Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Sztuki walki karate itd. (Czytany 17397 razy)
Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 02 Lutego 2010, 18:43:42 »
wiem, że temat był ale nie chciałem odkopywać, ponieważ nikt w nim nie pisał przez jakiś rok. ... jakie trenujecie sztuki walki, jakie macie pasy, ile ćwiczycie i opowiedzcie coś o tym.

Więc ja zaczne

trenuję aikido... jest to sztuka walki defensywna lecz ćwiczymy również z kijami oraz bokenami(drewnianymi atrapami katany) chodzę dopiero drugi rok i mam żółty pas(w aikido długo się zdobywa). jest tam dużo dźwigni, padów, przewrotów itp.;)

Edit.Cepek:Scaliłem z tym tematem.


« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2010, 10:38:45 wysłane przez Cepek » IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 02 Lutego 2010, 19:23:10 »
Bokken, tak swoją drogą.

Aikido to jedna z moich ulubionych sztuk walki, głównie dzięki bardzo ciekawej filozofii - nie ma wrogości, współzawodnictwa czy oponentów - jedynie ludzie, którzy zbłądzili, atakując cię. Pozwól im iść tam gdzie chcą i upaść tam gdzie chcą. Znam kilka dźwigni, rzutów.

Sam jestem samboką, jak się to ładnie ujmuje. Pasów żadnych nie posiadam, ponieważ wytrenowany byłem/jestem w bojowej odmianie sambo, używanej właściwie tylko przez rosyjskie służby specjalne czy Specnaz. Mnie samego sambo nauczył wuj, były komandos radziecki. Odmiana sportowa sambo to właściwie takie "zmutowane judo", zaś bojowa to sztuka walki silnie skoncentrowana na przeżyciu za wszelką cenę - duszenie, łamanie kończyn, wyrywanie ich ze stawów, wydłubywanie oczu, kopanie leżącego, miażdżenie krtani, uderzenia w punkty witalne, walka z bronią lub bez niej. Ogólnie sambo słusznie zasłużyło sobie na tytuł "Najszybszej Drogi do Zabicia Przeciwnika".


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 03 Lutego 2010, 10:31:20 »
Moje ciało po zrobieniu 1 pompki zaczyna się buntować ^^

Ja nie trenuję bo nie mam czasu ani pieniędzy... ;/


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 03 Lutego 2010, 18:49:34 »
Ja sam trenuje Karate Kyokushin. Bardzo fajne,na razie mam pomarańczowy pas  :(
Jest to odmiana karate bazująca na licznych kopnięciach, uderzenia rękami jest na drugim planie.

ps. A kojarzycie taką sztukę walki, bazującą na uderzeniu wysuniętymi kostkami palców? Podobno to jest zabójcze, wystarczy raz tak palnąć gościa w puls, i gość dead.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 07 Lutego 2010, 15:31:29 »
Hells zaczynam się bać... ;D

Ja nic nie trenuję. A powiem coś żartobliwie. Raz powiedzmy, że zostałam napadnięta... wystarczył kopniak w "klejnoty"  :rolleyes: To lepsze niż jakiekolwiek judo czy karate ;)


IP: Zapisane
Gryfik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Långa bollar på bengt...

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 07 Lutego 2010, 15:45:32 »
Ja chodziłem przez 3 lata na jujutsu i judo.
W Judo miałem pomarańczowy pas 4 kyu a w jujutsu czerwony pas ( 3 kyu [nie tak jak w karate - 3 kyu = zielony pas]).
Skończyłem ćwiczyć w szkółce gdy na treningu koledze złamano rękę, lecz nadal ćwiczę tyle że bez senseia  ;>.


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2010, 15:53:32 wysłane przez Gryfik » IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 07 Lutego 2010, 16:11:06 »
Jak tak to wszystko słyszę to myślę, że strach spotkać niektórych z was na ulicy ;)


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 01 Marca 2010, 11:01:01 »
Bodajże cytat z wiedźmina...

"I efl dupa gdy wrogów kupa"

Edit: Ja nie muszę walczyć... mój urok osobist powala wszystkich na kolana w końcu nie po to zostałem wampirem by się bić...


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 01 Marca 2010, 16:43:34 »
Cytuj
"I efl dupa gdy wrogów kupa"

Raczej: Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa.

Ja osobiście nie trenuje żadnej sztuki walki, aczkolwiek udało mi się zaprzyjaźnić z wieloma starszakami z mojego gimnazjum. Zwykle "znajomości" pozwalają mi się zabezpieczyć przed takimi "niezręcznymi sytuacjami" ;p.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Agrael II

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123

Pastafarianin

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 09 Czerwca 2010, 19:02:45 »
Ja na żadne sztuki walki nie chodziłem, nie chodzę, ale może będę chodził na Kyokushin.
Jeden chop z mej klasy zna jakieś tajne chwyty i jak ja go choć troszkę wkurzę to on mnie po prostu torturuje!


IP: Zapisane
Chwała Latającemu Potworowi Spaghetti!
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 09 Czerwca 2010, 19:09:33 »
ja nie trenuję żadnych sztuk walki tylko ćwiczę posługiwanie się bronią białą (miecze, sztylety), rzucanie sztyletami i strzelanie z łuku, a to hobby to dzięki fantasy, zresztą potrafie porządnego sierpowego też walnąć


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
LordMergoth
« Odpowiedz #26 : 23 Grudnia 2013, 20:50:21 »
Aktualnie uczęszczam na zajęcia Yoshinkan AiKido i Krav Maga SAGOT  :P Polecam wszystkim zainteresowanym!


IP: Zapisane
tytanmaly



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 14 Sierpnia 2014, 12:08:25 »
Jaka jest waszym zdaniem najefektywniejsza sztuka walki? bo karate z tego co wiem to bardziej pokazówka.. Dla mnie walka jest wtedy kiedy https://www.zozodesign.pl/sklep/lancuszek-z-kwarcem-rozowym/ walczę o kupno ostatnich sztuk takiego łańcuszka. Moim zdaniem warto trenować i jeździć na zawody tym bardziej że są spoko nagrody. U mnie w Gminie można było wygrać jakieś nagrody na konkursie w którym organizował typowo tanecznym jakieś fajne buty i ubrania do tańca ,wydaje mi się że warto na coś takiego postawić. Trening czyni mistrza. A jeszcze możemy wygrać jakąś biżuterię dlatego polecam trenować jak najwięcej. Nie każdy może sobie pozwolić na tego typu łańcuszek a jak się wygra to się po prostu ma ;)


« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2022, 17:53:56 wysłane przez tytanmaly » IP: Zapisane
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 14 Sierpnia 2014, 13:46:01 »
Jak to powiedział pewien mistrz, "Najefektowniejsza sztuka walki to szybkie bieganie, bo jak cie złapie ktoś na ulicy i wyciągnie nóż, albo pistolet, to Ci żadna sztuka walki nie pomoże, trzeba uciekać"

Ten sam mistrz, który uczy mnie WF-u i karate to Sensei Staniszew, możecie poszukać w wujku Google. Karate to nie jest pokazówka, ta sztuka ma bujną i dosyć egzotyczną historię jak na umysł prostego polaka więc wcale się nie dziwię, że tak łatwo ludzie uznają to za zwykły pokaz.

Ten sam mistrz około cztery lata temu poskładał trzech kolesi, którzy chcieli wypróbować jego umiejętności, mając około sześćdziesięciu lat i będąc wzrostu około 166cm poskładał 3 dwudziestolatków. Koleś ma 8dan, uwierzcie mi o czymś to świadczy. Karate rozwija ciało od siły, przez gibkość, po szybkość. W życiu nie wycisnę tak szybko pompek jak mój Sensei.

W zasadzie każda sztuka walki, odpowiednio rozwijana, pielęgnowana itd przyda Ci się tak samo. Chodzi tylko o to, jak dana sztuka walki rozwija ciało, bo teoretycznie rzecz jasna, uderzenia w KravMadze potrafią być zabójcze, ale jak cię Sensei kopnie w płuco zanim twoje ciało zdąży wykonać odpowiednie spięcie, to zostanie z ciebie taki wsysacz powietrza turlający się po ziemi, z wielkimi, wytrzeszczonymi oczyma.







IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

sanomife



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 25 Stycznia 2016, 21:26:06 »
ja uczesczam na K1


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry