Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa mafia- Edycja Współczesnych Włoch (Czytany 63585 razy)
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : 04 Czerwca 2012, 20:04:22 »
Właściwie to dzisiejszy mord niewiele nam będzie mówił zapewne. Mamy dwóch podejrzanych i to się raczej nie zmieni. Kolejny lincz natomiast albo dana nam wygraną, albo też da nam pewność wygranej w kolejnym linczu.

PS. Nie ma nowego harmonogramu. Rozumiem, że nadal gramy 2lincze-1mord? No i czy godziny się zmieniają?


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : 04 Czerwca 2012, 20:30:51 »
Dokładnie to co powiedział Niedziel.
Bez spinki, po zwycięstwo  8)
Swojego "faworyta" ujawnię po mordzie.


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Nebirios7

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Zwycięstwo albo Śmierć

Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : 04 Czerwca 2012, 21:46:59 »
Przez kilka najbliższych dni mogę mieć problem z internetem i dlatego może mnie nie być w godzinach wieczornych i w weekendy (zwłaszcza ten weekend czyli czwartek, piątek, sobota...). Postaram się jednak pisać z telefonu w godzinach szkolnych.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : 05 Czerwca 2012, 20:10:16 »
Jam jest mohoroczny wujek john, inaczej zwany ojcem chrzestnym w tej edycji. No cóż, obecna edycja pomimo poświęcenia niektórych (przede wszystkim Cahan) się nie układa, do tego zainteresowanie znów jest znikome, więc czas to kończyć. Po pierwsze zacznę od tego, że strasznie utrudniał mi grę fakt, że nikt nie chciał pisać historyjek i przez podejrzenia leciały z nawet najbardziej nie wskazujących na nic postów na sb, przez co od początku znalazłem się w kręgu podejrzanych i wkrótce także Zimny (Andre miał farta przez długi czas). Dużo tu namieszał chcąc nie chcąc Hadrian, no ale już go nie zamierzam linczować czy coś, tyle tylko jednak trzeba przyznać, iż spadły wówczas podejrzenia zaciągnięte z informacji zdobytych nie fair play przez co lawirowaliśmy wśród podejrzanych do końca edycji. Co prawda pozycja nie była stracona, gdyby nie dołożyło się jeszcze parę czynników. Przede wszystkim, Niedzieli mogę pogratulować bo mnie zagiął swoją otwartością i dwa razy szczęśliwie trafił w nasz cel. Kompletna klapa była przy drugim mordzie, który był kluczowy. Wówczas bowiem kapłan żył i dalej mieliśmy ręce związane, a dodatkowo jasne było już wcześniej, że będą linczować Zimnego a bez niego już szanse na wygraną będą mierne. Właśnie dlatego chciałem utłuc jednego z głównych przeciwników by namieszać i popsuć wam szyki. Podczas linczu wpadłem w pułapkę pięczętującą mój los. No cóż dałem się nabrać jak dziecko będąc w desperacji i po raz kolejny przed linczem byłem jedynym aktywnym mafiozą i musiałem coś kombinować. Złapałem się opcji, że Pawek mówił iż będzie głosował przeciw Niedzieli. To była okazja. Wówczas nawet miejscowi mieliby problemy, bo nawet jakby cała reszta zagłosowała to byłby remis, co w rezultacie oznaczałoby wygraną moją. Kapłan by wpadł do trumny a my mielibyśmy wolną rękę, do tego zapanowałoby zamieszanie. Ja zaś przestałbym sie bawić i mordowałbym jednego po drugim i tak otwarcie jak Niedziela wystąpił, że jest kapłanem tak ja bym występował ze swoją mafią, a wy w sumie nie moglibyście dużo zrobić, bo by było was za mało. No ale cóż dałem się nabrać na podpuchę bo wiedziałem, że niezwykle ciężko będzie wygrać walcząc przeciw wam we dwóch, do tego podejrzewaliście nas od jakiegoś czasu, a ja dłużej nie mogłem zgrywać ogłupionego przez mafię. Rzecz jasna poza tą wpadką reszta mafii spisywała sie bardzo dobrze, podpowiadając i szczęśliwie wówczas nie było tak ciężkiej sytuacji, gdy zmieniałem plan tuż przed linczem. W związku z tym chciałbym im podziękować za grę jak i wam, no cóż liczyłem, iż was ogram ale się przeliczyłem. No także tego, gratulacje i żegnam.


« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2012, 20:18:13 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : 05 Czerwca 2012, 20:26:41 »
Czas na zokończenie tej edycji forumowej mafii.
WYGRYWA MIASTO

Oto link do forum mafii http://apistogrammaworld1.xup.pl/

PODSUMOWANIE:
Edycja ta była dosyć ciężka- przede wszystkim przez niewielkie zainteresowanie i aktywność graczy (brak historyjek, etc.) oraz zapędy szpiegowskie niektórych. To ostatnie wnerwiało mafię i mnie, bo takie zgrywki nie są fair play i psują zabawę. To głównie dzięki nim miasto tak łatwo rozgryzło mafię. Niech będzie to przykład dla kolejnych edycji, że takie zadania jedynie niszczą radość z gry.
Inną uwagą jest, by prośby o zmiany w harmonogramie pisać od razu, pozwoli to na przyszłość uniknąć wielu nieprzyjemnośći.
Niedziela- wielkie gratulacje, zostałeś kapłanem stulecia, a dodatkowo wspaniałym, aktywnym graczem. Wielkie dzięki też za pomoc w organizacji edycji, a zwłaszcza forum mafii
Mafia (Reuel, Freezon, andre94nt)- było wam ciężko panowie, aczkolwiek dzielnie dawaliście radę. Z aktywnością u was było różnie- jedni super, inni gorzej. Wygralibyście zapewne gdybyście zabili wtedy Freezona...
Pawek- te historyjki były piękne i poprawiły klimat edycji- dziękuję  :)
serafin- byłeś świetnym detektywem, twoje domysły były jak najbardziej słuszne
Agrael9996- w pewnym momencie pomogłeś mi rozruszać tą edycję, za co jestem ci bardzo wdzięczna  ;D
Fenir, Raelag1973- byliście aktywni i pomagaliście pchać tą edycję, chwała wam za to :D
[DD]Revold- potrafisz pisać świetne podsumowujące posty

Dziękuję wam wszytkim za grę, ale mylą się ci, którzy myślą, że to już koniec. Teraz głosujcie do jutra, do 20.00 na najlepszego gracza, który poprowadzi następną edycję


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : 05 Czerwca 2012, 20:46:56 »
Złapałem się opcji, że Pawek mówił iż będzie głosował przeciw Niedzieli. To była okazja. Wówczas nawet miejscowi mieliby problemy, bo nawet jakby cała reszta zagłosowała to byłby remis, co w rezultacie oznaczałoby wygraną moją.
Jednak moja prowokacja zadziałała! Ju hu! :yahoo: Dałeś się niestety trochę podpuścić z tym blefem, ale jak to się mówi "tonący brzytwy się chwyta".
Pawek- te historyjki były piękne i poprawiły klimat edycji- dziękuję  :)
Dziękuję za komplement. ;)

Tak co do tej edycji - niestety, to prawda, było ciężko, ludzie (w tym ja) nie dotrzymywali terminów. Na swoją obronę mam to, że zakupiłem sobie Clash of Heroes i strasznie mnie ta gra wciągnęła (naprawdę polecam). W głosowaniu wybiorę Niedzielę - bardzo dobrze wyczuwał nastroje w mafii, dzięki czemu mnie obronił, poza tym, nakierowywał miasto na słuszny trop.

PS. Dziekuję za uznanie mnie za czlonka "Świętej Trójcy". :lol: To naprawdę dla mnie duży awans społeczny po jakże nieudanej serii poprzedniej.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : 05 Czerwca 2012, 20:54:10 »
Złapałem się opcji, że Pawek mówił iż będzie głosował przeciw Niedzieli. To była okazja. Wówczas nawet miejscowi mieliby problemy, bo nawet jakby cała reszta zagłosowała to byłby remis, co w rezultacie oznaczałoby wygraną moją.
Jednak moja prowokacja zadziałała! Ju hu! :yahoo: Dałeś się niestety trochę podpuścić z tym blefem, ale jak to się mówi "tonący brzytwy się chwyta".

PS. Dziekuję za uznanie mnie za czlonka "Świętej Trójcy". :lol: To naprawdę dla mnie duży awans społeczny po jakże nieudanej serii poprzedniej.
Fakt, że postawiłem wszystko na jedną kartę. Hmm w sumie lepiej było być ostrożnym do końca no ale raz na wozie, raz pod wozem ;)

Co do tego tekstu to też mam teraz zlewę ;D

Co do głosowania to opcja jest oczywista, bo w sumie to Niedziela przechylił szalę zwycięstwa na stronę miejscowych.


IP: Zapisane
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : 05 Czerwca 2012, 21:00:44 »
Zagłosuję na Niedzielę. Świetnie bronił przed mordami i to dzięki niemu wygraliśmy. Trochę szkoda, że gra nie była bardziej emocjonująca...


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : 05 Czerwca 2012, 21:15:32 »
Ja stawiam na Niedzielę, dlaczego chyba pisać nie trzeba. Nie będę powtarzać słowa innych.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : 05 Czerwca 2012, 21:20:05 »
Cóż, trzeba w końcu wybrać jakiegoś MG... Dobra, swój głos oddaje na Niedziele, ponieważ on ma największe doświadczenie w prowadzeniu Forumowej Mafii.


IP: Zapisane
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : 05 Czerwca 2012, 21:27:33 »
Można powiedzieć że wyłapanie Freezona odbyło się dzięki:
-Niedzieli
-Revoldovi
-Pawkowi i mnie
Napisałem do nich i kilku osób kim byłem. Można powiedzieć że całą wygraną przypisujemy Niedzieli.
A oto kopie moich wiadomości z wyżej wymienioną trójką:
(Wiadomości daje kolejnościowo, czyli daty)
Niedziela:
"Słuchaj jest taka sprawa. Ty jesteś kapłan, tak? Bo ja jestem detektywem i sprawdziłem wcześniej Reuela. Wyszło mi ze jest niewinny, co może oznaczać że albo jest na 100% niewinny albo jest OC. Aha, Freezon jest na 100% w mafii."
"Czyli tak. Znamy na pewno jednego mafiozę, czyli Freezona. Co do Reula to nic nie wiadomo... Cóż, to i tak całkiem przydatne informacje.
No to plan na jutro to wyeliminowanie Freezona. Ty masz jeszcze swoje sprawdzenie. Trzeba by sprawdzić albo Raelaga, albo andre. Musimy to przemyśleć wspólnie."
"Myślę że sprawdzę Raelaga. Co do andre to nie jestem pewien chociaż pod przykrywką braku czasu może kryć się OC."
"Intrygujące dość... Może andre jest w mafii?
Pawek:
"Nie chcę w ten sposób oskarżyć Niedzielę - liczę na to, że w jakiś sposób uda mi się wywołać wilka z lasu i sprowokować kilku graczy w celu upewninia się, że są w mafii (chodzi tu o m. in. Freezona). Równie dobrze mogę wszystko skiepścić i zwalić wszystkie oskarżenia na mnie, no, ale raz się żyje. " - Pawka wiadomość
"Powiem ci tak: Reuel jest albo OC albo jest 100% niewinny a Freezon jest złym, skąd to wiem? Jestem deciem. Tylko nie mów tego wszystkim,ok?"
"Będę milczał. W sumie to i tak większość zagłosuje na Freezona."

Revold:
"Tylko nie marnuj sprawdzenia na niego.
Lepiej wybierz Nebiriosa."

Niedziel:
"Dobra, plan jest taki (omówiłem go dokładnie z [DD]Revoldem) :
Mamy więc jednego mafiozę. Pozostało dwóch. Na pewno ktoś z duetu:
Raelag1973-Reuel jest Ojcem Chrzestnym. Został więc jeszcze jeden. Nie licząc mnie, Ciebie, Revolda i Pawka (jego usprawiedliwienie podałem gdy ujawniłem się jako kapłan) zostało nam dwóch graczy: andre94nt i Nebirios7.

Od jutra zaczynamy z Revoldem wielką nagonkę na andre. Prosiłbym abyś Ty tymczasem sprawdził Nebiriosa. Wiem, że to zaskakująca decyzja, ale tak będzie najlepiej. Bo trudno będzie nam przekonać innych do głosu na Nebiriosa nie podpierając się o sprawdzenie detektywa (jeżeli Andre okazałby się niewinny) Gdy już otrzymasz wiadomość od MG co do Nebiriosa, to wtedy ujawnisz się w temacie.

Co zyskamy dzięki Twojemu ujawnieniu się? Dwie rzeczy:
-Jako detektyw łatwo przekonasz innych na kogo mają głosować (jeżeli Nebirios będzie winny to na Nebiriosa, jeżeli niewinny to na andre)
-Po tym linczu mafia będzie miała swój mord. Być może mafiozi wpadną w pułapkę i to Ciebie będą chcieli zabić. Dlatego też za Ciebie się pomodlę.

Co Ty na to?"

"Można spróbować. A więc mam zrobić tak:
1.Sprawdzić Nebirosa
2.Napisać do was o tym czy jest winny czy nie
3.Jeśli winny to ujawnić się, tak?"

Revold:
"serafinie... Musisz Nam pomóc.
Sprawdź Nebiriosa, a miasto wygra.
Gwarantuję Ci to  8)"

Niedziel:
"1. Tak
2. Tak
3. Nad muszę jeszcze pomyśleć. Pogadam o tym z Revoldem. A Ty co o tym sądzisz?" - To są jakby co odp. na moje pytania

"Nebiros jest niewinny. To jak ujawniać się?"
"Zaraz dam Ci znać  ;)"

"To poczekaj lepiej z tym ujawnieniem się do jutra. Godzina raczej będzie obojętna. Byle nie było to zbyt późno, bo nie każdy zdąży przeczytać  ;)"

"Linczujemy andre94nt.

A co do pisania, to coś w tym stylu:

Ujawnił się kapłan, więc i na mnie przyszedł czas. Jestem detektywem. Uznałem, że to odpowiednia pora na ujawnienie się. Nie będę owijał w bawełnę i napiszę kogo sprawdziłem:
Freezon-winny
Raelag1974-niewinny
Reuel-niewinny
Nebirios7-niewinny
Na tej podstawie można sądzić, że zapewne andre94nt jest w mafii. Bo tak, ja jestem detektywem, Niedziela jest księdzem, [DD]Revold pisze bardzo mądre posty i oskarżał między innymi Freezona, Pawek też nie bo w drugim mordzie mafia chciała Go zabić. Zostaje więc i tak mocno już podejrzany andre.
Więc ktoś z trójki: Nebirios7,Reuel,Raelag1974 musi być Ojcem Chrzestnym. Myślę, że patrząc po głosowaniach to Nebirios7 jest niewinny.


Myślę, że taka wiadomość wystarczy." To tyle kilka wiadomości było można by powiedzieć bez sensownych. Głos oddam na Niedzielę ponieważ to on mnie przekonał i pomógł mi w ujawnieniu się. Powiem tak: NIEDZIELA JESTEŚ ZAJE....!


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : 05 Czerwca 2012, 22:31:42 »
Ja głosuje na niedziele jako mg, ale chciałbym co NAJMNIEJ 2 tygodnie przerwy.


IP: Zapisane
Nebirios7

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Zwycięstwo albo Śmierć

Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : 06 Czerwca 2012, 08:48:04 »
Ja głosuję na Niedzielę, i chciałbym żeby zacząć grać od razu.


IP: Zapisane
Bleku
(Heroesiak)

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102

Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : 06 Czerwca 2012, 17:05:02 »
Też jestem za Niedzielą. Posunięcia wszystkich graczy były mistrzowskie.

Co do Reuel`a, to od początku postać bibliotekarza była dla mnie bardzo podejrzana. Próbowałem w testamencie przedstawić moje domysły, ale nie wiem czy ktokolwiek zwrócił na nie uwagę.

Gratuluję zwycięstwa oraz dziękuję za grę


IP: Zapisane
"And the world peace"
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : 06 Czerwca 2012, 20:07:47 »
A więc jednak Reuel.
Cóż, mój mafijny instynkt jeszcze nie jest taki zły  8)
Po pierwsze z góry dziękuję za niezabicie mnie jako pierwszego  ^_^
Czas na parę gorzkich słów prawdy od weterana FM, jednak najpierw wielkie podziękowania dla Cahan za zorganizowanie tej edycji. Thx a lot!!!
Mafię nie trudno było złapać. Prawdę powiedziawszy, można było ją wyniuchać po samych linczach, co nie powinno się wydarzyć. Już nie wspomnę o feralnym mordzie na Niedzieli. Tak, czy siak, grało się fajnie, bez większych spin, kontrola sytuacji. Serafina wyczułem już po paru pierwszych postach, kiedy dawał aluzje (być może podświadomie) co do bycia detem. Błąd z mojej strony, że wcześniej nie zauważyłem tej akcji z Niedzielą, jednak usprawiedliwiam się tym, że zazwyczaj nie czytam historyjek, więc również ta nie wpadła mi w oko  ;)
Teraz jeszcze parę słów na temat mechaniki gry, a konkretniej sprawdzeń deta. Było ich zbyt dużo. Sprawdzenia deta powinny być równorzędne do mordów mafii (tzn. w stosunku 1:1), to jest stary, sprawdzony schemat i nie ma co od niego odbiegać. Teraz wynikło coś takiego, że w zaawansowanej fazie gry det miał sprawdzone 1/3 pełnego składu ludzi, w tym z niesprawdzonych osób było już wiele trupów. Za bardzo ułatwia to grę miastowym, jak widać. Co do terminu kolejnej edycji, to dla mnie bez znaczenia, choć generalnie gra się z odstępem; co najmniej miesięcznym.
A propos MVP... No cóż, to raczej oczywiste, że Niedziel. Mafia grała słabo, z miastowych nikt się nie wybijał... Det sprawdzał dość mądrze, jednak mimo wszystko kapłan spisał się na medal  :)
Taka ilość udanych modlitw (niezależnie czy przez błędy mafii, czy nie) zasługuje na bycie wyróżnionym. Dlatego mój głos idzie do Niedziela. Szacuneczek, stary  8)
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za grę i powodzenia w kolejnej edycji!


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry