Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Komputer się tnie (Czytany 2298 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« : 05 Października 2013, 13:40:45 »
Miśki mam problem.

Otóż zacznę od tego z czym nie mam problemu. Nazwa tematu może być mylna, ponieważ pierwsza myśl jaka się nasuwa toto, że mój komputer dołączył do znanej skądinąd subkultury EMO i zaczął się regularnie ciąć w rytm jakichś dziwnych piosenek.

Z tym nie ma problemu, mój komputer jest porządny Polak i katolik, na tapecie ma nawet jakiegoś aniołka, ale...

...ostatnimi czasy zaczęło mu coś odwalać. Wiem, że opisywanie problemu z kompem przez internet jest jak telefoniczna konsultacja z lekarzem na zasadzie: ,,coś mię boli w klatce piersiowej, panie doktorze co powinienem brać?", ale myślę, że warto spróbować.

Otóż raz na jakiś czas (przy starcie zawsze, a potem nieregularnie przy normalnym użytkowaniu, jednakże nie w trakcie grania w gry czy oglądania filmów) zaczyna coś mu ,,cykać"; dosłownie - słychać w bebechach jakieś pstryknięcia, cyknięcia i wtedy komputer jest poza moją kontrolą. Nie mogę nic kliknąć, kursor się zawiesza, trzeba spokojnie odczekać jakąś minutę i wtedy się odblokowuje.

Wtedy też świeci sie diodka: H.D.D. (tj. mruga) i w ogóle mam Meksyk w tym komputerze. Nie jest to jakieś wielkie utrapienie, bo tak to poczciwy Piecyk spisuje się bardzo dobrze, lecz na dłuższą metę jest to irytujące.

Ma ktoś pomysł na to, co się może dziać z tym złomkiem?


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05 Października 2013, 13:45:26 »
Sądzę, że jedynym wyjaśnieniem tutaj jest to, że coś z twoim komputerem jest nie tak.




IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05 Października 2013, 13:48:13 »
Witaj.
Cykanie powiadasz? Otwórz blachę od lewej strony bodajże gdzie masz dostęp do dysku,procka, graficznej i obczaj dokładniej bo według mnie powoli zaczyna Ci się dysk niszczyć(tj. taki rysik wewnątrz dysku źle pracuje) co spowoduje że dysk zaliczy zgon. Miałem coś podobnego z moim dyskiem i nie zdążyłem zabezpieczyć danych.

Ratunkiem może być użycie programu HDD Regenerator który działa od strony Windy gdy się uruchamia i wtedy program może zacząć pracę tj. skanowanie każdej partycji, naprawianie bad sectorów i w ostateczności wyizolowanie nie do uratowania sekcji.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05 Października 2013, 14:24:38 »
Sądzę, że jedynym wyjaśnieniem tutaj jest to, że coś z twoim komputerem jest nie tak.

Dzięki Sylu, chyba miałeś rację.

Temat do zamknięcia ^_^


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry