Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja II (Czytany 12258 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:47:44 »




 Cele:

    * Odwiedź córkę Malassy
    * Przejmij miasta klanu Nocnego Czerepu
    * Zbuduj Mrocznego Strażnika w Virbeth
    * Raelag musi przeżyć

Naokoło miasta znajdziesz najpotrzebniejsze surowce. Nie powinieneś mieć kłopotów z rozwojem miasta i stworzenia armii. Gdy już zdobędziesz wszystko co się da wyjdź z groty. W tym celu odwiedź Chatkę Jasnowidza w centrum mapy. Przyszłość przepowie ci Smoczyca Malsara, córka Malassy, która każe si odnaleźć cenny artefakt - Łza Ashy. Pokonaj przeciwników, znajdź artefakt i złóż go smoczycy. Droga na powierzchnię zostaje otwarta. Zabierz jeszcze klucz od klucznika, który jest powyżej i na prawo od legowiska smoka. Schody prowadzące na powierzchnię znajdziesz po lewej od Malsary. Po wyjściu na powierzchnię zacznij zbierać minerały oraz złoto. Dobrym pomysłem byłoby wynająć jednego czy dwóch nowych bohaterów którzy by się tym zajęli. Agrael zaś powinien usuwać z drogi przeszkadzające monstra oraz zająć się miastami wroga. Tak więc mając silną armię należy wejść na teren pomarańczowego gracza, w tym celu trzeba pokonać wrogie jednostki w jednej z bram na zachodzie lub północy . Główne miasto wroga znajduje się na północnym-wschodzie centralnej części mapy. Znajdziesz tam zejście do podziemi, w których wróg wybudował miasto. Przejmij je i udaj się na południe gdzie znajdziesz drugie zejście do podziemi i kolejne miasto wroga. Trzecie i ostatnie miasto wroga znajdziesz na południowym zachodzie. W międzyczasie podboju pomarańczowego gracza dostaniesz zadanie przechwycenia wysłanników, którzy mają sprowadzić pomoc. Jeśli masz obstawione obie bramy własnymi jednostkami to na pewno zostaną przechwyceni. Jeśli nie przechwycisz wysłanników to pojawi się nowy żółty bohater, ale jest on na tyle słaby, że nie powinieneś mieć z nim problemów. Aby odnaleźć Łzę Ashy musisz odwiedzić obeliski rozrzucone po całej mapie. Po odwiedzeniu ich ukaże ci się cała mapa na której będzie zaznaczone miejsce, gdzie jest zakopany artefakt. Po jego odkopaniu zanieś go do Virbeth i wybuduj Mrocznego Strażnika. W ten sposób zakończysz misję


« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2009, 22:14:45 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Mallancia26

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22 Czerwca 2010, 19:04:04 »
Mam pytanie zrobiłam wszysto co trzeba by zaliczyć tą misję mam jednak problem ze znalezieniem Łzy Ashy mimo, że odwiedziłam wszystkie obeliski przekopałam praktycznie wszystkie drogi na mapie i nic Pomóżcie mi w lokalizacji tego artefaktu PROSZĘ i z góry Dziękuję.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23 Czerwca 2010, 09:09:14 »
Cóż wystarczy że zorientujesz się na mapie Graala dojrzysz charakterystyczne element lokalizujesz na mapie, potem podjeżdżasz bohaterem bo na tej mapce widać bohatera więc wystarczy że odpowiednio zlokalizujesz.


IP: Zapisane
sircaptain

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Tawerniany Wiedzmin

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23 Czerwca 2010, 21:07:46 »
Łzy Ashy szukaj gdzies w poblizu 04 na tej mapie wyzej.


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16 Sierpnia 2010, 15:00:59 »
Hmm... czy

[...] Nie powinieneś mieć kłopotów z rozwojem miasta i stworzenia armii. [...]

Oznacza, że miasto jest automatycznie rozbudowane do poziomu 30? :P Bo tak dziwnie to wygląda, a akurat patch 1.11 mi nie wszedł, a tam coś było o brakujących speech'ach do kampanii lochu, więc się pytam... :P

@Down

No u mnie akurat było... jest do piątego... :P


« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2010, 15:10:24 wysłane przez Pablossd » IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16 Sierpnia 2010, 15:08:16 »
Tak, ale chyba nie wszystko jest wybudowane. Ale na pewno do 6 poziomu jednostek.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16 Sierpnia 2010, 22:48:37 »
Ja łzę Ashy miałem na skrytżowaniu dróg na dole mapy, tam gdzie jest taki "y".


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17 Sierpnia 2010, 11:52:53 »
Miasto ma wybudowane wszystko oprócz 6 i 7 poziomu jednostek, ołtarzu żywiołów oraz 5 poziomu gildii magów.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17 Sierpnia 2010, 12:51:39 »
Dziwne, ja miałem chyba wszystkie budowle, ale być może pomyliłem miasta bo dawno tą misję przeszedłem, ale świetnie pamiętam miejsce łzy shy, bo przez bite pół godziny szukałem tego skrzyżowania.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

menor

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 19 Stycznia 2011, 23:18:21 »
Witam, mam poważny problem z ta misja, zaczynam już 3 raz i zawsze spotyka mnie to samo. Po mniej więcej 2 tygodniach wychodzę na powierzchnie, zajmuje szybko kopalnie i idę do teleportu po pierwszy obelisk. W tym momencie podchodzi już pomarańczowy z armia 2 razy większą od mojej. Ale ok, uciekam do zamku, pomarańczowy goni za mną, w zamku rekrutuje co jest i rozwalam pomarańczowego z jakimiś nawet nie strasznymi stratami. Wychodzę na powierzchnie a tu następny już podbija z podobna armia co wcześniej, znowu uciekam do zamku, koleś się rozbija o moje mury ( oczywiście każdy pod koniec ucieka ). Po tygodniu znowu podbija pomarańczowy z ogromna armia,  ale moja armia jest już mocno uszczuplona ( powiedzmy 10 smoków, 15 matron, 30 hydr, 50 zabójców, na resztę mnie nie stać albo wybite implozjami i armagedonami). Rozwalam gościa ale ze znacznymi stratami, przychodzą następni z już z trochę mniejszymi armiami ale niestety w 6 bitwie poległem. I tutaj moje pytanie. Co robię nie tak:) Czy powinienem szybciej wyjść z jaskini, czy może pomarańczowy będzie mnie gonił na mapie a nie szedł zając mój zameczek i jakoś uciekać przed nim. Czy porostu te bitwy trzeba wygrać i w końcu dadzą mi spokój na chwile.... Dodam ze gram na trudnym a moj bohater ma magie zniszczenie, talent magiczny na ekspercie, lepsze szczescie i inteligencje i lepsza obrone. Z zaklec wszystko ze sniszczenia z wyjatkiem lancucha i kuli ognia. 160 many, 9 sily czarow, poziom 16(max) a moi przeciwnicy maja szczescie niemal przy kazdym ataku....


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20 Stycznia 2011, 00:23:48 »
Trzeba podbić jak najszybciej jego zamek... wtedy te problemy się skończą, ale w zanadrzu trzeba mieć zapasową armię do zlikwidowania posłów by nie pzywolałi posiłków od żółtego gracza.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 20 Stycznia 2011, 08:47:33 »
W tej misji liczy się szybkość, swoją jaskinię podbij max w 2 tygodnie- Raelag ma taki level że jest sam w sobie maszynką do zabijania więc gdy odwiedzisz córkę Mallasy wychodzisz na powierzchnię, spotykasz Shadye i ją użyj jako kuriera a Realegiem zajmij najbliżej znajdujący się zamek klanu Nocnego Czerepu, i kłopot na jakiś czas ustanie.
Wtedy gromadzisz armie z 2 zamków i sukcesywnie zdobywaj następne wrogie zamki aż ostatecznego pokonania gracza i kurierów. Później to tylko przyjemność zaliczenia obelisków, odkopania Łzy Ashy i dostarczenia jej do twej stolicy w Virbeth.


IP: Zapisane
menor

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 20 Stycznia 2011, 20:07:37 »
ok wyszedłem rzeczywiście szybciej i armie przeciwnika zmniejszyły się do 1/3 ich wcześniejszego rozmiaru. Mam już 2 zamki wroga zobaczymy jaka armia będzie w 3... Dzięki za szybką odpowiedz :)


IP: Zapisane
roki7211

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21 Sierpnia 2011, 15:57:12 »
gdzie znalesc lze ashy prosze o pomoc


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry