Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
"Pieśń Lodu i Ognia" GRRM (wszelkie adaptacje) (Czytany 13718 razy)
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 28 Czerwca 2015, 23:09:08 »
Cóż, nie jest to pierwszy raz jak fabuła ekranizacji przegania bardziej literacki pierwowzór w chronologii. I opcje są dwie:
a) Uzgadniają scenariusz dokładnie z Martinem i robią słowo w słowo pod jego modłę, a on potem wydaje książki z bardziej rozszerzoną fabułą i większą ilością wątków.
b) Książki i serial żyją własnymi życiami, Martin strzela focha, i w książkach losy potoczą się inaczej znacznie niż w serialu.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 28 Czerwca 2015, 23:33:32 »
Serial się zeszmacił.

#hejt_mocno

#gdzie_się_podziało_me_kamienne_serce?

#beka_konkretna_z_Mannisa

#jaram_się_jak_flota_i_nie_tylko_Mannisa


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 24 Lipca 2015, 22:32:57 »
Uwaga możliwe spoilery Chociaż bardziej możliwe, że jestem ostatnim tawernowiczem który jeszcze nie przeczytał całej Pieśni.  :D.
Właśnie skończyłem oglądać pierwszy sezon Gry o tron, uprzednio przeczytawszy pierwszy tom.
Pierwszy sezon serialu zły nie jest ale <tu należy wstawić wulgarne określenie tylnej części ciała u homo sapiensów> nie urywa.
W miare wiernie trzyma się książki co jak dla mnie na plus ale...
Twórcy serialu chyba sobie postawili za punkt honoru by umieścić więcej scen erotycznych niż było w książce  :/.
O ile w książce było to znośne i nie było tego dużo o tyle w serialu erotyki jest dwa razy więcej niż w materiale źródłowym (nie żebym miał coś przeciwko erotyce ale na seanse rodzinne ten serial się nie nadaje  :)).
Poza erotyką nie podobają mi się niektórzy aktorzy.
Niektóre z postaci są świetnie obsadzone (np. Ned, Tyrion), a inne moim skromnym zdaniem nie pasują (przez cały sezon nie mogłem strawić aktora grającego Jona Snowa).
Ale w sumie to całe aktorstwo to taki mój mały ass pain i może w następnych sezonach będzie lepiej.
Np. aktorka grająca Daenerys zagrała świetną rolę. W książce ani tej postaci nie lubiłem ani ją lubiłem. Jej los był mi obojętny. Aktorka jednak nadała tej postaci jakiejś takiej duszy. W książce nie było to tak widoczne jak w serialu. Jak z zalęknionego dziewczęcia przeistoczyła się w twardą, zdecydowaną, wojowniczą kobietę.
Ostania z rzeczy które mi się rzuciły w oko to wilkory.
Dużo internautów się tak zachwyca, że to serial HaBeŁO, że taki realistyczny, że efekty takie świetne...
Ale na wilkory Starków zabrakło reżyserom najwyraźniej kaski i wyglądają jak zwykłe Husky  :D.
Mamy XXI wiek to daliby jakoś fajnie animowane komputerowo wilkory tym bardziej, że są to jedyne w tym sezonie bestie fantastyczne.

Dobra na serial sobie ponarzekałem to teraz teraz krótko o głównych bohaterach.

Mój podział jest bardzo prosty na fajnych, niefajnych i takich sobie.
Fajni są Arya, Tyrion i Jon;
Niefajni to Catelyn, Sansa i Ned;
Tacy sobie to Daenerys i Bran.

O głupocie i nadmiernym honorze Neda większość się wypowiedziała więc nie będę się powtarzał.
Napiszę tylko, że z jednej strony postąpił wyjątkowo głupio ale z drugiej dzięki swojemu honorowi jest o wiele bardziej wartościową postacią od tych wszystkich Cersejów, Varysów i Baelishów i mimo, że za nim nie przepadam to trochę żałuję, że zginął. Chociaż z drugiej strony Martinowi zostały jeszcze dwa tomy do napisania to może jeszcze powróci jako zombie. Z głową pod pachą będzie ścigał Lannisterów, by zjeść ich mózzzzgi  :D.
Napisałbym jeszcze o pozostałych ale póki nie dojdę do momentu jak giną wstrzymam się z oceną  :).

Ogólnie Gra o Tron to kawał dobrego fantasy ale nie umywa się do takich gigantów jak Władca Pierścieni czy nasz polski Wiedźmin.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 25 Lipca 2015, 01:00:00 »
A propos wilkorów - potem je poprawią. W pierwszym sezonie są zwykłymi psiakami, bo są po prostu młode. W II i III sezonie podrosną.


IP: Zapisane
Sylvana

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 14 Września 2018, 19:11:25 »
Szkoda, że wiekszosc skończyła jak skończyła :<


IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry