Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 59146 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 30 Października 2008, 08:12:07 »
Jak fantasty to czemu nie książki fantasty  ;)

Ktoś czytał coś Tolkiena albo Sapkowskiego?

Ja czytałem Trylogie Władcy Pierścieni oraz Hobbita i powiem że lektura dość trudna do czytania.
Sapkowskiego czytałem Wiedźmina pierwsze 3 tomy gdyż nie mam 4 :( . Musze iść do Empiku i kupić ale jakoś nie mam kiedy.

Osobiście mi sie podobały powyższe teksty. Co prawda np. w Wiedźminie jest sporo mowy potocznej (każdy sie pewnie co i jak ;) ) ale to tylko smaczku dodaje.


« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2013, 07:00:39 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 30 Października 2008, 09:41:14 »
Czytałem Hobbita, Trylogię też, Wiedźmina zacząłem jakiś czas temu (skończyłem Ostatnie Życzenie).

IMHO dla mnie trudniejszy do czytania jest Sapkowski niż LotR. Więcej archaizmów etc. etc.

Oba tytuły są na pewno warte przeczytania. Nie ma to jak zagłębić się w ten wspaniały świat Tolkiena czy wczuć się w przygody Geralta^^


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 30 Października 2008, 11:35:01 »
czytałem trylogię tolkieni i hobbita a wiedzmia nie czytałem ale mam zamiar


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30 Października 2008, 13:06:12 »
Tolkiena zacznę czytać jak przeczytam pięcioksiąg Sapkowskiego ( na razie czytam Chrzest Ognia ). Moim zdaniem Wiedźmin jest dość humorzasty w niktórych momentach i czyta się go bardzo fajnie.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Logan03

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30 Października 2008, 13:39:21 »
Ja przeczytałem całego "Władcę Pierścieni" i "Hobbita" oraz "Niedokończone Opowieści" plus "Silmarilion" uważam że to fajna lekturka na wakacje ale ja najpierw czytałem trylogię a potem hobbita i nie czytało mi się tak dobrze gdybym najpierw czytał hobbita   
co do książek Sapkowskiego do dopiero się za nie zabieram


IP: Zapisane
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30 Października 2008, 14:29:03 »
Ja czytałem, no a jakże by inaczej, Hobbita i Trylogię Tolkiena. W planie mam przeczytanie wszystkich jego pozostałych dzieł, jedynym problemem jest czas, a właściwie jego brak...
Co do twórczości Sapkowskiego: czytałem kawałki Wiedźmina i mi się bynajmniej nie spodobało...


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 30 Października 2008, 14:36:56 »
Czytałem Tolkiena,władcy pierścieni i hobbita(ale niewiele z hobbita pamiętam),muszę w końcu ruszyć dupę z krzesła i załatwić wiedźmina,zaiste.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30 Października 2008, 14:43:42 »
Cóż, ja mam za sobą Trylogię Tolkiena, Hobbit, Silmarillion, cztery części Wiedźmina i paręnaście dzieł z Zapomnianych Krain. Póki co biorę się za parę dzieł Pratchetta, na początek "Kolory Magii". Wszystko czytywałem jakieś 2 lata temu, gdy w wakacje miałem wolny czas... teraz trudniej z tym.


IP: Zapisane
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30 Października 2008, 15:49:45 »
 
Co do twórczości Sapkowskiego: czytałem kawałki Wiedźmina i mi się bynajmniej nie spodobało...
Przez wulgaryzmy? Muszę przyznać, momentami psują radość czytania, jednak dla mnie Sapkowski jest bardzo dobrym pisarzem. Warto rzucić okiem i nie podnosić go przez dłuższy czas.
 Prócz wszystkich wymienionych przez kolegów dzieł, z fantasy czytałam również serię Goodkinda Miecz Prawdy. Choć główny bohater ze swoją damą potrafią zirytować (niestety, to typ Wszystko-Umie-Wielki-Mag-Wspaniały-Wojownik-Doskonały-Dyplomata-I-Nawet-Rzeźbić-Potrafi), sam świat jest IMO ciekawy i godny uwagi.
 Zastanawiam się też, czy ktoś czytał może serię Gene'a Wolfe'a Księga Nowego Słońca (Cień kata, Pazur Łagodziciela, Miecz liktora, Cytadela Autarchy, Urth Nowego Słońca). Ostatni tom nosi też w sobie znamiona science fiction, co nie zmienia faktu że bardzo sobie cenię te książki.


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 30 Października 2008, 15:56:27 »
No Andre Norton jeszcze fajnie pisze. Władca bestii i w ogóle jej trylogia jest ciekawa.
No dziwie sie że nikt nie napisał o Harrym Potterze nic. Ja przeczytałem pierwsze 4 części jak byłem w podstawówce. Potem mnie jakoś znudziło i teraz tylko filmy oglądam.


IP: Zapisane
Łucznik

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 30 Października 2008, 16:03:30 »
Jeśli chodzi o Tolkiena to jestem jego wielkim fanem.
Czytalem oczywiście Trylogię, Hobbita i Silmarillion i dodatkowa Niedokończone opowieści oraz Dzieci Hurina.
Jeśli chodzi o Wiedżmna to nieczytałem, ala przeczytam w najbliższym czasie.

Jeśli chodzi o Harrego Pottera to przeczytałem wszystko i tyle mogę powiedzieć.


IP: Zapisane
http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176217138&ref=flink<--możesz kliknąć jak chcesz.

http://ohtor.mybrute.com<--wbijać nie pożałujecie
Logan03

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30 Października 2008, 16:14:04 »
Jak doszliśmy do HP to też przeczytałem wszystkie siedem części ale na ostatniej niestaty się zawiodłem.   
I czytałem jeszcze "Kroniki Kresu" i bardzo mi się podobało bo ałtorzy wymyślili całą kupę nowych ras :D


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 30 Października 2008, 16:16:36 »
Hp fantasy? Ano miał gryfa,giga węża to można przyznać. To przwczytałem 5/7 części,potem mi się nie chciało. Ale tutaj wymieniamy książki,bo niektórzy piknie piszą z neta opowieści fantasy,kiedyś czytałem,tytułu sry nie pamiętam.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 30 Października 2008, 16:33:19 »
Opowiadanie Sapkowskiego - wiedźmin które jest w grze wiedźmin wersja kolekcjonerska jest też fajne. jest nieco inne niż książka. mam je i powiem ze ciekawe


IP: Zapisane
Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 30 Października 2008, 16:52:32 »
Na początek powiem, że prawie każdego wieczora coś czytam, właśnie najczęściej fantasy. Na to zawsze jest czas. ^^ Z tych wszystkich przeczytanych książek najbardziej mi się podobały lub utkwiły w pamięci:

*Władca Pierścieni, jakże inaczej. ^^ Hobbita również czytałam. Innych tolkienowskich, niestety nie.
*Eragon oraz Najstarszy. Może kiczowate i zagapione z wielu innych książek, ale przyjemnie się czyta.
*Harry Potter. Wszystkie tomy.
*Opowieści z Narnii. Również wszystkie części.
*Wiedźmin. Ale tylko pierwsza część, bo z jakichś powodów jest w bibliotece dla dorosłych. I zazwyczaj nie chcą wypożyczyć.
*Niekończąca się historia.
*Kroniki Wojen Duszków.
*Atramentowe Serce, Krew i Śmierć. - C. Funke.
*Tunele. Może mało fantastyczne, ale ciekawe i dość oryginalne.

Wystarczy. xP



IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry