Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff (Czytany 2013 razy)
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« : 06 Lutego 2012, 17:28:21 »
Jestem ciekawy, czy ktoś z was słyszał o tej grze - jest to adaptacja HoMM'a na konsolę PS2 stworzona przez New World Computing, a wydana w 2000 roku przez 3DO. Projektantem był sam Jon Van Caneghem, a gra była pierwszą próbą przeniesienia serii w 3D. Czy udaną? Czy gra wygląda estetycznie? To już zależy od odbiorcy. Jednemu się spodoba, drugiemu nie. Przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony, ale ostatnio postanowiłem bliżej się temu wszystkiemu przyjrzeć.

Grać w Herosy na padzie? Też za pierwszym razem wydało mi się to bardzo dziwne, ale twórcy sprytnie poradzili sobie ze sterowaniem. Na mapie kierujemy bohaterem za pomocą gałki. Zauważyłem, że można tam jeździć bez żadnych ograniczeń, ale świat jest skonstruowany w formie tuneli - co parę kroków napotkamy wrogi oddział z którym będziemy musieli się zmierzyć, aby przejść dalej. Oczywiście, na ekranie bitwy ograniczenia ruchu się pojawiają. Mamy tylko jeden środek płatniczy - złoto. Wszystko to jest bardzo zmyślenie skonstruowane. Co tu się dużo rozpisywać, ten filmik - http://www.youtube.com/watch?v=T9rgCJJ-iLc pokazuje wszystkie najważniejsze elementy - od menu, przez ekran miasta, rekrutacji, walki po ekran podróży. Tu znajdziecie więcej informacji oraz screeny - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=3621.

Playstation 2 mam, a gra mnie na tyle zaciekawiła, że zakupiłem ją sobie na allegro. Czekam na dostawę, a potem napiszę coś więcej.




« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2012, 17:30:23 wysłane przez Grownock » IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06 Lutego 2012, 19:55:17 »
Zainteresowałeś mnie do tej pory o tej części nie słyszałem i na moje szczęście jest wydana na jedyną konsole jaką posiadam ;D.
Czas odkurzyć stare dobre PS2.
A właśnie odkupiłeś od kogoś czy to oferta jakiegoś sklepu bo też chętnie bym sobie zakupił ?


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13 Lutego 2012, 18:47:59 »
A właśnie odkupiłeś od kogoś czy to oferta jakiegoś sklepu bo też chętnie bym sobie zakupił ?
Nowych już raczej nie znajdziesz, ale kupując używkę nie podejmujesz dużego ryzyka, gdyż kosztuje koło 20 zł.

Zachęcam do przeczytania naszego nowego artykułu - http://www.tawerna.biz/czytaj_artykul_467_zle-dobrego-poczatki---quest-for-the-dragonbone-staff.html, tam dowiecie się wszystkiego o grze.


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13 Lutego 2012, 19:12:10 »
Dobry artykuł, gratulację.

A co do samej gry, o dziwo miałem przyjemność w nią nawet kilka lat temu zagrać. Była to krótka przygoda na konsoli "starszego, cioteczne brata" tak więc powstrzymam się od ocen i opinii natomiast samo doświadczenie bardzo fajne i egzotyczne jak na tę serię. Fajnie, że przypomniałeś na tym portalu o tym projekcie, stąd moje gratulacje.

Sam bym chętnie zagrał w ramach "eksperymentu", natomiast nie posiadam konsoli PS 2, więc raczej postaram w jakiś sposób zagrać na PC.


IP: Zapisane

Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry