Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Test polityczny (Czytany 24909 razy)
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 12 Lipca 2013, 22:08:01 »

Nie jesteś komuchem tylko faszystą z popędami demokratycznymi :P
TO JESZCZE GORZEJ!!!
Jestem złym człowiekiem... ;__;


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 12 Lipca 2013, 22:53:48 »
Yee... What?!

2.Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: -3
więcej od 24% uczestników testu

Tradycjonalizm:2
więcej od 38.8% uczestników testu

Wolności obywatelskie:32
więcej od 67.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

3.You Scored as Socjaldemokracja (ew. Socjalliberalizm)
Socjaldemorkacja - ruch spoleczny domagajacy sie zachowania rownowagi miedzy jednostka panstwem i kosciolem a tagze za szeroko zakrojona pomoca spoleczna.



Socjaldemokracja (ew. Socjalliberalizm)  56%

Anarchizm (ew. Wolnosciowy socjalizm) 52%

Liberalizm (ew. Libertanizm lub Minarchizm) 50%

Autorytaryzm (ew. Narodowa Demokracja) 45%

Konserwatyzm 43%

Izolacjonizm 38%

Radykalna Chrzescijanska demokracja 33%

Komunizm 29%

Totalitaryzm 27%
 
Wyniki zaskakujące...




IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 12 Lipca 2013, 23:10:32 »



Tak jak przypuszczałem, jestem komuchem :D


IP: Zapisane
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 12 Lipca 2013, 23:13:06 »
Cahan, Ty akurat nie powinnaś być zaskoczona. Jeżeli mówiłaś nam prawdę podczas rozmów na SB i faktycznie masz się za osobę o poglądach lewicowych to trafiłaś w dziesiątkę. "Tfu, Socjaldemokracja" jest esencją współczesnych poglądów lewicowych. Możesz dołączyć do dumnego grona ru-ru-rurkowców.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 13 Lipca 2013, 10:00:34 »
Cahan, witam w gronie zaplutych socjaldemokratycznych tawernowiczów ^_^

Albo te testy kłamią... albo, cóż dobrze wiedzieć, nigdy bym siebie o to nie posądzał.
Sojlex, ja nie chcę nic sugerować, ale jeśli w 4 testach wychodzi Ci socjaldemokracja to chyba najwyższy czas się nad sobą zastanowić.
Może po prostu Twoje zaskoczenie wynika z nieznajomości założeń różnych ideologii.

Możliwe. Czytałem jakiś czas temu programy tych wszystkich kandydatów, i znów stwierdzam, że na ten moment nie ma ani jednej osoby na która chciałbym oddać głos. A już na pewno na nikogo z PO-PiS-owej grupy.

Inna sprawa... Wydaje mi się że test też do końca może nie być poprawny bo... Mam na tyle bordel w głowie, że odpowiadając szczerze, kilka (jakieś 50% ) psychotestów nie było w stanie mnie rozgryźć...
Chociaż jak pomyśleć to ta Socjaldemokracja może nawet być, jakoś jestem w stanie się z tym fantem pogodzić...


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13 Lipca 2013, 10:35:06 »
Test 1
No tego się nie spodziewałem, nawet nie wiedziałem co oznacza antropocentryzm i że tyle mam komunistycznych poglądów..


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13 Lipca 2013, 13:22:59 »
No cóż... Ja jestem fanką Ruchu Poparcia Palikota, a nie myślałam, że to socjaldemokracja.

A trzydzieściparę procent radykalizmu chrześcijańskiego to dopiero zaskoczenie. Ja nawet chrześcijanką nie jestem...


« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2013, 13:35:28 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 13 Lipca 2013, 20:29:00 »
Ruch Palikota (już teraz z oficjalnej nazwy wymazano "poparcia") jest z deklaracji ideowej partią socjalliberalną. Socjalliberalizm różni się od socjaldemokracji poglądami gospodarczymi - ci pierwsi opowiadają się za większą wolnością gospodarczą (oczywiście przy zachowaniu pewnych elementów interwencjonizmu np. pomocy najbiedniejszym). Ideałom socjaldemokracji bliższe jest SLD. Ale identyfikacja z jedną wybraną ideologią nie musi się koniecznie wiązać z poparciem dla partii, która jest jej przedstawicielem. Istotny wpływ mają np. sposób prowadzenia polityki, czy autorytety reprezentujące partię. Nie wiem nawet, czy powyższy test brał pod uwagę socjalliberalizm czy tez może autor wrzucił go do jednego worka z socjaldemokracją. Nic do zamartwiania.

Powtórzę jeszcze raz: "comunistic" w pierwszym teście nie oznacza całokształtu systemu komunistycznego ale jego część dot. ekonomii. Rubryka "communistic-capitalistic" dotyczy waszych poglądów na gospodarkę - socjalistyczna lub kapitalistyczna. Już tak się nie podniecajcie z bycia komuchem.

Trzecia sprawa - ideologie mają to do siebie, że się przenikają. Nie jest tak, że każda z nich ma jeden, swój własny pogląd na daną sprawę. Między nimi zachodzi rodzaj osmozy - w wielu rzeczach nawet tak pozornie odległe doktryny jak komunizm i konserwatyzm mają identyczne podejście. Przykład: zasiłki dla samotnych matek, przywileje dla rodzin wielodzietnych, państwowy system szkolnictwa - elementy charakterystyczne zarówno dla komunizmu, socjaldemokracji, chrześcijańskiej demokracji i konserwatyzmu. Także nie róbcie wielkich oczu jeśli widzicie że macie ileśtam % wspólnego z ideologią, z którą nigdy się nie identyfikowaliście.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 10 Sierpnia 2013, 18:33:37 »
Też jestem trochę zaskoczony.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 10 Sierpnia 2013, 19:56:45 »
Znalazłem dwa testy:
http://wirtualnyprezydent.rmf24.pl/
http://www.test-wyborczy.pl/


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 10 Sierpnia 2013, 20:57:02 »
O kruca z wirtualnego prezydenta wyszedł mi...
KWAczyński 58% i BRONYsław Komorowski 38%...
A to pech  ;D!
Ale za to z tego testupolitycznego.pl wyszedł mi nacjonalizm, z czego jestem raczej zadowolony  :)



IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 10 Sierpnia 2013, 22:31:22 »
 :rolleyes: wszystko pcha mnie do pis'u mimo, że i tak nie chciałbym na niego glosować. Pytania bardzo niesprecyzowane.
PiS 85,29%
Prawica 82,35%
SRP 70,59%
PSL 64,71%
PPP 61,76%
RP 55,88%
PO 47,06%
KNP 47,06%
SLD 44,12%
PJN 32,35%

Kaczyński 58%, Komorowski 38%, przypadek?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 11 Sierpnia 2013, 22:41:55 »
Jak to się mogło stać, że ten temat umknął mojej uwadze, to naprawdę nie wiem... :P

Uwielbiam rozwiązywać tego typu testy, pomimo, że praktycznie zawsze wychodzi mi to samo. To pewnie dlatego, że moje poglądy generalnie nie zmieniają się już od lat. ;)
Swego czasu znałem bodajże wszystkie tego typu stronki w polsko i anglojęzycznym internecie. Z przyjemnością więc dobie odświeżyłem te co podlinkowałaś.
Moje wyniki generalnie zawsze oscylują wobec skrajnych odmian liberalizmu, chociaż w zależności od testu to wiadomo, że zdarzają się pewne (niekiedy dość zaskakujące) odchyłki.

Aż korci mnie aby się jakoś bardziej rozpisać, ale nie wiem czy komukolwiek chciałoby się to czytać, więc po prostu podzielę się własnymi wynikami i ewentualnymi uwagami co do samych testów:

========================================================================

Test 1:
http://www.politicaltest.net/



Test ten, a w zasadzie wyniki, które można w nim otrzymać są cokolwiek dziwne. Rozwiązując test zgodnie z przekonaniami za każdym razem ląduję z jakimś bliżej nieokreślonym "Democratic National Liberal" (WTF!?). Potem pozaznaczałem totalnie przypadkowe odpowiedzi i wyszło takie coś: "A bourgeois patriot". Ktoś w ogóle wie co to za cholerstwo? :niepewny:
Ogólnie test jest bardzo taki sobie, niektóre pytania pozbawione są większego sensu, lub odpowiedź na nie nie ma wiele wspólnego z poglądami.

========================================================================

Test 2:
http://www.polskigracz.pl/testpolityczny/



Taki sobie test. Jak ktoś nie ma ochoty na rozwiązywanie bardziej rozbudowanych, to może być. Jednakże jednego tu naprawdę nie rozumiem. A mianowicie, o czym myślał jego autor gdy ustawił, że poparcie dla kary śmierci dla seryjnych morderców skutkuje odjęciem 4 punktów od "wolności obywatelskich", a sprzeciw wobec niej dodaje aż 12. Przecież jedno z drugim nie ma praktycznie nic wspólnego. Takie ustawianie punktacji jest po prostu głupie.

========================================================================

Test 3:
http://quizfarm.com/quizzes/quiz/Dodoniusz/test-polityczny-pl-by-dodo



Liczba pytań dawała nadzieję na porządny sprawdzian poglądów, niestety wśród nich znalazło się za dużo dziwacznych, oderwanych od rzeczywistości pytań (np. "Kryzys jest dziełem Żydow?", "Młodość ma znacznie więcej praw niż starość?" - co niby mają sprawdzać te pytania?), oraz błędne nazewnictwo ideologii (co to jest "libertanizm"?). Ogólnie raczej słaby ten test.

========================================================================

Test 4:
http://www.euprofiler.eu/







W mojej opinii jeden z lepszych testów jakie można znaleźć w języku polskim. Z początku nie zauważyłem, że jest możliwość zmiany kraju i rozwiązałem wersję angielską, która nieco różni się od wersji polskiej (parę pytań jest innych). Generalnie jednak jak na tak krótki test potrafi całkiem trafnie określić poglądy i przyporządkować odpowiednią partię. Niestety jako że celem testu były euro wybory stąd wiele egzotycznych ugrupowań i koalicji, które obecnie praktycznie nie istnieją na scenie politycznej w Polsce.

========================================================================

Test 5:

http://wirtualnyprezydent.rmf24.pl/



Zarówno z jednym jak i z drugim panem mi tak samo nie po drodze. Ze względu na budowę i cel testu (II tura wyborów 2010) wyszło co wyszło.

========================================================================

Test 6:

http://www.test-wyborczy.pl/



Jak na tak krótki test to jest całkiem niezły (chociaż trochę nieprecyzyjny). Poruszone są najważniejsze kwestie, bez zbędnego mydlenia oczu. No i bardzo fajna jest opcja porównania swoich odpowiedzi na konkretne pytania z odpowiedziami innych partii.

========================================================================

Od siebie zaś chciałbym polecić:

Test 7:

http://www.politicalcompass.org/test

Moim zdaniem najlepszy test polityczny jaki obecnie jest dostępny w Internecie. Nie jest wprawdzie wolny od błędów i paru nieprecyzyjnych lub wątpliwych pytań, ale mimo to pozwala dokładnie określić swoje położenie na politycznym spektrum.
Mój wynik z tego testu raczej łatwy do przewidzenia:



========================================================================

Test 8:

http://www.isidewith.com/political-quiz

Amerykański test bardzo dobrze określającym poglądy i dobierający partie polityczne.  Jednakże jako, że został on przygotowany typowo pod wybory w USA porusza wiele aspektów, które są praktycznie nieobecne w polskiej polityce. Chociaż nawet jeśli ktoś totalnie nie orientuje się w amerykańskiej polityce, to i tak może wyrazić swoje zdanie na dany temat.
Mój wynik ponownie bez zaskoczeń. Gdzie jak gdzie, ale w USA miałbym na kogo głosować.  :D



========================================================================

Test 9:

http://ewybory.eu/test-wyborczy/



Kolejny test pod eurowybory. Pytań więcej niż w euprofiler.eu (aż 60), ale za to znacznie mniejsza możliwość analizy wyników. Same wyniki zaś całkiem nieźle odzwierciedlają poglądy.





« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2013, 23:21:12 wysłane przez LohiMP » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 12 Sierpnia 2013, 07:39:01 »
Test 9 - Coś jest nie tak, wyszło mi, że najbardziej popieram PSL. Włączyłem więcej wyników i wyszło mi to samo co LohiMP :-/ RP popieram bardziej niż PiS? A chwila, jest różnica! W PiS'ie wyszło mi o 1% więcej, ale i tak uważam, że coś nie tak.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry