Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
free Heroes 2 Android - problem z muzyką (Czytany 10624 razy)
Matisek

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« : 28 Marca 2013, 14:26:32 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post tutaj. :) Od razu przedstawię mój problem.

Otóż jakieś dwa tygodnie temu zainstalowałem sobie na moim LG GT540 z systemem Android 2.1 od Orange grę free Heroes 2, czyli port HoMM II. Wszystko działało cacy. Problemy zaczęły się jednak kilka dni temu. Zainstalowałem na telefonie system Android 2.3.5 SwiftDroid z Cyanogen Modem 7. Od tamtego czasu w grze, bez względu na to jak ustawię plik konfiguracyjny pod kątem muzyki, mam tylko odgłosy chodzenia, zbierania skarbów itd. ale nie ma muzyki jako takiej. Podobny problem miałem na Nokii E51 z Symbianem (dokładnie S60v3), ale tam najpierw wystarczyło ustawić bodajże sound = off i music = ext, a potem pomogła reinstalacja fHeroes2. Natomiast na LG próbuję ściągać grę w różnych wersjach, z różnych źródeł, ściągam różne pliki wymagane do uruchomienia gry a mimo to wciąż nie ma muzyki. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy, istnieją trzy rozwiązania:

1) Ktoś pomoże mi to naprawić
2) Ktoś podrzuci pliki muzyki z HoMM II w formacie .ogg abym je wrzucił i ustawił w pliku konfiguracyjnym
3) Gram bez muzyki (ale wtedy brakuje 50% klimatu  :))

Proszę o pomoc, bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam!


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28 Marca 2013, 17:44:00 »
ja sie dołączam do 2 wniosku, ja mam zainstalowanego H2 ale te z nie mam muzyki w ogóle ;p

więc jesli ktos ma to byłbym bardzo zadowolony.

Co do samego problemu nie moge zaradzic wiele ale widzisz ze sciągniecie nowego systemu jest temu winne prawdopodobnie  moze cos niekompatybilnego tam jest ;?


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Matisek

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Marca 2013, 17:46:35 »
Też o tym myślałem, ale wolałbym najpierw spróbować mniej drastycznych metod niż instalacja innego romu z systemem. :)


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28 Marca 2013, 17:48:31 »
właśnie najlepszy byłby ten z tym plikiem muzycznym tła, którego oboje nie mamy. rozwiązało by to oba nasze problemy, w sumie czemu mamy czekac ?  Poszukam po sieci może gdzieś znajdę


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Matisek

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28 Marca 2013, 17:49:53 »
Szukałem programu do wypakowania plików z muzyką z formatu .agg, ale wypakowało mi na oko kilkaset plików i nie wiem o co z nimi chodzi (co jest właściwą muzyką itd.). Muzykę z mp3 konwertowałem do ogg ale jakość tragiczna - więcej było szumów i trzasków niż muzyki (dosłownie).

EDIT: Dzisiaj (tj. 29/03/2012) zainstalowałem Androida 2.3.7 i dalej nie mam muzyki.

Wiadomość doklejona: [time]29 Marzec 2013, 12:12:19[/time]
PROBLEM ROZWIĄZANY

Ściągnąłem Timidity dla fHeroes 2 - niestety nie umiem go ponownie znaleźć więc nie mam linku,  :-/ ale muzyka działa. Okazało się że to dołączone do plików które miałem wcześniej działało na Androidzie 2.1 ale na późniejszych już nie. Myślę że temat do zamknięcia.


« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2013, 12:12:43 wysłane przez Matisek » IP: Zapisane
Matisek

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30 Marca 2013, 20:30:01 »
Tutaj tylko link do timidity.zip, może komuś się przyda.

http://sourceforge.net/projects/libsdl-android/files/timidity.zip/download


IP: Zapisane
Sarcia1994

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Grudnia 2018, 00:15:27 »
Witam.  Jak zrobić żeby gra miała polski język ( chodzi mi po kolei co zrobić przy instalacji )


IP: Zapisane
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28 Grudnia 2018, 23:52:06 »
Jest to trochę skomplikowane.
Wchodzisz po kolei w foldery:
android
data
fheroes2
files

Tam masz: fheroes2.cfg

Otwierasz to edytorem tekstu ktory mozna pobrac. I zmieniasz language = pl
Masz po polsku.
Polecam fheroes2 t-800 jest bardziej rozbudowany niz ten pierwszy. Tam mozesz nawet ustawiac dochod z zamku czy statystki jednostek! Pliki stats. Ustawia sie tez w
fheroes2.cfg alt resource = on i w files stats zmieniasz sobie jak chcesz.
Duzo mozna tu ustawic!



IP: Zapisane
Sarcia1994

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30 Grudnia 2018, 01:44:55 »
O takie coś mam i nawet jak daje przy instalacji żeby było polskie to i tak nie wchodzi


IP: Zapisane
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02 Stycznia 2019, 18:45:02 »
Czy ty czasem nie patrzysz na menu? To sa obrazki i one sa po angielsku! Polonizacja to tylko tekst! Menu mozna zrobic po polsku ale w wersji T 800. Musisz poszukac i zrobic sobie po polsku podmieniajac te po angielsku.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry