Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wczytywanie mapy z kampani [TGS] (Czytany 1324 razy)
Zihhyr

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 19 Listopada 2017, 17:32:28 »
Witajcie, mam zapytanie takie: W jaki sposób mogę wczytać w edytorze map - mapę z kampanii ?
Szukałem we wszystkich folderach związanych z mapami (główny, konkursowe, multiplayer) jednak nigdzie ich nie ma.
Konkretnie na tę chwilę chodzi mi o mapy z kampanii Mistrzowie magii, ale pewnie zasada jest ta sama dla wszystkich.
Czy autorzy gry wogóle umożliwili edycję tych scenariuszy ?
Teoretycznie skoro mapy są w grze powinny być również w plikach gry.

Wiadomość doklejona: 20 Listopada 2017, 12:23:41
Poszukałem jeszcze trochę, ale mam niemal pewność, że kampanie z gry są po prostu zapisane inaczej niż zwykłe mapy, które możemy odczytać przez edytor. Zwykłe mapy mają końcówkę h4c. Kampanie natomiast zapewne stanowią nieodłączny element gry i pewnie znajdują się w plikach h4r. Może jakimś programem dało by się to otworzyć, ale niestety nie edytorem map.


« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2017, 12:23:41 wysłane przez Zihhyr » IP: Zapisane
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08 Grudnia 2017, 23:12:36 »
Oczywiście musisz wypakowac i spakowac. Najlepszy program to MH4096:
http://supershare.pl/?d=FD5A42D32
Po prostu otwierasz, zaznaczasz (najlepiej wszytko) i wyciagasz. Powstaje wtedy plik h4l. Aby spakowac potem, otwierasz build file i wciskasz ten plik h4l. Buduje ci wtedy nowy prawidlowy plik h4r ze zmieniona zawartoscia


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry