Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Znajdowanie drogi a przywódca drużyny (Czytany 2843 razy)
Luis Garcia

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 25 Września 2012, 10:26:11 »
Witam, na początek obrazek z mojej kampanii H4:



Od początku misji w drużynie miałem jednego bohatera: Emilię. Gdy ta osiągnęła max level w tym scenariuszu, postanowiłem podexpić Gruma. Gdy zrównał się on poziomem z Emilią został, nie wiem jak to określić, przywódcą drużyny? Chodzi mi o to, że to jego postać figuruje obok listy miast i to nim kierujemy na mapie. Dlaczego lider się zmienił? Czy płeć piękna musi ustępować tej brzydszej? ;p
A tak na serio, to od czego to zależy? Jeśli przykładowo Emilia miałaby skill Zwiad oraz Znajdowanie drogi na jakimś wysokim poziomie, a nie byłaby tym przywódcą, to te wszystkie bonusy do ruchu na mapie nie działałyby?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Września 2012, 15:05:32 »
To jedynie zależy od tego, kto będzie na "pierwszym" miejscu - tzn. kto jest na górnym rzędzie - a jeśli jest kilku bohaterów na pierwszym rzędzie, to "przywódcą" grupy jest ten, który jest najbardziej na lewo (czyli właśnie w miejscu Gruma). Podobnie w przypadku dolnego rzędu - gdybyś np. ustawił Gruma na miejscu niziołków, wtedy Emilia miałaby przywództwo. Sprawa ta jest tylko w przypadku, kiedy jest kilku bohaterów o tej samej poziomie - jeśli mają różny, to ten o najwyższym decyduje.
To jednak nie ma większego znaczenia - poza efektem wizualnym po prostu zbierane artefakty będą wpierw wędrowały do Gruma zamiast do Emilii. Jeśli więc chcesz żeby Emilia była przywódczynią to np. daj ją na miejsce Gruma, Gruma przesuń na miejsce krasnoludów, krasnoludy na miejsce tytanów, tynanów na miejsce dżinnów i a dżinny ustaw na miejscu zajmowanym przez Emilię. Ja tak zrobiłem jak rozgrywałem tę misję jeszcze pare dni temu :P (obecnie jestem na ostatniej).


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Luis Garcia

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Września 2012, 15:30:05 »
Dzięki za wyjaśnienie. A jak się sprawa ma ze wspomnianym przeze mnie Znajdowaniem drogi? Jeśli dany hero ma ten skill, a nie jest przywódcą, to ta umiejętność działa, czy nie? Pytam, bo chciałbym uniknąć ustawiania Emilii w 1. rzędzie.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry