Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kampania Świątyni (Czytany 48833 razy)
Imrik

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 27 Października 2011, 19:53:49 »
Obawiam się, że nie masz innego wyjścia. To co opisałeś to są błędy mapy. Jedynie ponowny restart mapy może pomóc. Albo czekać na patche.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 27 Października 2011, 21:09:27 »
A jesteś pewny, że nie masz jakiegoś orka czy nieumarłego w armii? Bo bohaterowie Świątyni mogą chodzić TYLKO gdy każda jednostka ma zdolność "Wodnolądowa", a tę zdolność mają tylko wojska Świątyni i - o ile się nie mylę - Żywiołaki Wody.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 28 Października 2011, 17:12:20 »
A jesteś pewny, że nie masz jakiegoś orka czy nieumarłego w armii? Bo bohaterowie Świątyni mogą chodzić TYLKO gdy każda jednostka ma zdolność "Wodnolądowa", a tę zdolność mają tylko wojska Świątyni i - o ile się nie mylę - Żywiołaki Wody.
I syreny. A poza tym, rada na 3 misję, która może się wydawać oczywista - kiedy masz walczyć z jakimś potwornie silnym bohaterem, rób to w mieście (najlepiej ufortyfikowanym). Znacząco zmniejsza straty.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
krx1988

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 28 Października 2011, 22:54:02 »
Od mnie kilka rad co do tej misji:
- Jak nas stać, najlepiej na samym początku budujemy tawernę i kupujemy dodatkowego bohatera, dzięki temu mamy dodatkową armię i kogoś do zbierania zasobów i zwiadu. Dobrze jest u dodatkowego bohatera rozwinąć gałąź architekta i tą obok (co daje dodatkową kasę i dodatkowe targowisko)
- Przy rozbudowie miast, jak najszybciej budujemy targowisko i kapitol/ratusz. (dzięki temu cierpimy na nadmiar kasy i możemy ją wymieniać na surowce)
- Miasta trzeba transformować, jak chcemy, żeby pojawił się wąż wodny. Po piąte nasze miasto (a czwarte z zadania) nie ma co się spieszyć, można skupić się na rozbudowie pozostałych i czyszczeniu mapy.
- Warto budować zaawansowane targowiska, ponieważ możemy tam sprzedawać zbędne artefakty i kupować jakieś przydatne.

Jak mamy bugi, to pomaga restart mapy. Akurat, ta kampania jest bardzo zabugowana.

... Gdy widać jakieś złoto obok mojego bohatera, to nawet nie marnuje ruchu, żeby je podnieść.
Może jest ich mało, ale ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka ;)


IP: Zapisane
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 28 Października 2011, 23:56:01 »
Łza Ashy zdobyta. Jeszcze tylko uwolnić drugich orków i parę innych rzeczy i będzie można przechodzić do misji czwartej.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29 Października 2011, 09:03:21 »
Cytuj
- Jak nas stać, najlepiej na samym początku budujemy tawernę i kupujemy dodatkowego bohatera, dzięki temu mamy dodatkową armię i kogoś do zbierania zasobów i zwiadu. Dobrze jest u dodatkowego bohatera rozwinąć gałąź architekta i tą obok (co daje dodatkową kasę i dodatkowe targowisko)

Już od drugiej misji mamy Changbo lub Katashiego, więc to nie jest potrzebne. Dodatkowych bohaterów radzę rekrutować głównie podczas zdobywania innego miasta (aby dać mu zdolności architektoniczne).

Cytuj
- Przy rozbudowie miast, jak najszybciej budujemy targowisko i kapitol/ratusz. (dzięki temu cierpimy na nadmiar kasy i możemy ją wymieniać na surowce)

Z targowiskiem średnio się zgodzę. Wystarczą 2 targowiska+dwaj bohaterowie ze specjalizacją od targowisk. Ja na ogół po zdobyciu zamku buduję wpierw Ratusz, potem mury, potem zaś kilka siedlisk istot (nieulepszonych). Ulepszam zaś je w głównym zamku (w którym buduję Kapitol) i dzięki temu mam sporą populację istot.

Cytuj
- Warto budować zaawansowane targowiska, ponieważ możemy tam sprzedawać zbędne artefakty i kupować jakieś przydatne.

Szczerze powiedziawszy, choć często rozbudowuję targowiska, to raczej tak z rozpędu podczas rozbudowy miast. Jednak nigdy nie skorzystałem (dobra... raz użyłem) z możliwości kupna broni.


- Przy rozbudowie miast, jak najszybciej budujemy targowisko i kapitol/ratusz. (dzięki temu cierpimy na nadmiar kasy i możemy ją wymieniać na surowce)


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 30 Października 2011, 00:18:41 »
Już ostatnia misja. I pytanie - czy po zakończonej kampanii otrzyma się Changbo/Katashi? :co:


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 30 Października 2011, 01:53:08 »
Nie. Jedynie Irinę.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
defens

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 31 Października 2011, 15:45:40 »
Muszę czekać na patcha ponieważ próbowałem różnych sposobów restart mapy, wybranie różnych ścieżek rozwoju albo ich nie wybieranie , ale nic nie pomogło nadal nie zalicza mi misji ze świętymi osadami w 3 misji:( Mimo iż na głównej wyspie mam podbite wszystkie zamki zalicza tylko jeden


IP: Zapisane
Skikruk

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 01 Listopada 2011, 00:40:00 »
A ja mam inny problem. Zaraz na poczatku 1 misji jak tylko wbije bohatera na 2lvl to wywala mi gre. Przeszedlem kampanie nekromantow i przystani i problemow nie bylo do tej pory, moze z wyjatkiem buga z gigantycznym ujemnym przyrostem.


IP: Zapisane
krx1988

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 02 Listopada 2011, 14:48:01 »
Muszę czekać na patcha ponieważ próbowałem różnych sposobów restart mapy, wybranie różnych ścieżek rozwoju albo ich nie wybieranie , ale nic nie pomogło nadal nie zalicza mi misji ze świętymi osadami w 3 misji:( Mimo iż na głównej wyspie mam podbite wszystkie zamki zalicza tylko jeden
Ciężka sprawa. Może, by pomogło zrobienie kampanii od początku.  :-/

Cytuj
- Jak nas stać, najlepiej na samym początku budujemy tawernę i kupujemy dodatkowego bohatera, dzięki temu mamy dodatkową armię i kogoś do zbierania zasobów i zwiadu. Dobrze jest u dodatkowego bohatera rozwinąć gałąź architekta i tą obok (co daje dodatkową kasę i dodatkowe targowisko)

Już od drugiej misji mamy Changbo lub Katashiego, więc to nie jest potrzebne. Dodatkowych bohaterów radzę rekrutować głównie podczas zdobywania innego miasta (aby dać mu zdolności architektoniczne).
Podkreślę, że napisałem jak nas stać. Bo to jest akura uniwersalna zasada do wszystkich heroesów. Oczywiście nie zawsze się opłaca. Ale jak ja gram, to Changbo razem z Iriną walczyli a dodatkowy bohater obniżał koszty ulepszeń w mieście. I od czasu do czasu wychodził coś pozbierać (raczej częściej zbierał zasoby niż siedział w zamku.) Później był jeszcze jeden Orkowy bohater, którym też walczymy i do tego dodatkowy zbieracz. Czyli w sumie pięciu. I gra naprawdę była bardzo dynamiczna.

Cytuj
- Przy rozbudowie miast, jak najszybciej budujemy targowisko i kapitol/ratusz. (dzięki temu cierpimy na nadmiar kasy i możemy ją wymieniać na surowce)

Z targowiskiem średnio się zgodzę. Wystarczą 2 targowiska+dwaj bohaterowie ze specjalizacją od targowisk. Ja na ogół po zdobyciu zamku buduję wpierw Ratusz, potem mury, potem zaś kilka siedlisk istot (nieulepszonych). Ulepszam zaś je w głównym zamku (w którym buduję Kapitol) i dzięki temu mam sporą populację istot.
W sumie nie ważne, czy tak jak ja napisałem, czy tak jak ty. Na samym początku zawsze jest Priorytetem Ratusz i Targowisko. A nie budynki do jednostek. Ale zależnie od sytuacji. Jeśli dużo będziemy handlować w przyszłości, to najlepiej postarać się o targowiska. I trzeba pamiętać, ze w tej części daje ono dodatkowy przychód kasy. A jak na nas przeciwnik idzie inwestujemy w fortyfikacje. Kiedy do miasta nie będziemy długo zachodzić warto kupić budynek od jednostek. Ale zasada uniwersalna z poprzednich części tu się sprawdza. Czyli, jak najszybciej zbudować kapitol.

Cytuj
- Warto budować zaawansowane targowiska, ponieważ możemy tam sprzedawać zbędne artefakty i kupować jakieś przydatne.

Szczerze powiedziawszy, choć często rozbudowuję targowiska, to raczej tak z rozpędu podczas rozbudowy miast. Jednak nigdy nie skorzystałem (dobra... raz użyłem) z możliwości kupna broni.


- Przy rozbudowie miast, jak najszybciej budujemy targowisko i kapitol/ratusz. (dzięki temu cierpimy na nadmiar kasy i możemy ją wymieniać na surowce)
Jak ty kupiłeś broń w zaawansowanym targowisku? W grze są tylko dostępne bronie rodowe, a innych nie ma. No i broni rodowej nie można kupić w targowisku :/


« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2011, 14:52:16 wysłane przez krx1988 » IP: Zapisane
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 04 Listopada 2011, 22:19:42 »
Walka z Królową Roju była łatwizną, podobnie jak Gerhart (miałem m. in. 277 Świętych Kirinów). Ale najważniejsze jest to, że w końcu przeszedłem kanpanię Świątynii!!! :D


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
SamirDuran

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 09 Listopada 2011, 10:15:26 »
Mam mały problem z ostatnią mapą kampanii świątyni. Nie mogę podbić oby zamków królestwa wilka w pobliżu siedziby Geherta. Mam 790 świętych Kirinów, 1,1 tys yuki-onna 2,1 tys perłowych kapłanek, 853 kenesei, 2,4 tys wanizane , 1,4 tys mizu-kami i 933 ulepszone kappy. Gerert jest dla mnie niskim zagrożeniem, ale co się zbliżę do zamków wilka wyjeżdżają ich rycerze i kaput przegrywam. non stop są dla mnie bardzo wysokim wyzwaniem :/ Co zrobić?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 09 Listopada 2011, 13:41:01 »
Też tak miałem, jak pierwszy raz przechodziłem mapę. Spróbuj różnymi bohaterami zwabić któregoś z tych bohaterów w pobliże twojego zamku. Wówczas zapewne skuszą się by pokonać owych bohaterów a także przejąć zamek. Wtedy trzeba wykorzystać chwilę.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 14 Listopada 2011, 19:41:23 »
Otóż jestem w ostatniej misji kampanii Świątyni. Idę drogę łez i miałem zadanie "Przybywam w pokoju", żebym nie zajmował miast Przystani o ile nie były zajęte przez demony.
Natknąłem się na pierwsze miasto Przystani, były w nim demony no to zaatakowałem i je zdobyłem. Potem zatknąłem się na drugie miasto Przystani, w którym miałem do wyboru atak lub przyjęcia zadania ze zdobyciem latarni morskiej. Przyjąłem i wykonałem zadanie i nagle miasto przeszło pod moją kontrolę, a quest "przybywam w pokoju" został oznaczony jako zepsuty...Nie wiem co teraz czy grać dalej jakby nic, czy...


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry