Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja 2 .. mały problem. (Czytany 9395 razy)
Zandar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« : 06 Listopada 2011, 23:32:40 »
Witam, mój problem polega na tym, że pokonuje wiecznie tego samego bohatera... na starcie podbijam pierwszy zamek i jeden fort i caly czas naciera na mnie ten sam bohater, w dodatku z tą samą armią... oczywiscie pokonuje go ale on naciera 2 razy w tygodniu i nie zdaze zregenerowac sił az w koncu daje mi popalic. Zagrałem od nowa i to samo... jakies porady ? sugestie ?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07 Listopada 2011, 02:24:28 »
Hmm... Misja druga... Podbiłeś JEDEN zamek? Cóż, w pobliżu są dwa zamki Przystani. Proponuję zagrać od nowa, próbować oszczędzać armie (w Infernie leczenia nie ma, ale jest Wysysanie Życia. Spróbuj w pomniejszych walkach używać tylko jednego oddziału, z trzech podstawowych najlepiej użyć Piekielnych Brytanów). Jak już zdobędziesz oba zamki Przystani, otworzą się bramy i tam będzie jeszcze Nekropolia. Po jej zdobyciu rozpocznie się główna część mapy i podbojów. Ogółem, radzę skupić się na minimalizacji strat w pomniejszych potyczkach, bo potem już nadciągną te większe. W walkach na start radzę używać głównie Piekielnych Brytanów, potem używaj połączenia Reproduktorzy+Oprawcy. Ew dodaj Niszczycieli. Ta misja jest długa, ale wcale nie jest taka ciężka. Po prostu nie należy się poddawać. Jeśli masz Kiryła-maga, to czasem pomaga też czar Przywołanie Żywiołaków Ciemności. Cenne są też czary ognia, a na drugim stopniu ścieżki Krwi otrzymujemy czar Armaggedon, który rani wszystkie istoty na polu walki oprócz demonów.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Zandar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07 Listopada 2011, 17:16:31 »
zagrałem dzisiaj od nowa i dalej to samo. z Nekropolii wychodzi caly czas ten sam bohater z taka sama armia... początkowe straty w armii mam znikome i daje rady z tym Bohaterem ale no jak atakuje 2 razy w ciagu tygodnia to nawet w zamku mam straty i nie nadrabiam przy populacji, az mnie wykończy. Zrobilem patche ktore są dostępne.. nie wiem moze reinstalacja gry cos da. Dzieki za pomoc ;]

PS: Gram Wojownikiem


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12 Listopada 2011, 22:46:25 »
Też mam problem- jak podbijam drugi zamek przystani najpierw atakuje mnie gracz nekropoli, którego bez problemu usuwam. Następnie:
a) podbijam zamek nekro dzięki czemu najpierw atakuje mnie Javed będący dla mnie wysoki, którego pokonuję, po jakiś 4 dniach atakuje mnie Siham będąca Bardzo wysoki. Próbowałam przenosić się z miasta do miasta, ale nic to nie dało. :(
b) nie atakuję zamku nekro- po 3 dniach zjawia się Siham i powtórka z pkt.a
Co robić?  Gram na standardzie :-/ Mam opętanych, cerbery, oprawców, lilimy- można mieć coś jeszcze na tym etapie? Wróg ma wszystko ulepszone, tylko namtaru nie ma...


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18 Listopada 2011, 16:04:39 »
Najprawdopodobniej za długo bawiliście się w podbój miast Przystani. Trzeba to zrobić szybko. W ogóle w tej misji trzeba cały czas przeć przed siebie i zajmować kolejne miasta. W ten sposób szybko zdobywa się przewagę. Moim zdaniem prosta, choć długa misja. Grałem na standardzie.


IP: Zapisane
Zandar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18 Listopada 2011, 22:21:11 »
Również gram na standardzie i pre do przodu od razu, zajmuje pierwszy zamek potem kolejny , dalej fort i jak juz stoje przed bramą do miasta nekropolii to najezdza mnie wspomniany wczesniej bohater z necro... pokonuje go bez problemu lecz z lakkimi stratami , jeśli biegne szybko po zamek necro to juz tam stoi znowu ten sam bohater z taka sama armią jakbym wcale go nie atakował wcześniej. druga opcja to czekam w zamku na przyrost populacji lecz w tym czasie zdazy mnie jeszcze ze dwa razy zaatakowac ten sam bohater... caly czas ten sam chociaz nie daje mu uciec...



IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19 Listopada 2011, 06:45:07 »
CPU stale używa tych samych bohaterów i jak Ty go pokonujesz to on go na nowo wskrzesza i daje mu nową armię. Nekro ma też pięć miast więc zebranie armii to dla niego nie problem. Możliwe też, że SI trochę tu oszukuje z przyrostem jednostek. W każdym razie zajmij pierwsze miasto nekro, a potem pokonaj armię która cię zaatakuje. U mnie była ona na poziomie wysokim. Jak masz problem z pokonaniem jej w polu to wycofaj się do miasta. Po jej pokonaniu pójdzie Ci już z górki.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20 Listopada 2011, 23:23:38 »
No, ze zdobyciem miast nie było problemu, 3 miasta i 1 fort w ciągu 1-2 tygodni i pod koniec drugiego pokonałem jedną armię. Sugerując zatem z waszych postów, najgorsze mam za sobą. Można spokojnie zając się udoskonaleniem dręczycieli w pozostałych dwóch miastach i dobudować wyższe forty?



IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20 Listopada 2011, 23:49:42 »
Nie. Masz cały czas atakować. Miasta i jednostki możesz ulepszać w międzyczasie  ^_^.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20 Listopada 2011, 23:54:28 »
Nie dam rady, po ostatniej walce zmniejszyła mi się liczebność opętanych o 25%, a cerberów już nie mam. Muszę wpierw zdobyć kopalnię kryształów i jakoś odbudować armię. Większe szanse mam w obronie miasta wyjściowego, skoro nekromanci wyjdą tylko z jednej strony. Tyły mam i tak zabezpieczone.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 21 Listopada 2011, 08:43:02 »
No to odczekaj do początku następnego tygodnia i atakuj. Nekro mają w tym momencie cztery miasta na twoje trzy i jeśli im pozwolisz będą mogli zgromadzić większą armię niż Ty.


« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2011, 08:45:35 wysłane przez Szakal119 » IP: Zapisane
Raelag323

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156


Ten świat jeszcze nas popamięta. Jakem Raelag!

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 01 Grudnia 2011, 16:38:50 »
postaraj sie tez zyskac reproduktory i niszczycieli


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 01 Grudnia 2011, 17:00:44 »
Dałem radę bez większych problemów. Dzięki temu, że nie zbierali armii u jednego herosa przez długi okres czasu. Zdobyłem północny zamek i na jakiś czas odbiłem ten obok niszczycieli. Jak je zdobyłem, kwestia zamku na południe od pierwszego zdobytego była tylko formalnością.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Archidrago

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 02 Stycznia 2012, 21:20:41 »
Na samym dole mapy przy zamku niedaleko matki Namtaru znajduje się niedziałające smocze źródło. Myślę, że to bug.


IP: Zapisane
Sigan888

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14 Marca 2012, 19:33:04 »
Mam coś do dodania do tego problemu: zostałem zaatakowany 3 razy przez Quazara czyli władcę tego pierwszego zamku nekopolis w ciągu 2 tur gry, za każdym razem dysponował on pełną maną i armią na poziomie średnim, wysokim i bardzo wysokim. Trzeba po prostu wygrać te boje i przesiedzieć 3-4 tygodnie w zamkach, wtedy nasza armia będzie większa i można go zgładzić. Aż do końca misji nie ma później większych problemów.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry