Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja Czwarta. (Czytany 20145 razy)
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« : 25 Października 2011, 17:57:38 »
Czy jest jakiś limit czasu w którym trzeba się zmieścić, żeby wykonać misje? Czy też mogę spokojnie zajmować się swoim sprawami bez obaw, że nagle demony zajmą stolicę?


IP: Zapisane
Dreadlockman

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Października 2011, 21:25:07 »
Witam, dołączam się do pytania oraz dodaje swoje własne skierowane do osób, które ów misję ukończyły: Jaka jest najlepsza taktyka na tej mapie? Od samego początku wrodzy bohaterowie są dla mnie na poziomie "bardzo wysokim", ciężko jest mi się rozwinąć ponieważ z ledwością odpieram kolejne fale ataków. Proszę o ewentualne porady, gdyż zakupiony przeze mnie poradnik służy mi tylko mapką :D Z góry dziękuję.


IP: Zapisane
Blessed shall be the one who live inna love, respect and dedication...
realag13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Października 2011, 23:16:38 »
limitu czasowego nie ma.

co do misji to trzeba jak najszybciej zając swój narożnik mapy i szykować się do ekspansji-albo najpierw podbić podziemia albo uderzyć na zachód.kolejność dowolna.ważne jest też by mieć ulepszony portal w baile ionga by odpierać ataki demonów z południa.później pójdzie z górki.


IP: Zapisane
Alexander I

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26 Października 2011, 12:24:58 »
w misji  trzeciej opłaca się znaleźć łzę ashy wtedy do misji czwartej od razu mamy dostęp do przywołania feniksów (dysk przechodzi). Podbijamy baile longa, potem oba forty i idziemy szybko po posiłki (lewy górny róg mapy)(w między czasie rozwijamy miasta),można od razu podbić najbliższe miasto demonów koło miejsca gdzie odebraliśmy posiłki od księstwa jelenia gdy broniącego bohatera nie będzie (u mnie podbijał fort), potem obronić i przejąć następne dwa forty dalej to tylko w przerwach między atakami podbijamy podziemia. Gdy podziemia są nasze podbijamy resztę miast demonów i idziemy zawalczyć z bossem


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26 Października 2011, 15:52:26 »
Łzę można też znaleźć przy trupie Jezebeth w czwartej misji  :).
Ja przeszedłem misję nieco inaczej: najpierw zająłem podziemia, a dopiero potem miasta na powierzchni. Idąc zgodnie ze wskazówkami zegara, tak, że na koniec przyłączyłem miasto w lewym górnym rogu. W sumie łatwa misja, ale trzeba się sporo przy niej napracować  :D. Walka z finałowym bossem to banał. Ten z kampanii Nekropolii też nie był trudny, ale sprawił mi więcej problemu.


IP: Zapisane
Alexander I

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26 Października 2011, 15:59:40 »
łzę można znaleźć tylko tak ale księżycowy dysk shantiri przeszedł mi z 3 misji i od początku misji mogłem przywoływać po 3 feniksy i na początku wszystkie walki bez strat a potem przywołanie feniksów wróg je zabijał ale potrafił się w ładnym rządku ustawić i kusznicy potrafili jednym strzałem rozwalić nawet 5 oddziałów.


IP: Zapisane
Dreadlockman

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26 Października 2011, 16:48:56 »
edit. zapewne im szybciej zaczniemy dzialac tym lepiej, tak? czy dobrym pomysłem byłoby przejecie armii z misji dodatkowe a następnie pozostawienie tego zamku własnemu losowi i zajęcie sie demonami na południu? czy z miejsca zlikwidowac oddzial znajdujący się na zachodzie?
gdzie jest teleport wejścia którym wchodzą demony i pojawiają w poblizu mojego miasta?


« Ostatnia zmiana: 26 Października 2011, 17:37:41 wysłane przez Dreadlockman » IP: Zapisane
Blessed shall be the one who live inna love, respect and dedication...
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 26 Października 2011, 19:26:09 »
1. Ja to miasto zająłem na koniec. Demony go nie atakowały więc nie musiałem się martwić, że je zajmą. Za wypełnienie tego questa zyskasz nieco wojska, ale utrata miasta nigdy nie jest dobrym pomysłem, wróg i tak ma dużo miast.

2. Teleport znajduje się na południe od Ciebie, ale początkowo nic z nim nie zrobisz, bo broni go demoniczna brama, która otworzy się dopiero jak zajmiesz kilka miast demonów.


IP: Zapisane
Dreadlockman

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 27 Października 2011, 19:17:20 »
udało mi sie;) zastosowalem taka taktyke: pierwsze miasto które napotykamy ominałem, swoje pierwsze kroki skirowałem do miasta questowego, mamy wystarczające wojsko żeby sie tam dostac, doszedłem w ciągu pierwszego tygodnia. nastepnie szybko po wykonaniu questa podbilem zamek demonów znajdujący sie na tej wysepce, po czym podporzadkowalem sobie ją całą. póxniej prowadziłęm ekspansje z tej wysepki zgodnie z przeciwnym ruchem wskazówek zegara, pierwsze miasta podbilem jako ostatnie;) przy czym w kazdym z miast znajdował sie teleport ten pierwszego stopnia, a tylko w miescie questowym wybudowalem drugiego stopnia. taktyka sprawdzila sie na niskim poziomie, nie wiem jakby to wygladało na standardzie, czy wysokim. Pozdrawiam:)


IP: Zapisane
Blessed shall be the one who live inna love, respect and dedication...
darksmith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03 Listopada 2011, 01:09:27 »
Przeszedłem misję na standardzie. Zacząłem od szybkiej rozbudowy miasta  - Antonem usuwałem przeciwników, a Lordem Siakimśtam zbierałem chrust - lord ma zbieractwo dzięki czemu podnosił więcej niż mój Anton, a to pozwalało na szybszy rozwój miasta i armii. Potem zająłem okoliczne forty, a gdy odparłem pierwszy najazd demonów wlazłem do podziemi. Zajmowanie ich zajęło mi mnóstwo czasu gdyż co rusz musiałem się cofać żeby odeprzeć atak to jednego, to drugiego demona na powierzchni. Pewnie szybciej by poszło gdybym część armii dał Lordowi, bo jeden z najeźdźców chodził z armią godną pożałowania (przynajmniej na początku), ale nie lubię dzielić wojsk więc tego nie zrobiłem i musiałem się męczyć. Po wielu zeżartych na powroty na powierzchnię nerwach udało mi się wreszcie pozbyć przeciwnika z podziemi i zająłem się ekspansją na powierzchni zaczynając od najazdu na zamki na południu (tylko dlatego, że stamtąd oni mnie najeżdżali). Kiedy trochę podniosłem wartości bojowe mojej armii zająłem się nawet Sveltaną, chociaż nie miało to żadnego wpływu na przebieg fabuły - gra traktowała ją jak zwykłego przeciwnika - a ja dzięki jej pokonaniu (bezstratnemu :P )miałem dodatkowe miasto. Po zajęciu wszystkiego co się dało pokonanie bossa było "pestką z masłem". :)


IP: Zapisane
"The spice must flow."
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 14 Listopada 2011, 22:08:09 »
A gdzie jest trup Jezabeth? Bo jak na razie zwiedzam sobie mapkę i odparłem pierwszy atak demonów i zająłem miasto obok mojego.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15 Listopada 2011, 10:00:35 »
O ile wiem żadnego trupa Jezebeth nie ma, przecie w dialogach występuje i wspomaga Antona w celu odbicia księżniczki Gwendolyn.


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 15 Listopada 2011, 13:18:37 »
:P
Jezebeth jest w podziemiach przy mieście Przystani. Najpierw musisz podbić dwa miasta kultystów demonów.


IP: Zapisane
Miya

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 15 Listopada 2011, 21:11:24 »
Witam się na forum i mam pytanie.
Otóż wyszłam bohaterem(Antonem) na spotkanie Sveltany, zostawiając całą armię drugiemu bohaterowi, bo przecież te demony zwariowały i atakują jak szalone.
No i dochodzę do Sveltany i nic nie mogę zrobić, ani porozmawiać, zaatakować nic kompletnie. Czy to jakiś bug(choć przeczytałam temat o bugach i nic takiego nie było), czy może trzeba poczekać? W międzyczasie demony odbiły jedno miasto, które trzeba uzdrowić, może dlatego tak się dzieje? Ja na razie działam na powierzchni, podziemia mam nie ruszone.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 15 Listopada 2011, 21:19:34 »
To taki bug. Sveltana jest oznaczona jako przeciwnik, nie da się z nią nic zrobić, jedynie pod koniec misji się pojawia. Zdobycie miasta przez demony nie ma na to żadnego wpływu.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry