Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Kto będzie wygranym po czteroodcinkowym serialu Gran Derbi?
Barcelona - 8 (50%)
Real Madryt - 8 (50%)
Głosów w sumie: 16

Strony: [1] 2 3 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Barca vs. Real czyli Gran Derbi Europa!!! (Czytany 17230 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 25 Listopada 2010, 22:52:35 »
Jako że zbliża się ten wielki hit piłkarski, postanowiłem spytać się was o zdanie co do niego. Jak obstawiacie kto wygra? Czy będzie to dominator ostatnich lat w światowej piłce z Katalonii, czy może przeżywająca "odrodzenie" na arenie międzynarodowej ekipa "Królewskich"? Jedno jest pewne ten mecz będzie widowiskiem jakiego pomiędzy tymi zespołami od dawno nie było. Real przestał być zlepkiem gwiazd, pod wodzą  Mourinho ten można go wreszcie nazwać drużyną. Wszystko funkcjonuje u nich jak w zegarku, każdy zna swoje miejsce, nawet Ronlado stonował swoje popisy, interesuje go bardziej dobro jego ekipy (ale i tak nawiasem to laluś i go nie lubię :P). Na dodatek pod względem z liczbą strzelonych bramek nikt chyba nie może się z nimi liczyć. Jednak na ich drodze stoi FC Barcelona, nie spuszczająca ani trochę z tonu od poprzednich rozgrywek. Ich nie trzeba opisywać, gdyż jak mi się zdaje praktycznie każdy wie jaka to potęga odnosząca nie tylko sukcesy ale też ukazująca piękno piłki nożnej. Jej największa gwiazda, Leo Messi również imponuje. Choć to akurat nie dziwi bo on zaawsze był "złotym dzieckiem futbolu", który poza niebanalnymi umiejętnościami zostawia całe serce na boisku. Jest jedną z osób pokazujących wieczną radość z tego sportu. Zatem jeszcze raz kto według wygra Gran Derbi: Barcelona czy Real? A może będzie remis?

Ja osobiście choć wolę Barcę typuje za zwycięzcę drużynę przeciwną. Według mnie ekipa z Madrytu w końcu ma to "coś" co pozwala jej znów zabłysnąć. Naprawdę nie widziałem jeszcze by jakikolwiek zespół przeszedł taką transformację. Do tego przemawia za nią fakt iż nie tylko zdobywają gole lecz także ich nie tracą. W razie problemów na bramce stoi Iker Casillas będący na pewno jednym z najlepszych obecnie bramkarzy na świecie o ile nie najlepszym. Nie zmienia to faktu, że nie będzie to już spacerek "Królewskich" po 8:0 tylko twardy, wyrównany mecz.


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26 Listopada 2010, 14:18:43 »
To prawda, Real przeszedł prawdziwą przemianę, zresztą nie dziwne, drużynę prowadzi najlepszy trener świata. To właśnie dzięki niemu ta drużyna ma teraz szansę odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Ale z drugiej strony Barcelona, "czarodzieje piłki". Jak tu takich pokonać? Obstawiam na remis ewentualnie ze wskazaniem na Real, bo te zespoły nadal pozostają równorzędnymi rywalami. O zwycięstwie może zadecydować przypadek.


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27 Listopada 2010, 22:10:10 »
Cóż, ciężko mi będzie o sprawiedliwą ocenę bo jestem kibicem ,,Królewskich", no ale postaram się o ocenę przedmeczową będącą jak najbardziej obiektywną. To co napewno zmienił Mourinho to gra obronna Realu: Carvalho swym doświadczeniem wniósł dużo spokoju, a Marcelo wzniósł się na wyżyny, z gracza, który raczej słynął z dobrej gry w ofensywie i raczej przeciętnej w defensywie stał się zawodnikiem, który łączy doskonale oba te elementy. Jeżeli mowa o tym meczu to trzeba wspomnieć o pojedynku Ronaldo - Messi. Według mnie ich porównywanie jest bezsensowne, obaj to absolutnie najlepsi piłkarze świata, nie ma lepszego ani gorszego. Oboje prezentują genialną formę i świetne umiejętności. Mimo ich klasy to przeczuwam, że kluczowymi postaciami poniedziałkowego meczu będą Xavi o Oezil. Pozostaje tylko czekać na to wielkie piłkarskie święto.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29 Listopada 2010, 23:18:45 »
5-0 dla Barcy. Pogrom totalny Real zagrał jak leszcz z Ekstraklasy Polskiej.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30 Listopada 2010, 13:25:02 »
Klęska Realu, klęska Jose Mourinho i kompromitacja Ronaldo. Barcelona dowiodła swojej klasy.


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 30 Listopada 2010, 15:01:47 »
"Mourinho to najlepszy trener na świecie i raczej Barcelona przegra to spotkanie" ~Mój kumpel

No cóż, jako zagorzały fan Barcy powiedziałem "Ale Fajnie", ale chciałem wrzeszczeć "O k*rwa ja pier*ole ale Real w du*e dostał!". Niestety obecność rodziców i dość późna pora mi to uniemożliwiła...

W sumie szkoda, że Real nie mógł pokazać nic więcej, bo to było raczej jednostronne spotkanie, a kibice pewnie spodziewali się masakry, zmasowanych ataków i wyrównanego widowiska. Mimo to nic... du*a...




IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30 Listopada 2010, 17:36:25 »
Real na kolanach :yahoo: No choć wydawało mi się się, że Ronaldo i spółka niestety wygra to spotkanie, jakże miło patrzeć na tą rzeź "Królewskich" w wykonaniu mojego ulubionego klubu ;D Ten mecz to była istna magia, jakieś czary :D Zwłaszcza pierwszy gol, czegoś takiego się nie widuje ze strony pierwszej, lepszej drużyny. Do tego ten paw Mourinho w końcu musiał schować się w cień w obliczu blasku katalońskiej ekipy ^_^ Pokazali kto jest najlepszym obecnym zespołem na świecie 8)


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 30 Listopada 2010, 21:45:48 »
Znaczy ja tam nie mówię, że Mourinho jest jakimś tam przeciętnym trenerem, uważam, że jest świetny, ale nie najlepszy... Wg. mnie nie ma najlepszego trenera, są po prostu przebłyski, wzloty i upadki piłkarzy, a trener tylko stara się utrzymać "żołnierzy" na chodzie.

Oczywiście zawsze irytowało mnie w Realu, że mieli kasy jak lodu i były tam same gwiazdy. Mimo takiego osiągnięcia od czasu Zizou i Beckhama Real nic wielkiego nie osiągnął... nie wygrał ( choć mogę się mylić, w takim przypadku mi napiszcie ) ligi mistrzów, nie wiem czy i ile razy wygrał la ligę... klapa. Dodatkowo przejście C. Ronaldo totalnie mnie zniechęciło do tego klubu ( Chyba nie muszę mówić, że gardzę tym symulującym lalusiem )

Dobra, tyle ode mnie...


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01 Grudnia 2010, 17:06:52 »
Mourinho jest najlepszym trenerem na świecie. Lepszego nie ma. Ale nawet on nie może zbudować drużyny w jeden sezon.


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 01 Grudnia 2010, 19:11:43 »
Hmm... może i masz racje. W każdym bądź razie w pół sezonu niepokonanej drużyny się nie zbuduje. W pierwszej kolejności powinien popracować nad psychiką C. Ronaldo. Koleś/Pedzio wysiada przy meczach z ważnym rywalem, podczas gdy normalnie jest magiem piłki nożnej (choć z trudem mi to przyznać). Jeśli to się uda to reszta jest już kwestią pieniędzy.

Ale Guardiola szybko złożył klub, który wyróżnia się klasą. Mam nadzieję, że Villa nie wypali się tak jak Imbahimovic i Henry. Na razie jest bardzo dobrze, Villa strzela regularnie i chyba dobrze się dogaduje z kumplami z drużyny.


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02 Grudnia 2010, 17:49:29 »
Tak, Villa gra dobrze (także w tych najważniejszych meczach) i co najważniejsze strzela. Wydaje mi się, że jest lepszą inwestycją niż Ibrahimovic, którego nigdy nie lubiłem i który dla mnie wiele sobą nie reprezentuje, oraz Henry. Kiedy kupiła go Barca jego życiowa forma już minęła, a on był już trochę podstarzały. I czym to się skończyło? Siedział na ławce, wchodził tylko czasami, a Barcelona już przy pierwszej okazji się go pozbyła i sprzedała do Stanów. Villa jak na razie spisuje się świetnie, oby tak dalej.


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 02 Grudnia 2010, 20:38:12 »
Ogólnie Imbrahimovica też nie lubiłem i spisywał się tylko w moim Football Managerze. Poza tym lepiej jak dla mnie sobie radzili Pedro i Bojan niż Henry i Imbra. Te młodziki potrafiły nieraz zdobyć ważnego gola i naprawdę dorównywali formą tym "supergwiazdom". Henry'ego mimo wszystko zawsze lubiłem, choć ciężko mi to wytłumaczyć, po prostu budził moją sympatię, lecz to minęło ostatnimi czasy...

Akurat tego sprzedawania do ligi w Stanach nie rozumiem. Grali tam już Beckham i Henry i jakoś głośno tam o nich nie jest/było... Niby świetni zawodnicy, ale nikt nic o nich nie pisze (No przynajmniej ja takiego czegoś nie widzę)


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16 Kwietnia 2011, 19:56:17 »
Dobra, z okazji tego, że w ciągu krótkiego czasu będziemy świadkami czterech Gran Derbi odkopuję temat.
Real i Barca grają ze sobą w lidze, w finale Pucharu Króla i dwa razy w półfinale Ligi Mistrzów. Dzisiaj potyczka ligowa.
Oczywiście kibicuję Realowi, ale boję się, że przegrają. Wszystko. Boję się, że przegrają w lidze (chociaż to akurat najmniej prawdopodobne), że przegrają w finale Pucharu Króla i że odpadną z Ligi Mistrzów. Największe szanse dawałbym Realowi w lidze, bo grają na własnym stadionie, a Barca prawdopodobnie ma już mistrzostwo, więc nie będzie tak zmotywowana jak do pozostałych trzech meczów. O Puchar Króla i finał LM szykują się zacięte boje. Nie wiem, czy Real sobie poradzi, ale mam nadzieję, że Mourinho zdoła coś wymyślić. A jakie są wasze typy? Co sądzicie o tych pojedynkach? Na kogo stawiacie?


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 16 Kwietnia 2011, 20:13:26 »
Ja jak pisałem nie mam faworyta. Jestem za Barcą bo ją bardziej lubię ale nie widzę faworyta. Oba zespoły mają równe szanse. Oczywiście to co mówił o pierwszym meczu może okazać się prawdą, jednak z drugiej strony Barca nie odpuszcza meczy, zwłaszcza z takim rywalem. Mecz o puchar myślę, że ciężko wytypować. Pojedynki Ligi też, jednak tu zależy jakie czynniki zdominują boisko- czy chęć udowodnienia światu przez Real swojej wielkości czy chęć zdobycia tytułu i uwieńczenia swojego bezsprzecznego panowania w tym sezonie w Europie i chyba na całym świecie (bo wątpie by poza Europą mógł jej ktokolwiek dorównać).


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 16 Kwietnia 2011, 21:20:42 »
Jako kibic Realu oczywiście z całego serca jestem z Królewskimi. Ciekawi mnie dzisiejszy mecz. Niby trochę mnie ważny- mistrzostwo Hiszpanii raczej trafi do Barcelony, ale jest inny aspekt- ewentualna wygrana dzisiaj da przewagę psychologiczną na pozostałe trzy mecze. No i przy okazji można sprawdzić ustawienie przeciwko rywalowi. Skoro już o tym mowa to podano składy na dzisiejszy mecz:
Real Madryt: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Carvalho, Marcelo; Xabi Alonso, Pepe, Khedira; Di María, Cristiano Ronaldo; Benzema

FC Barcelona: Valdés; Alves, Puyol, Piqué, Adriano, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi, Villa

W Realu rzuca się w oczy brak Mesuta w pierwszym składzie. Mou postawił na trójkę zawodników w środku pola: Pepe (którego miejsce na środku obrony zajmuje Albiol), Alonso i Khedira.
Cieszy na pewno powrót Benzemy, bo On akurat błyszczał formą przed kontuzją.
W Barcelonie po dłuższej nieobecności powraca Puyol- myślę, że gdyby Mascherano był dostępny, to zagrałby, a obok Pique zagrałby Busquets i w tym wypadku Puyol na ławce. Ale tak nie jest, a wobec słabej formy Milito, Pep postawił na Carlesa.
Cóż, pozostaje czekać...


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Strony: [1] 2 3 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 24 zapytaniami.
                              Do góry