa na stronie z 12k odsłon już się staje jazdą bez trzymanki i tak na prawdę cholera wie, czy coś w tym kierunku niemiłego, zwłaszcza dla nas, nie zrobi.

Tak mi się bynajmniej wydaje, jak się mylę w jednej albo w drugiej sprawie (albo i w obu) to mnie poprawcie.

I jeszcze jedno: sugerowałbym zostawić chińszczyznę w spokoju, wężowate smoki, ryż, Yin i Yang odstawić bo to naprawdę inna bajka.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 08 Lutego 2008, 13:05:05 »
heh. tu sie zgadzam. logo powinno być starannie przemyślane od zera. można narzucić profil z herosa5 albo innego. można coś do naszej nazwy wziąć albo do atmosfery panującej tu. proponuje by logiem zajęły sie osoby mające pojęcie o robieniu grafiki. luk olivsen jareQ Martin i kwapiszon, bo oni to umieją i dajmy im czas na prace. a nie męczmy już tego tematu. co nagle to po diable.


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : 08 Lutego 2008, 16:40:18 »
Moze ja się wypowiem. Moje logo powstało w nie więcej niż 15 minut i wcale nie powiedziałem, ze jest moje. Jasne jest że użyłem skinów które pochodą jakby nie patrzeć z gier, dokładnie z l2. Nawet nie myślałem, że może ono tu być zamieszczone a tylko chciałem zobaczyć "końcowy" efekt swojego pomysłu. Co prawda jestem od działów a nie od grafiki, ale pozwolę sobie jednak odpowiedzieć na powyższe zarzuty.

Cytuj
Ładnie, już pomijając ten orient wszechobecny, ale jedno nie daje mi spokoju, mianowicie czy gdy mówimy o logu, czyli nomen omen znaku marketingowym, to powinno być ono zrobione absolutnie od zera? W innym wypadku wchodzimy na grząski grunt praw autorskich możliwości wykorzystania materiałów, które wyżej przedstawiliście.

Pokaż mi stronę gdzie grafika jest robiona od zera. Przykład www.mmorpg.org.pl 70 tys odsłon cała grafika jest wycięta z rożnych tapet. Oficjalna strona h5 na gram w layu też używa fragment czyjejś tapety.
I kto tu mówi o jakimś wykorzystywaniu marketingowym? Jesteśmy prywatną fanowską stroną, która nie jest osobą prawą, nie rości sobie praw do grafik tam umieszczanych a tym bardziej nie wykorzystujemy niczego do celów.  marketingowych.


Cytuj
O ile użytek własny lub w małym gronie jest jeszcze do przebolenia i niekoniecznie musi być zauważone, to logo z elementami czyjegoś autorstwa na stronie z 12k odsłon już się staje jazdą bez trzymanki i tak na prawdę cholera wie, czy coś w tym kierunku niemiłego, zwłaszcza dla nas, nie zrobi.

 Równie dobrze mogą nas zaskarżyć, że używamy w layu ubisofskiego rycerza tudzież orka. Idźmy dalej, nowy lay zawiera jeszcze więcej różnorodnej grafiki i idąc tym tropem też można powiedzieć, że ktoś sie przyczepi do nas. Co więcej zamieszczamy screeny z gier i to też jest przywłaszczanie czyjejś pracy.

Co innego zrobienie paska pod menu tła strony, co innego zaawansowanego obrazka od zera.
Jeżeli jest na stronie osoba,która potrafi zrobić logo zaawansowane graficznie logo od zera na miarę nowego laya to proszę bardzo, czekam na efekty. Jak narazie żadna z propozycji nie pasuje mi pod kątem nowego wystroju strony.


Na koniec pozwolę sobie zacytować nowy zapis, który będzie w nowym theme
Cytuj
Grafiki i inne materiały pochodzące z gier Heroes of Might and Magic i innych są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych



« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2008, 17:17:11 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : 08 Lutego 2008, 17:33:08 »
Cytuj
Pokaż mi stronę gdzie grafika jest robiona od zera. Przykład www.mmorpg.org.pl 70 tys odsłon cała grafika jest wycięta z rożnych tapet. Oficjalna strona h5 na gram w layu też używa fragment czyjejś tapety.
I kto tu mówi o jakimś wykorzystywaniu marketingowym? Jesteśmy prywatną fanowską stroną, która nie jest osobą prawą, nie rości sobie praw do grafik tam umieszczanych a tym bardziej nie wykorzystujemy niczego do celów.  marketingowych.

Nie wiem, nie pytam się administratorów od kogo mają te grafiki. Jest różnica między "oficjalną tapetą" które wyrzuca wydawca, żeby zachęcić do zakupu gry, aby ludzie sobie na pulpity wrzucali, przerabiali itp. itd. a tarczą narysowaną np. przez kogoś na deviantarcie czy wrzucone na czyjegoś bloga- to że wyskoczyło w wyszukiwarce grafiki w google to nie znaczy, że jest niczyje.

Jednak logo jest używane do identyfikacji i przedstawienia siebie/serwisu i ciekawe jak byś się czuł, widząc w logu fanowskiej strony GW2 ramkę i tło z WoWa? A że nie czerpiemy korzyści z serwisu.... może się to zmienić w każdej chwili, nie znasz jutra i jeśli tak by się zdarzyło trzeba by zmienić choćby to nieszczęsne logo czy jeszcze coś innego co nie pochodzi z oficjalnych materiałów.

Cytuj
Równie dobrze mogą nas zaskarżyć, że używamy w layu ubisofskiego rycerza tudzież orka. Idźmy dalej, nowy lay zawiera jeszcze więcej różnorodnej grafiki i idąc tym tropem też można powiedzieć, że ktoś sie przyczepi do nas. Co więcej zamieszczamy screeny z gier i to też jest przywłaszczanie czyjejś pracy.

J/w różnica między pracami prywatnymi a rozrzuconych po necie przez developerów. Nie zmienia to faktu że używanie screenów z oficjalnych stron PO premierze jest drogą po najmniejszej linii oporu, ale to moje zdanie.

Cytuj
Jeżeli jest na stronie osoba,która potrafi zrobić logo zaawansowane graficznie logo od zera na miarę nowego laya to proszę bardzo, czekam na efekty.

No i widzisz jakie są efekty. Zwłaszcza, że nowego laya widziały z 3-4 osoby.


Po pierwsze, chcę po prostu zapobiec a nie leczyć. O ile to jest z l2 to pół biedy, pomijając wrażenie opisane wcześniej gw2-wow. Chodzi mi o to, że np. w przypadku tego smoka powyżej, który jest z jakiegoś bloga, po wrzuceniu go do nas tak chyłkiem chyłkiem, nie wiadomo czy autor przypadkiem nie wejdzie na stronę, i idę o zakład, pocieszony nie będzie.

A po wtóre, nic nikomu nie zarzucam, tylko mówię jak to wygląda i co z tego może wyniknąć. Już nawet nie chodzi o groźby sądami, kolegiami itp. ale samo poczucie smaku i uczciwości.


« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2008, 18:03:12 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : 08 Lutego 2008, 17:48:54 »
ja widziałem nowego laya. i proszę was nie kłóćcie sie


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : 09 Lutego 2008, 00:32:59 »
A że nie czerpiemy korzyści z serwisu.... może się to zmienić w każdej chwili, nie znasz jutra

Co jak co ale to nie zmieni się na pewno strona przeżyła 5 lat tak jak jeest i nie mam zamiaru nic zmieniać w tym kierunku. Była jest i będzie wyłącznie fanowska.

Materiały wykorzystane na stronie są wyłącznie materiałami z gry tak jak zacytował Martin "w celach informacyjnych" Ubisoft na pewno się nie przyczepi ponieważ jest to wyłącznie darmowa reklama gry a i taka strona jak ta służy pomocą wszystkim jej graczom czyli jakby nie patrzeć mają darmowy support więc jeśli Ubisoft miałby zabraniać takich praktyk z pewnością wbiliby sami sobie gwóźdź do trumny ;) Tak jest ze wszystkimi stronami poświęconymi grą nikt z producentów nigdy nie krzyczał i na pewno krzyczał nie będzie bo właśnie dzięki takim serwisom ich gry, które grupują fanów mają ogromną popularność.

Co do loga to jest to już jako taka marka serwisu więc myślę, że wykorzystanie cudzych prac po prostu nie wypada.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #87 : 09 Lutego 2008, 00:57:10 »
Cytuj
Co jak co ale to nie zmieni się na pewno strona przeżyła 5 lat tak jak jeest i nie mam zamiaru nic zmieniać w tym kierunku. Była jest i będzie wyłącznie fanowska.

Ale kiedyś zatargi z CDP były i gdyby nie ich autorytarne podejście do sprawy to kto wie ;) Poza tym los płata figle...

Tak jak powiedziałem, chodziło mi głównie o nieoficjalne materiały. Do oficjalnych od developerów czepiać się raczej nie będą choć chyba nie chodzi o to, żeby to tak wyglądało:



IP: Zapisane
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #88 : 09 Lutego 2008, 03:33:49 »
Pozwolę się wtrącić. Może takie coś:
http://img230.imageshack.us/img230/8897/naforumns3.png


Bez żadnego napisu, bo napisy u mnie kiepsko wychodzą.


IP: Zapisane
Kha-Beleth94

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : 09 Lutego 2008, 07:39:15 »
Bardzo ładne Oliwsen, takie jakie sobie wyobrażałem.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 13    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry