Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja IV (Czytany 7843 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:11:31 »


 Cele:

    * Wyjdź naprzeciw armii Alarona
    * Zdobądź Brightwood
    * Awansuj Gildię Magów w Brightwood
    * Izabela musi przeżyć

Cele poboczne:

    * Odwiedź jasnowidza - Ślepego Brata
    * Znajdź Buty Lewitacji

Zatem, jak wcześniej napisałem, witamy w czwartej misji. Zdobędziesz w niej Umiejętności, jak posługiwać się magią. To wydaje się najistotniejsze w tej misji. Poza tym, poznasz dwie nowe jednostki – Kapłana i Anioła. Zejdziemy do podziemia oraz będziemy mięli już trudniejsze potyczki z neutralnymi jednostkami, wymagające większego myślenia i ćwiczące naszą taktykę.

Zaczynasz na południowym wschodzie (1). Musisz dość do Brightwood (2), zatem czeka nas długa i ciężka droga. Kierujemy się na północ. Po drodze polecam walczyć z każdym – chyba że będzie chciał uciec – oraz przyłączać do siebie każdą możliwą jednostkę. Jednostki Przystani nie będą już takie skłonne do dołączenia do nas, więc musimy się obejść bez dodatkowego wsparcia. Gdy dojdziemy do miejsca, gdy na trakcie spotkamy Sukkubusy (5) należy odbić z głównej drogi w prawo i kierować się boczną drogą gdyż mimo że jest nieco dłuższa, jest zdecydowanie łatwiejsza. Po drodze spotkamy fort na wzgórzu, gdzie pomocnym będzie ulepszyć nasze wojsko. Kopalnie, które mijamy można zająć. To tylko nam pomoże w szybszym zakończeniu tej misji. Gdy już zdobędziemy miasto, należy je rozbudować. Osobiście polecam przejąć okoliczne kopalnie a następnie Izabelą schować się w zamku i klikać cały czas na klepsydrę, a w między czasie rozbudowywać zamek. Musimy zbudować Wieże Maga na 3 poziom. Gdy zbierzemy armię, trzeba się udać w okolice mostu – na zachód od zamku. Dowiemy się iż jest on zniszczony i musimy odnaleźć wieszcza (4), który każe nam znaleźć buty lewitacji które znajdują się pod ziemią. W tym celu należy udać się nieco na południe od chatki mędrca. Pokonać kostuchy i zejść na dół. Buty i krypta znajdują się w podświetlonym na mini-mapie terenie. Trzeba pokonać strażników i wziąć buty. Gdy na naszych nogach będą wygodne buciki, można wyjść na powierzchnię i udać się na spotkanie z elfami (3)… ale czy na pewno spotkanie Izabeli i Findana dojdzie do skutku….


« Ostatnia zmiana: 07 Września 2009, 20:17:42 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20 Grudnia 2009, 22:01:22 »
Jakby ktoś nie wiedział, to na tej mapie jest ukryty easter-egg. Radzę dobrze przeszukać mapę.


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12 Sierpnia 2010, 14:18:08 »
Hmm... Mam takie pytanie - czy easter egg'i mogą znikać? :) jak grałem tą misję rok temu, przechodzę przez rzekę, już się cieszę na widok tego czo... tego jajka, a tu... ^_^ - nic... więc moje pytanie brzmi - czy zniknięcia niespodzianki ma związek z patchami? :) wtedy bodajże miałem wersję 1.6...a teraz się pytam bo znów zacząłem robić kampanię... :P


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12 Sierpnia 2010, 18:19:02 »
Aby odłonić Easter Egg na tej mapie musisz znaleźć kartografa, czyli nie wystarczy przejść przez most, może tym razem nie zrobiłeś tego.


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13 Sierpnia 2010, 07:05:42 »
Eh... :) Pomyliłem się - rok temu przeszedłem przez rzekę, znalazłem kartografa, i o dziwo jaja nie było... ^_^ wczoraj przechodzę, no i o dziwo niespodzianka jest... :P nie wiem, co o tym myśleć... wtedy podstawkę miałem tak samo spatchowaną... :) i mi tu nie gadać ,,Może za słabo szukałeś..." bo przez 5 minut operowałem tą kamerą jak szalony... :P


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
jakiziomek4

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01 Maja 2011, 17:44:54 »
Witam , mam takie pytanie ; mam herosa podstawkę od 6 lat i po raz trzeci przechodzę tą kampanię . Znalazłem BUTY LEWITACJI i gdy pokonalem drzewce znalazlem przejscie  w obszar do ktorego nie ma dojscia i tam kartograf ... kupilem mape za 20 , 000 tys i sobie dla jaj patrze po calej mapie i tu nagle ... CZOŁG na południowym - zachodzie w obszarze gdzie nawet sie z butami sie  nie dojdzie jest CZOŁG czy ktoś wyjaśni ten fenomen w grze ?


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Maja 2011, 17:51:00 »
Jest to jeden z Easter Eggów twórców, można ich wiele znaleźć w grze począwszy od podstawki po Dzikie Hordy.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry