Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wywiady z redaktorami (Czytany 5656 razy)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« : 06 Marca 2009, 20:14:00 »
Wywiad z Lukiem

Rozmawiał Diraen

Cytuj
1. Czy kiedykolwiek chciałeś zostać Adminem? Wierzyłeś, ze w ten sposób możesz zostać najbardziej znienawidzonym użytkownikiem?

Najbardziej znienawidzonym użytkownikiem to ja zostałem na długo przed rangą administratora. Nie rejestrowałem się na forum z chęcią, nawet myślą, o zostaniu kimś więcej niż charakterystycznym użytkownikiem. Zawsze mam coś do powiedzenia, najczęściej jest to niewygodne, sarkastyczne lub wredne, ale zawsze staram się unikać wulgaryzmów. Nieestetyczne to, nie etyczne i kiepskie. Choć czasami faktycznie ręce opadają. W każdym razie nie liczyłem na nic ponadto. Rejestrowałem się głównie z myślą dowiedzenia się czegoś o nowej odsłonie ulubionej gry i doszlifowaniu umiejętności graficznych, gdyż był wtedy wolny wakat grafika. I tak z tego wszystkiego doszliśmy do momentu, w którym jesteśmy teraz. A admini często nie cieszą się wielkim powodzeniem wśród innych, zdaję sobie z tego doskonale sprawę, ale staram się mieć do siebie dystans i jakoś sobie z tym radzić.

Cytuj
2. Kiedy zaczęła się twoja przygoda z grafiką?

Początek roku 2006. Dostałem PSa 6 i zacząłem się w nim babrać, a że akurat na topie były userbary i miałem sporo czasu, to robiłem je w ilościach hurtowych. Potem była kilkutygodniowa przerwa, następnie Tawerna, która świetnie posłużyła jako motywator wciąż mnożąc zapotrzebowania na grafiki. Potem się zaczęły sygnatury, skórki, buttony i inne dziwolągi aż do ostatniego zastoju. Teraz niespecjalnie mam czas, ale co umiem to moje. Wbrew pozorom jest to całkiem przydatna umiejętność. W końcu dzięki 10-15 minutom, można całkowicie odmienić, dodać blasku i solidnie wypchnąć z szeregu prostą prezentację. 

Cytuj
3. Czy wierzysz, ze Heroes to gra, która na zawsze będzie istniała w twoim mózgu?

Ciekawie ujęte ;] To na pewno, wciąż mam wiele miłych wspomnień z okresu błogiego nieróbstwa, kiedy to zagrywałem się sam i z kumplami na Hot Seat w Hirka trzeciego. Sporo czasu jej poświęciłem i na pewno jej nie zapomnę, choć w niekoniecznie aprobowaną przeze mnie stronę Heroes zmierza. Zobaczymy co przyniesie VI, choć mocną pozycję przez ten czas wyrobił sobie Company of Heroes i chyba ta pozycja będzie łącznikiem ze światem wirtualnym.

Cytuj
4. Która część jest najlepsza?

Heroes ]I[ z AB i SoD. Rozwodził się nad tym dlaczego chyba już nie muszę prawda?

Cytuj
5. Kogo najbardziej sobie upodobałeś? Laxx? Saph? Loczek? Ktoś inny?

Odpowiedź będzie absolutnie adyplomatyczna, ale ten jeden raz chyba nie zaszkodzi. Choć z drugiej strony zaskoczeniem nie będzie, że jest to oczywiście Oliwsen. Robi świetne prace i co więcej pozwala mi się na nich wyżywać, nie zapominając o jej charakterze, solidności i dystansie do życia. I guście muzycznym ;]

Cytuj
6. Na jakich instrumentach grasz?

Na flecie prostym, klawiszach, harmonijce, gitarze klasycznej i elektrycznej. Ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ostatnich.

Cytuj
7. W ilu procentach, jak myślisz, udzieliłeś się stronie jako Admin, a jako użytkownik?

Jako admin w jakichś 5%. Jako użytkownik około 50%. Gdzie się podziała reszta nie wiem, nie pytajcie ; ] Wciąż staram się bezpośrednio uczestniczyć w życiu forum w działach o Hirkach i HP, choć przez ostatnie braki czasowe jest mnie tutaj co raz mniej niestety...lub stety, niepotrzebne skreślić.

Cytuj
8. Ile razy życzyłeś komu źle? Objawia się to, niezgodnością z decyzja, czy niesłuchaniem rozkazów?

Niewiele. Takie sytuacje ograniczały się do piratów uważających się za najlepszych strategów na świecie, skoro nie płacą nic za coś, co inni kupują za 100 zł. Również do dzielnych karateków planujących światową supremację i zniszczenie wszystkich słabych jednostek nie odczuwałem specjalnej sympatii. Powodem jest tylko i wyłącznie bezdenna głupota, na to nie mam siły i czasami mi nerwy puszczają, przyznaję. A tak ogółem to ja rozkazów nie wydaję, tylko proszę, a jeśli komuś coś nie odpowiada to wtedy negocjujemy. Chyba że mamy przypadki przytoczone wyżej, wtedy rozmowa się urywa. W przeciwnym wypadku do nikogo urazu nie mam, ani nikogo nie uciskam za to, że zrobił to i owo.

Cytuj
9. Jaki jest twój konkretny udział w życiu strony? Miałeś pojęcie, że stanie się ona kiedyś najczęściej odwiedzaną?

Pierwsza część pytania bardziej nadawałaby się do społeczności Tawerny ;] Kilka działów jest spod mojej klawiatury, trochę grafik dzięki gryzoniowi, więc wkład merytoryczny i wizualny na pewno jakiś jest. Jeśli chodzi o wkład w samo życie, to tak jak wspomniałem wcześniej- staram się wciąż funkcjonować jak zwykły użytkownik. A najczęściej odwiedzaną stroną Tawerna stała się gdzieś od około roku. Były czasy nieregularnego wchodzenia, półrocznej przerwy i innych podobnych... tak jakoś sama z siebie i stosunkowo niedawno Tawerna wskoczyła do ulubionych.

Cytuj
10. Co myślisz o konkurencji? Lubisz ja, żyjesz w zgodzie, chcesz ją sabotować? Jakie strony rywalizujące najbardziej się tobie zjednały?

Absolutnie neutralny. Powtarzałem to już kilka razy, powtórzę raz jeszcze- Tawerna i inne serwisy o HoMM to dwie różne drogi, które się nie przetną, pomimo tego że biegną na jednej ziemi. Może trochę na wyrost, ale najbardziej zjednałem się z JB w osobie Hellscream'a, który jako jedyny oceniał Tawernę po faktycznym przebywaniu na niej, nie po wpadnięciu na 15 min. Już pomijając to, że to konkretny, doświadczony facet z dystansem, który niewątpliwie swoją obecnością wzbogacił duchowo mnie, nas i samą Tawernę.

Cytuj
11. Miałeś kiedyś może ochotę, by po prostu opuścić stronę? Zarejestrować się na innej, bądź, co gorsza na wrogiej, aby może zostawić Tawernę, lub trochę uprzykrzyć wroga?

Owszem. Był moment, kiedy nie wiedziałem co w innych wstąpiło i myślałem żeby dać sobie spokój, ale nie mam w zwyczaju schodzenia z drogi. Mamy to już na szczęście za sobą... Co do wrogich stron to nie znam takich. Jeśli są, to chętnie poznam. Zawsze się chętnie pośmieję, nie muszę do tego opuszczać Tawerny.

Cytuj
12. Jeśli jesteś zarejestrowany na innych stronach, to czy ukrywasz się pod innym nickiem? Chcesz, aby Tawernowicze znaleźli cię gdzie indziej, czy boisz się, że przyjmą to źle?

Głównie pod Luktheguitar lub Vertebreaker głównie dlatego, że Luk jest po prostu zajęte. Nie boję się, że przyjmą to źle, w końcu co jest złego w rejestracji na innych stronach? A Tawernowicze już mnie znajdywali tam gdzie mnie nie było i nic negatywnego z tego nie wynikało. ;]

Cytuj
13. Jak toczyła się twoja droga do zostania administratorem? Po prostu wskoczyłeś czy najpierw byłeś moderatorem? A może były nieudane próby?

Nie było nieudanych prób, nie było prób w ogóle. Najpierw był gdzieś, po tygodniu na forum, VIP, potem moderator/redaktor i po tych ponad dwóch latach dostałem propozycję awansu, służbowego samochodu i sekretarki. Kto by nie chciał? ;]

Cytuj
14. Czy lubisz czytać książki? Jak tak to jaką sobie najbardziej upodobałeś i na spokojnie mógłbyś ją powtórzyć?

Czytać lubię, ale nigdy nie mam na to tyle czasu ile bym chciał. Z miłą chęcią w niedalekiej przyszłości wrócę do Rio Anakondy Wojciecha Cejrowskiego. Ciekawy, wciągający i dający do myślenia kawałek literatury. 


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:30:04 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03 Kwietnia 2009, 23:36:19 »
Wywiad z Oliwsen
Rozmawiał egzeq


Cytuj
1. Jak wiadomo wszystkim, od dłuższego jesteś redaktorką naszego serwisu, dodatkowo z określeniem "Elitarny". Czerpiesz radość z pracy w redakcji, może jest to dla Ciebie pewien sposób na wyrażanie siebie?

Można tak to  ująć. ;] Lubię pomagać, a redaktorem serwisu nie jest się na co dzień ; D Tworząc jakiś materiał mam świadomość, że prędzej czy później zostanie on zauważony przez inne osoby i w jakiś sposób będzie w stanie im pomóc lub ich zainteresuje, a przy okazji rozwinie Tawernie skrzydła o pewien stopień.

Cytuj
2. Z jakich to pobudek zgłosiłaś się do pracy na rzecz Tawerny? Chęć tworzenia go, podniesienia swojej szarży na forum, czy też może sporadyczne zachowanie typu "Spróbuję, co tam!".

Moja chęć wspomogi serwisu nastąpiła w momencie, kiedy weszłam na stronkę zatytułowaną „100% Heroes of Might and Magic” i ujrzałam 10-20% tego co powinno się znaleźć w tutejszych działach. ;] Dostąpiłam zaszczytu znalezienia się w towarzystwie redaktorów podczas jednego z naborów i po kilku zrobionych stronach przyznaję, że wciągnęło mnie to.
Mogłam w ten sposób się do czegoś przydać i pomimo kilku drobnych potknięć wcale tego nie żałuję.

Cytuj
3. Opowiedz nieco o swoich materiałach na stronie. Specjalizujesz się w którymś z ich typów? Download, galerie, newsy, a może zwykłe artykuły?

Specjalizować się jest raczej zbyt wielkim określeniem. Generalnie kiedy tworzę coś na rzecz serwisu staram się iść na jakość, a nie na ilość.  I praktycznie, najwięcej przyjemności sprawia mi tworzenie czegoś związanego z kodem html, choć moja wiedza na temat kodu internetowego sięga niskich podstaw.

Cytuj
4. Przeglądając forum Tawerny, można dojść do wniosku, że zajmujesz się trochę moddingiem HoMMV. Opowiedz jak zaczęłaś tworzyć pierwsze modyfikacje i czy nadal Cię to interesuje.

Wstępnie, moimi pierwszymi modyfikacjami były oczywiście przeróbki tekstur przeznaczonych dla modeli 3D postaci z gry. Dopiero później, kiedy opanowałam tekstury zaczęłam modyfikować swoje pierwsze xdb i za pomocą wielu wskazówek i porad zamieszczonych na HC doszłam do tego, w jaki sposób dodać nowego bohatera do gry i stworzyć kilka innych „sztuczek”. ;]  I prawdę mówiąc, na tym się to skończyło. Mój sprzęt z niewiadomych przyczyn dostał szału  ograniczając mnie technicznie przy tworzeniu kolejnych modyfikacji i zerwałam chwilowo z moddingiem już jakiś czas temu. Jak widać, ta chwila wcale nie jest taka krótka. ;]

Cytuj
5. Przejdźmy do form spędzania przez Ciebie wolnego czasu poza ekranem komputera. Powiedz jak zaczęły się twoje przygody z plastyką.

Rysowaniem interesowałam się już od dziecka, czyli kiedy miałam ze 4 lata. Jeżeli jednak chodzi o bardziej zaawansowane rysunki, miały one swój początek w 2001 roku, kiedy to byłam w 4 klasie podstawówki. Z upływem czasu samodzielnie rozwijałam swoje umiejętności obserwując prace innych artystów i analizując je krok po kroku. I tak po dzisiejszy dzień. ;]

Cytuj
6. Przybliż nam, jakie rysunki lubisz tworzyć najbardziej. Postacie, pejzarze, a może elementy natury nieożywionej?

O tak, portrety jak najbardziej. To samo tyczy się martwej natury i wszelkich innych, do których trzeba przyłożyć się ze światłocieniem i perspektywą. Jeśli chodzi o elementy fantastyki, uwielbiam projektować i tworzyć rozmaite stworzenia i kreatury, nadawać im jakiś charakter, coś,  czym mogłyby się wyróżniać lub nie. Moje rysunki przede wszystkim muszą być szczegółowe i niejako odzwierciedlać pewien realizm. Gdy tego nie ma, moja praca jest do niczego.

Cytuj
7. Jak powszechnie wiadomo, każdy człowiek słucha jakieś muzyki. Przybliż nam swoją, ulubione gatunki i zespoły, czemu akurat te?

Z muzyką różnie bywa, zależy co mi wpadnie w ucho. ;] Moim faworytem jest jednak metal i czasami utwory o charakterze sakralnym, ostatnio bardzo często symfonie i im podobne. Muzyka dla człowieka jest czymś, co pozwala mu uwolnić swoje emocje, rozluźnić, zrelaksować lub przenieść jego myśli do innego świata, z dala od brutalnej rzeczywistości. Ostrze brzmienie metalu na przemian z wyniosłymi i spokojnymi melodiami symfonii daje mi właśnie coś takiego. ; D Mam na myśli tu przede wszystkim zespoły takie jak Metallica, SOAD, Iron Maiden, Era, Enya i tym podobne. ;]

Cytuj
8. Lubisz się udzielać na forum jako zwykły user? Wyrażać swoje zdanie, poglądy na dane tematy, niekoniecznie na temat HoMM.

Oczywiście, byleby to były dyskusje na poziomie. Czasami wpadnę na jakiś wolny, humorystyczny temat i dam w nim znać o swoim istnieniu, jednak wolę się udzielać w tematach, które w jakiś sposób mogą odnieść się do mojej osoby i w którym mam coś konkretnego do powiedzenia.

Cytuj
9. Czy Tawerna jest dla Ciebie najważniejszym serwisem? Nie przekładasz nad nią np. Deviantart, czy inne strony?

Najważniejszym może nie, ale jednym z tych najlepszych. W każdym bądź razie należy do jednego z moich ulubionych i gdyby zniknął z pola widzenia ciężko byłoby mi znaleźć podobny.

Cytuj
10. Co powiesz na temat innych userów na Tawernie? Jak oceniasz ogólną kulturę forum, czy upodobałaś sobie niektórych użytkowników?

Różni są ludzie, tak więc z tą kulturą też różnie to bywa. Są sytuacje, przy których naprawdę ręce opadają i człowiek zastanawia się nad tym, co też siedzi w głowach niektórym osobom. Toleruję jednak niemalże każdy wybryk, bo jak wspomniałam wyżej każdy człowiek jest inny i trzeba szanować go takiego jakim jest. Czasami puszczą nerwy i komuś się oberwie, ale gdyby wszyscy byli tacy sami, nie byłoby na Tawernie tego niepowtarzalnego klimatu. W dobrym i złym tego słowa znaczeniu. Czy mam swoich faworytów? Pewnie, że mam. ;] Jest ich kilku, jednak nie zdradzę nicków, by zapobiec głupkowatym komentarzom ze strony niektórych osób.

Cytuj
11. Jakie masz zdanie na temat kontaktów z innymi stronami o tematyce HoMM? Jak oceniasz stosunki z innymi serwisami, czy wg. Ciebie Tawerna powinna się na nich wzorować?

Niekoniecznie. I nie dlatego, że się nie nadaje, zwyczajnie nie za bardzo ma z kim. Tawerna różni się od pozostałych serwisów różnorodnością użytkowników, jeśli chodzi o społeczność. Tutaj jest bardzo różny poziom i nie każdemu się to podoba, a jak wiadomo, duma ludzka nie zna granic i to niestety moim zdaniem przeszkadza najbardziej w stosunkach z innymi stronami. Zazwyczaj też, ludzie oceniają rzeczy po pozorach i jak nie spróbują, to się nie przekonają.

Cytuj
12. Czy nadal grywasz w sagę Bohaterów Miecza i Magii, czy może odstawiłaś ją na półkę? Oceń przy okazji tą serię, jeszcze jeden raz.

Raczej to drugie. Głównie z powodu braku czasu, chęci i po trochu z powodu przyczyn technicznych. Czasami jednak najdzie mnie ochota odświeżyć pamięć i wtedy pochłaniam się grze bez reszty. ; D Zwłaszcza w trzecią, czwartą lub piątą część sagi, uwielbiam przede wszystkim muzykę z tych części.

Cytuj
13. Jak oceniasz obecnie Tawernę? Czy strona zaszła w dobrą, czy złą stronę, może odejście niektórych userów odebrało jej atmosferę i klimat?


Zależy jak się na to patrzy. Pod względem atmosfery, niestety tak, wielu wspaniałych ludzi odeszło, a niektórzy z wysokiego poziomu stoczyli się bardzo nisko, zwykle przez własną głupotę lub chęć przypodobania się innym. Nie jest oczywiście aż tak tragicznie, bo dołączyła do Tawerny całkiem spora ilość bardzo fajnych osób, negując po części to zepsucie i bałagan.

Cytuj
14. Co sądzisz o nowych użytkownikach? Prezentują dobre zachowanie, czy zachowują klimat i zasady?

 Niestety nie wszyscy, ale ja nie mam im tego za złe. Dobrze pamiętam, że kiedy dołączyłam do Tawerny pierwszy raz moje zachowanie nie specjalnie się różniło od zachowania tych nowych. Zresztą, chyba nadal tak jest. ;] Co innego, gdy taki nowy rozezna się już w tutejszych regułach i nadal robi wszystko na opak

Cytuj
15. Co to za kotek na sygnie?

Klasyka amerykańskich kreskówek, Kot Felix żonglujący swoim obiadem. ; D



« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:49:35 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10 Kwietnia 2009, 15:54:24 »
Wywiad z Loczkiem
Rozmawiał egzeq

Na początku przepraszam za zbyt długie nie udzielanie odpowiedzi na wywiad  ;)

Cytuj
1. Zacznijmy od twej funkcji na forum, jesteś moderatorem, w dodatku globalnym. Opowiedz o swoim zgłoszeniu się na ta funkcję, czemu to zrobiłeś?

Cóż  zgłosiłem się, ponieważ chciałem zobaczyć czy sprawdził bym się w roli moderatora, który pilnuje innych i jest bossem.
Na początku myślałem że to będzie frajda, ale potem zrozumiałem że trzeba więcej cierpliwość do tej funkcji która i tak jest ważna i odpowiedzialna, gdyż przez jakiś okres czasu byłem jedynym moderatorem.
Cytuj
2. Idąc dalej, czy byłeś kiedyś moderatorem na innym forum? Jeśli nie, to radziłeś sobie w okresie próbnym dla moderatorów, czy na początku jakoś odrzucała Cię funkcja na tym stanowisku?

To forum jest moim pierwszym pod względem doświadczenia w byciu moderatorem, na innych forach raczej się nie udzielałem a od jakiegoś czasu staram się udzielać na innych forach niekoniecznie o tematyce związanej z Grami.
Cóż w okresie próbnym postawiłem sobie kilka celów które przedstawiłem podczas podania o nabór i konsekwentnie je realizowałem, ale samo bycie moderatorem jakoś mnie nie ruszało i dawało mi raczej satysfakcję że przydaję się do czegoś i pomagam tworzyć jeden z bardziej znaczących portali o tematyce HOMM.

Cytuj
3. Jak uważasz, czy od piastowania przez Ciebie funkcji moderatora porządek na forum zmienił się raczej na plus, minus, czy może jak dawniej? Czyli pewien rodzaj samooceny, rozliczenia z niespełna półrocznej pracy.
Z mojej strony wygląda że sytuacja porządku i dyscypliny na forum troszeczkę się  polepszyła ale w pewny momencie nawet się pogorszyła ale wtedy dostałem wsparcie do pomocy i sam się zmobilizowałem się i wytężyłem siły żeby podnieść forum z małej stagnacji.
Co do samooceny to oceniam siebie że obowiązki swoje wypełniam w prawie 95% czasami zdarza się mi że zapomnę coś zrobić ale za chwilę naprawię to.
Przez to pół roku wypełniłem ponad połowę swoich celów choć niektórych nie zrealizowałem z powodu braku czasu którego często mi brakuje.

Cytuj
4. Zanim podjąłeś się stanowiska moderatora, byłeś w grupie Vip, czyli osób tworzących stronę, ale nie należących do redakcji. Opowiedz, jakie materiały wtedy tworzyłeś, oraz czemu nie zgłosiłeś się do pracy jako redaktor?

Cóż pamiętam to, pewnego dnia kolega z forum przedstawił swój pomysł żeby stworzyć opisy wszystkich bohaterów z każdego zamku i przedstawić najlepszy rozwój dla każdego z nich. Więc podzieliłem się z nim obowiązkami i stworzyliśmy opisy bohaterów, które zostały zaakceptowane. Potem sam jeszcze coś stworzyłem i zaniechałem dalszego tworzenia z powodu braku czasu i weny.
Czemu się nie zgłosiłem na redaktora? Cóż w pewnym momencie myślałem nad tym ale wtedy postawiłem sobie 2 pytania:
-Czy będę umiał coś stworzyć i zdobędzie to uznanie, i czy będę w stanie dotrzymywać terminów.
-Czy przyjmą gościa który nie zna HTML'a?
I w końcu podjąłem decyzję że nie zgłoszę się i poczekam na stanowisko które będzie odpowiednie do moich kwalifikacji.

Cytuj
5. Czy miałeś kiedyś taki dzień, że któryś z userów wyprowadził Cię z równowagi? Jeśli nie, opowiedz o Twoim sposobie na łagodne unieszkodliwianie spamerów.

Raczej nie, rzadko kiedy trafiał mi się jakiś kozak spamer który by mi napsuł krwi, zawsze reaguję spokojnie i tłumaczę takiemu delikwentowi co źle uczynił i że musi ponieść konsekwencję swojego czynu, często pomaga to że raz zostanie upomniany bo wtedy już nie popełnia tych samych błędów o ile umie wyciągać wnioski.

Cytuj
6. Opowiedz o swoich zainteresowaniach w serii HoMM. Która część najbardziej cenisz, którą najlepiej opanowałeś jako gracz?

Cóż w serii HOMM zawsze cenię grywalność oraz Kampanie które zawsze mnie wciągają i pozwalają dopracowywać strategie rozwoju bohaterów jaki i walki.
Jeśli chodzi o wybór najlepszej części to tutaj skłaniał bym się ku najnowszej odsłonie Świata Magi i Miecza Heroes V, ale i pozostałe części 4 i 3 też mi się podobają, co do opanowania w jak największym stopniu to opanowałem Herosa V w którym znam praktycznie mnóstwo dróg rozwoju bohatera jaki sposobu walki z każdym przeciwnikiem.

Cytuj
7. W jakich działach najbardziej lubisz zabierać głos? Wolisz HP, Inne Gry, czy też może dyskusje o tematyce strony?

Dla mnie nie ma podziału na lepsze i gorsze działy praktycznie rzecz biorąc to w każdym dziale się udzielam, lub oceniam czyjeś prace. Dla mnie każdy dział jest równorzędny i zawsze można się w nim czegoś dowiedzieć.

Cytuj
8. Opowiedz, jak lubisz spędzać czas poza komputerem. Hobby, extra nauka, sport, a może najzwyczajniejsze leniuchowanie?

Mój czas poza komputerem spędzam najczęściej pomagając w domowym gospodarstwie oraz naukę i od czasu do czasu na sport. Na naukę obecnie poświęcam więcej czasu z powodu powoli zbliżających się testów jak i wyboru  szkoły w której będę się uczył, ale w między czasie lubię też pograć w Piłkę nożną, ręczną albo zwyczajnie wsiąść rower i przejechać dany dystans dla dobrej kondycji i zdrowia.

Cytuj
9. Lubisz słuchać muzyki? Przybliż nam Twoje ulubione kapele, gatunki, może jakaś  płyta, utwór?

Muzyka odgrywa dla mnie dużą rolę ponieważ mogę zawsze się przy niej zrelaksować jaki i zabawić. Cóż, ulubionych zespołów raczej nie mam, częściej  słucham określonego gatunku. Głownie to Rap, Hip Hop, techno i sporadycznie Rocka i innego jego odmiany. Co do utworów to mam kilka, np. Bloodhound Gang - The Bad Touch, Eminem - Without Me, Missy Eliot & Ciara - Lose Control i wiele soundtracków z gier i anime.

Cytuj
10. Wszystko, co jest, przemija. Powiedz, jak wg. Ciebie zmieniła się Tawerna na przestrzeni Twojego pobytu na tej stronie.

Według mnie Tawerna zmieniała się na początku mojego pobytu było wielu userów którzy stanowili o kulturze i dobrej atmosferze która panowała, potem jakoś wszystko przycichło ale weszła nowa generacja użytkowników którzy zaczęli jakby kultywować to co rozpoczęli ich poprzednicy, ja także staram się to kontynuować, nawet po awansie na moderatora.

Cytuj
11. Wchodzisz na inne fora, niż Tawerna? Często odwiedzasz inne witryny o grach? Zapoznaj nas z nimi i czemu w nich bywasz?

Często odwiedzam przeróżne fora niekoniecznie związane z HOMM, często są o odmiennej tematyce, lubię też przebywać na forach o tematyce mangi i anime np: One Piece(One Piece.com.pl)
Bardzo często odwiedzam inne witryny, w poszukiwaniu informacji które poszukuję żeby się dowiedzieć co nieco "co w trawie piszczy" szczególnie odwiedzam strony  związane z grą Diablo.
Jast to słynna gra wydana przez Blizzarda, głownie przebywam na stronie Imperium Diablo. Znajduje się tam wiele użytecznych informacji które nie raz wykorzystywałem w grze.
Bywam na nim ponieważ jestem fanem tej gry, i niecierpliwie czekam na wzmiankę o premierze dzieła które może przebić wiele gier typu Hack'n'Slash, a być może nawet swojego legendarnego poprzednika.

Cytuj
12. Myślałeś kiedyś o opuszczeniu Tawerny? Miewałeś stany umysłu, przy których dalsze przebywanie tutaj było zbędne?

Raz miałem takie wątpliwość czy zostawać tutaj ale szybko się ich pozbyłem i postanowiłem zostać, postarać się coś zdziałać i wspomóc jakoś forum, najpierw jako VIP, a teraz jako Moderator i raczej nie zamierzam na chwilę obecną ulatniać się z tego forum.

Cytuj
13. Kiedykolwiek borykałeś się z twórczością literacką, bądź plastyczną w zakresie więcej, niż szkolnym? Jeśli tak, to omów to nieco. Opowiadania, wiersze, szkice, grafika komputerowa?

Z twórczością literacką miałem do czynienia pisałem z tego czasu opowiadanie które chciałem na tym forum wrzucić ale jakoś zapomniałem o tym i teraz leży gdzieś i czeka żebym je umieścił na stronie.
Troszkę bardziej za to miałem do czynienia z grafiką komputerową swego czasu tworzyłem sygnatury, avatary i przerabiałem zdjęcia, żeby poprawić ich wygląd, lub żeby były śmieszne.

Cytuj
14. Czy starasz się spędzać na Tawernie jak najwięcej czasu, czy też może niezwykle twardo stąpasz po ziemi i wolisz przeznaczyć go na rzeczy w realnym świecie?

Na Tawernie staram się spędzać trochę czasu ze względu na moją funkcję która wymaga tego, ale staram się większość mojego wolnego czasu spędzać świecie realnym np. pójść sobie na mecz, jakąś imprezę albo też poświęcić się nauce.

Cytuj
15. Opowiedz nieco o grze, której motyw możemy podziwiać na Twojej sygnaturze.

Cóż jest to gra Serious Sam w której chodzi oto, żeby wyłączyć mózg i relaksować się mordując setki pojawiających się potworów które możemy wytępić przeróżnymi broniami do których amunicja rzadko się kończy.


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:53:28 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20 Lipca 2009, 00:05:12 »
Wywiad z Khaziem
Rozmawiał egzeq



Cytuj
1. Jak zapewne wiadomo większości grona Tawerny, jesteś moderatorem, choć w przeszłości również redaktorem mającym w swym dorobku sporo artykułów i poradników. Widniejesz również w ekipie jakże chlubnego dla naszego serwisu i zadbanego chata GG. Która z tych profesji/prac odpowiada Ci najbardziej?

Nadal jestem Redaktorem pomimo że widnieje etykieta Moderatora. Na czacie jestem teraz rzadko, z powodu braku czasu oraz osób które tam są. Z niektórymi po prostu nie da się wytrzymać. Jednak nie oznacza to że nie ma mnie już na scenie GGCzatów.
Każda z tych funkcji, sprawia mi przyjemność. Pilnowanie porządku na forum czy czacie, to wielka odpowiedzialność, zaś bycie Redaktorem to wielkie wyzwanie. Uwielbiam każde z tych zajęć.

Cytuj
2. Spoglądając na swój profil, można zobaczyć że masz ogromną liczbę postów, prawie 1400. Lubisz się aktywnie udzielac na forum, czy może masz ich aż tyle od długiego stażu na Tawernie?

Długi staż? Nie jest długi. Zaledwie kilka lat. Daleko mi stażem do Martina, Jarka, Luka, Cepka czy innych "legend" strony. Raczej wynika to z tego, iż lubie dyskutować na temat Hirołsów.

Cytuj
3. Co sądzisz o reszcie ekipy? Sprawdzają się, może są jacyś szczególnie zasłużeni (nie chodzi o rangę)?

Ekipa bardzo ciężko pracuje. Każdy ma swoje zadania i trzyma się ich. Ciężko ocenić, kto robi więcej bo to są inne rzeczy. Każdy z nas robi co może i jak może najlepiej i to jest doceniane przez użytkowników. Najbardziej zasłużeni, moim zdaniem są Administratorzy którzy czuwają nad całym serwisem.

Cytuj
4. Jak początki z Tawerną? Szybko się zasymilowałeś w jej społeczeństwie, czy miałeś z tym jakieś problemy?

Znalazłem tą stronę gdy szukałem pomocy jak przejść kampanię w Kuźni Przeznaczenia. Teraz może to dziwnie wyglądać, że ja mam problem w przejściu kampanii, ale tak było. Nie wiem czy miałem problemy w pasowaniu się do społeczeństwa. Nie pamiętam bo to było dawno.

Cytuj
5. Co powiesz o swoich reakcjach na nowych i błądzących userów? Podchodzisz do nich z wielką cierpliwością, czy też może czasem nie wytrzymujesz gdy pytają Cię po raz 100 o sejwy do HoMMV?

Dobrze zadane pytanie. Często mnie pytają o sejvy. Czasem ciężko jest wytrzymać, ale staram się mówić co i jak każdemu, kto potrzebuje pomocy. W końcu na tym polega moja praca.
O nowych userach mam podzielone zdanie. Są ludzie dość sympatyczni, z którymi można pogadać, pośmiać się itd. ale są też tacy, dla których trzeba używać upomnień lub dawać im kary. Niestety, ale to jest wpisane w każdą stronę internetową.

Cytuj
6. Jak oceniasz obecną sytuację na Tawernie? Jest dobrze, źle, czy może tak sobie? Co wg. Ciebie można zrobić, by temu w jakiś sposób zaradzić?

Sytuacja jest trochę inna niż przychodziłem. Wtedy był szał HoMM5 i każdy się tym fascynował. Byli fajni ludzie i fajny klimat. Teraz też są fajni ludzie, ale klimat nigdy nie będzie taki jaki był. Sytuacja teraz też jest inna, ale jest to spowodowane zastojem na rynku gier komputerowych i zastojem serii. Gdy będą oficjalne informacje o nowej części, będą całe ręce roboty.

Cytuj
7. Jesteś przywiązany  do Tawerny? Jaka sytuacja musiałaby nastąpić, abyś musiał ją opuścić?

Jestem przywiązany. Ta strona jest inna niż pozostałe strony z tego gatunku. Wątpie żebym opuścił stronę na stałe. Owszem, przerwy się zdarzają, np. teraz, ale jest to spowodowane brakiem zajęć jako redaktor, i brakiem czasu przez szkołę i obecnie wakacje.

Cytuj
8. Widząc poradniki w kampanii, mogę wywioskować, że dużo czasu spędziłeś przy piątej części "Bohaterów Mocy i Magii". Powiedz coś więcej na ten temat, może ulubiona frakcja, sposoby na zwycięstwo?

Bardzo dużo czasu spędziłem na piątej odsłonie Herosów. Szczególnie na kampanii. Spodobała mi się fabuła i sposób działania gry. Ulubiona frakcja, to zapewne Elfy - mieszkańcy Sylvan. Lubie też grać niedocenianą Nekropolią oraz Dzikimi Orkami. Sposobów na zwycięstwo jest wiele, ale ja staram się grać tak, że przeciwnik nigdy by tak nie zrobił. Chodzi tu o zaskoczenie, i wyciągnięcie z danej rasy całego potencjału jaki ma.

Cytuj
9. Jakie są wg. Ciebie różnice pomiędzy poszczególnymi częściami HoMM? Nie mam tu na myśli np. nowej grafiki, czy nowych zamków, ale ogólnej oceny, wad i zalet.

Większej różnicy nie ma. W każdej części chodzi o to samo. Zrobić armie, zdobyć surowce, odkryć teren i pokonać wroga. Różnią się zaś sposobem w jaki trzeba tego dokonać. System rozgrywki jest nieco inny np. w HoMM2 i HoMM4. W najnowszej części "Hirołs" zmienił się system walki. Długo by wymieniać zalety i wady poszczególnej części. Powiedzmy, że lepiej jakby nic nie zmieniać, bo w tedy nie byłyby takie wyjątkowe.

Cytuj
10. W jakie inne tytuły grasz na pececie/konsoli?

Na PC lubię grywać w strategie np. Age of Empires, turówki jak Age of Wonders itp. Są też inne gatunki. Do ulubionych gier należą Age of Empires, Age of Wonders, The Settlers, Anno, Unreal Tournament, Quake IV, FIFA, CoD i pare innych tytułów. Mówie tu o całych seriach gier, oczywiście.

Cytuj
11. Muzyka. Opowiedz nieco o gatunkach, ulubionych zespołach i utworach, które słuchasz.

Metal. Rock.... Oraz muzyka Gotycka. Metallica, Iron Maiden, RHCP, Soil, Childen of Bodom, Linkin Park, Within Temptation, Nightwish i wiele innych. Sporo jest tych zespołów. Ulubiony utwór ciężko wybrać, bo jest ich sporo.

Cytuj
12. Zapoznaj nas z innymi rodzajami rozrywki, które preferujesz. Oczywiście wyłączając spędzanie wolnego czasu przed komputerem. Hobby, literatura, dziewczyny, hazard, może sport?

W wolnym czasie uprawiam sport. Do najczęstszych i ulubionych dyscyplin należą Piłka Nożna (Bramkarz lub Napastnik), Kolarstwo, Łucznictwo i Kulturystyka. Poza sportem interesuje się Fotografiką, Poezją którą też sam tworze, motoryzacją i modelarstwem. Dziewczyny to oddzielny temat. Długo by mówić.

Cytuj
13. Masz nawyk do narzekania na przywary codziennego życia? Tylko szczerze, proszę.

Oczywiście że narzekam. Byłoby za dobrze jakbym nie narzekał. Często nachodzi mnie ochota żeby przed kimś się wypłakać i powiedzieć co mi na sercu siedzi. Sporą ulgę do dają. Ogólnie mam specyficzne podejście do życia.

Cytuj
14. Lubisz droidy? Kosy? Śmierć? Alexiego Laiho? Tzn. omów motywy ze swojej sygnatury i avatara.

Lubie fantastykę. Avter to Generał "Griwes" z Gwiezdnych Wojen tylko nieco zmodyfikowany. Sygnatury ostatnio są niczym innym jak okładkami płyt poszczególnych zespołów.
Śmierć sama w sobie mnie fascynuje i nie boje się jej zaznać. W sumie i tak kiedyś nadejdzie, więc nie ma się czego bać.


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:55:15 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18 Września 2010, 09:24:49 »
Wywiad z Hellscream'em
Rozmawiała Laxx

Cytuj
Laxx: Witam, tu Wasza Tawerniana Diablica, Laxx. Dziś przeprowadzę wywiad ze znanym prawdopodobnie wszystkim tawernowiczem. Przed Wami zielonoskóry członek naszej redakcji, Tawerniany Ork...Hellscream!
Hellscream: Hej hej wszystkim.

Cytuj
1. Wcześniej mogliśmy spotkać Cię tylko na Jaskini Behemota. Co było przyczyną, że zacząłeś pojawiać się także i na Tawerna.biz?

Niech no sobie przypomnę...To było związane z Nowymi Rasami Tawerny nr 4. Ptakuba napisał mi na GG, że ktoś spapugował – no, użył dosadniejszych słów – mój pomysł na rasę, mianowicie Asgard. Zagniewany wpadłem, żeby sprawy powyjaśniać. No i jakoś tak zostałem...

Cytuj
2. Czy coś szczególnego urzekło Cię w naszym serwisie, że zostałeś?
Szczerze mówiąc, sam nie wiem. Po prostu jakoś już tu zostałem, skoro miałem ludźmi z którymi mogłem pogadać... Najwidoczniej „panoszące się wszędzie neokidy” i „ogólny zamęt” powodowany „niekompetentną moderacją” to za mało, żeby mnie zniechęcić. Tak swoją drogą, pozdrawiam z tego miejsca pierwsza osobę, z jaką zamieniłem słowo na Tawernie, Milandię.

Cytuj
3. Trzeba przyznać, że szybko zyskałeś uznanie i sympatię naszych userów. Czy uważasz, że i u nas są jakieś wartościowe osoby? (nie musisz podawać nicków)
Och, trochę ich będzie. Lwia większość ma w swoich nickach – na początku, w środku czy też na końcu – literkę „l”. Luk, Loczek, Lazor, Laxx, Oliswen, Belegor, Kolcz, kluseczka, Nekro_L, Markal Wielki, Łowca Dusz, „ł” to prawie jak „l”...Dużo innych też się znajdzie – Fergard – nie wymieniłem go na początku tylko dlatego że nie ma „l” w środku *śmiech*, Regeth, Gwynbleidd, Jarek, Dabu, Ptakuba, Gajko, egzeq...Nie sposób wszystkich wymienić. Kolejność oczywiście przypadkowa.

Cytuj
4. Zostałeś także opiekunem działu "Wasza Twórczość" i redaktorem Tawerny. Dlaczego zdecydowałeś się moderować akurat ten dział? Jak czujesz się w roli redaktora?
Powiedzmy, że zdecydowałem się zostać opiekunem tegoż działu. Martin mi trochę „pomógł” w dokonaniu decyzji. *śmiech* Ale nie narzekam, to miła praca. Zaś co do roli redaktora...Trudno powiedzieć, na razie mało w tej redakcji zrobiłem, poza wrzuceniem jednej mapki czy prowadzeniem piątej edycji Nowych Ras Tawerny.

Cytuj
5. Zmieńmy może troszkę temat. Pozwól, że zadam Ci parę bardziej osobistych pytań. Jak i my wszyscy na tym forum jesteś fanem sagi Heroes of Might and Magic. Którą część najbardziej lubisz i co Ci się w niej najbardziej podoba?
Trzecia część, z dodatkami, najlepiej też WoGiem. A za co? Za zabójczą grywalność. Tyle na ten temat.

Cytuj
6. Czy jesteś też fanem jeszcze innej serii gier? Jeśli tak, to za co je cenisz?
Bagh, retoryczne pytanie. Seria Warcraft, a jakże. Boskie strategie czasu rzeczywistego, ze świetną fabuła, pięknymi filmami, potężnym edytorem i kiepską kontynuacja w formie MMORPG. Nikt nie jest doskonały...Poza tym gry spod znaku Warhammer 40.000. Świetne uniwersum, niesamowicie grywalne gry.

Cytuj
7. Wszyscy dobrze wiedzą, że Hellscream nie słucha byle jakiej muzyki. Opowiedz proszę coś o ulubionych zespołach, wykonawcach i piosenkach.
Tia...Gdy ktoś słyszy Hellscream, ma trzy skojarzenia – „Warcraft, Ork, Black Sabbath”. *śmiech* Lubię dinozaury heavy metalu, takie jak ww. Sabbath, Iron Maiden, Judas Priest...Słucham też cięższej i lżejszej muzyki – dla przykładu Queenu z najlepszym wokalistą wszechczasu, Tupaca, czyli jedynego rapera, który miał do przekazania coś więcej niż „drugs&bitches”, MayheMu z najbardziej porąbanym człekiem naszego świata, Amon Amarth, czyli muzycznych wikingów ze Szwecji czy Motorheadu – zespołu, którego nie nagrał złego kawałka i ma w swoich szeregach najbardziej zajebistego człowieka na tym padole łez. Po lekturze tego wywiadu polecam Innuendo, Electric Funeral, Freezing Moon, Ghetto Gospel czy Without Fear czy Heroes – jedne z moim zdaniem najlepszych kawałków wyżej wymienionych wykonawców.

Cytuj
8. Lubisz czytać książki? Jaką ostatnio przeczytałeś? Masz ulubiony rodzaj literatury? Mam na myśli "klasykę szkolną" a może coś nowocześniejszego?
W chwili otrzymania tego wywiadu powiedziałbym „Toy Wars” Ziemiańskiego...ale że ja często zwlekam *śmiech* to odpowiedź brzmi „Dusza Demona” autorstwa Richarda A. Knakka. Dwa lata temu kupiłem pierwszą część trylogii „Wojna Starożytnych”, a na te urodziny kupiono mi drugą i trzecią część...Mimo że osadzone w uniwersum Warcrafta, opowiadają fabułę nieznaną nam z gier. Gorąco polecam każdemu fanowi Warcrafta czy chociaż dobrego kawałka fantastyki. A co do ulubionego rodzaju literatury – czytam głównie fantastykę, thrillery, horrory, ale generalnie nie pogardzę żadną dobrą książką. Nie mam ulubionego gatunku, jestem elastyczny.

Cytuj
9. Na Tawernie możemy przeczytać Twoje bardzo rozbudowane opowiadanie typu fanfiction. Lubisz puszczać wodze fantazji i znaleźć się czasem w zupełnie innym świecie? Jesteś marzycielem?
Moje fanficki mają to do siebie, że fanfickami są tylko z nazwy. *śmiech* Wiesz, jedni przelewają emocje na papier pisząc wiersze, ja tworzę opowiadania – czasem lepsze, czasem gorsze. Swoją droga, niedawno zacząłem nowe...I tak, jestem marzycielem. Szary, codzienny świat jest dla mnie zbyt nudny. Urodziłem, się w złym czasie i w złym świecie równoległym. Powinienem być zielonoskórym orkiem, rąbiącym przeciwników dwuręcznym toporem...Albo coś w tym stylu.

Cytuj
10. Możesz nam powiedzieć jakie filmy lubisz oglądać najbardziej - komedie, horrory...?
Mam sześćset osiemdziesiąt gigabajtów filmów w formacie RMVB i DivX na dysku przenośnym. Uznajmy więc, że mój gust jest bardzo obszerny. *śmiech*

Cytuj
11. Na Tawernie większość userów zwraca się do Ciebie "Wujku Hellsie". Nie masz nic przeciwko temu? Uważasz to za sympatyczne?
Oczywiście, że uważam to za sympatyczne, w końcu sam to wymyśliłem jeszcze na Ognisku Jaskini Behemota. Cieple wspominam jego płomienie.

Cytuj
12. Możesz zdradzić niewtajemniczonym dlaczego akurat przyjąłeś nick "Hellscream"?
Polecam wpisanie w dowolną wyszukiwarkę frazy „Hellscream WoWWiki”. A dla tych, co nie znają angielskiego – po prostu uważam tą postać za największego bohatera uniwersum Warcraft. Nic nie jest bardziej epickie od Grommasha „Groma” Hellscreama.

Cytuj
13. Wierzysz w wróżby, okultyzm, przesądy? A może są Ci kompletnie obojętne?
Zasadniczo nie. Chyba że podepniemy pod to boga, to wtedy tak. Wierzę. Ale nie jestem i nigdy nie byłem katolikiem.

Cytuj
14. Posiadasz rzecz, która jest dla Ciebie do dziś bardzo ważna i wzbudza sentyment? Mam na myśli np. ulubione zdjęcie z albumu rodzinnego a może miś z czasów dzieciństwa?
Hmm...Nie, raczej nie. Mam parę przedmiotów o wartości sentymentalnej – prezenty z osiemnastki i takie tam – ale nic wybijającego się.

Cytuj
15. Na zakończenie może mógłbyś nam powiedzieć czy masz jakieś motto życiowe lub rodzaj zasady, którą kierujesz się w życiu? Albo sekwencję, którą chciałbyś się z nami podzielić?
Nie oglądam się za siebie i staram się nie gdybać...Ale z tym ostatnim bywa różnie. Że aż spytam – gdybyś mogła zmienić dowolną liczbę dni w swoim życiu, ilebyś zmieniła?

Cytuj
16. Jeszcze raz bardzo dziękuję Ci za udzielenie nam wywiadu. Mamy nadzieję, że na Tawernie będziesz jeszcze przez długi czas i że nie masz zamiaru nas opuszczać.
Dziękuję.
Ja również. Over and out.









« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 22:57:45 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 21 Września 2010, 14:27:22 »
Wywiad z Saph
Rozmawiała Oliwsen


Cytat: Oliwsen
1. Pod Twoim nickiem prezentuje się tytuł zaszczytnego stanowiska, jakim jest ranga Elitarnego Redaktora. W jaki sposób w Twoje ręce wpadła funkcja bycia redaktorem i jakie były tego początki?
Saph: Elitarnego Redaktora dostałam, można powiedzieć, „na odchodne”, czyli po tym, jak zakończyłam moją „karierę” w Redakcji. Do dziś nie wiem, co Jarka i Martina skusiło do przyznania mi jej, ale nie mogę powiedzieć, żeby to było niemiłe. ;] A zaczęło się zwyczajnie – miałam za dużo wolnego czasu , więc postanowiłam dołączyć do elitarnego grona tawernianych redaktorów i, nie za często, powrzucać coś na stronę.

Cytat: Oliwsen
2. Czy bycie redaktorem sprawia Ci satysfakcję? Czy też może miałaś kiedyś ochotę rzucić to i wrócić do rangi zwykłego użytkownika?
Saph: Tak jak już napisałam – rangę mam tylko „na pamiątkę”. Przestałam tworzyć artykuły czy strony, czasami zdarzy mi się poprawić jakąś literówkę czy coś podobnego. A w czasie, gdy jeszcze aktywnie pomagałam rozwijać się stronie, nie miałam jakichś większych kryzysów, wiąże się to pewnie z małym natłokiem obowiązków.


Cytat: Oliwsen
3. Twoja aktywność na stronie Tawerny robi naprawdę duże wrażenie. W jakim rodzaju materiałów, które przygotowałaś, czułaś się najlepiej?
Saph: Och, naprawdę świetne wrażenie robi działalność Twoja lub Luka. :] Mi tylko czasami zachciało się cokolwiek zrobić, najczęściej były to artykuły z zakresu Heroesa IV, bo mało kto interesuje się akurat tą częścią. A ja w dalszym ciągu uważam, że nie jest zła i całkiem przyjemnie robiło się podstrony o niej.

Cytat: Oliwsen
4. Masz za sobą słuszną rangę Przyjaciela Tawerny. Czy nie myślałaś nigdy o randze np. moderatora? Jak widziałabyś siebie w takiej roli?
Saph: Moderator? ONIGDYWŻYCIU! Przeglądanie Przeczesywanie wątków w poszukiwaniu wybitnych inaczej postów, rozdawanie upominków, rozgryzanie motywów spamerów – to musi być naprawdę nudne. Nie nadaję się kompletnie, tu potrzeba osób obowiązkowych i odpowiedzialnych, a jak widać – takich kilka na Tawernie się znalazło. A Przyjaciel to całkiem sympatyczna ranga, mi zupełnie wystarczała.

Cytat: Oliwsen
5. Jak na fana HoMM przystało, z pewnością upodobałaś sobie co najmniej jedną z 5 części sagi. Które z nich przypadły Ci do gustu najbardziej i dlaczego? Nadal lubisz poświęcić chwilę wolnego czasu na rozegranie scenariusza/mapy, czy wolisz jednak zająć się czymś innym?
Saph: Oczywiście, że nadal gram w Heroesa! Ostatnio nawet zdarzyło mi się uruchomić III, chociaż nie mam zwyczaju składać jej hołdów, co poranek, jak trv fani HoMMa. Pewnie jestem na to za młoda, nie pojmuję jej uroku i klimatu. Musicie mi wybaczyć. :] Najczęściej jednak gram w V i to na przechodzeniu tej części spędziłam najwięcej godzin.

Cytat: Oliwsen
6. Opisz w skrócie swoje pierwsze spotkanie z Tawerną. Czym skusiła Cię strona, że założyłaś tutaj konto i dorobiłaś się całkiem pokaźnego stażu?
Saph: Hm, wiesz, pierwsze pytanie, na które nie potrafię odpowiedzieć. Po prostu nie pamiętam – to był rok 2007, czyli zamierzchła przeszłość. Byłam młoda, głupia, założyłam konto, a potem poszło z górki. ^^

Cytat: Oliwsen
7. Przez długi czas na Tawernie działy się różne rzeczy, od tych dobrych po te złe. Niektórzy ludzie odeszli ze społeczności, niektórzy co dopiero zawitali w Tawerniane progi. Jak oceniasz całą tą sytuację?
Saph: Odejścia wielu użytkowników żałuję, oczywiście, i nie mogę powiedzieć, że nowi ich świetnie zastąpili, bo tak nie jest. Dla mnie Tawerna najlepszy czas ma za sobą, ale dla tych „nowych” to pewnie dopiero przyszłość. Naturalna kolej rzeczy. Mam nadzieję, że portal w dalszym ciągu będzie świetnie prosperował i wspaniałych userów nigdy tutaj nie zabraknie. Zdrowie Tawerny!

Cytat: Oliwsen
8.Wielu użytkowników wahało się, czy nie opuścić całkiem społeczności Tawerny. Czy miałaś kiedyś podobne uczucie?

Saph: Za bardzo przywiązałam się do Tawerny, żeby to zrobić. Nigdy nie założyłabym tematu „moje wielkie odejście”, bo wiem, że i tak za jakiś czas tu wrócę. Ze zwykłej ciekawości - zobaczyć, co się zmieniło, a co pozostało takie, jakie było.

Cytat: Oliwsen
9. Jesteś bardzo miłą i lubianą przez innych osóbką. Jak oceniasz innych użytkowników? Masz swoich faworytów?
Saph: Aaaaale komplementy, aż się zarumieniłam, dobrze, że tego nie widać. Dzięki. Mój awatar pewnie zróżowiał. :] Co do innych userów… Nie mam większych podstaw, żeby oceniać kogoś tylko po postach na forum, ale oczywiście, że mam swoje małe prywatne kółko adoracyjne. ;]


Cytat: Oliwsen
10. Muzykę lubi każdy, zależnie od gustu. Jaki typ muzyki jest Twoim ulubionym i dlaczego? Mogłabyś podać parę faworyzowanych przez Ciebie zespołów/artystów? Czy sama tworzysz jakiś rodzaj muzyki?
Saph: Zazwyczaj nie dzielę muzyki na typy, słucham tego, co akurat mi wpadnie w ucho. Generalnie jednak nie wychodzę poza rockowe klimaty, jeśli mam być konkretna, czasami przydarzy mi się jakaś poezja śpiewana lub soul. O muzyce mogę naprawdę długo [i bez sensu] gadać, ale tym razem wymienię tylko ulubione zespoły [kolejność losowa ^^]: System of a Down, Metallica, Blind Guardian, Nirvana, Scorpions, Hammerfall, Guns n’ roses, Iron Maiden, Led Zeppelin, Red Hot Chilli Peppers, a z polskich: Monstrum, Spiral, KSU i oczywiście Dżem. I tak trochę za dużo mi tego wyszło, ale nie potrafię z żadnego z wypisanych zrezygnować, wręcz przeciwnie – powstrzymuje się resztkami sił przed dopisaniem czegoś do listy. Nie mogę powiedzieć, że tworzę muzykę, czasami zdarza mi się szarpnąć struny, ale pilnuje się, żeby nikt tego nie słyszał.

Cytat: Oliwsen
11. Jakiś czas temu zajmowałaś się pisaniem opowiadań. Czemu zaprzestałaś pisać? Czy możemy mieć nadzieję, że jest to tylko dłuższa przerwa i wrócisz do pisania? Wiążesz z tym w pewien sposób swoją przyszłość?
Saph: Absolutnie nie przestałam pisać, ale uznałam, że oszczędzę społeczności Tawerny tortur spowodowanych przez próby przebrnięcia przez mój tekst. Pisanie to dla mnie hobby, sposób spędzania wolnego czasu i... odrabiania zadań domowych. Chciałabym wiązać z tym swoją przyszłość, ale to akurat jest marzenie wielu ludzi, więc umiarkowanie wierzę w swoje szanse.  Na Tawernie już raczej nic saphowego się nie pojawi – wstyd byłoby mi umieszczać swoje wytwory w jednym dziale z Hellsem czy Fergardem. Ale skrobać po kątach nie zaszkodzi.


Cytat: Oliwsen
12. Dało się poznać po niektórych postach, że interesujesz się również grafiką, jej tworzeniem. Co sprawiło, że rozpoczęłaś swoją przygodę z programami graficznymi? Czy jesteś zadowolona z efektów swojej pracy i chciałabyś zajmować się tym w przyszłości?
Saph: Grafiką zaczęłam się zajmować jeszcze we wczesnych klasach podstawówki, wydawało mi się to takie megasupertruefajne, tylko bardzo długo nic nie potrafiłam zrobić. No, nadal prawie nic nie potrafię. Zaczęłam się trochę „rozwijać” w tej kwestii na początku tylko po to, żeby mieć na Tawernie fajny awatar. :D  Oczywiście, trafiło mi się parę graficznych wpadek, typu sygnatura z samych brushy, do tej pory mi za nią wstyd, ale myślę, że to już przeszłość. ^^ Grafika to tylko taki dodatek jak mi się nudzi, ewentualnie jak ktoś bardzo chce, żeby poprawić mu buźkę w photoshopie, co raczej nie jest trudne. A z efektów nijak być zadowolona nie potrafię, bo przecież wiadomo, że zrobienie czegokolwiek wymaga ciężkiej pracy, lat tułaczki i treningu, łez, potu, krwi, a mnie zwyczajnie na to nie stać.


Cytat: Oliwsen
13. Co lubisz robić, jeśli nie spędzasz czasu przed monitorem komputera? Opowiedz o swoim hobby.
Saph: Hm. Zagięłaś mnie teraz. :D  A na serio… Namiętnie rozczytuję się we wszelakiej literaturze, wyłączając romanse i rzeczy zmierzchopodobne, zbawiam zniewolone nacje we własnych światach, kibicuje „tym złym”, ale liczę na happy endy, zadręczam innych ludzi i myję zęby po sześćset sześćdziesiąt sześć razy dziennie. Oraz okazyjnie jem płatki śniadaniowe na kolacje.

Cytat: Oliwsen
14. Czy Tawerna jest jedyną stroną, której poświęcasz swoją uwagę, czy udzielasz się także na innych, o podobnej tematyce? Pomijając HoMM, jaka tematyka stron internetowych interesuje Cię najbardziej? Masz swoją ulubioną?
Saph: Jak każde dobrze wychowane dziecko neo regularnie oglądam słit focie znajomych na nk albo na fejsbóku. Z  bardziej poważnych kont -  od niedawna mam na Anduinie, ale Tawerna jakoś jest u mnie priorytetowo wyżej.


Cytat: Oliwsen
15. Twój avatar to wizerunek smoka. Czy wiąże się to z Twoim zamiłowaniem do tych kreatur? Co w nich urzeka Cię najbardziej i dlaczego?
Saph: Kocham smoki, ponieważ… kocham smoki. Są majestatyczne, piękne, urzekająco groźne, zabójczo niebezpieczne, a zarazem zupełnie słodkie. Łiii. Tego się nie da uargumentować, jedni lubią krewetki w cukrze pudrze inni romanse zapiekane w pesudowampirzym klimacie, a saph lubi smoki. :]





« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:00:04 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26 Września 2010, 15:24:00 »
Wywiad z Cepkiem
Rozmawiała Laxx

Cytuj
1. Na Tawernie jesteś znany z tego, że pilnujesz porządku na forum i prześladujesz spamerów ; ) Opowiedz proszę co zmotywowało Cię do tego, aby zostać moderatorem?
Moderatorem zostałem dawno. Chciałem bardziej się zaangażować w rozwój i życie Tawerny a że nie widzę się w roli redaktora (nie jestem dobry w pisaniu artykułów) postanowiłem zostać moderatorem. Jako że miałem już wcześniej modka na kilku forach, zdecydowałem się także zacząć tą działalność w tym miejscu.

Cytuj
2. Czy funkcję moderatora traktujesz jako zabicie wolnego czasu czy jednak jako poważny obowiązek?
Czas zabijać wolę w inny sposób, jest mnóstwo zajęć pozwalających mi się zrelaksować. Nienawidzę nieporządku i spamu, dlatego też przykładam się do swojej funkcji na tyle ile mogę, co oczywiście jest moim obowiązkiem.

Cytuj
3. Dlaczego nie postanowiłeś spróbować sił w pracy jako redaktor?
Wspomniałem o tym już wcześniej, wole zostawić pisanie artykułów dla osób bardziej się do tego nadających, jedna funkcja na tawernie w zupełności mi wystarcza i tak wymaga ona wysiłku i zaangażowania.

Cytuj
4. Jak każdy z nas jesteś fanem serii HoMM. Którą część najbardziej lubisz? Masz może ulubioną frakcję/jednostkę?
Seria HOMM jest moją ulubioną serią gier strategicznych, mimo że nie przepadam za czwartą częścią, ba nawet nigdy nie spędziłem przy niej więcej niż pół godziny, to każda część tu zasługuje na najwyższą klasę. Szczególnym respektem darzę I i II część serii, dzięki którym powstały dalsze części gry. Jeśli chodzi o najlepszą część to sam nie wiem, w trojkę przegrałem sporą część swojego życia, a piątka mimo wielu złych opinii wcale od niej nie odstaje, obie części ubóstwiam. Najlepszego zamku nie mam, lubię odmienność, to samo tyczy się jednostek.

Cytuj
5. Jak trafiłeś na Tawernę? Szukałeś odpowiedniej strony przez pewien czas czy wpadłeś tu (teoretycznie) na chwilę a jednak zostałeś nadal?
Tak, jak wiele użytkowników szukałem pomocy, zresztą co można zobaczyć po moim pierwszym poście na tym forum. Straciłem savy i byłem strasznie zbulwersowany, no ale to już było. Na forum nie było jeszcze tyle ludzi co teraz, nie było tyle działów, tematów i postów, mimo to zacząłem przebywać w tej grupie osób która tworzyła historię i nastrój tutaj, jak widać przebywam w tym miejscu do dziś.

Cytuj
6. Napewno nieraz jako moderator spotkałeś się z opiniami, że jesteś kiepski w swojej branży. Przerażało Cię to czy umocniło?
Wiesz, nigdy nikt nie wyraził mi takiej opinii prosto w oczy, na pewno nie przejąłbym się takim czymś bo mam już swój spory staż pełniąc tą funkcje i mam własny sposób na bycie moderatorem.

Cytuj
7. Napewno interesujesz się muzyką i filmem. Opowiedz nam proszę o swoich gustach.
No tak, interesuje się tym jak każdy, lecz tutaj mam bardzo obszerny asortyment umiłowań. Jak większość współczesności słucham różnojęzycznego popu. Sporo słucham japońskiej muzyki, a w szczególności jpopu i jrocku. Nie są mi obce także amerykańskie klipy słynnych raperów. Jak większość zdemoralizowanej młodzieży słucham też polskiego HH lecz we własnym, niewielkim zakresie. To za czym nie przepadam to  szwabska muzyka, nie darzę jej zbytnią sympatią.
Filmy oglądam praktycznie każdego gatunku. Jak wiadomo każdy gatunek filmu ma dla siebie charakterystyczne cechy przez co oglądając tylko jeden rodzaj, często fabuła jest do siebie podobna, a sceny się do siebie zlewają. Jestem człowiekiem, który szybko się nudzi przy jednym, dlatego też oglądam różne filmy.

Cytuj
8. Na Tawernie jesteś znany również jako poeta. Powiedz proszę o czym głównie mówią Twoje wiersze. Masz jakąś muzę? ; )
Poeta? Co prawda piszę wiersze przez cały czas, no ale są one amatorskie i przy tym poziomie co teraz jest na tawernie, moje zapiski leżą w kilku zeszytach i się nie publikują. Sam wciąż pracuję nad tym żeby wierszę wyglądały coraz to lepiej. A piszę o wszystkim od pijaczków po sercowe rozterki. Muzą co najwyżej do miłosnych wierszy jest mój skarb.

Cytuj
9. Czy ten rodzaj twórczości traktujesz jako hobby a może myślisz o tym poważnie? Chciałbyś wydać swój własny tomik poezji?
Lubię pisać, ale nie lubię się tym chwalić. Nigdy nie myślałem o zostaniu kimś kto trzyma przez sporą część swojego życia pióro w ręce i zapisuje na kartkach swoje myśli , przeżycia czy jeszcze coś innego.

Cytuj
10. W Twoim profilu zawsze można ujrzeć słodkie ale uzbrojone zwierzątka. Lubisz takie waleczne futerkowce? A może to sygnał dla spamerów: "Drżyjcie!"?
Miałem kiedyś chomcia, ale chomiki nie żyją wiecznie, ale to też nie ma z tym żadnego związku. Zaczęło się tak po prostu bez celu jedną i drugą sygnaturą, a potem stało się to na tyle charakterystyczną cechą na moim profilu, że ciągnąłem te stworki dalej. Niedługo planuje wstawić coś nowego.

Cytuj
11. Czy można znaleść Cię jeszcze na innych forach? Nie mam na myśli wyłącznie tematyki HoMM.
Można mnie znaleźć na wielu forach, lecz na żadnym nie pełnię tak ważnej funkcji jak tutaj. Jestem na tych forach tylko zwykłym userem, to szukającym pomocy, to pomagającym innym.

Cytuj
12. Kim chciałbyś zostać w przyszłości? Planujesz już jakieś studia?
Planuje zakończyć edukację po studiach ekonomicznych, przez co będę miał już kilka tytułów dzięki skończonym szkołom przed studiami. Sam nie wiem czym się będę zajmował, ale zapewne będzie to miało związek z żywnością i żywieniem.

Cytuj
13. Interesujesz się mechaniką jak większość chłopców? Może udało Ci się już coś "złożyć" własnego?
A tu Cię zaskoczę, bo jakoś specjalnie nie interesuję się mechaniką, większość czasu spędzam w kuchni niż w garażu.

Cytuj
14. A teraz pytanie z drażliwej tematyki. Za którym przedmiotem szkolnym najbardziej przepadasz i dlaczego?
Nie przepadam za przedmiotami, których po prostu nie rozumiem. Fizyka sprawia mi najwięcej problemów.

Cytuj
15. Na koniec powiedz nam proszę... gdybyś miał możliwość życia w świecie HoMM, (obojętnie która część) to po której stronie konfliktu stanąłbyś?
Oczywiście po stronie dobra, jeśli zło wygrywa to zawsze panuje taki nieład, zniszczenie i cierpienie, a dobro prowadzi za sobą spokój i harmonię.





« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:01:00 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 281


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 29 Września 2010, 16:52:17 »
Wywiad z Menelagiem
Rozmawiała Laxx


Cytuj
1. Jakie były Twoje początki z Tawerna.biz? Dlaczego zarejestrowałeś się akurat tu a nie na innym portalu poświęconym sadze HoMM?

Ta strona wydawała mi się najbardziej atrakcyjna. Poczułem tą "tawernianą" atmosferę i też postanowiłem dołączyć. Było warto :)

Cytuj
2. W lutym minie rok od rejestracji Twojego konta na Tawernie a już jesteś pilnie pracującym redaktorem. Co najbardziej lubisz robić w redakcji?

W lutym mijają 2 lata. Najbardziej lubię pisać artykuły związane z bohaterami  i fabułą HoMM V.

Cytuj
3. Wielu ludzi podziwia Cię za talent do modowania i wytrwałość w tym zajęciu. Opowiedz proszę coś o swoim projekcie.

Mod LOTR to mój pierwszy duży projekt związany z modyfikacjami. Pamiętam do dzisiaj, jak wpadłem na pomysł przeniesienia postaci z "Władcy Pierścieni" do "herosów". Wracałem wtedy autobusem ze szkoły i oglądałem reklamę na szybie, na której była gra "Władca Pierścieni: Podbój". Jeśli mam być szczery, to głównie dzięki temu modowi stałem się bardziej rozpoznawalnym użytkownikiem na forum.

Cytuj
4. Której części sagi HoMM jesteś zwolennikiem? Za co ją cenisz?

Każda część miała u mnie swoje "5 minut". Jednak to dzięki "trójce" poznałem świat Might and Magic i to do niej czuję największy sentyment.

Cytuj
5. Masz jakiegoś ulubionego bohatera? Jeśli tak, to którego i za co go cenisz?

Mam ulubionego bohatera w części trzeciej. To czarodziej Astral.

Cytuj
6. Czy grasz nadal w HoMM? A może jednak poszły w odstawkę a ich miejsce zajeło coś innego?

Tak naprawdę ostatni raz grałem w "piątkę" na początku lipca. Teraz gram czasem w WP: Powrót króla. Jeśli mam chwilę czasu, poświęcam ją głównie na modowanie.

Cytuj
7. Lubisz czytać książki? Masz ulubionego pisarza?

Uwielbiam czytać, ale ostatnią książkę przeczytałem na początku wakacji, więc jakiś czas temu. Mam ulubionego pisarza- Harlana Cobena.

Cytuj
8. Jaki rodzaj muzyki najbardziej Cię relaksuje? Opowiedz coś proszę o swoich gustach.

Lubię rock, dance, ale nie "jaram się" nimi. Tak naprawdę nie mam ulubionego gatunku, słucham tego co mi wpadnie w ucho.

Cytuj
9. Należysz może do jakiejś subkultury czy jesteś normalnym chłopakiem?

Jestem w 100 % normalnym (taką mam nadzieję) chłopakiem xD.

Cytuj
10. Czy uważasz, że posiadanie rodzeństwa to coś dobrego czy uprzykrzanie życia? ; ) Pytam, ponieważ sama jestem jedynaczką : D

Nie wyobrażam sobie życia bez mojej sis, ale czasami mam ochotę ją udusić, zamurować lub podpalić :-)- żartuję oczywiście. Rodzeństwo ma swoje zalety, które w znacznym stopniu zakrywa wady.

Cytuj
11. Lubisz uprawiać sport?


Tak, jest to świetny sposób na zrelaksowanie się i odreagowanie stresów. Koszykówka i siata <3

Cytuj
12. W jakim kierunku chciałbyś się kształcić zawodowo? Chemia, ekonomia a może jakaś filologia?

Aktualnie najbardziej skłaniam się ku architekturze. W alternatywie mam dziennikarstwo i stosunki międzynarodowe.

Cytuj
13. Powiedz nam proszę coś o swoim ulubionym typie kuchni.

Włoska, włoska i tylko włoska!

Cytuj
14. Gdybyś mógł coś zmienić na świecie to co byś zmienił?

Wysadził w powietrze wszystkich terrorystów. W przenośni oczywiście.

Cytuj
15. Na koniec oceń się proszę sam - jesteś typem choleryka, sangwinika, melancholika a może flegmatyka?

Sam nie wiem. Myślę, że po trochu wszystkiego ;)




« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:03:57 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
WhitePride
Shelv

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 425


Administrator sekcji CzatGG

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03 Października 2010, 18:16:13 »
Wywiad z Shelv'em
Rozmawiała Laxx

Cytuj
1. Nick "Shelv" wszystkim użytkownikom kojarzy się z userem, zaangażowanym w życie Tawerny. Powiedz proszę, co sprawiło, że postanowiłeś zostać redaktorem? Czym się zajmowałeś?

1. Na samym początku wbiłem na stronkę odkurzyć info na temat H3 bo coś mi nie trybiło. W tym czasie wbiłem na CzatGG i na nim zostałem. Jak wyszedł HoF wtedy do bani myśl mi wpadła, że mógłbym pomóc ogarniać różne rzeczy związane z Heroes.

Cytuj
2. Jesteś także opiekunem czatu GG. Jak długo sprawujesz tą funkcję?

2. Hmm... uprawnienia miałem w 2005/06 roku? Później zostałem adminem. Następnie miałem przerwę kilkumiesięczną, po czym znów przywrócono mi uprawnienia i do admina. Ogólnie jestem stworzony do kierowania a nie do tego, żeby ktoś mną kierował.

Cytuj
3. Czy kiedykolwiek miałeś ochotę porzucić posadę "Strażnika"?

3. Pewnie. Ale o tej historii mogę pisać i pisać. Za dużo lat przeżyłem z Tawerną, żebym mógł o tak sobie odejść. Przyzwyczajenie.

Cytuj
4. Zdradź nam proszę, która część sagi Herosów najbardziej przypadła Ci do serca i dlaczego.

4. HoMM V. Bo jest najlepsza.

5. Czy nadal miewasz chwile "słabości" i postanawiasz czasem pograć w tą serię gier?

5. Nie mam czasu na gry.

Cytuj
6. Sztuką jest niezauważyć, że jesteś zagorzałym kibicem futbolu. Opowiedz proszę o tej miłości.

6. Nie jestem Kibicem piłki nożnej, tylko Klubu. Piłka nożna mnie średnio interesuje. Bardziej klimat na trybunach.

Cytuj
7. Mamy nadzieję, że nie jesteś typem "kibica", który biega z kijami po stadionach?! : )

7. Z kijami nie.

Cytuj
8. Masz jeszcze jakieś inne zainteresowania? A może jakieś nietypowe hobby?

8. Kolekcjonuję vlepki ekip Kibicowskich, projektuję odzież oraz wszystkie inne gadżety Kibicowskie.

Cytuj
9. Jakiej muzyki głównie słuchasz? Założę się, że rapu i hip-hopu...

9. Heh, dobrze strzelasz. Tylko rap.

Cytuj
10. Co myślisz o Tawernie? Czy taki serwis ma sens?

10. Tawerna to My. Każdy kto obczaja naszą działalność wie, że lubimy bezinteresownie pomagać innym. Inaczej Tawerny by nie było.

Cytuj
11. Jesteś molem książkowym? A może należysz do tej grupy ludzi, która nienawidzi czytać książek?

11. Nie czytam książek.

Cytuj
12. Wolisz surfować w internecie czy oglądać TV? Ile dziennie czasu poświęcasz na tego typu rozrywki?

12. TV to forma manipulacji głupich ludzi przez komunistycznych złoczyńców. Wszelkie info czerpię z neta oraz po wyciągnięciu z nich wniosków, przyjmuję je do wiadomości.

Cytuj
13. Możesz nam powiedzieć, czy zamierzasz studiować? Jeśli tak, to jaki kierunek?

13. Zamierzam, ale w tym roku nie depnąłem. Za rok idę na Elektrotechnikę -> Energetykę.

Cytuj
14. Jaka według Ciebie jest recepta na szczęście w życiu?

14. Ciekawe pytanie... Dążenie do poczucia satysfakcji z tego, co się robi.

Cytuj
15. Uważasz siebie za człowieka szczęśliwego?

15. Jeszcze ciekawsze... Tak.


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:12:33 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 04 Października 2010, 16:02:00 »
Wywiad z andre94nt
Rozmawiała Laxx

Cytuj
1. Jesteś użytkownikiem, który już jakiś czas temu zarejestrował się na Tawernie. Dlaczego dopiero teraz zacząłeś się udzielać i brać aktywny udział w życiu Tawerny?
Zacząłem się udzielać bodaj przed wakacjami, bo zainteresował mnie tawerniany mod i tak jakoś zacząłem brać udział w życiu Tawerny, przypominając sobie jej wspaniały klimat ;)

Cytuj
2. Od niedawna zostałeś redaktorem. Co Cię skłoniło do tego, aby spróbować swoich sił w redakcji?

Znam się po prostu na heroes, a chciałbym pomóc tawernie i to chyba tyle.

Cytuj
3. Zadam Ci standardowe pytanie - którą część HoMM najbardziej lubisz? Z tego co wiem, to czwartą część, prawda?

Tak, czwarta-od niej zacząłem przygodę z grami i z prawdziwym fantasy.

Cytuj
4. Wiemy, że mamy podobne gusta muzyczne. Opowiedz proszę o ulubionych gatunkach i wykonawcach.

Głównie to gotyk: Paradise Lost jest ulubiony, ( i oczywiście Polski Hunter!!) ale ostatnio coraz więcej cięższych brzmień tj. black/death. M inn. Dimmu Borgir, Keep of Kallesin.

Cytuj
5. Niedawno zacząłeś również pisać opowiadanie - o czym ono opowiada? Jest dla Ciebie ważne?

Hmm, opowiada o Axeoth, na razie nie mam zbytniej weny, na pewno nie jest najważniejsze, ważniejsze jest moje drugie o magu z  Faerunu(D&D)

Cytuj
6. Lubisz zwierzęta? Wiemy, że jesteś właścicielem sympatycznego kotka...

Tak, lubię i mam tego kotka, oraz jego matke. To dachowce, oprócz tego mam dwa pieski.

Cytuj
7. Jesteś humanist czy raczej ścisłowcem?

HUMANISTĄ ( płeć męska ;p)

Cytuj
8. Czy masz może jakieś hobby, zainteresowania? Mam na myśli rysowanie, rzeźbienie...

Rysuję, ale mi nie wychodzi, gram na elektrycznej gitarze, co idzie nieco lepiej, niż rysunek. Tak to RPG, klub fantasy, ostatnio kręcenie głupich, amatorskich filmików ;P

Cytuj
9. Który przedmiot szkolny najbardziej Cię fascynuje?

Hmmm... technologia informacyjna, wyszukiwanie informacji- przedmioty z mojego kierunku w liceum, dotyczą internetu, html, ale również obróbki zdjęć, filmów.

Cytuj
10. Chciałbyś kontynuować naukę na studiach? Może już wiesz jaki kierunek?

Tak, na zarządzaniu informacją- info powyżej w przedmiotach szkolnych.

Cytuj
11. Czy masz może ulubiony film? A może jakąś serię filmów?

Raczej Władca Pierścieni. Telewizora nie oglądam prawie wcale.

Cytuj
12. Do jakiego rodzaju ludzi należysz - optymistów czy fatalistów? Dlaczego?

Ja? Do gotów ;p. Czyli ogólnie rzecz biorąc, żyję raczej dniem dzisiejszym, ale nieco myślę o przyszłości. Taki dziwak.

Cytuj
13. Marzysz o wycieczce do jakiegoś kraju? A może podróż dookoła świata?

Anglia/Irlandia zwiedzić wszystkie zamki, to moje marzenie, jeśli o podróże chodzi!

Cytuj
14. Myślisz, że marzenia się spełniają? Dlaczego tak uważasz?

Tak, ale te niewielkie. Chciałem od dawna gitarę i mam ;]

Cytuj
15. Na koniec zadam Ci zabawne nieco pytanie - skakałeś już kiedyś na bungee? Jeśli, nie to chciałbyś to zrobić? Ja osobiście powiem, że nie odważyłabym się na to.

Nie, nie skakałem, skoczyłbym, na pewno.

Dziękuję za wywiad.



« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:16:22 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16 Lutego 2011, 22:05:47 »
Wywiad z Serafinkiem
Rozmawiała Laxx

Cytuj
1. Pytanie początkowe dla Ciebie będzie nieco standardowe - opowiedz nam proszę w skrócie o swoich początkach na Tawernie - np. co zadecydowało, że dołączyłeś do naszej społeczności?

W skrócie: Wpadłem na chwilę, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie: "gdzie są te cholerne newsy" :D. A trochę rozbudowując:
Był zimowy dzień 4 grudnia, z nudów zagrywałem w kampanie H5 i pojawił się problem z wykonaniem misji, a że poradniki od UBI ssą postanowiłem się poradzić na forum.

Cytuj
2. Jesteś redaktorem naszego portalu od dłuższego czasu. Dlaczego postanowiłeś zgłosić podanie o przyjęcie do redakcji? Co chciałeś zmienić na stronie? Czy jest jakiś dział nad którym pracuje Ci się najlepiej?

Postanowiłem coś zrobić dla Tawerny, więc napisałem podanie no i dostałem się. Z początku zajmowałem się wyszukiwaniem newsów na różnych stronach począwszy od Polskich kończąc nawet na Chińskich. Ulubionego działu jakoś nie mam.

Cytuj
3. Jesteś także moderatorem działu "Turniej Arena 2.0". Czy możesz nam powiedzieć w skrócie na czym on polega?

Jak sama nazwa wskazuje, był to turniej przeze mnie prowadzony na ligowej Arenie 2.0. Wytłumaczyć na czym polega Arena jest trochę trudno, trzeba po prostu zagrać. Jednym się podoba, innym nie, ale atutem na pewno jest, że gra się szybko i przyjemnie.

Cytuj
4. Narazie dość pytań odnośnie strony, skupmy się bardziej na Tobie : ) Jesteś chłopakiem, który na dzień dzisiejszy ma 17 lat. Czy masz już jakieś plany dotyczące Twojej przyszłości? Chciałbyś ją powiązać ze swoimi zainteresowaniami?

Od małego, byłem i jestem zainteresowany militariami, więc obecnie chciałbym swoją przyszłość związać z wojskiem, skończyć jakąś szkołę podoficerską, albo nawet oficerską. Warunki fizyczne ku temu mam, ale jak będzie z psychiką tego nie wiem.

Cytuj
5. Skoro już poruszyłam tematykę zainteresowań - opowiedz nam proszę coś o nich więcej. Nie mam na myśli tylko muzyki czy filmu ale może i dyscypliny naukowe?

Dyscypliny naukowe odpadają słaby jestem w te klocki. Za to lubię uprawiać sport, zaczynając od biegów, kończąc na grach zespołowych.

Cytuj
6. Przeglądając Twój profil można zauważyć, że sam pracujesz nad sygnaturkami. Interesujesz się grafiką?

No i tu cię muszę trochę zdziwić, sygnaturkę wygrzebałem w niecie jak przeglądałem. Sam w grafice jako tako trochę ogarniam, ale do takich prac jak ta w mojej sygnie mi daleko.

Cytuj
7. Nietypowe pytanie: na którym ze światów HoMM chciałbyś żyć - Antargarich, Axeoth a może Ashan? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Zdecydowanie Ashan, jego historia mnie najbardziej wciągnęła. Chciałbym w tamtym świecie szlachetnym i odważnym Rycerzem, albo potężnym magiem.

Cytuj
8. Uprawiasz jakieś sporty? Jeśli tak, to może masz w nich osiągnięcia? Opowiedz nam o tym.

Tak jak mówiłem uprawiam praktycznie wszystko. Sukcesy mam w biegach na 60, 100 i 1000m, a są to medale międzyszkolne, oraz powiatowe. Do pełni szczęścia brakło medalu wojewódzkiego, ale kto wie, może w tym roku.

Cytuj
9. Kto jest Twoim ulubionym aktorem/aktorką? A może interesujesz się życiem celebrytów?
Z aktorów Polskich to zdecydowanie Adamczyk i Zakościelni, jedyni aktorzy którzy mają trochę talentu. Z aktorek to Mucha, ale ostatnio trochę za dużo afer i szumu koło niej. Z światowych aktorów cenie sobie Johnego Deep'a za role Jacka Sparrowa, Brada Pitta za całokształt, oraz Pierc'a Brosmana za genialne role w filmie o Bondzie. Życiem celebrytów za bardzo się nie interesuje.

Cytuj
10. Czy lubisz czytać książki? Jeśli tak to o jakiej tematyce?
Dobra książka nie jest zła, szczególnie o tematyce fanatasy. Jedne z najlepszych książek jakie przeczytałem to na pewno seria "Władca Pierścienia", oraz jak byłem młodszy to czytałem serie "Harrego Pottera" i "Opowieści z Narni".

Cytuj
11. Jesteś właścicielem jakiegoś zwierzaczka? A może masz ich kilka? Możesz coś o nim/nich powiedzieć?

Niestety nie posiadam zwierzaczka, więc nic tutaj nie opowiem.

Cytuj
12. Powracając nieco do tematu Tawerny - czy możemy Cię jeszcze spotkać na innych serwisach? Pod jakimi nickami?

Obecnie oprócz Tawerny to tylko Liga Hall of War. Nick taki sam jak na tutaj.

Cytuj
13. Czy dużo czasu spędzasz surfując po internecie? Znajdujesz czas na "przyziemne sprawy"?

Typem nerda siedzącego 20h na kompie nie jestem, ale tak po 2h dziennie znajdę poza obowiązkami szkolnymi, czy wypadami z dziewczyną, albo kumplami. Określonej pory przesiadywania w necie, nie mam, ale przeważnie robię to w wczesno-nocnych godzinach (czyt. 23-1)

Cytuj
14. Jesteś przedstawicielem którejś z subkultur młodzieżowych? A może po prostu zwyczajnym i normalnym chłopakiem?

Nie należę do żadnych subkultur, więc można powiedzieć, że jestem normalny, chociaż trochę szalony, leniwy i wg. niektórych jeszcze nieogarnięty z duszą 13latka, gdy wtedy wszystko było łatwe.

Cytuj
15. Ostatnie pytanie będzie nieco zabawne i zaskakujące - wolisz brunetki, blondynki a może... rude?

Blondynki, ale nie takie puste jak to mówią stereotypy tylko normalne dziewczyny, wszystko dlatego że wysoki brunet z zielonymi oczami, tworzy ładną parę z niebieskooką blondynką :) .




Dziękuje za ciekawy wywiad mam nadzieję, że odpowiedzi moje was satysfakcjonują ;D


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:18:55 wysłane przez Martin » IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 03 Listopada 2011, 23:22:07 »
Powyżej macie wywiady z różnymi osobami z redakcji, przeprowadzone w ciągu ostatnich 2 lat. Zamieściłem oryginalne posty według dat ukazywania się wywiadów. Wywiad z Jarqiem już czytaliście.
Miłej lektury


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2011, 23:33:43 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry