Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Lubisz czytać książki?
Tak - 56 (93.3%)
Nie - 4 (6.7%)
Głosów w sumie: 60

Strony: 1 2 [3] 4 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Książki (Czytany 21846 razy)
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 01 Grudnia 2008, 20:10:20 »
Lekko odkopuję temat pewnym pytaniem:

Mam zamiar, w ramach zimowych zakupów na gram.pl, kupić sobie jakąś książkę Pratchetta. I tu mam pytanie. Od której najlepiej zacząć albo jaka wg. was jest najciekawsza/najlepsza.
Trojan << spis książek Pratchetta do kupienia na gramie


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 02 Grudnia 2008, 13:25:18 »
Powinieneś najpierw wypożyczyć jakąś część aby się przekonać czy podoba się ci świat dysku.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 02 Grudnia 2008, 18:18:12 »
Ja bym polecał tobie najpierw przeczytać kolor Magii, jest pierwsza książka z serii Światu a potem lepiej wybieraj książki które zaczynają dane historie z bohaterami np. Wolni Ciutludzie a potem należy przeczytać Kapelusz Pełen Nieba wyjątkiem jest jedna z lepszych KOsiarz która opowiada o przymusowym urlopie Śmierci.


IP: Zapisane
Lady Xelenna

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Don't hide! Nightwish will get you!

Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 18 Stycznia 2009, 19:57:48 »
Przede wszystkim ubóstwiam Anne Rice. Również Kyle Marffin uwiodła mnie jedną książką, a mianowicie 'Gothique'. W ogóle, to muszę przyznać, iż mam wielką słabość do książek o wampirach. ^^


IP: Zapisane
Agrael-Raelag

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 19 Stycznia 2009, 16:32:17 »
Jestem dopiero w podstawówce więc się nie czepiać ;D
Na pewno J.k.Rowling i Harry Potter ;D
Uczniowie Spartakusa (Ale zapomniałem kto napisał)
Ten Obcy  pani Ireny Jurgielewiczowej(chyba przekręciłem nazwisko)
Podręcznik z Historii do gimnazjum 8)
No i to tyle  :D


IP: Zapisane
Nieszczęśliwie zakochany
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 28 Stycznia 2009, 10:24:21 »
Sapkowski, Tolkien, Sienkiewicz, Mickiewicz, Prattchet, Rowling, Piekara, Christie, Łukaniejko, Yasek...Przewinęło mi się przez życie mnóstwo książek i autorów, od fantastyki, przez kryminały, po komedie, kończąc na poezji.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 27 Lutego 2009, 11:23:34 »
Ktoś przeczytał trylogię czarnego maga? Ja jestem przy trzecim tomie <dopiero zaczynam>

A kłamce 3? Ja jaszcze nie, ale niedługo pewnie przeczytam bo nie wpadła jaszcze w moje ręce. xD :P

@Kłamca3:
Przeczytałem i nie jastem zadowolony z tej cześci wg. mnie 2 pierwsze części były lepsze.

Czy ktoś z was czytał coś M.J. Kossakowskiej?

Jeżeli nie po gorąco ją polecam. Jak na razie przeczytałem tylko "żarna Niebios" ale bardzo mi się spodobała ta książka jest to zbiór opowiadań o Aniołach i Demonach i o tym że Bóg odszedł... przeczytacie to się dowiecie reszty  :P

ps. zaczołem czytać Zakon Krańca Świata t.1 zapowiada się nieżle...  ;D


Pozdro.


Mam nadzieję że nie dostanę osta.

Chciałbym zaapelować do Laxx

Laxx ostatnio przeczytałem świetną analogię Mai Lidii Kossakowskiej "Żarna Niebios"
ten zbiór opowiadań jest o aniołach i demonach(Rafael, gabryiel, lucyfer nazywany lampką o Bogu który odszedł i na razie nie powrócił... i o intrygach aniołów i demonów. Naprawdę ta lektura na pewno Ci się spodoba. )


« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2009, 10:16:41 wysłane przez Łowca Dusz » IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 06 Czerwca 2011, 22:18:45 »
Az dziw, że temat został opuszczony :huh: Ja obecnie czytam Władcę Pierścieni, a w wakacje mam zamiar przeczytać grube tomy (po 600-800 stron) o historii Rosji, Francji i najprawdopodobniej Holandii. Gdy to wszystko przeczytam biorę się za Hobbita.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 07 Czerwca 2011, 06:34:00 »
Hobbit jest gut :)

Ja jeżeli zdam w terminie sesję, obiecałam sobie, że przeczytam Potop. Bo do dziś nie wiem jak przeszłam z 3 klasy do 4 w technikum, mimo tego, że moja polonistka straszną żyletą była i kosiła równo :D


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 07 Czerwca 2011, 15:37:12 »
Pratchett wymiata. Zacząłem go czytać jakieś półtora roku temu i nie mogę przestać. Zacząłem od książki Łups i trzeba przyznać, że za pierwszym razem zrozumiałem książkę tylko w połowie. Później poszły Kolory Magii, Kosiarz, Maskarada, Ciekawe Czasy... Dwa dni skończyłem czytać Na glinianych nogach, a wczoraj zacząłem Bogowie, Honor, Ankh-Morpork.
No i oczywiście moja ulubiona postać z książek fantasy - Sam Vimes. No i Vetinari.

Kilka lat temu przechodziłem fazę na Harry'ego Pottera, ale przeszło mi. Dialogi niby zabawne, ale szczególnie trzy ostatnie części zrobiły się kiczowate i patetyczne.

Próbowałem brać się za Tolkiena, ale przebrnąłem tylko przez Hobbita. Jakoś odrzuca mnie styl pisania.

Przeczytałem też chyba wszystkie książki o Wędrowyczu Pilipiuka. Wszystkie są zupełnie od czapy i to mi się podoba.

Oprócz fantastyki:
Książki podróżnicze W. Cejrowskiego. O ile nie lubię samego Cejrowskiego, o tyle jego książki są genialne i cholernie wciągające. Polecam szczególnie Gringo wśród dzikich zwierząt.
Przewinął mi się Artur Conan Doyle i Świat Zaginiony (nie wiem czy to science-fiction, czy fantastyka).


Do literatury poważnej na razie mnie nie ciągnie (może nie dojrzałem?), ale czytałem trochę Sienkiewicza i trzeba przyznać, że jedne z najbeznadziejniejszych książek. Chociaż każda książka ma inną fabułę, to sens wszystkich jest taki sam: Polacy to najgenialniejszy naród na całym świecie, a reszta maże nam stopy całować. Czysty idiotyzm.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Alorin

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 07 Czerwca 2011, 19:04:43 »
Tak jak czytam ten wątek to stwierdzam, że czytam zupełnie inne książki niż inni.(Może temu że pożyczam od siostry). Najbardziej podobają mi się książki zawiłe i dziwne lub takie gdzie można myśleć o dalszych decyzjach, a więc Zwiadowcy J.Flanagana(jak pominę jakieś momenty to może być) i Maximum Ride. Ciekawa książka o zmutowanych genetycznie ludziach więc to nie do końca fantastyka, którą najbardziej lubię.


IP: Zapisane
Brembech1234

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 31 Sierpnia 2011, 21:57:41 »
Moją ulubioną książką jest genialna i oryginalna "Diuna" Franka Herberta, natomiast najbardziej znienawidzoną(choć swego czasu przeczytałem wszystkie jej tomy, i obejrzałem wszystkie filmy), to Harry Potter.

Książka ta jest zaskakująca w swej miernocie literackiej, gdyż nie zawiera chyba żadnych bardziej szczegółowych opisów emocjonalnych i środowiskowo-charaktologicznych, stawiając na ciągłą niemal akcję, co wciąga niemiłosiernie na pierwszy rzut oka, lecz na drugi już nie.Jest to prosta nawalanka z dosyć ciekawymi zwrotami akcji(to jej duży plus), będąca jednak dosyć prymitywną w swej konstrukcji książką, zbudowaną by w sprytny sposób wciągnąć czytelnika w swój świat, co idealnie działa na masy...

Wiadomość doklejona: 31 Sierpnia 2011, 21:59:36
uwielbiam również polskich wieszczy...ta konstrukcja zdania w Sienkiewiczu, jest wręcz genialna...


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 25 Września 2011, 08:03:21 »
Mi się najbardziej podobał Hobbit  :D . Jest bardzo ciekawy, wciągający i podobny do Władcy Pierścieni. Tylko że nie czytałem jeszcze Władcy Pierścieni, widziałem tylko film.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 25 Września 2011, 08:26:43 »
No to masz kiepsko. Trylogii nic nie przebije, lecz niestety jak wpierw obejrzałeś film to może ci się zamieszać, bohaterowie wystylizują się na tych z filmu. Książki mogą ci się znudzić, bo otrzymasz przekrzywiony obraz.
Dlatego zawsze lepiej przeczytać książkę niż się obejrzy jej filmową adaptację.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 26 Września 2011, 10:08:28 »
A czy ktoś może czytał serię George'a R. R. Martina "Pieśń Ognia i Lodu" bo kupiłem sobie całą serię i czeka po porstu aby ją przeczytać xD powiedzcie że dokonałem dobrego zakupu ;p


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Strony: 1 2 [3] 4 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry