Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kampania Inferno - misja pierwsza (Czytany 15650 razy)
Bleku
(Heroesiak)

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 19 Listopada 2011, 13:30:38 »
Aha, wielkie dzięki. Teraz Toghrul dostanie...


IP: Zapisane
"And the world peace"
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20 Listopada 2011, 20:37:06 »
Jak wygrać bossem? Azkaal jest za słaby by walczyć z całą armią Xany. Najgorsze, że muszę od razu jako nim walczyć, tuż po zdobyciu miasta Toghrula i muszę jeszcze raz przechodzić oblężenie.
Mnie zaskoczył ten fragment misji, tego się nie spodziewałem. Szkoda, że Azkaal nie ma ze sobą armii Kiryła.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 20 Listopada 2011, 20:58:10 »
Radzę robić tak:
-Na start zdolność raniąca wszystkie wrogie istoty. Rzucaj ją zawsze, kiedy możesz.
-Naznaczaj wrogie istoty, aby zadawać większe obrażenia od ognia. Polecam używać ich wpierw na istoty, które mają największe szanse by zaatakować Azkaala (np. Sukkuby)
-Naznaczaj także te, których jest dużo. Czasem warto też zwyczajnie zaatakować i w szczególności starać się zaatakować jak najwięcej wrogich jednostek, bowiem Azkaal kontratakiem rani wszystkie istoty, które atakował.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Jedrek134

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 20 Listopada 2011, 22:11:28 »
Ważne jest też, aby uniemożliwić dużym jednostkom przeciwnika (szczególnie cerberom) dojście do Azkaala (np. przez chowanie się za przeszkodami). Cenne jest tez ostrze nienawiści, dzięki któremu stworzenia wroga będą same się zabijać (atakować najbliższy oddział). Mnie udało się wygrać za 3 razem i uważam ten moment za najtrudniejszy w całej grze.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 20 Listopada 2011, 23:20:25 »
Dałem radę, w odpowiedniej chwili po prostu odskakiwałem,  a potem używałem ostrza nienawiści i masowego mordu. Wrażliwość rzuciłem bodajże dwa razy.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

muad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 24 Marca 2014, 23:47:45 »
Witam,
gram obecnie  w czwartą kampanię inferno, mam problem w walce grając Azkaalem. Serię Heroes znam od dawna, gram na poziomie hard, nie miałem wcześniej żadnych problemów, wręcz przeciwnie śmiem twierdzić, że balans trudności jest źle skonstruowany, bo jest za łatwy. Ale to tera nie ważne. Po kilku próbach nieudanych zacząłem przeglądać fora czy filmiki na youtube, gdzie jest nagrana http://www.youtube.com/watch?v=nJuWPT5KyjQ walka na poziomie hard. U mnie chyba jest coś nie tak, ponieważ na filmiku rzucany jest czar na opętanych (aby zaatakowali sąsiadów) a u mnie nie mogę na nich tego czaru rzucić. Później jest coś nie tak z czarem powodującym otrzymywanie podwójne obrażenia od ognia, u mnie to nie działa. W tym filmie raz nawet jednostki otrzymywały ponad 4k obrażeń a u mnie często otrzymują 400!!! Poza tym u mnie jakoś co chwila pojawia się portal demonów. O ciągłym szczęściu u wroga nawet nie wspomnę. Próbowałem już około 30 razy i w najlepszym wyniku zostało mi jeszcze 500 cerberów do pokonania.

Miał ktoś podobne problemy? Moja wersja to complete edition, wersja pudełkowa - choć i tak jakieś g... upleje się poinstalowały.

Wiadomość doklejona: 26 Marca 2014, 11:20:30
W międzyczasie poczytałem jeszcze trochę opinii i pokombinowałem no i udało się. Najśmieszniejsze, że robiłem w sumie odwrotnie niż inni sugerowali. Nie rzucałem na nikogo czaru powodującego 100% więcej obrażeń od ognia (bo to i tak nie działało), za to atakowałem wszystkie jednostki - chodzi o to aby każdą z jednostek raz zaatakować co dawało + 10 do szczęścia (a u jednostki zaatakowanej obniżało o - 10) pod koniec bitwy miałem 120 szczęścia. Trzeba było troszkę pokombinować, unikać ataków silniejszych jednostek, te należało atakować po rzuceniu na nie czaru powodującego atakowanie sąsiadującej jednostki, wówczas nie oddawały. A dać się zaatakować słabej jednostce, wówczas kontratak ranił wszystkie inne.

Swoją drogą nawet po koniec przy ogromnym szczęściu obrażenia masowe zadawane było co najwyżej na poziomie  2k z hakiem. A na filmiku były nawet 4k. Niemniej dobrze się skończyło.


« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2014, 11:20:30 wysłane przez muad » IP: Zapisane
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry